Sprawa jest faktycznie kontrowersyjna nieco...Niechybnie pierwotnie korzyści ekonomiczne były, gdy elektryczności używano głównie do zasilania lamp. Teraz jest to tylko mały ułamek. Oświetlenie uliczne dziś nawet w najmniejszej dziurze sterowane jest automatycznie, zatem zostają jedynie gospodarstwa domowe czy biura bądź małe firmy, pracujące na jedną zmianę. Na pewno istotna, choć jak na dziś niewymierna jest sprawa kontaktu ludzi ze światłem słonecznym. Ale nie wiem, czy decydenci tym akurat się kierują... wkażdym razie z tego powodu warto.
|