Racjonalista - Strona głównaDo treści
Grupa Inicjatyw Kulturalnych

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
07-09-2008 20:37Siesicka (7 punktów)Grupa Inicjatyw Kulturalnych
Ocena 2 na 2
Szanowni Forumowicze!

Chciałabym przedstawić Wam pewną inicjatywę, która powstała za pośrednictwem portalu "nasza-klasa". Forum, na którym działamy nosi tytuł "Master &..."
Ale do rzeczy. Chodzi o to, że pragniemy (Forumowicze "Master &..."), aby w TVP Kultura raz jeszcze emitować "Mistrza i Małgorzatę". Wszyscy jesteśmy miłośnikami Bułhakowa i pomyślałam, że może Kogoś z Waszego (a teraz także i mojego) Forum fascynuje twórczość rosyjskiego pisarza. Zapraszam także do dyskusji i do przyłączenia się do Grupy Inicjatyw Kulturalnych (GIK).

Oto link przenoszący bezpośrednio na Forum: nasza-klasa.pl/forum/12/761

Pozdrawiam, Siesicka.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

lotrek (14275 punktów)
>aby w TVP Kultura raz
>jeszcze emitować "Mistrza i Małgorzatę". Wszyscy jesteśmy miłośnikami Bułhakowa i pomyślałam, że
>może Kogoś z Waszego (a teraz także i mojego) Forum fascynuje twórczość rosyjskiego pisarza.

Jestem wielkim miłośnikiem twórczości Michaiła Bułhakowa i "Mistrza i Małgorzatę" zaliczam do najwybitniejszych dzieł literatury XX wieku. Jednak twórczość tego autora nie ogranicza się tylko do tej powieści i jego miłośnicy powinni znać jeszcze inne np. "Białą Gwardię". Zamiast oglądać ponownie ten niezły rosyjski serial, proponuję przeczytać po raz drugi (i kiedyś jeszcze trzeci) tę powieść, poszukać "nowych smaczków", nowych szczegółów czasami wcześniej niedostrzeżonych itd. Film nigdy nie odda tak naprawdę klimatu czytanej prozy i jej piękna, opowie tylko o czym jest książka. Można się oczywiście zachwycić świetną reżyserią, czy znakomitą grą aktorów, ale to nie jest to samo. Są książki do których wraca się całe życie...
Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365