Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szkiełko do Oka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
08-10-2013 22:01knx90 (664 punktów)Szkiełko do Oka
Ocena 6 na 6
"Szanowny Księże,

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów, skupiające w swoich szeregach ludzi o różnych poglądach politycznych, czy światopoglądowych, stanowczo sprzeciwia się relatywizacji problemu pedofilii który ksiądz zaprezentował w programie Moniki Olejnik. Jako członek PSR, piszący jedynie w swoim imieniu, nie życzę sobie żeby pedofile w sutannach byli zamiatani pod dywan w żaden sposób, ani potajemny, ani jawny. Ksiądz zaprezentował swoją postawą haniebny, arogancki stosunek do innych ludzi, w tym prof. Tadeusza Bartosia. Sposób, w jaki Ksiądz zaatakował swojego interlokutora jest pozbawiony jakiekolwiek racjonalnej logiki. Atakował ksiądz Palikota, mimo że w studiu go nie było. Janusz Palikot to osoba także wychowana przez Kościół Katolicki. Ja także przez 23 lata byłem członkiem Kościoła Rzymskokatolickiego, i mimo że jeszcze nie złożyłem aktu apostazji, dojrzewam do tej decyzji coraz bardziej. My, racjonaliści, humaniści, racjonalni ateiści, sprzeciwiamy się tego typu dyskursom, apelując o mniejszy poziom nienawiści oraz zajadłości w wypominaniu czyjekolwiek przeszłości mając intencję dyskredytacji i pomniejszenia wartości jako człowieka.

Obecna sytuacja która dzieje się w mediach nie jest atakiem na Kościół, a dążeniem do prawdy i orzekaniu o rzeczywistości, co najbliższe jest poglądom ateistycznym i racjonalistycznym.

Z wyrazami szacunku"

Strasznie mi żal zrobiło się Bartosia jak ten byk Oko skoczył mu do gardła i zaczął wyzywać go od Judaszy. Prof Bartoś zachował klasę, nie zniżając się go jego poziomu, ale mimo to nasmarowałem takiego mejla bo coś mnie tknęło. Jeszcze pieprzy że Gender to wymysł ateizmu. Wiem że taki mail mało co da, ale niech wie, że racjonaliści nie śpią.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Frank Holman (5897 punktów)
Dajmy staruchom spokój. Ich już nie ma. Tylko jeszcze o tym nie wiedzą.
09-10-2013 01:05 
 Ocena 2 na 2
Morvoren (311 punktów)
>Dajmy staruchom spokój. Ich już nie ma. Tylko jeszcze o tym nie wiedzą.

Każdy będzie kiedyś stary, Ty również. Chyba, że umrzemy młodo; wtedy będziemy młodzi na wieczność (metaforycznie oczywiście). Wracając do konkretów, pedofilia w krk była, jest i będzie. Kiedyś poprostu media nie nagłaśniały aż tak tego typu spraw z udziałem kleru. Nie wiem kto to powiedział, ale przypomniała mi się jedna ze złotych myśli na Racjonaliście ,,ze wszystkich zboczeń seksualnych, czystość jest najosobliwszą (czy jakoś tak)" popieram w 100%.
09-10-2013 08:42 
 Ocena 2 na 2
Frank Holman (5897 punktów)
>>Dajmy staruchom spokój. Ich już nie ma. Tylko jeszcze o tym nie wiedzą.
>Każdy będzie kiedyś stary, Ty również. Chyba, że umrzemy młodo; wtedy będziemy młodzi na wieczność (metaforycznie oczywiście).

Nie to miałem na myśli. Miałem na myśli to, że na starość, jeśli dożyję, nie będę się pchał przed kamery poprzez władzę w Krk. Przeważająca większość porządnych starszych ludzi tego nie robi. Ale niektóre durne staruchy jak widać tego właśnie potrzebuje. WIęc dajmy im spokój, bo tym skupieniem na nich swojej uwagi tylko dajemy im satysfakcję.
Morvoren (311 punktów)
> Wiem że taki mail
>mało co da, ale niech wie, że racjonaliści nie śpią.

Zgadzam się, niech chociaż wiedzą, że nie wszyscy siedzą cicho i udają, że nic się nie dzieje (tak jak nasza partia przewodząca obecnie) Bo kiedy racjonaliści śpią budzi się ciemnogród.
09-10-2013 08:46 
 Ocena 1 na 1
Frank Holman (5897 punktów)
>Bo kiedy racjonaliści śpią budzi się ciemnogród.
Dobre. Bardzo dobre. Właśnie dodałem sobie na opis statusu "niedostępny".
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów (...) stanowczo sprzeciwia się
> Jako członek PSR, piszący jedynie w swoim imieniu, nie życzę sobie
> My, racjonaliści, humaniści, racjonalni ateiści, sprzeciwiamy się

Troszkę to niekonsekwentnie wyszło, jeżeli mogę się (życzliwie) przyczepić.
Aczkolwiek rozumiem, że pisałeś "na gorąco".
Christos (2696 punktów)
Każdej akcji towarzyszy taka sama ale przeciwnie skierowana reakcja. Reakcja Kościoła jest taka jak w popularnym ongiś dowcipie, "a u was to Murzynów biją". Hierarchia kościelna nie traktuje świeckich jako partnera do dyskusji o sprawach Kościoła, ponieważ przez wieki stan świecki traktowany był jako podrzędny wobec kleru. Mimo, że SW II nakazał równorzędne traktowanie wiernych niezależnie od stanu, na zmianę sposobu myślenia biskupów trzeba poczekać jeszcze długie lata. Jak pokazuje historia Kościół zawsze stał w opozycji wobec postępu cywilizacji. Abstrahując od treści wypowiedzi hierarchów (wielu, bo temat pedofilii jest obecny w mediach od paru tygodni), reakcja Kościoła jako organizacji mnie osobiście nie zaskoczyła. Biskup nie zniży się do tego aby wysłuchać wiernego, ponieważ struktura KRK przewiduje wyłącznie posłuszeństwo wiernych wobec hierarchii. Tak właśnie kościelny frazes o "owieczkach i pasterzach" przekłada się na realny wpływ wiernych na było nie było poszanowanie własnej godności. Moim zdaniem powolne zmiany, jeśli zajdą, zajmą Kościołowi o takiej jak w Polsce pozycji, czas życia kilku pokoleń. Przez ten czas będziemy jako kraj budzić za granicą powszechną wesołość.
worek kości (2937 punktów)
>Atakował ksiądz Palikota, mimo że w studiu go nie było.

To było świetne. Pozwolę sobie przytoczyć ten dialog:

www.tvn24.(*)ckich-i-duchownych,361307.html (11 minuta)

Oko: zachęcam państwa, również tych którzy nienawidzą Kościoła, nienawidzą księży, żeby nienawiści do Kościoła nie stawiali wyżej ponad dobro dzieci.
Olejnik: Ale kto, kto nienawidzi księży? Kto nienawidzi księży księże profesorze?
Oko: No na przykład Palikot. Proszę panią jego wypowiedzi to jest klasyka...
Olejnik: Ale czy jest tutaj z nami Palikot? Czy jest tutaj z nami Palikot? Czy z powodu Palikota jest pedofilia?

No, kto wskaże tutaj przykład manipulacji, anyone?


bembergiem w berg
10-10-2013 12:57 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)
Całe to gadanie ks. Oko to jedna manipulacja. Księżulo niedwuznacznie sugeruje, że państwo ściga wyłącznie pedofilów sukienkowych, a nie zajmuje się równie sumiennie pedofilami świeckimi. Księżulo bredzi. Owszem, pedofilia jest ścigana bez względu na rodzaj odzienia delikwenta, ale świeckiego łatwiej przyskrzynić, bo nikt go nie chroni.
worek kości (2937 punktów)
>pedofilów sukienkowych

To jakaś nowa nazwa dla pedofilek?

>pedofilia jest ścigana bez względu na rodzaj odzienia delikwenta, ale świeckiego łatwiej przyskrzynić, bo nikt go nie chroni.

Każda strona wydaje się przywiązana wyłącznie do jednego aspektu problemu. Jasne, KK udziela pomocy księżom oskarżonym o pedofilię. Ale z drugiej strony media nagłaśniają głównie pedofilię w KK, i w związku z tym można chyba podstawić sensowne pytanie, ile jest w tym szczerej troski o dzieci, a ile prywatnej niechęci do KK? No bo gdyby chodziło przede wszystkim o dzieci, to poświęcano by więcej uwagi ofiarom pedofilów świeckich - czy nie?

bembergiem w berg
10-10-2013 16:38 
 Ocena 1 na 1
Koszałek (235 punktów)
Nieprawdą jest, że opisuje się afery pedofilskie tylko w KrK. Opisuje się i mam nadzieje opisywać się będzie każdego zboczeńca wykorzystujacego dzieci. Przykładam tu równą miarę do świeckich i księży, nie obchodzi mnie ich rzekoma i wymagana , że tak powiem konieczność wyższości moralnej, gdyż ponieważ do tego prawa nie ma nikt i nigdy nie miał, a już zupełnie nie widzę takiego prawa dla przedstawicieli jakichś niedouczonych egzemplarzy homo sapiens sapiens , wierzących dalej w bożki z epoki brązu.

I poniżej przyklady:
BBC
- www.polity(*),1,afera-pedofilska-w-bbc.read
SZCZECIN 2008
- www.wprost(*)2/Afera-pedofilska-w-Kosciele/
HISZPAŃSKI KARATEKA
www.sportf(*)groza-303-lata-wiezienia-30334
KRAKÓW 2011
www.tvn24.(*)ilska-pod-krakowem,168358.html

Nie chce mi się dalej szukać, wybaczy pan, ale to zaprzecza pańskiej tezie o stronniczości mediów
Zresztą, w tej aktualnie "aferze" nie chodzi raczej o samo zjawisko pedofili i konkretne przypadki a głupotę i zło przedstawicieli kościoła ,którzy jak pan sam może byłby łaskaw dostrzec , nie widzą w takich zachowaniach winy biednych księży a właśnie winę złych dzieci i ich kłócących się rodziców . Ciche kurde przyzwolenie, bo przeca to dzieci przychodzą, wyciągają księżom siusiaki i wyprawiają z nimi niestworzone dzieci.
Czego bronisz człowieku ? Znaj granicę !
galvani (1345 punktów)
>>pedofilów sukienkowych
>To jakaś nowa nazwa dla pedofilek?
>>pedofilia jest ścigana bez względu na rodzaj odzienia delikwenta, ale świeckiego łatwiej przyskrzynić, bo nikt go nie chroni.
>Każda strona wydaje się przywiązana wyłącznie do jednego aspektu problemu. Jasne, KK udziela pomocy księżom oskarżonym o pedofilię.

Dokładnie o to chodzi, księża pedofile pozostawali i pozostają nadal bezkarni. To nie jest pomoc w tym wypadku. To ukrywanie przestępstwa. Wyjątkowo perfidnego.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365