Mam pewien problem. W zadnym z opracowan historycznych nie znalazlem wzmianek o postawie kosciola katolickiego w Rzeczypospolitej doby rozbiorow, jesgo stosunku do konstytucji 3-go maja, insurekcji kosciuszkowskiej itp. Zdaje sobie sprawe iz cenzura dziala, gdyby jednak ktos z szanownych Kolezanek i Kolegow mial takowe wiadomosci wraz z odnosnikami do zrodel, bede wdzieczny.
Z powazaniem
Jurek Peszke |