 |
Relacja z rejestracji nowego Kościoła Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-01-2013 08:27 | Medieval (3004 punktów) | Relacja z rejestracji nowego Kościoła
14 na 14 | Trwa makaronowy proces rejestracyjny. Śledzę z zapartym tchem. Wniosek został wysłany 27 lipca 2012r., czyli sprawa jest załatwiana priorytetowo. Etap któryśtam, tej żałosnej procedury - Odpowiedź w sprawie biegłych. Będą badać czy wiara jest wiarą. Czy są w stanie wyrobić się w terminie KPA?! kosciol-spaghetti.pl/home/rejestracja-kocioa.html"Organ wskazuje również, że biegłym powołanym w sprawie, będzie religioznawca lub religioznawcy, których zadaniem będzie odpowiedzieć na pytanie "Czy w świetle przedstawionych dokumentów można uznać Kościół LPS za wspólnotę religijną, o której mowa w art. 2 ust. 1 o gwarancjach wolności sumienia i wyznania." Jest pan buczek, który stworzył. Są wyznawcy, którzy chcą ze sobą chodzić. Jest napisana księga (ojezu, może trochę za krótka). Są relacje i stała łączność. Czyli niczego nie brakuje? Tylko niech zachowają powagę. Kościoły nigdy nie są śmieszne. Są przecieki do mediów. No, trochę przesadziłem. gpcodzienn(*)ejestrowac-kpine-zreligii.htmlwiadomosci(*)ti,wid,15242185,wiadomosc.htmlJak się dowiadujemy, administratorem strony pastafarian jest poseł Ruchu Palikota Wojciech Mucha. No to przecież jest skandal. Jako można angażować polityków do rejestracji Kościoła i w sprawy religijne? Przecież to jest niedopuszczalne w Państwie neutralnym coś tam coś tam. Z tegorocznego Funduszu Kościelnego już chyba nie zdążą wyciągnąć kasy...  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
14 na 14 |
 | 8 na 8 | Wacław (1038 punktów) | > >gpcodzienn(*)ejestrowac-kpine-zreligii.html> hmmmm..... "kpina z religii".. poczułem się obrażony na jakieś 2...2,5 DODY tj. 10..12.5tys złJa czuję się nie tylko obrażony, ale i czuję nadchodzącą depresję z powodu dyskryminacji mojej osoby ze względu na wiarę w jedynego prawdziwego stwórcę wszystkiego. To się momentalnie odbije na moich relacjach z najbliższą rodziną, dlatego straty własne wyceniam co najmniej na 20-25 Dody
|
|
 | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | > >gpcodzienn(*)ejestrowac-kpine-zreligii.html> hmmmm..... "kpina z religii".. poczułem się obrażony na jakieś 2...2,5 DODY tj. 10..12.5tys złNawet nie wiedziałem, że walcząca o niepodległość "patriotyczna" Gazeta Polska, czyli "Dziennik, który nie boi się władzy", swoje wypociny tak drogo wycenia. Dostęp do artykułu - koszt 1 zł (1,23 zł brutto).
|
|
 | 1 na 1 | Przemek Braniecki (694 punktów) | > >gpcodzienn(*)ejestrowac-kpine-zreligii.html> poczułem się obrażony na jakieś 2...2,5 DODY tj. 10..12.5tys złCzy skala, w której grg74 wyraził poziom swojej obrazy jest już powszechna na forum racjonalisty? DODA jako jednostka stopnia obrazy uczuć (stanowiąca ekwiwalent zasądzonej grzywny) bardzo mi się podoba i jeśli jeszcze nie ma statusu obowiązującej na forum Racjonalisty, to wnioskuję za jej przyjęciem.
|
|
|  | 4 na 4 | tatajarek (1122 punktów) | Goraco popieram wniosek przedmowcy aby dolaczyc dode do ukladu SI, jako jednostke stopnia obrazy uczuc. Nawet tradycja bedzie zachowana - nazwa jednostki od nazwiska stosownej osoby, jak Newton czy Hertz. Tylko przyjdzie nam ją pisac mala litera... Dobra jest tez wyzej zasugerowana definicja: 1 doda jest to obraza uczuc religijnych odczuwalna jako rownowazna pieciu tysiacom PLN.
|
|
7 na 7 | astrotaurus (12445 punktów) | >Kościoły nigdy nie są śmieszne. Jasne! Może katolicki ksiądz mieć pełen puchar Bogów (przecie z wafelka jest tylko postać, "apteczne złudzenie ludzkiego oka" - jak mawiał Wiech) to i pastafarianin może mieć pełen durszlak. Jak najnapoważniej.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
15 na 15 | Alicja Duda (25557 punktów) | Zdaje mi się, że ustawa nie przewiduje oceny przez religioznawców wartości religii. Określa jedynie ilość wierzących a ten wymóg został spełniony. Przyczyną powoływania biegłych jest jedynie strach przed nagonką jaką jedynie słuszni wyznawcy podniosą.
Zmień politykę, głosuj na kobiety.
|
|
3 na 3 | Paweł - Zakopane (438 punktów) | Jeżeli starania zakończą się sukcesem to 2 kwietnia 2013 roku o godzinie 21.37 oświetlijmy w Zakopanem pomnik Jedynego. Najlepiej na przeciw Giewontu, aby lud wiedział, że krzyż stojący na jego szczycie jest symbolem fałszywej wiary. RAMEN
|
|
12 na 12 | Appenzeller (3118 punktów) | > Trwa makaronowy proces rejestracyjny.> Z tegorocznego Funduszu Kościelnego już chyba nie zdążą wyciągnąć kasy... Trzeba będzie natychmiast powołać makaronową organizację "dobroczynną". Nazwę już mam: Korytas. Jeżeli nazwa ta kojarzy się komukolwiek z pewną znaną organizacją, to skojarzenie to nie jest ani przypadkowe, ani zamierzone, lecz nieuniknione.
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
|
|
2 na 2 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | > Jak się dowiadujemy, administratorem strony pastafarian jest poseł Ruchu Palikota Wojciech Mucha.Jest to wierutna bzdura. To świadczy o rzetelności mediów, które taką idiotyczną wiadomość podają. Posłowie Ruchu Palikota nie mają związku z Kościołem Latającego Potwora Spaghetti i to nie oni próbują go rejestrować. Ta "kpina z religii" jak to określiła gpc jest akurat najbardziej tolerancyjną religią na świecie.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|
|
1 na 1 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > wiadomosci(*)ti,wid,15242185,wiadomosc.htmlTak trochę z innej beczki a propos tego artykułu - Biblia naprawdę jest na liście lektur szkolnych? Cała czy "wybrane ustępy"? A jeżeli wybrane, to które? Może ten o Dawidzie i Batszebie albo o tym jak JHVH kazał traktować podbite przez Izraelitów narody? O zakładach JHVH z Szatanem albo o Locie i jego córkach? To by było pouczające. Znajomość Biblii wśród naszego podobno katolickiego po uszy narodu jest na beznadziejnie niskim poziomie.
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
 | 9 na 9 | Meretseger (61860 punktów) | > Biblia naprawdę jest na liście lektur szkolnych?> Cała czy "wybrane ustępy"?Fragmenty. Nie pamiętam już jakie, ale chyba było coś o wieży Babel. W podręczniku ilustrowane obrazem Bruegla, tą mniejszą wersją:
|
|
|  | 6 na 6 | M.M.M (1158 punktów) | >>Biblia naprawdę jest na liście lektur szkolnych? >>Cała czy "wybrane ustępy"? >Fragmenty. >Nie pamiętam już jakie, ale chyba było coś o wieży Babel.
Nie wiem co jest w programie szkolnym dziś. W moich czasach były przypowieści biblijne.
Muszę jednak przyznać, że nie wyobrażam sobie, aby Biblii w ogóle nie przerabiać. To jest istotne w literaturze źródło toposów i trudno byłoby analizować późniejsze dzieła nie wiedząc do jakich odwołują się do archetypów. Ocena pochodzenia wątku nie ma tu znaczenia - po prostu trzeba rozpoznać z czego twórca czerpie. Stąd uważam, że Biblię, tak jak antyk, przerobić w szkole trzeba. Przykład: jak przyswajać "Mistrza i Małgorzatę" nie rozpoznając wątków nowotestamentowych?
---
|
|
| |  | 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) |
>Nie wiem co jest w programie szkolnym dziś. W moich czasach były przypowieści biblijne. W moich też. "Przerabialiśmy" w 1 klasie liceum mity greckie dość dokładnie, mity hebrajskie nieco mniej dokładnie i pojedyncze opowieści z innych mitologii (sumeryjską opowieść o potopie, egipską o gniewie Ra i rzymską o założeniu Rzymu; było coś jeszcze, ale już nie pamiętam). Też jestem zdania, że Biblię jako dzieło literackie znać należy.
|
|
|  | 3 na 3 | Appenzeller (3118 punktów) |  ...(Bo są dwaj Brejgele)...
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
|
|
| |  | 12 na 12 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > (Bo są dwaj Brejgele)...Trzej  . 
Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
|
|
| |  | 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | >...(Bo są dwaj Brejgele)...
To jest ten sam, tylko obraz większy.
|
|
 | 1 na 1 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | >Tak trochę z innej beczki a propos tego artykułu - Biblia naprawdę jest na liście lektur szkolnych? >Cała czy "wybrane ustępy"? A jeżeli wybrane, to które?
Biblia jako utwór literacki moim zdaniem powinna być na liście lektur szkolnych. Na równi z innymi mitologiami. Jej znajomość jest niezbędna do rozumienia kontekstu wielu sytuacji i odbioru kultury. Gdybyśmy nie znali mitologii, to czytając o puszce Pandory nie wiedzielibyśmy o co chodzi. Dlatego znajomość mitów biblijnych jest przydatna. Należy uczniów informować, że to są mity, a nie prawda.
|
|
11 na 11 | Medieval (3004 punktów) |
Pozwolę sobie wkleić za spagetti stroną.  Mam pewien pomysł. Jeżeli uda się Pasta Kościołowi zarejestrować, a Boniemu przeforsować to odliczenie od podatku PIT na rzecz związków wyznaniowych, to aż prosi się przekazywać środki na spagetti konto. Jeżeli Kościołowi LPS zależy na szybkim zwiększeniu liczby wyznawców to powinien obiecać, że będzie zwracał te środki obywatelom. W ten sposób otrzymalibyśmy dodatkową, niewielką ulgę podatkową kosztem moherów
|
|
 | 2 na 2 | spray (5875 punktów) | > Pozwolę sobie wkleić za spagetti stroną.> Mam pewien pomysł. Jeżeli uda się Pasta Kościołowi zarejestrować, a Boniemu przeforsować to odliczenie od podatku PIT na rzecz związków wyznaniowych, to aż prosi się przekazywać środki na spagetti konto. Jeżeli Kościołowi LPS zależy na szybkim zwiększeniu liczby wyznawców to powinien obiecać, że będzie zwracał te środki obywatelom. W ten sposób otrzymalibyśmy dodatkową, niewielką ulgę podatkową kosztem moherów Ha! Czy to z pomocą FSM, czy bez, można przeznaczyć środki na konkretny cel. Jest rubryczka, proponuję ją dojrzeć  Nadmienię nieśmiało, że błogosławię Jej Różowe Kopytka...
Nikt do tej pory nie określił dokładnie momentu w historii, w którym człowiek został udomowiony przez kota.
|
|
4 na 4 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | Mogę wziąć na siebie to brzemię... Zostać papieżem FSM. Proszę tylko o jakąś odpowiednio głupią czapkę, złote szaty i pierścionki.
|
|
 | 2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | >Mogę wziąć na siebie to brzemię... Zostać papieżem FSM. Proszę tylko o jakąś odpowiednio głupią czapkę, złote szaty i pierścionki.
Koniecznie musi być dym!!!!
|
|
|  | 7 na 7 Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) |
>Koniecznie musi być dym!!!!
A moim zdaniem papieżem może zostać tylko ten, kto potrafi makaron do spaghetti ugotować al dente. Typy rozlazłe, rozmiękłe i oślizgłe powinny odpadać w przedbiegach. Ewentualnie może być lazania.
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
|
|
| |  | 8 na 8 | Medieval (3004 punktów) | >>Ewentualnie może być lazania.
I tu widzę niebezpieczeństwo. Wielbiciele lazanii to będzie pierwsza schizma w Kościele Latającego Potwora Spagetti.
|
|
| | |  | 2 na 2 Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) |
> I tu widzę niebezpieczeństwo. Wielbiciele lazanii to będzie pierwsza schizma w Kościele Latającego Potwora Spagetti.Ja nie dostrzegam tu żadnego niebezpieczeństwa, o ile Kościół Latającego Potwora Spaghetti natychmiast, całkowicie i bezwarunkowo podporządkuje się Soborowi Pramaci Lazanii i Wielkego Beszamela. Ekspiacja jest jeszcze możliwa. Ukorzcie się a szansa na uzyskanie możliwości otrzymania łaski prawdopodobieństwa przebaczenia nie zostanie Wam odebrana.  Sitko!
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
|
|
| | |  | 3 na 3 | i.czaplicka (5782 punktów) | Ja jestem za kopytkami. Mozna polaczyc wiare w FSM i IPU. I tak patriotycznie.
|
|
| | | |  | 1 na 1 Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) | >Ja jestem za kopytkami. Mozna polaczyc wiare w FSM i IPU. I tak patriotycznie.
Kopytka to wprawdzie jakieś tam ciasto, ale zdecydowanie nie makaron. Łatwo to sprawdzić - rosół z kopytkami czy kopytka w sosie spaghetti to czysta herezja. Sobór Pramaci Lazanii i Wielkiego Beszamela wspaniałomyślnie odnotowuje jednak, że wytwory Komnaty Starej Rozmiękłej Kluchy (kopytka, śląskie, pyzy, lane itp.) nie zasługują na całkowite potępienie, jako że poprzedziły, a nawet wręcz zapowiadały Komnatę Nowej Twardej Kluski, opartą na czystej semolinie, i to bez jaj. IPU, jako stwór z kopytkami, należy przy tym zdecydowanie do Komnaty Starej Rozmiękłej Kluchy. W tej sytuacji pozostaje nam tylko prowadzić dalszy intensywny dialog unikornologiczny, który pozwoli bezkolizyjnie przeprowadzić IPU ze Starej Komnaty do Nowej Komnaty, bez utraty kopytek i poroża, i z przynajmniej jednym jajkiem. Jakieś pomysły?
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
|
|
| |  | Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | >papieżem może zostać tylko ten, kto potrafi makaron do spaghetti ugotować al dente. Zwolennicy makaronu al dente to inaczej wyznawcy rzymsko-pastafariańskiego obrządku.
|
|
| | |  | Unulfo (3273 punktów) (zablokowany) |
> Zwolennicy makaronu al dente to inaczej wyznawcy rzymsko-pastafariańskiego obrządku.Przepraszam, ale rytualna rola wysmażacza "ależalu", który nie może przestać, w tym wątku jest już zajęta. L'empio,sleale,indegno
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
|
|
 | Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > Proszę tylko o jakąś odpowiednio głupią czapkę Czapka kucharska tzw. budyniówka - prawie tiara. Lub durszlak, dobrany prezentuje się jak piuska.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|