 |
Mózg mój Policjant (Ja,niewolnik mózgu) Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-06-2016 14:17 | Pokorny człowiek (419 punktów) (zablokowany) | Mózg mój Policjant (Ja,niewolnik mózgu)
-1 na 1 | Gazzaniga dowodzi przekonująco, że niezależnie od ostatnich odkryć naukowych dotyczących fizycznych mechanizmów umysłu,
""istnieje niezaprzeczalna ludzka rzeczywistość: Jesteśmy odpowiedzialnymi podmiotami""
, które winny ponosić odpowiedzialność za swoje czyny, ponieważ źródło odpowiedzialności tkwi w sposobie, w jaki ludzie zachowują się w interakcjach z innymi, a nie w ich mózgach(powiedział racjonalny automat). Czyli co? Kultura nie posiada nośników danych? czy ich nie potrzebuje w umyśle. Jednak psychologii a tym bardziej kognitywistom bardzo daleko do zrozumienia tworzonej przez siebie ułudy. Skoro proste czynności itd. zostały ewolucyjnie zautomatyzowane i zepchnięte piętro niżej to czy reszta mózgu jest chłodnicą krwi? ani badania vel Libet ani żadne inne nie są w stanie uchwycić autentycznego momentu podjęcia decyzji a staje się to wręcz nie możliwe przy złożonej analizie wyboru. Mózg posiada zdolność analizy,chyba ktoś o tym zapomniał podczas badań!
Uważam że obecna wiedza o mózgu jest błędna. Kognitywistyka tylko udaje że zamknęła rozdział z Kartezjuszem,tymczasem jest w bagnie po pachy i wiele to nie wyjaśnia,nic z tego nie ma tylko bzdurne hipotezy. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odpowiedzialność przed kim? To nie nowość, że złodziei i morderców trzeba karać. Nie dlatego, że ponoszą odpowiedzialność, tylko dlatego, że ich mózgi generują niebezpieczne działania.
Jednak "ja" jest niewinne, bo to nie wina mózgu, że źle działa, tak jak nie jest winą piłkarza, że spudłował do pustej bramki z 5 metrów. Spudłował bo nie umie, a mózg działa źle, bo inaczej nie umie.
Poza tym piszesz jak człowiek niespełna rozumu. Mowa oczywiście o sposobie wyrażania swojego zdania.
|
|
 | Pokorny człowiek (419 punktów) (zablokowany) | Cytat:>Odpowiedzialność przed kim? To nie nowość, że złodziei i morderców trzeba karać. Nie dlatego, że ponoszą odpowiedzialność, tylko dlatego, że ich mózgi generują niebezpieczne działania. >Jednak "ja" jest niewinne, bo to nie wina mózgu, że źle działa, tak jak nie jest winą piłkarza, że spudłował do pustej bramki z 5 metrów. Spudłował bo nie umie, a mózg działa źle, bo inaczej nie umie. >Poza tym piszesz jak człowiek niespełna rozumu. Mowa oczywiście o sposobie wyrażania swojego zdania.
I znowu ty! o czym ja mam z automatem dyskutować ? no weź się zastanów automacie jak dasz radę i nie bierz udziału w dyskusji.
|
|
|  | olson (9993 punktów) (zablokowany) | Z jakim znowu automatem? Słoneczko za bardzo przygrzało? Polecam lód i wiatraki, ewentualnie parasole przeciwsłoneczne
|
|
| |  | 2 na 2 Pokorny człowiek (419 punktów) (zablokowany) | Cytat:> Z jakim znowu automatem? Słoneczko za bardzo przygrzało? Polecam lód i wiatraki, ewentualnie parasole przeciwsłoneczne  No przecież piszesz że wszystko co robisz dzieje się automatycznie ,wszystko co napiszesz zrobiłeś nieświadomie czyli jesteś racjonalnym automatem itp. Po jaką cholerę odpisujesz na czyjeś posty skoro nie masz woli czyli nie możesz chcieć ani nie chcieć toś automat,tyle na ten temat pisałeś automacie przez parę ostatnich lat że nie potrafię cię inaczej taktować.
|
|
| | |  | 2 na 2 olson (9993 punktów) (zablokowany) | To już nie moja wina, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i myśleć racjonalnie. Pisałem tylko, że "ja" to iluzja, a my jesteśmy działającymi mózgami. Tacy ludzie jak Ty czy Brzostowski i inni personaliści, wierzycie w to, że jesteście odrębnym tworem od mózgu, który działa jednak w jego obrębie i podejmuje decyzje. Ja wykazałem wielokrotnie, że każda decyzja wynika z nieświadomości, czyli procesów, obliczeń, reakcji chemicznych. Nie potrafiłeś nic odpowiedzieć, zostałeś wypunktowany jak dziecko przez nauczyciela w 1 klasie, a teraz znów wracasz żeby się kompromitować. Niestety duża grupa ludzi cierpi na urojenia, które polegają na wierze w różne iluzje, np: - realne istnienie obiektu "ja" - prawdę absolutną i to, że akurat te osoby ją znają - odpowiedzialność "ja" odnoszącą się do prawdy absolutnej - w parze z tymi urojeniami często idą inne np wiara w Boga, przesądy, przesadna wiara w swoją intuicję i swoje oceny, często urojenia wielkościowe lub odwrotnie - samoponiżanie się Te urojenia mają swoje konsekwencje i tak naprawdę są tylko zakamuflowaną wrogością wobec innych ludzi i chęcią oceniania ich i dominacji. Jest to zazwyczaj grupa podłych ludzi, którzy chcą żeby na świecie było źle, żeby ludzie robili to czego oni chcą, żeby czuli się gorsi przez to jacy są lub żeby musieli się dostosować do wizji psycho-fideisty. Takie urojenia posiadają też ofiary tych podłych ludzi i niestety choć są ofiarami, sami krzywdzą innych i siebie. Lekarstwem jest zdanie sobie sprawy z iluzji i tego jak mózg racjonalizuje nieraz urojenia i bierze je za prawdę. Oczywiście znakomita większość ludzi to bydło, które wierzy tak silnie, że nie da się im nic powiedzieć, a ich głównym celem jest obrona obecnych przekonań. Pan nie ma pretensji do bydła i nie może go nienawidzić, bo to tylko bydło. To w końcu niczyja wina, a plebs jest potrzebny w ludzkim "ekosystemie". > Po jaką cholerę odpisujesz na czyjeś posty skoro nie masz woli czyli nie możesz chcieć ani nie chcieć toś automatSkoro nie mam woli to może właśnie piszę to dlatego, że muszę?  Nic nie zrozumiałeś i nie liczę na to, że zrozumiesz ten post. Jesteś ciężkim przypadkiem.
|
|
 | 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | >Odpowiedzialność przed kim? To nie nowość, że złodziei i morderców trzeba karać. Nie dlatego, że ponoszą odpowiedzialność, tylko dlatego, że ich mózgi generują niebezpieczne działania. >Jednak "ja" jest niewinne, bo to nie wina mózgu, że źle działa, tak jak nie jest winą piłkarza, że spudłował do pustej bramki z 5 metrów. Spudłował bo nie umie, a mózg działa źle, bo inaczej nie umie. To jak to jest Olson, jest jednak jakieś "ja"? W dodatku niewinne?
BEKA z LEMINGÓW!
|
|
|  | olson (9993 punktów) (zablokowany) | >To jak to jest Olson, jest jednak jakieś "ja"? W dodatku niewinne?
Tak, przecież wielokrotnie pisałem, że "ja" jest iluzją, to znaczy przecież, że jest...
I są 2 rzeczy, o których mówimy "ja". Jedna to swoje mentalne wyobrażenie "siebie" czyli właśnie iluzja. Osoby wierzące w to, że ta iluzja odzwierciedla prawdę, to egocentrycy, którzy zazwyczaj mają poglądy opierające się na wierze w "wolną wolę", która to jest tzw trybem krytycznego rodzica. Takie "ja" jest ciągle oceniane, porównuje się z innymi, porównuje się do tego co wydaje mu się, że powinno takie być. Myślenie powierzchowne, oceniające, wyprane z empatii. Ludzie posługujący się takim myśleniem nie są zdolni do szczerych relacji, prawdziwej miłości. Kiedy komuś coś nie wychodzi, to czuje się winny, a gdy coś mu wyszło, to czuje dumę. Człowiek sterowany, plebs, bydło. Kieruje się stereotypami i autorytetami.
Drugie "ja" to ten kto doświadcza bycia tym pierwszym ja, czyli coś zdecydowanie głębszego. To czyste istnienie, do którego "podłączone" są różne bodźce - zmysły, dane przetworzone przez mózg itd. Nadmierne skupianie się na pierwszym ja niszczy to ważniejsze "ja", które wcale nie musi się określać "sobą" żeby istnieć. Zawsze niewinne, zawsze bez wpływu na zdarzenia.
Zdrowy człowiek wykształca sobie to sztuczne "ja", ale się z nim nie utożsamia. Doświadcza go, korzysta z niego kiedy musi i tyle.
|
|
Pokorny człowiek (419 punktów) (zablokowany) | Dwa najświeższe badania Kraków i neuroplastyczność mózgu zamiana kory słuchowej we wzrokową !
Badanie z USA w którym komputer mimo usilnych prób nie był w stanie przewidzieć zmiany decyzji tzw veta Libeta.
Moim zdaniem kognitywiśći się trochę kiompromitują swymi nahalnymi wnioskami z prowadzonych doświadczeń , po pierwsze są to bardzo proste badania które nie dotyczą analizy informacji przez badaną osobę ,po drugie umysł dotyczący kultury jest po za mózgiem badacza. Qualia do dzisiaj nie doczekały się wyjaśnienia i pewnie nigdy się nie doczekają .
Co bada kognitywistyka ? Patrzy sobie na plamki na monitorze,czy bada mózg? Raczej widzi funkcjonujący mózg. Czy bada umysł ,wrażenia itd.Próbuje ale nic z tego nie wynika Do umysłu niestety nie ma dostępu a kiedy twierdzi że ma to najzwyczajniej kłamie. Ze wzgledu na neuroplastyczność mózgu nie sposób jasno twierdzić że plamka A u człowieka |A to ta sama plamka A u człowika B o takich samych własnościach . Kolesie z Krakowa udowodnili że plastyczność mózgu jest jeszcze większa niż nam się do tej pory wydawało .
Ciemność widzę w tym temacie a kognitywistyka niebawem zacznie sypaćtakimi bzdurami że was Racjonalistów głowa rozboli.
|
|
 | olson (9993 punktów) (zablokowany) | To co piszesz świadczy o tym, że nie masz zielonego pojęcia o kognitywistyce.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|