Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zmiana czasu... ?????

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
30-03-2005 21:08agnus deiZmiana czasu... ?????
znowu slyszalem pewnego pana ktoremu sie zdaje chyba, ze racjonalnie mysli, mowiacego w pewnym radiu bzdet, ze przesuwanie czasu to kompletny nonsens zafundowany przez niemiaszkow kilkuset milionom europejczykow. bo jak stwierdzila pewna pani z sieci energetycznych: ' to ona nie ma danych, ale mimo to wie, ze na pewno nie chodzi tu o oszczednosc energii elektrycznej'. wg mnie zapewne chodzi tu o oszczednosc nafty, bo w czasie I wojenki ogolnoswiatowej nasi kajzerowscy zaborcy podobno na niej wlasnie oszczedzali...
a moze ktos wie o tym wiecej?
a moze lepiej przejsc na zegary sloneczne... byloby naturalniej... i jakze pieknie i biblijnie. no nie wiem...

inhet (1073 punktów)Zmiana czasu... ?????
Sprawa jest faktycznie kontrowersyjna nieco...Niechybnie pierwotnie korzyści ekonomiczne były, gdy elektryczności używano głównie do zasilania lamp. Teraz jest to tylko mały ułamek. Oświetlenie uliczne dziś nawet w najmniejszej dziurze sterowane jest automatycznie, zatem zostają jedynie gospodarstwa domowe czy biura bądź małe firmy, pracujące na jedną zmianę.
Na pewno istotna, choć jak na dziś niewymierna jest sprawa kontaktu ludzi ze światłem słonecznym. Ale nie wiem, czy decydenci tym akurat się kierują... wkażdym razie z tego powodu warto.

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365