 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-12-2009 15:45 | Kowalska (14008 punktów) | Kochanowski i grypa
3 na 3 | Inne wątki o grypie są przedawnione, więc espeszyly dla tego newsa założyłam ten. Cytat:W piątek w serwisie społecznościowym Twitter pojawił się wpis Janusza Kochanowskiego: "Jak na ironię, leżę złożony ciężką grypą A/H1/N1. Sądziłem, że walczę o innych, okazało się, że i o siebie. Na razie bezskutecznie".
Według Kochanowskiego to pewnego rodzaju przewrotność losu, że walczy o szczepionki na grypę A/H1N1 dla wszystkich, a w końcu sam zachorował. Rzecznik na początku listopada, po pierwszych doniesieniach o wzroście zachorowań w Polsce na grypę A/H1N1 zwrócił się do minister zdrowia z prośbą o spotkanie w sprawie zakupu do Polski szczepionek na tę chorobę. 1 grudnia wystąpił do Prokuratury Krajowej o wszczęcie postępowania ws. braku szczepionek przeciwko grypie typu A/H1N1. Tłumaczył to dbałością o zdrowie obywateli i tym, że minister zdrowia Ewa Kopacz "stworzyła niebezpieczeństwo powszechnego zagrożenia" epidemią. wiadomosci(*)sc.html?ticaid=19598&_ticrsn=5 Taaaaaaa... Tak walczył o szczepionkę, a sam się biedaczyna nie zaszczepił..... Ciekawe... Baaardzo ciekawe... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Taaaaaaa... Tak walczył o szczepionkę, a sam się biedaczyna nie zaszczepił..... Ciekawe... Baaardzo ciekawe... Co właściwie chcesz zasugerować?
- że Kochanowski zaszczepił siebie i swoją rodzinę szczepionką zakupioną poza Polską i mimo to on i jego rodzina zachorowali, czyli ministerka Kopaczowa miała rację co do wątpliwej skuteczności szczepionek, - że Kochanowski nie zaszczepił siebie i swojej rodziny, bo przez ministerkę Kopaczową w Polsce nie ma szczepionek?
Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
|
|
 | 2 na 2 | Myflowers (2721 punktów) | >>Taaaaaaa... Tak walczył o szczepionkę, a sam się biedaczyna nie zaszczepił..... Ciekawe... Baaardzo ciekawe... >Co właściwie chcesz zasugerować? >- że Kochanowski zaszczepił siebie i swoją rodzinę szczepionką zakupioną poza Polską i mimo to on i jego rodzina zachorowali, czyli ministerka Kopaczowa miała rację co do wątpliwej skuteczności szczepionek, >- że Kochanowski nie zaszczepił siebie i swojej rodziny, bo przez ministerkę Kopaczową w Polsce nie ma szczepionek? > Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
Co się czepiasz? Wybierz sobie ta bardziej pasującą i wtedy możemy podyskutować, która jest prawdziwsza. Uściśliłam jeszcze Twoja wypowiedź i jazda...z tą dyskusją albo... z Kochanowskim....
1)Nie zaszczepił się i już, bo się bał na sobie testować ...Bezdomny przecież nie jest, tak jak ci od testów na ptasią grypę... A na narodzie testować można , a przy tym jeszcze poprawić sobie wizerunek, jak to rzecznik o naród dba, o wszystkich razem i każdego z osobna. 2) Zaszczepił się i teraz ponosi konsekwencje nietestowanej szczepionki, do czego za cholerę, ani za chińskiego boga się nie przyzna, bo co wtedy z tym donosem do prokuratury? Celowo w błąd wprowadził - toż to przestępstwo jest a i Kopaczowej dokopać też jakoś nieporęcznie...
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
|
|
|  | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Kowalska założyła mętny w wymowie wątek, niech Kowalska się wypowie co miała na myśli.
Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
|
|
 | 3 na 3 | Kowalska (14008 punktów) | >>Taaaaaaa... Tak walczył o szczepionkę, a sam się biedaczyna nie zaszczepił..... Ciekawe... Baaardzo ciekawe...
>Co właściwie chcesz zasugerować?
>- że Kochanowski zaszczepił siebie i swoją rodzinę szczepionką zakupioną poza Polską i mimo to on i jego rodzina zachorowali, czyli ministerka Kopaczowa miała rację co do wątpliwej skuteczności szczepionek, >- że Kochanowski nie zaszczepił siebie i swojej rodziny, bo przez ministerkę Kopaczową w Polsce nie ma szczepionek?
Drogi Kulko na mole, taki KTOŚ jak minister Kochanowski swą ulubioną szczepionkę mógł sobie sprowadzić nawet z Marsa. I stać go, i ma możliwości. "Ministerka Kopaczowa" jak ją zgrabnie nazwałeś, by mu w tym nie przeszkodziła.
A jeśli się zaszczepił i zachorował, to jak słusznie zauważyła Myflowers, nie przyzna się choćby mu sam Kaczyński Jarek kazał.
Gdyby trzeba dalej wyjaśniać o co kaman, to służę pomocą.
|
|
|  | 1 na 1 Tomasz@niewierny (568 punktów) (zablokowany) | Kochanowski to dusigrosz. Znana jest sprawa z usiłowaniem wyłudzenia przez niego kasy od państwa w związku z jego pobytem na placówce dyplomatycznej i posłaniem synalka do elitarnej szkoły. Cała ta jego rzekoma troska o nasze zdrowie zapewne wynika albo ze skąpstwa (szkoda mu było kasy na szczepionkę dla rodziny), albo była to "praca zlecona" mająca na celu atak na rząd, atak podły, bo wykorzystujący niewiedzę większości naszych rodaków i mający na celu wzbudzenie u nich poczucia zagrożenia. Zresztą, nawet teraz nie ma pewności, że Kochanowski choruje na nową grypę, bo nawet testów nie zrobił (z oszczędności chyba).
|
|
2 na 2 | i.czaplicka (5782 punktów) | Ta grypa to nic wielkiego.Co on,cierpiętnika z siebie robi?
|
|
3 na 3 | Mariusz Pracki (436 punktów) | To jego córka ma wirusa, a on stwierdził, że skoro ma podobne objawy więc musi mieć to samo... Takie objawienie miał. A swoją drogą to czy te jego groźby pod adresem MZ żeby szczepić to tylko przejaw jego głupoty, a może efekt działań pewnego biznesu...
www.moherowo.pl
|
|
 | 2 na 2 | pavvel (8272 punktów) | On zawsze dziwnie się zachowywał, więc wszystko możliwe. Ja bym obstawiał, że jeśli już, to biznes sponsorował raczej ludzi, u których Kochanowski się konsultował. Mniejsze ryzyko wpadki a i skuteczność większa, gdy rzecznik z (właściwie ukierunkowanych) przekonań działa.
|
|
 | 2 na 2 kanik (3636 punktów) (zablokowany) | Najprawdopodobniej i biznes i głupota.
|
|
 | 1 na 1 | ktośtam (650 punktów) | >To jego córka ma wirusa, a on stwierdził, że skoro ma podobne objawy więc musi mieć to samo...
Tak coś czułem, że ten wpis to podpucha. Jak można tak desperacko żebrać o uwagę społeczeństwa?
|
|
| JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | >]W piątek w serwisie społecznościowym Twitter pojawił się wpis Janusza Kochanowskiego: "Jak >na ironię, leżę złożony ciężką grypą A/H1/N1. Jak Pan Bóg chce kogo pokarać, pierwej mu rozum odbiera. Jak się okazuje później. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie... Czasem zaś jest to "świńska grypa" - ta od miecza. Pozdrawiam. JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
| rexus (2343 punktów) | Mi się wydaje że Kochaś ma taki pomysł na reklamę swojego urzędu.
|
|
 | 2 na 2 | Damian (20 punktów) | Niewiele nowego dodam w tym wątku ale źdźbłem sypnę 1) Pan Kochanowski przez czas urzędowania nie zrobił praktycznie nic co zasługiwało by na rozgłos tak więc: tu hipoteza: a) po zapoznaniu się z ofertami(indywidualnymi) za promocję szczepionek które z resztą specjalnie nie chronią (każdy słyszał o skażonych szczepionkach, oraz powikłaniach więc przypominać liczb nie trzeba) zapewne uznał iż interes jest opłacalny. b)RPO sugerował, iż cały rozgłos spowodowany jest troską o dobro publiczne(chłop całą kadencję kumulował energię, żeby raz wystrzelić) więc czemu nie podał opinii publicznej swoje stanowiska w sprawie krzyży w LO we Wrocławiu( tu też dobro publiczne) 2) Facet tak się wyczerpał walką o pieniądze pfu walką o dobro obywateli, że go zwykłe przeziębienie złapało(może i faktycznie grypa ale miliony ludzi jakoś się z niej wyleczyła), a on zachowuje się jak by umierał na trąd bo służył w wiosce trędowatych. Co więcej postawa RPO jest o tyle dziwna, że bez zrobionego wywiadu środowiskowego chciał przymusić Polaków do wszczepiania sobie wirusa który w sporej liczbie przypadków mało że wywołuje powikłania to jeszcze same powikłania mogą być groźniejsze od przebytej świńskiej grypy. Sama szczepionka w Polsce jest dostępna więc Drogi Pan Kochanowski mógł dać dobry przykład Polakom i zamiast ględzić za biurkiem ruszyć do przychodni i przed kamerami się zaszczepić. Cała sprawa jest nie do wyjaśnienia, jak to dokładnie Pan Kochanowski się ze świniami i ich infekcjami zaprzyjaźnił pewnie się nie dowiemy dlatego pozostaje nam spekulować
|
|
|  | 1 na 1 | placownik (17853 punktów) |
>Sama szczepionka w Polsce jest dostępna
Jeśli nawet tak jest, to niezgodnie z prawem.
>więc Drogi Pan Kochanowski mógł dać dobry przykład Polakom i zamiast ględzić za biurkiem ruszyć do przychodni i przed kamerami się zaszczepić.
Wtedy jako RPO byłby skończony.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| Smith (10069 punktów) |
> Taaaaaaa... Tak walczył o szczepionkę, a sam się biedaczyna nie zaszczepił..... Ciekawe... >Baaardzo ciekawe... > Kiepsko mu płacą widocznie, no i pewnie też GlaxoSmithKline Biologicals s.a. nie bawi się w sprzedaż detaliczną. Normalnie niebezpieczeństwo powszechnego zagrożenia.
|
|
 | | Damian (20 punktów) |
>>Sama szczepionka w Polsce jest dostępna >> Jeśli nawet tak jest, to niezgodnie z prawem. Najwidoczniej pielęgniarka w przychodni albo kręci lewe interesy, albo mnie zwyczajnie bujała, jeżeli twoje informacje są pewniejsze to przepraszam za pomyłkę.
|
|
|  | | Smith (10069 punktów) | > Najwidoczniej pielęgniarka w przychodni albo kręci lewe interesy, albo mnie zwyczajnie bujała, jeżeli twoje informacje są pewniejsze to przepraszam za pomyłkę. widocznie no i pewnie też : "W dniu 20 maja 2008 r. Komisja Europejska przyznała firmie GlaxoSmithKline Biologicals s.a. pozwolenie na dopuszczenie szczepionki modelowej H5N1 w odniesieniu do preparatu Pandemrix do obrotu ważne w całej UE. Pozytywną opinię dla szczepionki H1N1 wydano w dniu 24 września 2009 r." Nie mam pojęcia, bo nie czytałem ponad 3000 stron Traktatu Lizbońskiego, czy teraz mamy jeszcze coś do powiedzenia na temat dopuszczenia czegoś lub nie na terenie kraju. PS. Nie przepraszaj za pomyłkę tylko odpowiadaj na właściwe posty.
|
|
|  | | Gosia (9452 punktów) |
>Najwidoczniej pielęgniarka w przychodni albo kręci lewe interesy, albo mnie zwyczajnie bujała
Jakoś trudno mi uwierzyć, by proponowała specyfik niedopuszczony w Polsce do obrotu, wiedząc, że ewidentnie łamie prawo i naraża się na odpowiedzialność karną i duże nieprzyjemności w pracy, z utratą prawa do wykonywania zawodu włącznie. Nawet gdybyś pojawił się u niej z własną szczepionką zdobytą indywidualnie i tak nie miałaby prawa Ci jej podać. Być może chodziło o szczepionkę przeciw grypie sezonowej?
|
|
| |  | | Damian (20 punktów) | Możliwe, że wyraziła się nie precyzyjnie, moje informacje na temat traktatu także są pobieżne, więc dokładnie nie wiem jak to jest aczkolwiek wydaje mi się, że jeśli KE zatwierdziła na terenie UE rozpowszechnianie tych szczepionek to są one dostępne w Polsce w prywatnych przychodniach(bez refundacji NFZ, na własne ryzyko). Jednak same szczepionki są kwestią wciąż sporną, stąd zastanawiające jest zachowanie Pana Kochanowskiego. A już w pełni dziwaczne jest jego użalanie się nad sobą- gdyż jego wypowiedź podobna jest do treści artykułów w SE albo Fakcie gdzie przerost formy nad treścią jest o tyle zrozumiany, że trafia do mało ambitnego odbiorcy. Osoba zajmująca tak prestiżowe stanowisko powinna jednak chyba trzymać pewien poziom wypowiedzi.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|