Po latach trudnych negocjacji z radnymi miasta Lwowa, wreszcie - 24 czerwca 2005 r.- nastapi otwarcie osławionego Cmentarza Orląt - panteonu chwaly polskiego zołnierza. Nekropolia znajduje sie w miescie, o ktore przez wieki walczylismy najpierw z "Rusinami" a potem z "Ukraincami". Mamy do tego prawo. A moze nie powinnismy byli sprzatac smieci z tamtych grobow? Moze powinnismy byli o tym zapomniec i prosic Ukraincow o przebaczenie za nasze grzechy? Czy tylko my jestesmy agrsorem we wzajemnych stosunkach? A moze oba narody sa winne? Gdy odpowiemy sobie na te pytania moze nastapi pojednainie.
|