 |
Pedofilia? Dobry interes. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2013 15:49 | mrSpock (2845 punktów) | Pedofilia? Dobry interes.
4 na 4 | Bycie księdzem pedofilem w USA okazuje się być dochodowym interesem. Dokładnie rzecz biorąc w Milwaukee. Tam jak się okazuje księża pedofile, którzy dobrowolnie zrzucili sutannę dostają premię w wysokości 20 tys dolarów. Może, by tak podobny proceder wprowadzić u nas w Polsce? wyborcza.p(*)_za_porzucenie_kaplanstwa.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | Maldoror XXIII (2480 punktów) | > Bycie księdzem pedofilem w USA okazuje się być dochodowym interesem. Dokładnie rzecz biorąc w> Milwaukee.> Tam jak się okazuje księża pedofile, którzy dobrowolnie zrzucili sutannę dostają premię w wysokości> 20 tys dolarów.> Może, by tak podobny proceder wprowadzić u nas w Polsce?> wyborcza.p(*)_za_porzucenie_kaplanstwa.htmlW Kodeksie Prawa Kanonicznego powinni wprowadzić odpowiedni przepis, który regulowałby ile za co, np. haracze i wymuszenia - 1 tyś dolarów pranie brudnych pieniędzy - 10 tyś dolarów pedofilia - 20 tyś dolarów zabójstwo - 50 tyś dolarów zbrodnia ludobójstwa - 0,5 mln dolarów itd.
br
|
|
 | 1 na 1 | mrSpock (2845 punktów) | Człowieku weź Ty się opamiętaj pół miliona za ludobójstwa?! Wiesz ilu, by się ich zaczęło zgłaszać? A ilu, by zaczęło się chwalić, że są lepsi od Stalina czy Hitlera?
|
|
|  | | Grey (2102 punktów) | >Człowieku weź Ty się opamiętaj pół miliona za ludobójstwa?! >Wiesz ilu, by się ich zaczęło zgłaszać? A ilu, by zaczęło się chwalić, że są lepsi od Stalina czy Hitlera? Przecież to z kościelnej kasy idzie.
|
|
| |  | 7 na 7 | Marcin Łoziński (385 punktów) | > Przecież to z kościelnej kasy idzie.A kościelna kasa to skąd ma pieniądze? Od wiernych. I od podatników w sumie też, w końcu na tych wszystkich katechetów etc. to z budżetu państwa idzie  To tak, jak kiedy jakiś minister mówi, że zostaną przeznaczone środki pieniężne na budowę jakiegoś pomnika. Oczywiście nie płacą obywatele, tylko państwo... czyli obywatele... ten co jest najniżej w łańcuchu pokarmowym, obrywa najbardziej
|
|
| | |  | | Grey (2102 punktów) | >>Przecież to z kościelnej kasy idzie. >A kościelna kasa to skąd ma pieniądze? Od wiernych. I od podatników w sumie też, No i myślisz, że ktoś im da więcej, żeby na odprawy było? Nie sądzę, żeby państwo dołożyło coś więcej na ten cel, a wierni niech się składają, na co chcą. Raczej podejrzewam, że to uszczupliłoby majątek kościelny, mniej pieniędzy zostanie na inne cele.
|
|
 | 1 na 1 | Vytautas (4394 punktów) | >zbrodnia ludobójstwa - 0,5 mln dolarów Dla świętego Alojza Stepinaca, arcybiskupa Wolnego Państwa Chorwackiego w czasie II Wojny Światowej to stanowczo za mało.
|
|
8 na 8 | sinapis (1725 punktów) | > Może, by tak podobny proceder wprowadzić u nas w Polsce?> wyborcza.p(*)_za_porzucenie_kaplanstwa.htmlW Polsce robi się to taniej - przenosi się księdza na inną parafię. Poza tym co to jest w Polsce 20 tys. baksów dla księdza? Tu nie ta biedna Ameryka...
|
|
| Kowalski4 (762 punktów) | 20 tys dolarów i szukanie nowej pracy, z piętnem przestępcy? Interesem życia bym tego nie nazwał...
|
|
 | 2 na 2 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >20 tys dolarów i szukanie nowej pracy, z piętnem przestępcy?
Jakim piętnem? A kto będzie wiedział czemu ksiądz już nie jest księdzem? Przecież KK się nie będzie chwalił, a załatwianie spraw po cichu to oni mają przećwiczone od stuleci. Taki ksiądz co odchodzi z kapłaństwa np. dla kobiety, to zostaje w ogóle z niczym. A tu 20 patyków za gębę w kubeł, a co nabroił, uchodzi na sucho.
>Interesem życia bym tego nie nazwał...
Alternatywą jest prokurator i więzienie. Ja uważam, że to złoty interes.
Oczywiście powinno być i wydalenie i prokurator i ani grosza, no ale to jest KK, tam nic nie możne być po bożemu.
"We live in times of smart phones and stupid people"
|
|
|  | | Kowalski4 (762 punktów) | Jak rozumiem, te pieniądze to odprawa, która ma pomóc ułożyć sobie nowe życie. I jako taka nie jest bardzo wysoka -- to będzie kilka 'średnich krajowych' -- nie tak dużo skoro zainteresowany nie może pracować w dotychczasowym zawodzie.
Rozumiem, że oburzenie budzi nie tyle wysokość, co fakt pomagania sprawcom. To się rozmija z poczuciem sprawiedliwości, jest jednak zrozumiałe jako forma resocjalizacji sprawcy. Trudno mi to krytykować bez głębszej znajomości kuchni KK w USA. Czyli odpowiedzi na pytania, jak pomoc dla sprawców ma się do pomocy dla ofiar; ile w tym sympatii dla kumpli, a ile poczucia winy za stworzenie warunków do ujawnienia się pedofilii.
|
|
| |  | 1 na 1 | mrSpock (2845 punktów) | >Jak rozumiem, te pieniądze to odprawa, która ma pomóc ułożyć sobie nowe życie. >I jako taka nie jest bardzo wysoka -- to będzie kilka 'średnich krajowych' -- nie tak dużo skoro zainteresowany nie może pracować w dotychczasowym zawodzie. A może, by tak założyć fundację np fundację dla biednych nie mogących sobie ułożyć życia księży, czy też nauczycieli pedofilii. Biedactwa marne 20 tys toż to o pomstę do nieba woła! Kto to widział? >Rozumiem, że oburzenie budzi nie tyle wysokość, co fakt pomagania sprawcom. To się rozmija z poczuciem sprawiedliwości, jest jednak zrozumiałe jako forma resocjalizacji sprawcy. Resocjalizacja sprawcy? Lepszy start? Ci kolesie chyba powinni w pierdlu siedzieć. Trudno mi to krytykować bez głębszej znajomości kuchni KK w USA. Czyli odpowiedzi na pytania, jak pomoc dla sprawców ma się do pomocy dla ofiar; ile w tym sympatii dla kumpli, a ile poczucia winy za stworzenie warunków do ujawnienia się pedofilii. > Poczcie winy? Raczej strach przed konsekwencjami. Gdzie było ich poczucie winy, kiedy dzieciom krzywdę robili ich kumple?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|