Racjonalista - Strona głównaDo treści
House M.D.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
02-09-2008 23:12Archi (547 punktów)House M.D.
Ocena 3 na 3
Ogląda ktoś ten serial o lekarzu cyniku i ateiście? Widziałem z pięć odcinków w dodatku z różnych serii i jak nie lubię seriali tak ten mi się podoba, a główny bohater budzi moją sympatię Ciekaw jestem co o nim sądzicie, szczególnie ci, którzy widzieli przynajmniej jeden sezon.

P.S. U nas to chyba leci pod tytułem "Dr House"
Ed. en.wikipedia.org/wiki/Gregory_House - postać głównego bohatera na wiki:
He is seen as an atheist and a nihilist[26], openly mocking colleagues or patients who express any level of belief in any aspect of religion.[27][28] In Three Stories he declares that he prefers not to believe in an afterlife because it would make life "a test".
Próbuję sobie wyobrazić taką postać pozytywnie przedstawioną w polskim serialu, czy filmie fabularnym...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hrabia Valenty (96 punktów)
Serial znakomity, mam wszystkie sezony, nie polecam oglądać z polskim lektorem w tv, cały smak znika, w zasadzie to nie tyle serial medyczny co raczej etiuda o jednym człowieku, który się medycyną zajmuje. Jedna z najciekawszych postaci, jakie widziałem w serialu, mocno ironiczny humor, sporo cynizmu, plus ciekawie przedstawiony problem metodologii jaką stosują w medycynie, przedstawione też chyba wszelkie możliwe sposoby logicznego podejścia do problemu i granice takiego rozumowania. Majstersztyk.
Poprzeczka jest podniesiona bardzo wysoko i ciężko mi sobie wyobrazić polski serial, który dorównałby temu, nie tyle ze względu na samą postać, co na konsekwencję w jej prowadzeniu. Cztery sezony i żaden odcinek nie jest jakościowo gorszy, nie ma też większych rewolucji w sprowadzaniu postaci na "dobrą drogę" jak to zazwyczaj się czyni, co kończy się totalnym banałem.
Pozdrawiam.
Archi (547 punktów)
>Serial znakomity, mam wszystkie sezony, nie polecam oglądać z polskim lektorem w tv, cały smak znika
Pierwsza anglojęzyczna produkcja od dawna, która mi sprawia problemy językowe


plus ratio quam vis caeca valere solet
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
A kiedy i gdzie to leci? Chętnie zobaczę
Duda (25557 punktów)
>A kiedy i gdzie to leci? Chętnie zobaczę
Teraz w czwartki o 22.30 na II
Zyga (1539 punktów)
>A kiedy i gdzie to leci? Chętnie zobaczę

Czwartek tvp2 21:40. Pewnie w jakieś inne dni też.

Ehh, za długo szukałem.
Łukasz Sawicki (42 punktów)
Również polecam. Teraz to jedyne co w telewizji oglądam.

Bardzo oryginalny pomysł na głównego bohatera - cyniczny, wredny i oziębły, pełen czarnego humoru, na każdym kroku ironizuje a nawet szydzi wszędzie i z wszystkich. Zdrowie pacjentów mało go obchodzi, traktuje ich jedynie jak "medyczne zagadki" w których może się sprawdzić. Do tego lekoman, ateista i nieufny samotnik o tajemniczej przeszłości. To chyba najciekawsza postać z jaką się zetknąłem w serialach telewizyjnych.

Zawsze w czwartek o 22:30 na tvp 2
Mariusz Agnosiewicz
Archi (547 punktów)
Mój ulubiony cytat jak dotychczas. Po rozmowie z zakonnicą:
dr House: "She has God inside her. It'd be easier to deal with a tumor."
dr Wilson: "Maybe she's allergic to God."

w wolnym tłumaczeniu byłoby tak:
H: Ma w sobie Boga. Łatwiej byłoby usunąć guza.
W: Może ma alergię na Boga?


plus ratio quam vis caeca valere solet
Piotr Patucha (2279 punktów)
>Ogląda ktoś ten serial o lekarzu cyniku i ateiście? Widziałem z pięć odcinków w dodatku z różnych
>serii i jak nie lubię seriali tak ten mi się podoba, a główny bohater budzi moją sympatię

Bardzo dobry serial - jedyny jaki oglądałem z nieukrywaną przyjemnością. Lubią go ludzie przede wszystkim wykształceni, ze względu na jego wyjątkową intelektualną urodę: błyskotliwe dialogi, czarny humor, cięte riposty etc.

Pozdr.


"Ogród Wolności" - miejsce dla prawdziwych liberałów: www.ogrodwolnosci.pl
Róża (601 punktów)
Obejrzałam kilka odcinków. Zastanawiałam się czy racjonaliści znają ten serial i kiedy będzie "doktor na widelcu". Wypowiedzi i cięte riposty House'a są inspirujące. Zresztą ja uwielbiam tego typu poczucie humoru, jeśli w ogóle dr je posiada - to bardzo grząskie i momentami nieapetyczne

A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.
czaneczka (27 punktów)
Serial rewelacyjny! Humor House'a i nieznane choroby są ekstra.

I też radzę nie oglądać z polskim lektorem, proponuję napisy.

Leci jeszcze na AXN, tylko że nie pamiętam kiedy.
Piotr Patucha (2279 punktów)
Hmm, może utworzymy klub fanów tego serialu?


"Ogród Wolności" - miejsce dla prawdziwych liberałów i liberałek: www.ogrodwolnosci.pl
czaneczka (27 punktów)
>Hmm, może utworzymy klub fanów tego serialu?
>


Można. Przy okazji chciałabym polecić stronę: www.house.vgh.pl
Piotr Patucha (2279 punktów)
>>Hmm, może utworzymy klub fanów tego serialu?
>>
Można. Przy okazji chciałabym polecić stronę: www.house.vgh.pl


Zmieniłem zdanie.


"Ogród Wolności" - miejsce dla prawdziwych liberałów i liberałek: www.ogrodwolnosci.pl
Ostałowska (54 punktów)
>Ogląda ktoś ten serial o lekarzu cyniku i ateiście? Widziałem z pięć odcinków w dodatku z różnych
>serii i jak nie lubię seriali tak ten mi się podoba, a główny bohater budzi moją sympatię Ciekaw
>jestem co o nim sądzicie, szczególnie ci, którzy widzieli przynajmniej jeden sezon.
>P.S. U nas to chyba leci pod tytułem "Dr House"
>Ed. en.wikipedia.org/wiki/Gregory_House - postać głównego bohatera na wiki:
> He is seen as an atheist and a nihilist[26], openly mocking colleagues or patients who express
>any level of belief in any aspect of religion.[27][28] In Three Stories he declares that he prefers
>not to believe in an afterlife because it would make life "a test".
Próbuję sobie wyobrazić taką postać pozytywnie przedstawioną w polskim serialu, czy filmie
>fabularnym...
Hej! czy wiecie,że Dr House to Hugh Laurie autor "Sprzedawców broni",wydanej przez wyd. WAB.

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365