 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-10-2013 14:28 | Małyska (6054 punktów) | Ślepy kurator
21 na 21 | W piątek dowiedzieliśmy się o akcie dyskryminacji światopoglądowej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 27 w Rzeszowie. wyborcza.p(*)_Maryja_na_kazdej_lekcji_.htmlwww.racjonalista.pl/forum.php/s,586971 Dzisiaj dowiadujemy się, że szkoła wycofuje się z parafiady. "Szkoła Podstawowa nr 27 w Rzeszowie wycofuje się z organizowania Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. - Nawet gdyby to tylko jednej osobie miało przeszkadzać, to nie będziemy tego więcej organizować - mówi dyrektorka szkoły Dorota Nowak-Maluchnik".wyborcza.p(*)Kustosz_tez_nie_przyjdzie.htmlPrzywrócenie ładu konstytucyjnego nie było jednak takie proste. Poskutkował dopiero protest rodziców skierowany do lubelskiej Fundacji Wolności od Religii. Fundacja zarzuciła szkole łamanie prawa, konstytucji, a także Karty nauczyciela. I napisała do Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, rzecznika praw obywatelskich, rzecznika praw dziecka i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka: "Chcemy zwrócić szczególną uwagę na brak poszanowania przez tę instytucję publiczną prawa i demokracji, a także wspieranie nierówności światopoglądowej poprzez uprzywilejowanie światopoglądu katolickiego i promowanie religii rzymskokatolickiej w działalności szkoły. Dyrekcja szkoły, wpisując w plan zajęć na cały tydzień nachalną promocję katolicyzmu, indoktrynuje osoby bezwyznaniowe lub osoby o innym aniżeli rzymskokatolickie wyznaniu".Przy okazji dowiadujemy się, że ten skandal trwał dziesięć lat... Gdzie było kuratorium, które jest zobowiązane do przestrzegania neutralności światopoglądowej szkoły? Leżało plackiem w kościele? Marek Soja, wizytator z kuratorium, z rozbrajającą szczerością oznajmił: "Nie znalazłem najmniejszego błędu, pani dyrektor skrupulatnie przestrzega wytycznych ministerialnych co do realizacji programu nauczania i wyśmienicie współpracuje ze środowiskiem. Jedyny błąd, jaki popełniła, to ten, że nieopatrznie "dzień" w tytule imprezy zamieniła na "tydzień". Gdyby nie to, sprawy by pewnie nie było". Po czym dodał: "Podczas kontroli szkoły rozliczamy dyrektorkę z tego, jak współpracuje ze środowiskiem lokalnym, a więc np. domem kultury, ale też proboszczem".Tych patologii jest więcej. Bogobojny kurator przyjeżdża i nie widzi przez 10 lat, że dzieci chodzą do kościoła w trakcie lekcji, odmawiają różaniec na długiej przerwie, na angielskim uczą się modlitw, a każdy nauczyciel w szkole wie, które dziecko nie chodzi na religię. Kiedy wreszcie kuratorzy i dyrektorzy szkół zrozumieją, że szkoła jest świecka a nie kościelna. Tak boją się swoich proboszczów? Czy wizytator z Kuratorium, a więc urzędnik administracji państwowej, zna Konstytucję? Skoro kuratorium chce rozliczać dyrektora za współpracę z proboszczem to niech rozlicza też za współpracę z oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów! Po co nam kuratorium skoro funkcjonują tam kryteria oceny sprzeczne z jej podstawowym założeniem rozdziału państwa i kościoła. W państwie świeckim niedopuszczalna jest nachalna promocja religii nawet jeśli wszyscy uczniowie uczestniczą w lekcjach religii! Nauka w szkole nie może mieć nic wspólnego z wyznawanym światopoglądem. Proponuję by kurator sam przeniósł się na stanowisko do kurii rzeszowskiej. Na urzędnika państwowego się nie nadaje. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
7 na 7 | pawel1618 (611 punktów) | Pani dyrektor się obraziła, przestraszyła i całe obchody odwołała. I to znaczy, że nic z całej sprawy nie zrozumiała. Przecież nie o to chodzi, że dni kultury chrześcijańskiej, muzułmańskiej czy jeszcze innej to coś złego, tylko muszą być organizowane ze zdrowym rozsądkiem. Nie widzę niczego złego w gazetce tematycznej, specjalnej lekcji, na której kustosz opowiada o sanktuariach - przecież często są to perełki architektury i mają ciekawą historię. Nawet ten konkurs o puchar Michała Archanioła jakoś by przeszedł - nie przeszkadza mi - przecież to postać mityczna, tak samo jak nie przeszkadzają mi np. regaty o puchar Posejdona. Ale odwoływanie lekcji i organizowanie w zamian mszy czy nauka modlitw na lekcjach innych niż katechizacja to już przesada. Tak samo organizowanie modłów na przerwach. Po prostu szanujmy się wzajemnie: czy wierzący katolicy byliby szczęśliwi, gdyby ich dzieci uczyły się w szkole podczas tygodnia kultury muzułmańskiej jakichś islamskich modlitw czy wychodziły modlić się do meczetu?
|
|
4 na 4 | Frank Holman (5897 punktów) | >W państwie świeckim niedopuszczalna jest nachalna promocja religii nawet jeśli wszyscy uczniowie >uczestniczą w lekcjach religii! Nauka w szkole nie może mieć nic wspólnego z wyznawanym >światopoglądem. >Proponuję by kurator sam przeniósł się na stanowisko do kurii rzeszowskiej. Na urzędnika państwowego >się nie nadaje.
Kolejny naiwny, który nie zna realiów i nie docenia siły Rodziny Radia Maryja i jej bezpośredniej decyzyjności wobec wytypowanych przez siebie samych posłów i radnych dla pozoru występujących jako Partia Polityczna PIS, charakteryzujących się gotowością do poważnych zrywów interwencyjnych, w wyniku których atakujący Kościół i Boga urzędnik np. kuratorium prędzej się pożegna z pracą niż zdąży z kontroli wrócić i protokół napisać. PS. Dla wyjaśnienia, władza w Rzeszowie w całości jest opanowana przez PIS oraz byłych członków PZPR (działających w partii do jej samego końca; średnia wieku tej ekipy pn. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TADEUSZA FERENCA "ROZWÓJ RZESZOWA" to chyba w przedziale 50-60 lat), którzy są w całości uzależnieni od PISu, aby traktować ich jak pozapartyjnych kolegów Prezydenta Rzeszowa (byłego dyrektora kilku przedsiębiorstw państwowych, członka PZPR do dnia jej rozwiązania), władającego nieprzerwanie już 3. kadencję. Praktyka pokazuje, iż najbardziej prokościelne opcje w Polsce, to PIS (gdzie dane osobowe do zakreślenia na karcie wyborczej są nierzadko bezpośrednio podawane na antenie RM) oraz nomenklatura postpezetpeerowska (cały czas srająca w gacie przed oskarżeniami o kolejną walkę z KrK i następną za to karną ponowną lustracją).
|
|
 | 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Uzależnienie od PiSu nie zależy od wieku ani też wiek nie determinuje sympatii politycznych. Bo co jest złego w przedziale wiekowym 50-60, się pytam? Poza tym prokościelna władza w Rzeszowie sama się nie wybrała, została wybrana przez mieszkańców Rzeszowa i województwa. Znaczy - jaki cyrk, takie małpy. Dlatego przez tyle lat pani dyrektor wyprawiała brewerie w publicznej szkole.
|
|
|  | | Frank Holman (5897 punktów) | >Uzależnienie od PiSu nie zależy od wieku ani też wiek nie determinuje sympatii politycznych. Bo co jest złego w przedziale wiekowym 50-60, się pytam? Wiek jest jednym z dowodów na to, że obecnie ludzie związani z SLD i jej odłamami, to są dawni partyjniacy, gdyby mieli po 30 lat to byłaby po prostu nowa lewica i tyle. Oczywiście nie jest to dowód przesądzający, ale wstępny, resztę tj. faktyczną przynależność możesz jeśli mi nie wierzysz sobie posprawdzać sam. Opisałem Prezydenta i nie widzę potrzeby opisywać szczegółowo dalej. Jak masz taką ochotę proszę cię bardzo, nie zatrzymuję cię. Tylko proszę cię bardzo, jak nie rozumiesz sensu wypowiedzi, nie imputuj mi stereotypów i pogardy dla starszych ludzi. Fajnie by też było, abyś nie epatował swoimi naiwnościami wynikającymi z braku wiedzy na temat realiów polskiej polityki, wynikających m.in. z realnego przebiegu tzw. polskiej transformacji (faktycznie zmieniającej nasz kraj w sporej części na typowy kraj neokolonialny). >Poza tym prokościelna władza w Rzeszowie sama się nie wybrała, została wybrana przez mieszkańców Rzeszowa i województwa. Znaczy - jaki cyrk, takie małpy. Dlatego przez tyle lat pani dyrektor wyprawiała brewerie w publicznej szkole. Nie wiem czy śmiać się czy płakać.
|
|
| |  | 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) |
>Wiek jest jednym z dowodów na to, że obecnie ludzie związani z SLD i jej odłamami, to są dawni partyjniacy A otóż nie wszyscy. >możesz (...) sobie posprawdzać sam. Możesz sobie też posprawdzać płeć rozmówcy. >Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Może lepiej myśleć?
|
|
|  | 1 na 1 | Christos (2696 punktów) | >Uzależnienie od PiSu nie zależy od wieku ani też wiek nie determinuje sympatii politycznych. Bo co jest złego w przedziale wiekowym 50-60, się pytam? >Poza tym prokościelna władza w Rzeszowie sama się nie wybrała, została wybrana przez mieszkańców Rzeszowa i województwa. Znaczy - jaki cyrk, takie małpy. Dlatego przez tyle lat pani dyrektor wyprawiała brewerie w publicznej szkole. Rzecz w tym, że sympatycy PiS-u są aktywni jako wyborcy, co widać, jeśli porówna się frekwencję z wynikami wyborów. Przekrój wiekowy od podlotka do starowinki z balkonikiem. Wystarczy zerknąć na obrazki z pielgrzymki RM. Większość obywateli na wybory nie chodzi, co nie znaczy, że jest im wszystko jedno kto i jak rządzi. Rzeszów jest świetnym na to przykładem, a i schyłek Kaczyńsko-Giertychowej koalicji warto sobie przypomnieć. Wielkie ufff... było po wyborach. Katoprawica (i każda inna opcja światopoglądowa) tak długo będzie tolerowana w swoich fanaberiach, jak długo owe fanaberie nie staną się priorytetem w życiu publicznym. Ludzie po trafią tupnąć nogą jeśli chcą. A sam wpływ Kościoła na społeczeństwo jest moim zdaniem przeceniany. W co wierzą owieczki można poczytać sobie przy okazji sondaży. Ludzie deklarujący się jako katolicy wierzą w reinkarnację, magię itp. Dlatego zabiegi hierarchów, aby kształtować poglądy już od przedszkola. W kuriach idioci nie siedzą. Szkoda tyko, że państwo pozwala na praktyki takie jak w Rzeszowie i wciskanie wiary na siłę. Dobrze, że można liczyć na zbiorowy zdrowy rozsądek. Pozdrawiam.
|
|
12 na 12 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | >"Podczas kontroli szkoły rozliczamy dyrektorkę z tego, jak współpracuje ze środowiskiem lokalnym, a więc np. domem kultury, ale też >proboszczem"< Panowie wizytatorzy. Darujcie dyrektorom tego proboszcza. Czy do Rzeszowa nie dotarło że ostatnio proboszcze znikają i nawet Interpol ich nie może znaleźć?
Nauka objaśnia wszystko. Teologia objaśnia resztę.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|