Racjonalista - Strona głównaDo treści
Relacja z rejestracji nowego Kościoła

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
11-01-2013 08:27Medieval (3004 punktów)Relacja z rejestracji nowego Kościoła
Ocena 14 na 14
Trwa makaronowy proces rejestracyjny. Śledzę z zapartym tchem.

Wniosek został wysłany 27 lipca 2012r., czyli sprawa jest załatwiana priorytetowo.
Etap któryśtam, tej żałosnej procedury - Odpowiedź w sprawie biegłych.
Będą badać czy wiara jest wiarą. Czy są w stanie wyrobić się w terminie KPA?!
kosciol-spaghetti.pl/home/rejestracja-kocioa.html

"Organ wskazuje również, że biegłym powołanym w sprawie, będzie religioznawca lub religioznawcy, których zadaniem będzie odpowiedzieć na pytanie "Czy w świetle przedstawionych dokumentów można uznać Kościół LPS za wspólnotę religijną, o której mowa w art. 2 ust. 1 o gwarancjach wolności sumienia i wyznania."

Jest pan buczek, który stworzył. Są wyznawcy, którzy chcą ze sobą chodzić. Jest napisana księga (ojezu, może trochę za krótka). Są relacje i stała łączność. Czyli niczego nie brakuje? Tylko niech zachowają powagę. Kościoły nigdy nie są śmieszne.

Są przecieki do mediów. No, trochę przesadziłem.

gpcodzienn(*)ejestrowac-kpine-zreligii.html

wiadomosci(*)ti,wid,15242185,wiadomosc.html

Jak się dowiadujemy, administratorem strony pastafarian jest poseł Ruchu Palikota Wojciech Mucha. No to przecież jest skandal. Jako można angażować polityków do rejestracji Kościoła i w sprawy religijne? Przecież to jest niedopuszczalne w Państwie neutralnym coś tam coś tam.

Z tegorocznego Funduszu Kościelnego już chyba nie zdążą wyciągnąć kasy...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

11-01-2013 08:55
 Ocena 14 na 14
grg74 (190 punktów)

>gpcodzienn(*)ejestrowac-kpine-zreligii.html
hmmmm..... "kpina z religii".. poczułem się obrażony na jakieś 2...2,5 DODY tj. 10..12.5tys zł
11-01-2013 09:21 
 Ocena 8 na 8
Wacław (1038 punktów)
>>gpcodzienn(*)ejestrowac-kpine-zreligii.html
>hmmmm..... "kpina z religii".. poczułem się obrażony na jakieś 2...2,5 DODY tj. 10..12.5tys zł

Ja czuję się nie tylko obrażony, ale i czuję nadchodzącą depresję z powodu dyskryminacji mojej osoby ze względu na wiarę w jedynego prawdziwego stwórcę wszystkiego. To się momentalnie odbije na moich relacjach z najbliższą rodziną, dlatego straty własne wyceniam co najmniej na 20-25 Dody
11-01-2013 09:30 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>>gpcodzienn(*)ejestrowac-kpine-zreligii.html
>hmmmm..... "kpina z religii".. poczułem się obrażony na jakieś 2...2,5 DODY tj. 10..12.5tys zł

Nawet nie wiedziałem, że walcząca o niepodległość "patriotyczna" Gazeta Polska, czyli "Dziennik, który nie boi się władzy", swoje wypociny tak drogo wycenia. Dostęp do artykułu - koszt 1 zł (1,23 zł brutto).
11-01-2013 10:54 
 Ocena 1 na 1
Przemek Braniecki (694 punktów)
>>gpcodzienn(*)ejestrowac-kpine-zreligii.html
>poczułem się obrażony na jakieś 2...2,5 DODY tj. 10..12.5tys zł

Czy skala, w której grg74 wyraził poziom swojej obrazy jest już powszechna na forum racjonalisty? DODA jako jednostka stopnia obrazy uczuć (stanowiąca ekwiwalent zasądzonej grzywny) bardzo mi się podoba i jeśli jeszcze nie ma statusu obowiązującej na forum Racjonalisty, to wnioskuję za jej przyjęciem.
11-01-2013 19:23 
 Ocena 4 na 4
tatajarek (1122 punktów)
Goraco popieram wniosek przedmowcy aby dolaczyc dode do ukladu SI, jako jednostke
stopnia obrazy uczuc. Nawet tradycja bedzie zachowana - nazwa jednostki od nazwiska
stosownej osoby, jak Newton czy Hertz. Tylko przyjdzie nam ją pisac mala litera...
Dobra jest tez wyzej zasugerowana definicja: 1 doda jest to obraza uczuc religijnych odczuwalna jako rownowazna pieciu tysiacom PLN.
astrotaurus (12445 punktów)
>Kościoły nigdy nie są śmieszne.
Jasne! Może katolicki ksiądz mieć pełen puchar Bogów (przecie z wafelka jest tylko postać, "apteczne złudzenie ludzkiego oka" - jak mawiał Wiech) to i pastafarianin może mieć pełen durszlak. Jak najnapoważniej.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
11-01-2013 09:35
 Ocena 15 na 15
Alicja Duda (25557 punktów)
Zdaje mi się, że ustawa nie przewiduje oceny przez religioznawców wartości religii. Określa jedynie ilość wierzących a ten wymóg został spełniony. Przyczyną powoływania biegłych jest jedynie strach przed nagonką jaką jedynie słuszni wyznawcy podniosą.


Zmień politykę, głosuj na kobiety.
Paweł - Zakopane (438 punktów)
Jeżeli starania zakończą się sukcesem to 2 kwietnia 2013 roku o godzinie 21.37 oświetlijmy w Zakopanem pomnik Jedynego. Najlepiej na przeciw Giewontu, aby lud wiedział, że krzyż stojący na jego szczycie jest symbolem fałszywej wiary.
RAMEN
11-01-2013 11:12
 Ocena 12 na 12
Appenzeller (3118 punktów)
>Trwa makaronowy proces rejestracyjny.
>Z tegorocznego Funduszu Kościelnego już chyba nie zdążą wyciągnąć kasy...
Trzeba będzie natychmiast powołać makaronową organizację "dobroczynną". Nazwę już mam: Korytas. Jeżeli nazwa ta kojarzy się komukolwiek z pewną znaną organizacją, to skojarzenie to nie jest ani przypadkowe, ani zamierzone, lecz nieuniknione.

Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
>Jak się dowiadujemy, administratorem strony pastafarian jest poseł Ruchu Palikota Wojciech Mucha.

Jest to wierutna bzdura.

To świadczy o rzetelności mediów, które taką idiotyczną wiadomość podają. Posłowie Ruchu Palikota nie mają związku z Kościołem Latającego Potwora Spaghetti i to nie oni próbują go rejestrować.

Ta "kpina z religii" jak to określiła gpc jest akurat najbardziej tolerancyjną religią na świecie.

"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>wiadomosci(*)ti,wid,15242185,wiadomosc.html

Tak trochę z innej beczki a propos tego artykułu - Biblia naprawdę jest na liście lektur szkolnych?
Cała czy "wybrane ustępy"? A jeżeli wybrane, to które?
Może ten o Dawidzie i Batszebie albo o tym jak JHVH kazał traktować podbite przez Izraelitów narody? O zakładach JHVH z Szatanem albo o Locie i jego córkach?
To by było pouczające.

Znajomość Biblii wśród naszego podobno katolickiego po uszy narodu jest na beznadziejnie niskim poziomie.


"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you should never give drugs to kids"
11-01-2013 14:46 
 Ocena 9 na 9
Meretseger (61860 punktów)
>Biblia naprawdę jest na liście lektur szkolnych?
>Cała czy "wybrane ustępy"?
Fragmenty.
Nie pamiętam już jakie, ale chyba było coś o wieży Babel. W podręczniku ilustrowane obrazem Bruegla, tą mniejszą wersją:


11-01-2013 16:14 
 Ocena 6 na 6
M.M.M (1158 punktów)
>>Biblia naprawdę jest na liście lektur szkolnych?
>>Cała czy "wybrane ustępy"?
>Fragmenty.
>Nie pamiętam już jakie, ale chyba było coś o wieży Babel.

Nie wiem co jest w programie szkolnym dziś. W moich czasach były przypowieści biblijne.

Muszę jednak przyznać, że nie wyobrażam sobie, aby Biblii w ogóle nie przerabiać. To jest istotne w literaturze źródło toposów i trudno byłoby analizować późniejsze dzieła nie wiedząc do jakich odwołują się do archetypów.
Ocena pochodzenia wątku nie ma tu znaczenia - po prostu trzeba rozpoznać z czego twórca czerpie. Stąd uważam, że Biblię, tak jak antyk, przerobić w szkole trzeba. Przykład: jak przyswajać "Mistrza i Małgorzatę" nie rozpoznając wątków nowotestamentowych?

---
13-01-2013 17:59 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)

>Nie wiem co jest w programie szkolnym dziś. W moich czasach były przypowieści biblijne.
W moich też. "Przerabialiśmy" w 1 klasie liceum mity greckie dość dokładnie, mity hebrajskie nieco mniej dokładnie i pojedyncze opowieści z innych mitologii (sumeryjską opowieść o potopie, egipską o gniewie Ra i rzymską o założeniu Rzymu; było coś jeszcze, ale już nie pamiętam).
Też jestem zdania, że Biblię jako dzieło literackie znać należy.
11-01-2013 19:29 
 Ocena 3 na 3
Appenzeller (3118 punktów)

...(Bo są dwaj Brejgele)...


Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
11-01-2013 20:43 
 Ocena 12 na 12
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>(Bo są dwaj Brejgele)...

Trzej .



Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
13-01-2013 17:53 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)
>...(Bo są dwaj Brejgele)...

To jest ten sam, tylko obraz większy.
12-01-2013 15:02 
 Ocena 1 na 1
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Tak trochę z innej beczki a propos tego artykułu - Biblia naprawdę jest na liście lektur szkolnych?
>Cała czy "wybrane ustępy"? A jeżeli wybrane, to które?

Biblia jako utwór literacki moim zdaniem powinna być na liście lektur szkolnych. Na równi z innymi mitologiami. Jej znajomość jest niezbędna do rozumienia kontekstu wielu sytuacji i odbioru kultury. Gdybyśmy nie znali mitologii, to czytając o puszce Pandory nie wiedzielibyśmy o co chodzi. Dlatego znajomość mitów biblijnych jest przydatna. Należy uczniów informować, że to są mity, a nie prawda.
11-01-2013 19:47
 Ocena 11 na 11
Medieval (3004 punktów)

Pozwolę sobie wkleić za spagetti stroną.


Mam pewien pomysł. Jeżeli uda się Pasta Kościołowi zarejestrować, a Boniemu przeforsować to odliczenie od podatku PIT na rzecz związków wyznaniowych, to aż prosi się przekazywać środki na spagetti konto. Jeżeli Kościołowi LPS zależy na szybkim zwiększeniu liczby wyznawców to powinien obiecać, że będzie zwracał te środki obywatelom. W ten sposób otrzymalibyśmy dodatkową, niewielką ulgę podatkową kosztem moherów
11-01-2013 21:03 
 Ocena 2 na 2
spray (5875 punktów)
>Pozwolę sobie wkleić za spagetti stroną.
>Mam pewien pomysł. Jeżeli uda się Pasta Kościołowi zarejestrować, a Boniemu przeforsować to odliczenie od podatku PIT na rzecz związków wyznaniowych, to aż prosi się przekazywać środki na spagetti konto. Jeżeli Kościołowi LPS zależy na szybkim zwiększeniu liczby wyznawców to powinien obiecać, że będzie zwracał te środki obywatelom. W ten sposób otrzymalibyśmy dodatkową, niewielką ulgę podatkową kosztem moherów

Ha!
Czy to z pomocą FSM, czy bez, można przeznaczyć środki na konkretny cel.
Jest rubryczka, proponuję ją dojrzeć

Nadmienię nieśmiało, że błogosławię Jej Różowe Kopytka...

Nikt do tej pory nie określił dokładnie momentu w historii, w którym człowiek został udomowiony przez kota.
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
Mogę wziąć na siebie to brzemię... Zostać papieżem FSM. Proszę tylko o jakąś odpowiednio głupią czapkę, złote szaty i pierścionki.
12-01-2013 10:33 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>Mogę wziąć na siebie to brzemię... Zostać papieżem FSM. Proszę tylko o jakąś odpowiednio głupią czapkę, złote szaty i pierścionki.

Koniecznie musi być dym!!!!
12-01-2013 10:37 
 Ocena 7 na 7
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>Koniecznie musi być dym!!!!

A moim zdaniem papieżem może zostać tylko ten, kto potrafi makaron do spaghetti ugotować al dente. Typy rozlazłe, rozmiękłe i oślizgłe powinny odpadać w przedbiegach. Ewentualnie może być lazania.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
12-01-2013 12:09 
 Ocena 8 na 8
Medieval (3004 punktów)
>>Ewentualnie może być lazania.

I tu widzę niebezpieczeństwo. Wielbiciele lazanii to będzie pierwsza schizma w Kościele Latającego Potwora Spagetti.
12-01-2013 17:14 
 Ocena 2 na 2
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>I tu widzę niebezpieczeństwo. Wielbiciele lazanii to będzie pierwsza schizma w Kościele Latającego Potwora Spagetti.

Ja nie dostrzegam tu żadnego niebezpieczeństwa, o ile Kościół Latającego Potwora Spaghetti natychmiast, całkowicie i bezwarunkowo podporządkuje się Soborowi Pramaci Lazanii i Wielkego Beszamela. Ekspiacja jest jeszcze możliwa. Ukorzcie się a szansa na uzyskanie możliwości otrzymania łaski prawdopodobieństwa przebaczenia nie zostanie Wam odebrana. Sitko!

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
13-01-2013 21:08 
 Ocena 3 na 3
i.czaplicka (5782 punktów)
Ja jestem za kopytkami. Mozna polaczyc wiare w FSM i IPU. I tak patriotycznie.
14-01-2013 19:21 
 Ocena 1 na 1
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)
>Ja jestem za kopytkami. Mozna polaczyc wiare w FSM i IPU. I tak patriotycznie.

Kopytka to wprawdzie jakieś tam ciasto, ale zdecydowanie nie makaron. Łatwo to sprawdzić - rosół z kopytkami czy kopytka w sosie spaghetti to czysta herezja. Sobór Pramaci Lazanii i Wielkiego Beszamela wspaniałomyślnie odnotowuje jednak, że wytwory Komnaty Starej Rozmiękłej Kluchy (kopytka, śląskie, pyzy, lane itp.) nie zasługują na całkowite potępienie, jako że poprzedziły, a nawet wręcz zapowiadały Komnatę Nowej Twardej Kluski, opartą na czystej semolinie, i to bez jaj. IPU, jako stwór z kopytkami, należy przy tym zdecydowanie do Komnaty Starej Rozmiękłej Kluchy. W tej sytuacji pozostaje nam tylko prowadzić dalszy intensywny dialog unikornologiczny, który pozwoli bezkolizyjnie przeprowadzić IPU ze Starej Komnaty do Nowej Komnaty, bez utraty kopytek i poroża, i z przynajmniej jednym jajkiem. Jakieś pomysły?


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>papieżem może zostać tylko ten, kto potrafi makaron do spaghetti ugotować al dente.
Zwolennicy makaronu al dente to inaczej wyznawcy rzymsko-pastafariańskiego obrządku.
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>Zwolennicy makaronu al dente to inaczej wyznawcy rzymsko-pastafariańskiego obrządku.

Przepraszam, ale rytualna rola wysmażacza "ależalu", który nie może przestać, w tym wątku jest już zajęta.

L'empio,sleale,indegno


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
> Proszę tylko o jakąś odpowiednio głupią czapkę
Czapka kucharska tzw. budyniówka - prawie tiara.
Lub durszlak, dobrany prezentuje się jak piuska.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365