Racjonalista - Strona głównaDo treści
Koszulki racjonalisty

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
19-07-2005 22:20TomaszT (172 punktów)Koszulki racjonalisty
Jestem biernym użykownikiem (i fanem) Racjonalisty od jakiegoś już czasu i z chęcią bym go promował nie tylko wśród znajomych. Najprostszym sposobem wydaje się koszulka z logo, którą możnaby sprzedawać w ramach księgarni. Myślę, że znalazłoby się sporo osób gotowych dokonać takiego zakupu...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
O tym myśle już od jakiegoś czasu. Może się uda wkrótce coś takiego wprowadzić, może nawet do końca tego miesiąca, ale nie jestem pewien...

pozdrawiam
Roman (1901 punktów)
>O tym myśle już od jakiegoś czasu. Może się uda wkrótce coś takiego wprowadzić, może nawet do końca tego miesiąca, ale nie jestem pewien...
>pozdrawiam
>

Zawsze sie tak dlugo namyslasz ???

www.racjonalista.pl/forum.php/s,4717#w4720

pozdro
--
RG
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
No cóż, jestem wolno-myślicielem
TomaszT (172 punktów)

>www.racjonalista.pl/forum.php/s,4717#w4720

Niby znalazłem ten post, a nie zauważyłem... Przepraszam za mnożenie wątków ponad potrzebę.
Skoro już mi się temat koszulkowy przypomniał, zaprojektowałem dziś coś dla siebie. Tylko pewności nie mam czy ktoś zrozumie odniesienie...
s31.yousen(*)?id=1BWI4QEJY1MJV2NOOJ750RCHAA

Roman (1901 punktów)
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,4717#w4720
>Niby znalazłem ten post, a nie zauważyłem... Przepraszam za mnożenie wątków ponad potrzebę.
>Skoro już mi się temat koszulkowy przypomniał, zaprojektowałem dziś coś dla siebie. Tylko pewności nie mam czy ktoś zrozumie odniesienie...
>s31.yousen(*)?id=1BWI4QEJY1MJV2NOOJ750RCHAA
>

Che Guevarra.



--
RG
bubu
A ja proponuję jeszcze kubeczki z logo,długopisy,breloczki...
Plusz (109 punktów)
>A ja proponuję jeszcze kubeczki z logo,długopisy,breloczki...
Może bidony w kształcie papieża z odkręcanym wieczkiem w kształcie...główki? Mam osobiście taki z Maryją i choć nie jest mój, i nie miał być pierwotnie bidonem miałem ostatnio brzydkie myśli wględem niego...(znaczy myśląc racjonalnie, zastanawiałem się w co nalać napój), ale chyba odezwało się "szumienie" i duch tolerancji przemówił do rozumu....
Kołba (9 punktów)
rany wiem ze dawno mnie nie było, ale jedna cegiałka do "ZA" koszulkami

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
JAKIE NADRUKI proponujecie???

Prosze o szybkie propozycje!!!
bubu
>JAKIE NADRUKI proponujecie???
>Prosze o szybkie propozycje!!!
>
Bardzo śmieszniście z tymi koszulkami...
Teresa
>JAKIE NADRUKI proponujecie???

To już samo "www.racjonalista.pl" nie wystarczy?
Patuszkin (2279 punktów)
>>JAKIE NADRUKI proponujecie???
>To już samo "www.racjonalista.pl" nie wystarczy?

Uwaga, konkurencja nie śpi. W sieci sklepów C&A sprzedawane są umłodzieżowione dewocjonalia: kolorowe różańce, wisiory z podobiznami świętych itp.

Piotrek Patucha
kafir (363 punktów)
>JAKIE NADRUKI proponujecie???
>Prosze o szybkie propozycje!!!
>
Mi się podoba znane, skądinąd hasło "BÓG TO NAŁÓG"!
TomaszT (172 punktów)
>JAKIE NADRUKI proponujecie???
>Prosze o szybkie propozycje!!!
>
Okulary z logo i adres www...
Eflaugus (135 punktów)
Ja tam koszulek, bryleczków czy innych nie chcę. Racjonalista w sumie ma zwolenników, bo robi skrótowce i dzięki temu ludzie nie muszą czytać Już tak bardzo nie wynoście się ponad niebiosa, bo jak sami twierdzicie nie ma czegoś takiego. Natomiast ja od biedy mógłbym reklamować Racjonalistę. Może gdybyście jakieś laptopy z nadrukiem "Racjonalista" przygotowali? Mogę wziąść dwa. Samochód z napisem Racjonalista też może być. Ale tylko tyle, bo np. napis "Tu jedzie Racjonalista" brzmi głupio, bo nie za mądry to człowiek, który tak się sadzi.


-----
św.Marek
> Ale tylko tyle, bo np. napis "Tu jedzie Racjonalista" brzmi głupio, bo nie za mądry to człowiek, który tak się sadzi.

    Co brzmi głupio: "Tu jedzie", czy "Racjonalista"? To nie jest głupie, ile niebezpieczne. Boję się, że również noszenie koszulek z napisem Racjonalista może być powodem wzrostu ilości wypadków, a także znaczącej ilości rozpraw sądowych o naruszenie uczuć religijnych. Ryzykant z Ciebie Eflagusie.

___________
Pozdrawiam
Teresa
Czy mogę Ci coś poradzić? Powinieneś sobie zażyczyć koszulkę z napisem "św. Marek od Racjonalisty"
św.Marek
>Czy mogę Ci coś poradzić? Powinieneś sobie zażyczyć koszulkę z napisem "św. Marek od Racjonalisty"

    Dziękuję za radę, ale wychowałem sobie dwóch znakomitych poligrafów i zrobienie koszulki z dowolnym napisem czy rysunkiem to dla mnie doprawdy drobiazg.
    Myślisz Tereso, że w Racjonaliście ludzie są aż tak nieroztropni? Mnóstwo wrogów Racjonalisty tylko na to czeka, żeby oskarżyć serwis o "naruszenie uczuć religijnych" czy podobną bzdurę. W takich sprawach trzeba wymyśleć coś estetycznego i niepretensjonalnego, do czego nikt przy zdrowych zmysłach nie mógłby się przyczepić pod względem formalno-prawnym. Moim zdaniem najlepszy byłby najprostszy pomysł, czyli napis Racjonalista wykonany przez dobrego grafika. Ewentualnie, ale to już z czystej złośliwości charakteryzującej wszystkich świętych, dodałbym osobiście niewielki napis: "Serwis ludzi, których myślenie nie boli".

___________
Pozdrawiam
Teresa
>Ewentualnie, ale to już z czystej złośliwości charakteryzującej wszystkich świętych, dodałbym osobiście niewielki napis: "Serwis ludzi, których myślenie nie boli".

św. Marku, pragnę Ci przypomnieć, że to już św. Augustyn, teolog katolicki, urodzony w roku 354, mówił, że
"Każdy kto wierzy, myśli - wierząc myśli i myśląc wierzy. (...) Wiara, jeśli nie jest myśleniem, nie istnieje".

Przewodnie idee Oświecenia są przecież historycznie pochodzenia chrześcijańskiego, chociaż nie są głoszone w kontekście chrześcijańskim.

Występują tutaj następujące korelacje "Fides" i "Ratio" :

1. albo -- i to jest stanowisko katolickie -- odpowiednie twórcze skorelowanie wiary i rozumu, nauk i tajemnicy Bożej, człowieka i Boga. W tym ujęciu religia i rozum wzajemnie się warunkują, uzupełniają i współpracują, jak świat ludzki ze światem Boskim. W rezultacie człowiek otrzymuje owe dwa skrzydła: jedno ludzkie drugie Boże, jedno naturalne drugie nadprzyrodzone, jedno objawione drugie naukowe.
Słynne słowa JPII:
Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy

2. albo tylko "wiara", słowo Boże, objawienie -- mamy fideizm i sekty fideistyczne, aż do zanegowania nauki i rozumu;

3. albo tylko "rozum", intelekt, doświadczenie empiryczne -- i wtedy mamy "racjonalizm" i "sekularyzm" (np. sekta "scjentologów"), aż do zanegowania objawienia i wszelkiej religii, a w każdym razie odrzucenie wszelkiej więzi między człowiekiem a Bogiem;
(zobacz www.mateusz.pl/czytelnia/fides-forum/)

"Korelacja" tylko "rozum" jest pożyteczna i świetna, ale raczej w przypadku poznawania zewnętrznego.

pozdrawiam
św.Marek
    Czy musisz Tereso wszędzie i każdą rozmowę namaścić tą swoją ultrakatolicką ideologią? Pasującą do racjonalizmu jak pięść do nosa, jak wół do karety... Próbujesz wmówić, że ślepa wiara może zastąpić myślenie? Wielu katolików wierzy że myśli i myśli, że ta wiara w myślenie zastąpi samo myślenie. Możesz sobie darować słowa św. Augustyna. On też wierzył że myśli, inaczej nie powiedziałby: "Cóż można mieć przeciw wojnie? To, że giną ludzie, którzy i tak muszą umrzeć?". Człowiek, który mówi jak zwykły bandyta nie może być autorytetem dla nikogo.


___________
Pozdrawiam
Teresa
>    Czy musisz Tereso wszędzie i każdą rozmowę namaścić tą swoją ultrakatolicką ideologią?

Katolicyzm nie jest żadną ideologią. Ideologia zawiera receptę na poprawę świata. Chrześcijaństwo jako takie nie jest ideologią, ponieważ nie ma recepty na wprowadzenie raju na ziemi. Uczy jak dostać się do raju.

>Możesz sobie darować słowa św. Augustyna. On też wierzył że myśli, inaczej nie powiedziałby: "Cóż można mieć przeciw wojnie? To, że giną ludzie, którzy i tak muszą umrzeć?". Człowiek, który mówi jak zwykły bandyta nie może być autorytetem dla nikogo.

Czy człowiek, który broni ludzi, za których jest odpowiedzialny, jest bandytą?

Widzę, że nie zadałeś sobie trudu, żeby zrozumieć, dlaczego św. Augustyn tak powiedział (jakie przesłanki za tym przemawiały) i jaki był jego stosunek do wojny. Ale jeszcze nic straconego:
www.ceo.or(*)p?typ=news&dzial=1672&id=22674
www.opoka.(*)ik/ltk/wojna_sprawiedliwa.html
www.tezeusz.pl/cms/tz/index.php?id=1275
www.opoka.(*)IK/wojna_sprawiedliwa_afg.html

Pa.
św.Marek
>Katolicyzm nie jest żadną ideologią. Ideologia zawiera receptę na poprawę świata. Chrześcijaństwo jako takie nie jest ideologią, ponieważ nie ma recepty na wprowadzenie raju na ziemi. Uczy jak dostać się do raju.

    Komunizm też pokazywał drogę do raju. Uczył ludzi metodami zapożyczonymi z katolicyzmu właśnie, bo i skąd niby miał je wziąć?

>Czy człowiek, który broni ludzi, za których jest odpowiedzialny, jest bandytą?

    To stara gadka wszystkich dyktatorów i nawiedzonych. Właśnie tak twierdzi Łukaszenko.

>Widzę, że nie zadałeś sobie trudu, żeby zrozumieć, dlaczego św. Augustyn tak powiedział (jakie przesłanki za tym przemawiały) i jaki był jego stosunek do wojny. Ale jeszcze nic straconego:

    Miałbym Tereso tracić czas na szukanie uzasadnienia, dlaczego jakieś słowa brzmią mniej pogardliwie wobec ludzkiego życia wypowiadane przez św. Augustyna, a bardziej pogardiwie gdy wypowiada je ktoś inny? To już jest ideologizowanie. Katolicyzm jest ideologią, bo czyż inaczej zdołałby tak omamić tylu naiwnych ludzi?

___________
Pozdrawiam
Teresa
>    Komunizm też pokazywał drogę do raju. Uczył ludzi metodami zapożyczonymi z katolicyzmu właśnie, bo i skąd niby miał je wziąć?

Tak? A ja myślałam, że ideologią komunizmu jest marksizm-leninizm. A Marks był w zasadzie wyznawcą światopoglądu oświecenia: wierzył w konieczny postęp ludzkości ku rajowi na ziemi, a to głównie dzięki "światłu" nauki.

>>Czy człowiek, który broni ludzi, za których jest odpowiedzialny, jest bandytą?
>    To stara gadka wszystkich dyktatorów i nawiedzonych. Właśnie tak twierdzi Łukaszenko.

To nie jest stara gadka wszystkich dyktatorów i nawiedzonych tylko pytanie, które stawia sobie każdy wrażliwy moralnie człowiek.

>    Miałbym Tereso tracić czas na szukanie uzasadnienia, dlaczego

Bycie racjonalistą polega właśnie na badaniu takich uzasadnień, dyskutowanie ich i szukanie w nich błędów. Tak mi się przynajmniej dotąd wydawało ...

Życzę jeszcze więcej samozadowolenia
placownik
>    Czy musisz Tereso wszędzie i każdą rozmowę namaścić tą swoją ultrakatolicką ideologią? Pasującą do racjonalizmu jak pięść do nosa, jak wół do karety

   Wół ciągnący karetę otoczony czwórką hajduków z pięściami w nosach zaskoczył by mnie mniej, niż stwierdzenie, że wypowiedź Teresy jest namaszczona ultrakatolicką ideologią.

   Może zrezygnować z pomysłu koszulek, na rzecz okularów wspomagających bardziej obiektywną lekturę wypowiedzi ideowych przeciwników?

   Pozdrawiam.
TomaszT (172 punktów)
Pojawiły się! Jak wrażenia? Jedyny wzór dający szanse na przeżycie na moim osiedlu daje mi "Koszulka Wolności Intelektualnej". Co więcej, tylko ten wzór podoba mi się wizualnie... Ponadto pozostałe dwa są, moim zdaniem, zbyt wulgarne. 'Tiszert dla wolności' owszem jest ciekawą inicjatywą, ale wydaje mi się, że polegała ona na założeniu tych koszulek przez znanych ludzi i sfotografowaniu ich. Wątpię, że te osoby chodzą w nich na ulicy, a nawet jeśli to chroni je sam fakt bycia sławnym... Zwykły śmiertelnik nosząć taką odzież ma duże szanse dokładniej zbadać swoją śmiertelność

PS. Pytanie techniczne do kreatora - jakiej firmy są koszulki? Bo ja zwykle kupuję L, nawet XL, a tu z wymiarów wychodzi mi S...
PS2. Foty były z fleszem? Strasznie przeźroczyste wyszły te koszulki
PS3. Czy są przewidziane na przyszłość inne kolory?
Mariusz Agnosiewicz
>pozostałe dwa są, moim zdaniem, zbyt wulgarne

Nie przesadzaj. Wcale nie są wulgarne, choć czarna jest dla odważnych

>'Tiszert dla wolności' owszem jest ciekawą inicjatywą, ale wydaje mi się, że polegała ona na założeniu tych koszulek przez znanych ludzi i sfotografowaniu ich. Wątpię, że te osoby chodzą w nich na ulicy

Ale my nie powielamy tego, lecz mówimy swoje, na swój sposób. Nawiązując tylko do tego.

Na ostracyzm można się narazić w jakichś wioskach, ale w miastach takie lekko prowokacyjne koszulki wzbudzają zaciekawienie i uśiechy, a nie wrogie reakcje (choć pewnie mogą się zdarzyć) - sam sprawdzam już dwa dni

>Zwykły śmiertelnik nosząć taką odzież ma duże szanse dokładniej zbadać swoją śmiertelność

Dramatuzyjesz Tomciu

>PS. Pytanie techniczne do kreatora - jakiej firmy są koszulki? Bo ja zwykle kupuję L, nawet XL, a tu z wymiarów wychodzi mi S...

S jest mały...

>PS2. Foty były z fleszem? Strasznie przeźroczyste wyszły te koszulki

TAK

>PS3. Czy są przewidziane na przyszłość inne kolory?

Niewykluczone
TomaszT (172 punktów)
>>pozostałe dwa są, moim zdaniem, zbyt wulgarne
>Nie przesadzaj. Wcale nie są wulgarne, choć czarna jest dla odważnych
>>'Tiszert dla wolności' owszem jest ciekawą inicjatywą, ale wydaje mi się, że polegała ona na założeniu tych koszulek przez znanych ludzi i sfotografowaniu ich. Wątpię, że te osoby chodzą w nich na ulicy
>Ale my nie powielamy tego, lecz mówimy swoje, na swój sposób. Nawiązując tylko do tego.
>Na ostracyzm można się narazić w jakichś wioskach, ale w miastach takie lekko prowokacyjne koszulki wzbudzają zaciekawienie i uśiechy, a nie wrogie reakcje (choć pewnie mogą się zdarzyć) - sam sprawdzam już dwa dni
Ostracyzmem się nie przejmuję i bynajmniej na wsi nie mieszkam. Tylko zęby swoje lubię

>>PS. Pytanie techniczne do kreatora - jakiej firmy są koszulki? Bo ja zwykle kupuję L, nawet XL, a tu z wymiarów wychodzi mi S...
>S jest mały...
No to już nie wiem. Np. American Best (czy jakoś tak) jest na mnie kusy nawet w wersji XL, gdzie indziej L starczy...

>>PS2. Foty były z fleszem? Strasznie przeźroczyste wyszły te koszulki
>TAK
A nie masz jakiegoś porzadnego źródła światła?

PS. Czy wypada nosić koszulkę PSR nie będąc członkiem?

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Tylko zęby swoje lubię

Wiesz, dzięki noweszniu koszulek z takimi deklaracjami pewnie będzie można zobaczyć, że ateistów i niekelrykałów jest więcej niż na to wygląda. Dziś podali w gazecie, że jest 2% ateistów, a sonda Gazety obok pokazywała więcej ateistów niż katolików. To jest totalna ściema, że tak to kolokwialnie ujmę, z tymi 2%. Po prostu mniej odważni ateiści myślą tak jak ty, że ich będą bić lub szykanować. Dlatego nie przyznają się, że są ateistami i później wychodzą takie jawne brednie, że jest 95% katolików, kiedy niedawny sondaż robiony przez instytut kościelny wskazywał, że jest katolików 89%. A tak naprawdę jest jeszcze mniej. Ja w koszulce ateistycznej byłem lepiej obsługiwany niż na ogół. Ludzie się częściej uśmiechali (i to nie pobłażliwie Jak ktoś mi gdzieś nawymyśla lub krzywo spojrzy to trudno, ale jeszcze więcej jest momentów wesołych i sympatycznych. Nie ma co się bać!

>No to już nie wiem. Np. American Best (czy jakoś tak) jest na mnie kusy nawet w wersji XL, gdzie indziej L starczy...

Muszę chyba te rozmiary usunąć. Nie wiem nawet w czym to jest, po prostu spisałem z opakowania, lecz nie wiem czy to jest wiarygodne. Różnice nie są tam bardzo duże i ja mógłbym nosić spokojnie te koszulki rozmiarach od M do XL

>A nie masz jakiegoś porzadnego źródła światła?

E, aż tak chyba źle nie wyszło. Następnym razie zrobię to bardziej profesjonalnie.

>PS. Czy wypada nosić koszulkę PSR nie będąc członkiem?

To koszulka nie tylko PSRowa
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Dziś podali w gazecie, że jest 2% ateistów, a sonda Gazety obok pokazywała więcej ateistów niż katolików.

Zobaczcie tego newsa i sondę obok. Zagłosujcie! serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,2865099.html

W internecie ateiści górą?
bubu
>>Dziś podali w gazecie, że jest 2% ateistów, a sonda Gazety obok pokazywała więcej ateistów niż katolików.
>Zobaczcie tego newsa i sondę obok. Zagłosujcie! serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,2865099.html
>W internecie ateiści górą?
OBOP kłamie? Nie przesadzasz?
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Bubu, proszę czytaj to co ja pisze, jeśli to komentujesz. Po prostu tego rodzaju sondaże jakie oni przeprowadzają nie są miarodajne, bo ludzie nie mówią prawdy o swych przekonaniach, zwłaszcza jeśli dotyczy to zaszczuwanego ateizmu. Wystarczy pomyśleć. Jakiś czas temu na ekai podawali, że badania wskazują, że jest 89% katolików, a tym wyszło 95% Cud jaki? Zwykła niesondażowa obserwacja życia sugeruje, że to z tymi 95% to zwykła brednia.
TomaszT (172 punktów)
>>Tylko zęby swoje lubię
> A tak naprawdę jest jeszcze mniej. Ja w koszulce ateistycznej byłem lepiej obsługiwany niż na ogół. Ludzie się częściej uśmiechali (i to nie pobłażliwie Jak ktoś mi gdzieś nawymyśla lub krzywo spojrzy to trudno, ale jeszcze więcej jest momentów wesołych i sympatycznych. Nie ma co się bać!
Wypraszam sobie ja się nie boję, tylko kalkuluję Zobaczymy wkrótce.

> ja mógłbym nosić spokojnie te koszulki rozmiarach od M do XL
A na zdjęciu jaki jest?

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>> ja mógłbym nosić spokojnie te koszulki rozmiarach od M do XL
>A na zdjęciu jaki jest?

Nie pamiętam, ale chyba M najczęściej była fotografowana. Na jednym zdjeciu jest L oraz XL
Marcin Hanusiak (66 punktów)

>Na ostracyzm można się narazić w jakichś wioskach, ale w miastach takie lekko prowokacyjne koszulki wzbudzają zaciekawienie i uśiechy, a nie wrogie reakcje (choć pewnie mogą się zdarzyć) - sam sprawdzam już dwa dni

To fakt. Chodzę po Krakowie w koszulce z napisem VATICAN 666 i ludzie raczej się uśmiechają niż oburzają.


Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365