Racjonalista - Strona głównaDo treści
Marjoe (1972)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
29-07-2008 19:27Archi (547 punktów)Marjoe (1972)
Ocena 3 na 3
Widział ktoś z was ten oskarowy dokument? Swoją drogą dziś trudno byłoby mi uwierzyć w taką przychylność akademii filmowej. To opowieść o niewierzącym kaznodziei, który przed odejściem z fachu opowiada przed kamerą o swoich doświadczeniach i sztuczkach, jego wypowiedzi przeplatane są fragmentami jego ostatnich kazań, gdy mocą Ducha Św. powala wierzących na ziemię

www.imdb.com/title/tt0068924/
en.wikipedia.org/wiki/Marjoe
en.wikipedia.org/wiki/Marjoe_Gortner
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz
Gdyby ktoś miał ten film, to chętnie bym go obejrzał...
webmaster (moderator)
Legalnie, ma się rozumieć, na VHS
Archi (547 punktów)
>Legalnie, ma się rozumieć, na VHS
Obawiam się, że film nie miał polskiej premiery Można więc tylko pożyczyć albo kupić od kogoś na sieci. No albo poprosić kogoś znajomego zagranicą o przysługę. Film ma co prawda już ponad 30 lat, ale się nie zestarzał.


plus ratio quam vis caeca valere solet
Manganelli (183 punktów)
>Gdyby ktoś miał ten film, to chętnie bym go obejrzał...

Jest na youtube. Link do 1. części:

pl.youtube.com/watch?v=1bnyNwRKDrY
Zyga (1539 punktów)
>Gdyby ktoś miał ten film, to chętnie bym go obejrzał...

Szwedzka zatoka piratów ma film.
seeders: 8
lotrek (14275 punktów)
>Gdyby ktoś miał ten film, to chętnie bym go obejrzał.. .

Jest na eMule - oto suma kontrolna"
ed2k://|file|Marjoe%20(1972)-Teajay-Dvdrip.avi|734480384|3BF2D58F27A55D0CE5B735A6692A8BB9|/
Robert Rutkowski (51 punktów)
>Widział ktoś z was ten oskarowy dokument?

Obejrzałem właśnie na YouTube. Thank you, Jesus A tak na serio - bardzo to smutny film, choć nie pozbawiony elementów ironicznych, gdy facet mówi, że wierzy w karmę...


Robert T. Rutkowski
rtrutkowski.republika.pl/
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
W USA wszystko jest największe. A największa z największych jest ilość idiotów manipulowanych przez takich kaznodziejów jak Marjoe. Nasz Rydzyk musi się jeszcze duuużo nauczyć.
Archi (547 punktów)
>W USA wszystko jest największe. A największa z największych jest ilość idiotów manipulowanych przez takich kaznodziejów jak Marjoe. Nasz Rydzyk musi się jeszcze duuużo nauczyć.
Jak oglądałem, zastanawiałem się czy ci ludzie naprawdę w to wierzą i są manipulowani/oszukiwani, czy po prostu mniej lub bardziej świadomie kupują sobie odrobinę pocieszającej iluzji?


plus ratio quam vis caeca valere solet

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365