Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wkurzacz czeski

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
13-09-2008 13:23Duda (25557 punktów)Wkurzacz czeski
Ocena 3 na 3
Polecam wszystkim do przeczytania artykuł: Wkurzacz czeski
wyborcza.p(*)eski.html?as=1&ias=8&startsz=x
Żeby do nas udało się choć trochę przeszczepić czeskiego sposobu myślenia.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adamiak (36436 punktów)
>Polecam wszystkim do przeczytania artykuł: Wkurzacz czeski
>wyborcza.p(*)eski.html?as=1&ias=8&startsz=x
>Żeby do nas udało się choć trochę przeszczepić czeskiego sposobu myślenia.

Oj tak...
...i niechby Rydzyk od świtu karmił Giertycha z odbytu...

...a na różowym Kaczorze huśtał się Drugi...o boże!!!

Po Pałacu zaś, Kultury, wspinał Zdrojewski... od góry.

Przemalować na wesołków Olszewskiego wraz z Janowskim...

trzy dni by nie wychodzili z Ministerstwa Wielkiej Troski!

Jeszcze parę takich sztuczek...może Chopin już niebieski?

Jeszcze kilka "mordek" z Sejmu...mielibyśmy "dramat czeski"

Pozdrówka.
Róża (601 punktów)
Sposób myślenia Czecha to: plują w twarz, a mnie to lotto. Nie wiem czy potrafiłabym żyć bez godności, bez honoru. Jednakowoż podoba mi się jedno w panu Davidzie: jest kompletnie nieprzewidywalny, a w swej wulgarności komiczny i prawdziwy.


A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.
13-09-2008 18:06 
 Ocena 4 na 4
Duda (25557 punktów)
>Sposób myślenia Czecha to: plują w twarz, a mnie to lotto.
To nie całkiem tak. Czesi mają w sobie dużo godności. Ktoś kto ich obraża właściwie obraża siebie. Mają dystans do siebie. Nie uważają się za pępek świata, nie są mesjaszem narodów, największym mocarstwem świata i potrafią z tego się cieszyć. Lubię Czechów za ich autoironię i tolerancję.
13-09-2008 18:27 
 Ocena 2 na 2
Gosia (9452 punktów)
>Sposób myślenia Czecha to: plują w twarz, a mnie to lotto.
Sposób myślenia Polaka to: plują w twarz, ale ważne że zza Wielkiej Wody.
>Nie wiem czy potrafiłabym żyć bez godności, bez honoru.
Czas chyba przywyknąć
Róża (601 punktów)
Gosia Polak Polakowi wilkiemniusy zza oceanu o tym jaki to Polak "be" mnie nie interesują mogę wypowiadać się wyłącznie za siebie. Czesi mają śliczny język i koniec tematu.


A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.
@ffe? (3233 punktów)
>Polecam wszystkim do przeczytania artykuł: Wkurzacz czeski
>wyborcza.p(*)eski.html?as=1&ias=8&startsz=x
>Żeby do nas udało się choć trochę przeszczepić czeskiego sposobu myślenia.

Ciężka sprawa... mamy cholernie wysoką barierę immunologiczną. Nie tylko na czeskie myślenie...

Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
Jak by nie patrzeć, Czesi mają to ciś czego Polakom brakuje. Poczucie dystansu. (i chyba umiejętność cieszenia się z tego co mają)

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365