 |
Praca dyplomowa- ateizm w opinii Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-01-2013 22:07 | tsiogE (33 punktów) | Praca dyplomowa- ateizm w opinii | Witam, przymierzam się do napisania pracy nt. Opinia ludności na temat ateizmu i ateistów. Może zechcielibyście polecić mi jakąś literaturę na ten temat? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | To na jakiś przedmiot w liceum?
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|
|
2 na 2 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | > Witam,> przymierzam się do napisania pracy nt. Opinia ludności na temat ateizmu i ateistów. Może> zechcielibyście polecić mi jakąś literaturę na ten temat?Opinię której części ludności? Lektura forum Frondy z pewnością pokaże pewną skrajną część, a tutejsze forum jej przeciwienstwo. Nie wiem czy są książki na temat opinii ludności w tej sprawie, ale z pewnością znajdziesz książki z psychologii, które zajmują się tematem upośledzenia poznawczego.
|
|
 | | tsiogE (33 punktów) | Opinię będę badać sama (obu stron). Jednak potrzebuję coś na temat kwestii teoretycznej. Co to jest ateizm? Historia zjawiska, przedstawiciele, powody
|
|
|  | 2 na 2 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | > Opinię będę badać sama (obu stron). Jednak potrzebuję coś na temat kwestii teoretycznej. Co to jest ateizm? Historia zjawiska, przedstawiciele, powody  Skąd założenie, że są dwie strony?
|
|
4 na 4 | Selanos (12869 punktów) | Opinię na temat ateizmu? To może być trudne, bo większość pewnie nawet nie wie o co chodzi i co dokładnie to znaczy.
|
|
 | 1 na 1 | Paul Figura. (1368 punktów) | > Opinię na temat ateizmu? To może być trudne, bo większość pewnie nawet nie wie o co chodzi i co dokładnie to znaczy.Dokładnie takie słowo jak "ateizm" jest obce dla większości ciemnego ludu.Tu gdzie mieszkam nikt nawet, sobie nie może wyobrazić jak można żyć bez Boga.Widocznie można jestem tego najlepszym przykładem.
|
|
|  | Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | >Tu gdzie mieszkam nikt nawet, sobie nie może wyobrazić jak można żyć bez Boga.Widocznie można jestem tego najlepszym przykładem. Nie prowokuj...
|
|
 | 6 na 6 | liliac (147340 punktów) | > Opinię na temat ateizmu? To może być trudne, bo większość pewnie nawet nie wie o co chodzi i co dokładnie to znaczy.Autorka wątku chyba też nie bardzo, skoro prosi o definicję 
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny"
|
|
|  | | tsiogE (33 punktów) | Autorka wie, tylko autorka musi poprzeć to stosowną bibliografią (czyt. nie wikipedyjną)
|
|
| |  | 4 na 4 | liliac (147340 punktów) | > Autorka wie, tylko autorka musi poprzeć to stosowną bibliografią (czyt. nie wikipedyjną)Nie chciałabym obrażać autorki, ale zapewne jej szkółka posiada jakąś bibliotekę, w której występują jakieś encyklopedie i słowniki. Poza tym - nadal bez intencji obrażania hipotetycznego intelektu rzeczonej - chciałabym zauważyć, że akurat wikipedyjna bibliografia hasła "ateizm" liczy sobie w wersji polskiej 150 pozycji, a w wersji angielskiej - 193. Wersja anglojęzyczna zawiera też listę literatury dodatkowej.
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny"
|
|
| | |  | | tsiogE (33 punktów) | Autorka się nie obrażą- w bibliotece już była, jednak szuka też czegoś "godnego polecenia" wśród ludzi (m.in. tutaj). Osobiście do wikipedii też nic nie mam, jednak mój promotor nie patrzy na to przychylnie ;]
|
|
| | | |  | 2 na 2 | grzmot (741 punktów) | > Autorka się nie obrażą- w bibliotece już była, jednak szuka też czegoś "godnego polecenia" wśród ludzi (m.in. tutaj). Osobiście do wikipedii też nic nie mam, jednak mój promotor nie patrzy na to przychylnie ;]liliac nie chodziło raczej o wykorzystanie treści z Wikipedii, a o przyjrzenie się bibliografii tam cytowanej. Bibliografia wskazuje na źródła poza-wikipedyjne, których promotor czepiać się nie powinien. I ty powinnaś te źródła przejrzeć. Jeśli czepia się korzystania z samej Wikipedii jako głównego punktu odniesienia, to ma rację - to nie jest niezawodne źródło informacji  .
|
|
| | | | |  | Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > Bibliografia wskazuje na źródła poza-wikipedyjne [...] powinnaś te źródła przejrzeć.> Jeśli czepia się korzystania z samej Wikipedii jako głównego punktu odniesienia, to ma rację - to nie jest niezawodne źródło informacji .Bibliografia z Wiki jest dobra, ale sam artykuł może być zawodny, więc dobra jest ta Wiki, czy zła?
|
|
| | | | | |  | | tsiogE (33 punktów) | Szkoda tylko, że spora część bibliograficzna z wiki jest nietłumaczona na Pl ;]
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | grzmot (741 punktów) | > Bibliografia z Wiki jest dobra, ale sam artykuł może być zawodny, więc dobra jest ta Wiki, czy zła?  Adasiu, widziałeś kiedyś Wikipedię? Ja mogę tam dzisiaj założyć hasło pod tytułem "Adaś Miałczyński" i napisać tam, że rzeczony człowiek ma 3 nogi i pokazują go w cyrku. To hasło przez jakiś czas będzie istniało, a kiedy już ktoś je skasuje, mogę napisać inną bzdurę, którą też jakaś grupa ludzi przeczyta. Tym różni się Wikipedia od np. słownika oksfordzkiego, który jest na wspomnianej liście bibliograficznej.
|
|
| | | | | | |  | Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | >Adasiu, widziałeś kiedyś Wikipedię... Pytałem, czy TWOIM zdaniem Wikipedia jest dobra czy zła, bo jeśli się twierdzi, że Wikipedia ma rzetelną bibliografię, to skąd mniemanie, że w pozostałej swej części rzetelną nie jest. I vive versa.
>Ja mogę tam dzisiaj założyć hasło pod tytułem "Adaś Miałczyński" i napisać tam, że rzeczony człowiek ma 3 nogi i pokazują go w cyrku. To hasło przez jakiś czas będzie istniało, a kiedy już ktoś je skasuje, mogę napisać inną bzdurę, którą też jakaś grupa ludzi przeczyta. Wydaje mi się, że poprawki do istniejących haseł dokonywane przez niezarejestrowanych użytkowników są obecnie weryfikowane przed publikacją, ale nie wiem jak się rzecz ma z nowymi hasłami, bo dotąd haseł nie dodawałem. A już na pewno nie próbowałbym dodawać bzdur.
|
|
| | |  | -1 na 1 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | >Nie chciałabym obrażać autorki, ale zapewne jej szkółka posiada jakąś bibliotekę, w której występują jakieś encyklopedie i słowniki. Przy założeniu iż autorka pobiera naukę w szkółce, uznać konsekwentnie należy, iż placówka ta dysponuje biblioteczką, w której półeczkach stoją encyklopedyjki i słowniczki z definicyjkami niekoniecznie przez ogół tutejszych racjonalistów polecanych.
>bez intencji obrażania hipotetycznego intelektu rzeczonej - chciałabym zauważyć, że akurat wikipedyjna bibliografia hasła "ateizm" liczy sobie w wersji polskiej 150 pozycji Bez intencji podważania Twej hipotetycznie dobrej woli, zapytam o związek intelektu autorki z obfitością wikipedyjnej bibliografii hasła "ateizm"?
|
|
| | | |  | | tsiogE (33 punktów) | Niestety z całą przykrością muszę stwierdzić, że nie jestem w stanie przeczytać całej listy 150 pozycji. Wiem na czym polega "iście" do biblioteki i wypożyczenie książek, w których będzie widniało hasło "ateizm", ale co mi to da? Znajdę zapewne mnóstwo pozycji, jednak nie wiem co jest wartościowe, a co nie. Dlatego szukam, a nóż, widelec ktoś czytał coś co mogłoby mi się przydać.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | grzmot (741 punktów) | >Niestety z całą przykrością muszę stwierdzić, że nie jestem w stanie przeczytać całej listy 150 pozycji. Wiem na czym polega "iście" do biblioteki i wypożyczenie książek, w których będzie widniało hasło "ateizm", ale co mi to da? Znajdę zapewne mnóstwo pozycji, jednak nie wiem co jest wartościowe, a co nie. Dlatego szukam, a nóż, widelec ktoś czytał coś co mogłoby mi się przydać. Wartościowe są, z punktu pisania pracy, przede wszystkim pozycje uznane, wydane przez duże wydawnictwa. Jeśli chodzi o definicje, drukowane encyklopedie są zwykle sensownym punktem wyjścia. Wartościowe (z punktu pisania pracy) są publikacje naukowe, wydane przez uczelnie, instytuty badawcze. Wartościowe mogą być też inne prace. Wartościowe mogą być teksty w internecie - ale (tak jak wszędzie) trzeba patrzeć, kto to pisał, gdzie to pisał i co napisał.
Ale skąd wiesz, że jeśli ktoś tutaj napisze "pozycja X jest wartościowa", to rada tego kogoś jest wartościowa? Nie chcesz zaufać podstawowym opracowaniom encyklopedycznym, a zaufasz przypadkowemu użytkownikowi na forum?
|
|
| | | | | |  | | tsiogE (33 punktów) | Nie wiem, czy będzie wartościowe, ale zawsze to jakiś krok do przodu. Lepsze to niż, niż szukać całkowicie na ślepo. Zresztą wychodzę z założenia: "kto pyta, nie błądzi".
|
|
1 na 1 | Grimar (1210 punktów) | wchodzisz chociażby na stronę biblioteki jagiellońskiej, na wirtualny katalog, potem dajesz hasło przedmiotowe "ateizm" i masz jak na dłoni mnóstwo pozycji.
|
|
1 na 1 | Mateusz Kożuch (2120 punktów) | > Witam,> przymierzam się do napisania pracy nt. Opinia ludności na temat ateizmu i ateistów. Może> zechcielibyście polecić mi jakąś literaturę na ten temat?Opinia ludności jest czysto subiektywna i jeżeli takiej szukasz to jedyne wyjście, to tej ludności popytać. Może tutejsi bywalcy mogliby pomóc przygotować ankietę, ale na pewno nie od zera, ale e tylko wskazać ewentualne błędy lub braki (tak aby nie odstraszały pytanych). Są strony z ankietami, na których takową można by umieścić a następnie poprosić o wypełnienie uczestników różnych forów (w których na pewno uczestniczysz). Bo np. katolik w Polsce powie Ci, że ateizm to samo zło i rzuci przykładami Hitlera i Stalina, a ze współczesnych będą to Korea Północna i na wskroś katolicka Kuba. Dlatego warto zapoznać się z tym raportem: [Załącznik]
Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ
|
|
 | | maggie33 (1 punktów) | Nie jestem pewna czy te ksiazki sa przetlumaczone, ale jezeli znasz ang to polecam literature i debaty na you tube: Christopher Hitchens, Richard Dawkins, poszukaj rowniez wywiady z George Carlin. To ateisci na temat ateizmu i religii( nie tylko katolickiej)
|
|
 | | tsiogE (33 punktów) | Doskonale wiem jak zrobić badania, wiem w jakiej grupie ludzi, jak zrobić ankietę itd. Jednak potrzebuję literatury teoretycznej na temat samego ateizmu
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|