Racjonalista - Strona głównaDo treści
Diabelski ser

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
03-10-2013 14:29Małyska (6054 punktów)Diabelski ser
Ocena 18 na 18
Zagraniczna prasa bawi swoich czytelników doniesieniami z Polski. To już nie pierwszy raz. Na pośmiewisko naraża nas powrót do średniowiecznych egzorcyzmów. W lipcu , niemiecki "Die Welt", opisywał osobliwe występy egzorcysty Bashobory. "FINANCIAL TIMES DEUTSCHLAND" informował, że "kościół chce zwalczać egzorcyzmami złe moce", które na przykład ukryte są w piosenkach Lady Gagi. Także znany amerykański komik, komentator polityczny, aktor i autor, ze śmiechem komentował pojawienie się miesięcznika "Egzorcysta". www.youtube.com/watch?v=-opU1KV9W4E
Teraz brytyjski "Daily Telegraph" drwi z naszej rzeczywistości.
"Najpierw był szatański kotek Hello Kitty, potem koniki Pony z piekła, a teraz trzy szóstki i głowa kozła w gazetce sklepu Lidl. Brytyjski dziennik "Daily Telegraph" drwi z Polski i doniesień egzorcystów, którzy dopatrują się wokół siebie znaków działalności szatana."wiadomosci(*)gzorcysci-to-znak-szatana.html
Rzeczywiście jest z czego się śmiać. Sieć sklepów "Lidl" w Polsce zareklamowała francuskie kozie sery w cenie 6,66 zł(!). Natychmiast jeden z klientów dopatrzył się w tej reklamie antychrześcijańskiej symboliki: "Nie jestem fanatykiem religijnym, ale zwróćcie uwagę, że kosztują nie 6 złotych i 99 groszy, bo zwykle taka jest końcówka, lecz 6 złotych i 66 groszy, co pokazano na reklamie jak trzy szóstki - mówi pan Zdzisław. - Przypuszczam, że ktoś sobie stroi żarty, ale zestawienie trzech szóstek z kozami też ma swoje diabelskie znaczenie."trojmiasto(*)ojmiasto/1,35636,14686045.html
No i się zaczęło. Temat podchwyciła świecka egzorcystka Elżbieta Gas: "A ja tu widzę wyraźnie pokazany znak szatana i rogi. To jest znaczące, są ludzie przyjmujący wibracje szatańskie i to jest dla nich" . Szybko zareagował egzorcysta ksiądz Grzegorz Daroszewski, duszpasterz osób i rodzin zagrożonych działalnością sekt w archidiecezji gdańskiej: "Reklama jest formą prowokacji świadomej lub nie, ale raczej nieprzypadkowej, nawiązuje do symboliki biblijnej, gdzie liczba 666 jest liczbą bestii, czyli diabła (por.: Ap. 12), a kozioł jest symbolem zła i antytezą Jezusa jako Baranka"trojmiasto(*)To_prowokacja_.html#LokKrajTxt
No proszę, znaleźli diabła w serze!
Czy to nie dziwne, że w XXI wieku, w czasach rozkwitu nauki u nas rośnie liczba egzorcystów? Szuka się demonów, psychicznie chorych określa się mianem opętanych, w Częstochowie organizuje się konferencję egzorcystów, a episkopat z całą powagą powołuje delegata ds. egzorcystów. Zagrożeniem jest Madonna, tatuaż, Harry Potter i Pink Floyd. Ciekawe, że ksiądz pedofil już nie!
Przed polskimi egzorcystami jeszcze dużo pracy. Pomorski PKS obsługuje linię 666 i to gdzie - na Hel! Przypadek? Brzoza w Smoleńsku złamała się na wysokości 666 cm! A poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy - to druk sejmowy nr 666...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Czy to nie dziwne, że w XXI wieku, w czasach rozkwitu nauki u nas rośnie liczba egzorcystów?
Nic w tym dziwnego. My po prostu "gonimy świat" pod każdym względem. W takim USA mają od pyty przeróżnych kaznodziejów, sekt, egzorcystów, a u nas zaledwie Rydzyk, Natanek, Rodzina Radia Maryja i jedno pisemko o egzorcyzmach.
Dużo jeszcze musimy nadrobić, oj dużo!

Kasianna132 (617 punktów)
>kozioł jest symbolem zła >

Jakie to szczęście, że nie lubię koziego sera! A tak na poważnie - nie chce mi się śmiać z tych bzdur, ja się za tych ludzi wstydzę.
03-10-2013 16:04
 Ocena 17 na 17
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)

>szóstki i głowa kozła w gazetce sklepu Lidl. Brytyjski dziennik "Daily Telegraph" drwi z Polski i
>doniesień egzorcystów, którzy dopatrują się wokół siebie znaków działalności
>szatana."

Spożywczaki już od bardzo dawna są siedliskiem szatana, ale dopiero teraz doczekaliśmy się prawdziwie świadomych niebezpieczeństwa, egzorcystów. Takie np. pieROGI i KOPYTKA. Toż to widomy znak działalności Złego na stoiskach z garmażerką. Ser za 6.66, to tylko znak, że jego wpływy rosną i zaczynają docierać także na półki z nabiałem.

03-10-2013 17:07 
 Ocena 16 na 16
Grzegorz (5685 punktów)
> Ser za 6.66, to tylko znak, że jego wpływy rosną i zaczynają docierać także na półki z nabiałem.
Zwłaszcza jeśli to ser biały, czyli inaczej twaRÓG
Z którego, nomen omen, robi się wspomniane KOPYTKA...
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>> Ser za 6.66, to tylko znak, że jego wpływy rosną i zaczynają docierać także na półki z nabiałem.
>Zwłaszcza jeśli to ser biały, czyli inaczej twaRÓG
>Z którego, nomen omen, robi się wspomniane KOPYTKA...

I wszystko jasne!

03-10-2013 19:57 
 Ocena 13 na 13
Eulalia Pstryk (19 punktów)
>> Ser za 6.66, to tylko znak, że jego wpływy rosną i zaczynają docierać także na półki z nabiałem.
>Zwłaszcza jeśli to ser biały, czyli inaczej twaRÓG
>Z którego, nomen omen, robi się wspomniane KOPYTKA...

No gdzie. Kopytka akurat robi się z ziemniaków. Ale twaRÓG służy do robienia tzw. pieROGÓW leniwych, a LENISTWO, jak wiadomo, to jeden z grzechów głównych. Więc sami państwo widzicie, szataniści atakują z każdego garnka...
Christos (2696 punktów)
Skoro "Bolek i Lolek" jest promocją kultury gejowskiej, to wizerunek kozła na opakowaniu koziego sera w sposób oczywisty sączy satanistyczne miazmaty w dusze konsumentów. Pokropek święconą wodą należałoby zastosować wszystkim sklepom zoologicznym. Wszak niechybnie znajdzie się tam wizerunek kruka, czarnego kota, że o sednie zła i uosobieniu Szatana wężu nie wspomnę. Zeusie, widzisz i nie ciskasz gromami?!
03-10-2013 18:32 
 Ocena 7 na 7
Kasianna132 (617 punktów)
>Skoro "Bolek i Lolek" jest promocją kultury gejowskiej,

A nie Żwirek i Muchomorek?
03-10-2013 18:47 
 Ocena 6 na 8
Christos (2696 punktów)
>>Skoro "Bolek i Lolek" jest promocją kultury gejowskiej,
>A nie Żwirek i Muchomorek?
Biję się w piersi za owo karygodne niedopatrzenie. Żwirek i Muchomorek także.
Christos (2696 punktów)
Bardziej na poważnie. Czapki z głów przed specami od marketingu LIDL'a. Wystarczyło zaprojektować opakowanie z kozłem i dopasować cenę, a kampania reklamowa zrobiła się sama. Bez wydawania złotówki na czas antenowy. Wyszło na to, że tym razem świątobliwi egzorcyści zadarli sutanny i wypięli pośladki więc zostali potraktowani bez wazeliny. Gratulacje za pomysł!
Frank Holman (5897 punktów)
>Bardziej na poważnie. Czapki z głów przed specami od marketingu LIDL'a. Wystarczyło zaprojektować opakowanie z kozłem i dopasować cenę, a kampania reklamowa zrobiła się sama. Bez wydawania złotówki na czas antenowy. Wyszło na to, że tym razem świątobliwi egzorcyści zadarli sutanny i wypięli pośladki więc zostali potraktowani bez wazeliny. Gratulacje za pomysł!
>
Dokładnie! To że "tym razem" szatańskie skojarzenia były absolutnie zamierzone, jest oczywiste i niewątpliwe.
Problem bowiem, że tzw. mainstream, a my razem z nim czasami nieświadomie, potrafi się naśmiewać z "gupich fanatycznych katolików",a le tylko "jak im się (raczej nieuzasadnione) skojarzenia w głowach roją", a nie z tego, że po prostu wierzą... w szatany oraz zwłaszcza możliwość realnego wpływu symboli na ludzkie życie.
A to to jest kuriozalne, a nie powód ceny 6,66 na rysynku kozła.
diogenes (42753 punktów)
>Czy to nie dziwne, że w XXI wieku, w czasach rozkwitu nauki...

"Obecnie szacuje się, że w Europie jest 3% analfabetów, w Ameryce Pd. - 15%, w Azji - 33%, a w Afryce - 50%."

Jaki rozkwit nauki masz na myśli? W ilu głowach?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
04-10-2013 02:38 
 Ocena 1 na 1
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>"Obecnie szacuje się, że w Europie jest 3% analfabetów, w Ameryce Pd. - 15%, w Azji - 33%, a w Afryce - 50%."

Czy do analfabetów nie powinniśmy zaliczyć miliony uczniów szkół islamskich, które czytały tylko Koran?
Czy nie powinniśmy do nich zaliczyć też połowy (może więcej) Polaków, którzy nie rozumieją tekstu pisanego i prostych tabel?
04-10-2013 10:15 
 Ocena 1 na 1
Christos (2696 punktów)
>>"Obecnie szacuje się, że w Europie jest 3% analfabetów, w Ameryce Pd. - 15%, w Azji - 33%, a w Afryce - 50%."
>Czy do analfabetów nie powinniśmy zaliczyć miliony uczniów szkół islamskich, które czytały tylko Koran?
>Czy nie powinniśmy do nich zaliczyć też połowy (może więcej) Polaków, którzy nie rozumieją tekstu pisanego i prostych tabel?
Nie tylko Polaków. To samo zjawisko i to dużo wcześniej niż w Polsce pojawiło się w budzących u nas bezkrytyczny zachwyt krajach Europy Zach. Ilość informacji jaka do człowieka dociera sprawia, że ta musi być prosta aby była zrozumiała. Skutkiem ubocznym jest spłycenie myślenia. Ludzka percepcja ma swoje ograniczenia. Cywilizacja jaką sobie ludzkość wypracowała niekoniecznie zmierza we właściwych na obecny stan wiedzy kierunkach.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365