 |
Atak na kapłaństwo i celibat - odpowiedź kleru Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-11-2013 08:04 | sabek (1444 punktów) | Atak na kapłaństwo i celibat - odpowiedź kleru
15 na 15 | Cytat:Bracia Kapłani! Jesteśmy świadkami nieustannego medialnego ataku na kapłaństwo i celibat. Zręcznie przedstawia się pojedyncze upadki księży i ich wystąpienia w mediach jako dotyczące całego duchowieństwa w Polsce. Jest na to jednak wspaniała w swej prostocie recepta: Cytat:Oto konkretna propozycja: Sami osobiście odprawmy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP i w samą uroczystość ponówmy w osobistej modlitwie ślub celibatu i czystości. Oddajmy nasze szczere pragnienie trwania w czystości Matce Bożej w duchu bł. Jana Pawła II. Prośmy Niepokalaną, by pomogła nam i wszystkim polskim kapłanom zachować czystość. Zwłaszcza byśmy ostrożnie kontaktowali się z mediami i bardzo roztropnie z nich korzystali. Byśmy nigdy dla nikogo nie stali się zgorszeniem. (...) Zwyciężymy jeśli zwiążemy nasze kapłaństwo i pragnienie czystości. z Matką Bożą Niepokalaną. www.fronda(*)l-do-braci-kaplanow,31914.htmlA ja Panu Węcławskiemu i jemu podobnym zadedykuję słowa wybitnego polskiego biskupa: Prawdziwa cnota krytyk się nie boi! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
15 na 15 | knx90 (664 punktów) | Nawoływanie do wytrwania w celibacie w Duchu JP2 jest aprobatą dla tuszowania pedofilii.
<czytam_doskonale_ukryty_przekaz>
|
|
27 na 27 | Anna Salman (16360 punktów) | > Cytat:... Oddajmy nasze szczere pragnienie trwania w czystości Matce Bożej w duchu bł. Jana Pawła II. Prośmy Niepokalaną, by pomogła nam i wszystkim polskim kapłanom zachować czystość. ...Zwyciężymy jeśli zwiążemy nasze kapłaństwo i pragnienie czystości z Matką Bożą Niepokalaną. Mam prostszą receptę na "trwanie w czystości" - mydło, szampon, żel pod prysznic, pasta i szczoteczka do zębów, papier toaletowy, dezodoranty, proszek do prania, odkurzacz, chemia gospodarcza itp. No, ale ja to prosta kobieta jestem ...
|
|
 | 11 na 11 | diogenes (42753 punktów) | >Mam prostszą receptę na "trwanie w czystości" - mydło, szampon, żel pod prysznic, pasta i szczoteczka do zębów, papier toaletowy, dezodoranty...
Jak do tego wszsystkiego nie dorzucić gosposi, która pod prysznicem żelem namaści...
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | 6 na 6 | Lengyel (2127 punktów) | >Jak do tego wszsystkiego nie dorzucić gosposi, która pod prysznicem żelem namaści...
Ministrant wypadnie taniej, bo tylko za snikersa.
|
|
 | 9 na 9 | stary.wqrwiony (410 punktów) |
> Mam prostszą receptę na "trwanie w czystości" - mydło, szampon, żel pod prysznic, pasta i szczoteczka do zębów, papier toaletowy, dezodoranty, proszek do prania, odkurzacz, chemia gospodarcza itp.Ja mam metodę jeszcze prostszą i bardziej skuteczną  Standardowym wyposażeniem każdej plebani powinna być dmuchana lalka. Dziewczynka, chłop, chlopczyk.. w zalezności od preferencji. Kontakty intymne z kobietami zakazane, masturbacja zakazana, ale przytulania się do kawałka nadmuchanej gumy chyba jeszcze im nie zakazali ? No i nie trzeba tego robić w prezerwatywie. Odpada rownież problem z zakupem prezentu dla ksiedza z okazji pierwszej komunii. Zakup nowej lalki wydawał by się wtedy zupelnie oczywisty. Widze same plusy tego pomysłu. Ciekawe co na to sexpiskopat?
|
|
|  | 3 na 3 | romaro (25211 punktów) | > Ja mam metodę jeszcze prostszą i bardziej skuteczną Standardowym wyposażeniem każdej plebani powinna być dmuchana lalka.Abo dmuchany Jezus.
|
|
3 na 3 | Frank Holman (5897 punktów) | To się nadaje do działu na dobry humor.
|
|
4 na 4 | pawel_wr (4297 punktów) | >ks-marek-weclawski-apel-do-braci-kaplanow,31914.html
>A ja Panu Węcławskiemu i jemu podobnym zadedykuję słowa wybitnego polskiego biskupa: >Prawdziwa cnota krytyk się nie boi!
Wiosna w polskim Kościele !
Racjonaliści,ateiści,zdroworozsądkowcy,bezwyznaniowcy dziękują bogu za kolejnego Węcławskiego !!!!
Gdyby się ujawnił trzeci, zmurszała ruina wreszcie się rozpadnie.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
3 na 3 | Grzegorz (5685 punktów) | >Jesteśmy świadkami nieustannego medialnego ataku na kapłaństwo i celibat. Zręcznie przedstawia się pojedyncze upadki księży i ich wystąpienia w mediach jako dotyczące całego duchowieństwa w Polsce.
Trochę dużo tych "pojedynczych" niby upadków i wystąpień ostatnio. Powiedziałbym że na tyle dużo że niezręcznie byłoby raczej nie wysnuwać jakichś trendów dotyczących ogółu duchowieństwa.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|