Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dziekuje za kolejna strone, ktora ukazuje caly syf sredniowiecznego ko

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
31-07-2002 02:17cleaDziekuje za kolejna strone, ktora ukazuje caly syf sredniowiecznego ko
Dziekuje za kolejna strone, ktora ukazuje caly syf sredniowiecznego kosciola rzymsko-katolickiego. Pokazuje historie, ktora nie jest ani katolicka ani protestancka ani prawoslawna. Ktora jest faktem a nie tylka kwestia wiary. Dogmat o nieomylnosci papieza w sprawach wiary i moralnosci byl podstawa, ktora pozwolila kosciolowi rzymsko-katolickiemu na wprowadzenie kolejnych, nowych dogmatow. Historia wlasnie pokazuje ze kosciol sie jednak myli... swieta inkwizycja, handel odpustami, czy zakaz posiadania Biblii (zakaz nie dotyczyl duchownych rzymsko-katolickich) to byly wlasnie te bledy. Jeszcze raz dziekuje autorowi tej strony, ktora wiele uswiadamia. Coz mi pozostaje wiecej do powiedzenia..? Kosciol leka sie ludzi czytajacych - ta czynność rozwija niebezpieczne dla hierarchii myslenie. Najlatwiej bowiem rzadzi sie glupimi... Wiecej krytycyzmu i pokory...
Oby Bóg dopomogl mi...



AgnosiewiczOdp: Dziekuje za kolejna strone, ktora ukazuje caly syf sredniowieczne
Amen.
Pamiętajcie siostry i bracia: "dziękujemy AUTOROM tej strony, którzy tak rzetelnie pracują na rzecz racjonalizmu"
gewurael
>Amen.
>Pamiętajcie siostry i bracia: "dziękujemy AUTOROM tej strony, którzy tak rzetelnie pracują na rzecz racjonalizmu"
Wkład pracy z pewnością niemały , ale czy musimy się odrazu spokrewniać .
Dziwnie to zabrzmiało.
Michał
>Wkład pracy z pewnością niemały , ale czy musimy się odrazu spokrewniać .
racja, nie musimy, już jesteśmy spokrewnieni. wyobraź sobie, że 'technicznie' mniej
różnisz się od nas niż od swoich (przykładowo) dziewczyn.
także pod wzgledem umysłowym.
i nie ma innych stworzeń, do których bylibysmy bardziej podobni niż do siebie-ludzi.
wbrew pozorom, jeśli już o tym mówimy, każda para ludzi 'z nas' miała
kiedyś wspólnego przodka - często nie tak dalekiego, jak się powszechnie sądzi.
przypuszczam, że średnio 10-15 pokoleń wstecz.
tak więc, bracie, pozdrów krewnych i znajomych królika

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365