 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-06-2005 17:44 | Eflaugus (135 punktów) | zaśmiecanie skrzynki | To forum zaśmieca mi skrzynkę. Nie wiem, gdzie wyłączyć opcję przypominania na mail'a, że "ktoś odpowiedział na mój wątek", albo o "edycji posta". Od wczoraj przywiało do mnie 20 maili. Gdzie to mogę usunąć? Z tym że informacje o tym, że ktoś na mnie głosował pozytywnie/negatywnie mogą dochodzić. Jest to nawet zabawne patrzeć na co ktoś na mnie i jak głosował  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
jeyes (2281 punktów) (zablokowany) | > To forum zaśmieca mi skrzynkę. Nie wiem, gdzie wyłączyć> opcję przypominania na mail'a, że "ktoś odpowiedział na mój> wątek", albo o "edycji posta". Od wczoraj przywiało do mnie> 20 mail'i. Gdzie to mogę usunąć?> Z tym że informacje o tym, że ktoś na mnie głosował> pozytywnie/negatywnie mogą dochodzić. Jest to nawet zabawne> patrzeć na co ktoś na mnie i jak głosował  Ja te automatyczne informacje bardzo sobie chwalę. Dzięki nim nie muszę przeszukiwać forum, abu dowiedzieć się czy ktoś coś napisał w interesującym mnie wątku. Nie rozumiem po co piszesz na forum jeśli nie interesuje cię, że ktoś odpisał na twój post albo w twoim wątku? Pisz do szuflady.
|
|
 | | Eflaugus (135 punktów) | Oj złośliwy jesteś. Ja śledzę wątki, w których coś pisałem aż umrą. Mam dobrą pamięć, gdzie są moje wątki. Zresztą co ci będę tłumaczył... witaj w społeczeństwie informacyjnym... można by oczekiwać istnienia możliwości personalizacji ustawień według moich oczekiwań. Zachowujesz się jak ktoś wychowany w jakimś twardym monoteizmie, gdzie jest jedna droga i jedna prawda. Co prawda wiarę przodków porzuciłeś, ale autorytaryzm Ci pozostał (złośliwość). Nie ma niczego złego powiedzieć, że nie chcę by śmiecono mi skrzynkę. Twoja odpowiedź nie jest zbyt kulturalna. Mam nadzieję, że zreflektujesz się nad swoim stosunkiem do tematu.
-----
|
|
|  | jeyes (2281 punktów) (zablokowany) | >Oj złośliwy jesteś. Ja śledzę wątki, w których coś pisałem aż umrą. Mam dobrą pamięć, gdzie są moje wątki. A ja mam złą pamięć. Poza tym bądź łaskaw zobaczyć, ile postów napisałem, a potem porównaj z ilością swoich - jakieś wnioski ci się nasuwają?
>Zresztą co ci będę tłumaczył... A co ty mi masz tłumaczyć?! Chcesz mnie może przekonać, że nie mam słabej pamięci, albo że nie cenię sobie powiadomień?!
>witaj w społeczeństwie informacyjnym... można by oczekiwać istnienia możliwości personalizacji ustawień według moich oczekiwań. Przypuszczam, że webmaster lub moderator ci odpowie.
>Zachowujesz się jak ktoś wychowany w jakimś twardym monoteizmie, gdzie jest jedna droga i jedna prawda. Co prawda wiarę przodków porzuciłeś, ale autorytaryzm Ci pozostał (złośliwość). Hę?!!!
>Nie ma niczego złego powiedzieć, że nie chcę by śmiecono mi skrzynkę. A kto twierdzi inaczej?
>Twoja odpowiedź nie jest zbyt kulturalna. Co w niej uważasz za niekulturalne?
>Mam nadzieję, że zreflektujesz się nad swoim stosunkiem do tematu. W pierwszym odruchu chciałem napisać, że mam nadzieję, iż wytłumaczysz co to znaczy "zreflektować się nad stosunkiem", ale właściwie to guzik mnie to obchodzi.
|
|
| |  | | Eflaugus (135 punktów) | Jeysie powinieneś był odpuścić. Nie jest normą, że forum dyskusyjne obligatoryjnie wysyła e-mail'e na skrzynkę użytkownika. To powinna być tylko usługa, którą można sobie włączać i wyłączać. Jeyesie broniąc swojego subiektywizmu i próbując go usankcjonować jako normę obiektywną, stoisz na przegranej pozycji. Wycofaj się.
>>Oj złośliwy jesteś. Ja śledzę wątki, w których coś pisałem aż umrą. Mam dobrą pamięć, gdzie są moje wątki. >A ja mam złą pamięć. Poza tym bądź łaskaw zobaczyć, ile postów napisałem, a potem porównaj z ilością swoich - jakieś wnioski ci się nasuwają? Że jesteś tu dłużej, ale to ma się nijak do mojego oczekiwania by nie śmiecono mi skrzynki pocztowej. >>Zresztą co ci będę tłumaczył... >A co ty mi masz tłumaczyć?! Chcesz mnie może przekonać, że nie mam słabej pamięci, albo że nie cenię sobie powiadomień?! Nie będę Ci tłumaczył dlaczego nie chcę by mi śmiecono skrzynki. >>witaj w społeczeństwie informacyjnym... można by oczekiwać istnienia możliwości personalizacji ustawień według moich oczekiwań. >Przypuszczam, że webmaster lub moderator ci odpowie. To po co zabierasz głos w ogóle? >>Zachowujesz się jak ktoś wychowany w jakimś twardym monoteizmie, gdzie jest jedna droga i jedna prawda. Co prawda wiarę przodków porzuciłeś, ale autorytaryzm Ci pozostał (złośliwość). >Hę?!!! Hę. >>Nie ma niczego złego powiedzieć, że nie chcę by śmiecono mi skrzynkę. >A kto twierdzi inaczej? Ty, wyjeżdżajć z następującym tekstem: wcześniej jeyes napisał: "Nie rozumiem po co piszesz na forum jeśli nie interesuje cię, że ktoś odpisał na twój post albo w twoim wątku? Pisz do szuflady." >>Twoja odpowiedź nie jest zbyt kulturalna. >Co w niej uważasz za niekulturalne? Stwierdzenie, że mam pisać do szulfady. Próba wywarcia na mnie presji bym zrezygnował z tego co uważam za odpowiadające mi. Złośliwe argumentowanie, że skoro nie akceptuję przyjętych rozwiązań technicznych, to widać nie interesują mnie dyskusje. >>Mam nadzieję, że zreflektujesz się nad swoim stosunkiem do tematu. >W pierwszym odruchu chciałem napisać, że mam nadzieję, iż wytłumaczysz co to znaczy "zreflektować się nad stosunkiem", ale właściwie to guzik mnie to obchodzi.
-----
|
|
| | |  | | gooa (746 punktów) | >Jeysie powinieneś był odpuścić. Nie jest normą, że forum dyskusyjne obligatoryjnie wysyła e-mail'e na skrzynkę użytkownika. To powinna być tylko usługa, którą można sobie włączać i wyłączać. Jeyesie broniąc swojego subiektywizmu i próbując go usankcjonować jako normę obiektywną, stoisz na przegranej pozycji. Wycofaj się.
Eflaugusie, Przepraszam, ze sie wtrace, ale troche zdziwilo mnie Twoje nastawienie do jeyesa, ktory (wyjatkowo) tutaj, okazal sie zyczliwy i bez cienia zlosliwosci. Ja rowniez lubie, kiedy powiadamiaja mnie, o odpowiedziach na moje posty. I tutaj akurat ta opcja jest mniej klopotliwa, niz na forach, w ktorych informuja Cie o kazdym napisanym poscie, w temacie w ktorym sie wypowiedziales tylko jeden raz i w dodatku jakis czas temu. W koncu wystarczy po prostu kasowac maile we wlasnej skrzynce, to zabiera kilkanascie sekund. Kontakty z innymi, poza przyjemnoscia, lacza sie rowniez z kompromisami, hm ?
Przy okazji mala sugestia do dzialu technicznego. Wchodzac na glowna strone Forum, mamy (od jakiegos czasu) podanego autora ostatniego postu w danym dziale. Czy nie mozna by sprecyzowac w jakim watku napisal swoj post ?
|
|
| webmaster (moderator) | Być może dodamy taką opcję do profilu, aby można było sobie to wyłączyć.
|
|
 | | V0lrath (3440 punktów) | Proponuję zrobić poszerzenie i głębszą personalizację takiej opcji - to znaczy na przykład mozliwość włączenia/wyłączenia tej opcji dla: 1. własnych wątków, 2. głosów, 3. odpowiedzi na własne posty, 4. odpowiedzi w tematach, w których coś się napisało 5. informacji o założeniu nowego wątu
Ja bym pewnie i tak włączył wszystko na TAK, ale wiem, że niektórych może denerwować brak wyboru w kwestii tego, co trafia do ich skrzynki.
|
|
|  | | webmaster (moderator) | Proszę o przetestowanie, czy te nowe opcje działają. Mogę dodać kolejne, jeżeli będą dobre pomysły.
|
|
| Marcin (187 punktów) | > To forum zaśmieca mi skrzynkę. Nie wiem, gdzie wyłączyć> opcję przypominania na mail'a, że "ktoś odpowiedział na mój> wątek", albo o "edycji posta". Od wczoraj przywiało do mnie> 20 maili. Gdzie to mogę usunąć?> Z tym że informacje o tym, że ktoś na mnie głosował> pozytywnie/negatywnie mogą dochodzić. Jest to nawet zabawne> patrzeć na co ktoś na mnie i jak głosował  Rozumiem, że odpowiedzi na swoje posty uważasz za śmieci. A skrzynka mailowa po coś chyba jest.
|
|
 | | Eflaugus (135 punktów) | >Rozumiem, że odpowiedzi na swoje posty uważasz za śmieci. A skrzynka mailowa po coś chyba jest. Rozumiem, że uważasz wątki w których się wypowiadasz za nieinteresujące, skoro forum Tobie PRZYPOMINAĆ musi, że gdzieś raczyłeś się wypowiedzieć. Ja dobrze pamiętam, gdzie są tematy, które mnie interesują. A skrzynka służy mi do innych celów, a nie do tego, by mi ktoś obligatoryjnie śmietnik z niej robił. Podobnie bym reagował, gdyby ktoś mnie ot tak sobie, wpisał na jakąś listę dyskusyjną.
-----
|
|
|  | | Marcin (187 punktów) | >>Rozumiem, że odpowiedzi na swoje posty uważasz za śmieci. A skrzynka mailowa po coś chyba jest. >Rozumiem, że uważasz wątki w których się wypowiadasz za nieinteresujące, skoro forum Tobie PRZYPOMINAĆ musi, że gdzieś raczyłeś się wypowiedzieć. Ja dobrze pamiętam, gdzie są tematy, które mnie interesują.> Forum nie przypomina mi gdzie się wypowiedziałem, ale informuje gdzie ktoś mi odpowiedział. Przecież nie będę klikał na każdy wątek. Na razie co prawda dużo nie napisałem, ale z czasem...
|
|
| |  | | eflaugus | Powiedzmy sobie jasno... swoje subiektywne doświadczenia chcesz narzucić innym jako obiektywne i bulwersujesz się, że ktoś ma inne subiektywne doświadczenia. Nie chcę tego dłużej drążyć, bo to tylko kłótnia się robi.
|
|
| Wenuska | EFLAUGUS --> Jak na ilość postów masz zaskakująco mało punktów... Punkty za każdy napisany post to inna sprawa - 30 i parę postów, tyleż punktów. Generalnie sprawę punktów uważam za bezsensowną, kojarzy mi się z pisaniem pod publikę.
|
|
| Brudka (1266 punktów) | > Od wczoraj przywiało do mnie 20 maili. Gdzie to mogę usunąć? Dopóki nie zostanie wprowadzona możliwość filtracji wysyłanej poczty po stronie serwera możesz swoją pocztę filtrować sam. Zakładam, że ruch sieciowy generowany przez korespondencję z racjonalisty nie jest dla Ciebie zbyt kosztowny.
Po pierwsze powinieneś utworzyć katalog listów z Racjonalisty z podziałem na "powiadomienia o odpowiedzi" (POO) oraz "powiadomienia o głosowaniu" (POG). Następnie możesz utworzyć dwa filtry:
1. Filtr przenoszący listy nadchodzące od mailing@racjonalista o tytule "Powiadomienie o odpowiedzi na Twój post" do podkatalogu POO,
2. Filtr przenoszący listy nadchodzące od mailing@racjonalista o tytule "Powiadomienie o głosowaniu" do podkatalogu POG.
Jeżeli korzystać z webowego klienta pocztowego sprawa jest trochę trudniejsza, choć nie beznadziejna. Większość webowych klientów pocztowych posiada możliwość utworzenia katalogów listów oraz stosownych filtrów. O tym jak to zrobić możesz przeczytać na stronach z pomocą dostępnych ze strony klienta pocztowego.
Jeżeli korzystasz z klienta tekstowego, to w miarę nowoczesne wersje również posiadają możliwość filtracji.
Mam nadzięję, że moja rada pozwoli Ci częściowo uporządkować swoją skrzynkę pocztową.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|