Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co To Wszystko Znaczy ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
08-06-2006 15:50atoposCo To Wszystko Znaczy ?
Pytanie to po raz pierwszy pojawilo sie, zdaje sie, w ksiazce o Kubusiu Puchatku,
a nastepnie w filmie "Sens Zycia wedlug Monty Pythona".
Zwazywszy iz w obu wypadkach nie udzielono chyba przekonujacego wyjasnienia,
moze ktorys z forumowiczow pokusilby sie o kompetentna odpowiedz ?

quasar (219 punktów)
A nie lepiej zająć się czymś pożytecznym? Nużą mnie wielce filozoficzne rozmowy, z których nic nie wynika bo wyniknąć nie może ale ich końca nie widać.

"
(...)
> Będą o tym dyskutować, przez tygodnie, może przez miesiące, nie
> osiągając żadnej konkluzji, ale także wcale się tym nie nudząc. W tym
> samym czasie, Stefan, pijąc piwo ze wspólnym przyjacielem jego i Jolki,
> zastanowi sie i zapyta:
> - Janusz, nie wiesz, czy Jolka miała kiedyś konia?
"
atopos
A co uwazasz za pozyteczniejsze w watku o tematyce filozoficznej,
od proby zastanowienia sie nad SENSEM Tego Wszystkiego ?

Skad mozesz wiedziec, ze na pewno NIC z tego nie wyniknie,
skoro nawet nie chcesz glebiej wniknac ?

Nie musisz zwracac uwagi na Innych ! Powiedz, co myslisz Ty !
quasar (219 punktów)
Bo przed nami zastanawiały się nad tym tysiące ludzi - i co wynikło coś z tego, jakaś odpowiedź - nie! Inaczej ty nie pytałbyś teraz. A przypuśćmy hipotetycznie, że dowiesz się jaki jest "SENS" - to co zrobisz z tą wiedzą? Zamiast "Co To Wszystko Znaczy" zastanów się "Po Co Mi To Wiedzieć"?
pkowalski
>Pytanie to po raz pierwszy pojawilo sie, [...]
>a nastepnie w filmie "Sens Zycia wedlug Monty Pythona".
>Zwazywszy iz w obu wypadkach nie udzielono chyba
>przekonujacego wyjasnienia,
>moze ktorys z forumowiczow pokusilby sie o kompetentna
>odpowiedz ?

Myślę, że "Sens życia wg Monty Pythona" daje swoistą odpowiedź. Że sens, to owszem, jest, ale w sztuce. Ale dlaczego mamy w ogóle poszukiwać sensu i znaczenia we wszystkim co nas otacza?
ollikm
A ja słyszałem, ze odpowiedź brzmi: 42. Problemem jest jedynie ustalenie właściwego pytania.
ugaguga (134 punktów)
A ja słyszałem ,że nie ma jeszcze wszystkich danych potrzebnych do udzielenia odpowiedzi .
Remigiusz (1 punktów)
>A ja słyszałem, ze odpowiedź brzmi: 42. Problemem jest jedynie ustalenie właściwego pytania.

a ja myslalem ze 137. hmm... ja sadze ze nie ma po co szukac sensu zycia bo takiego konkretnego nie ma , a ludzie zyja tylko dzieki tzw."pierwiastkowi zycia" , czyli pewnego instynktu przetrwania , kazdy chce zyc. A jesli chodzi o samobojcow , ktorzy sprzeciwiaja sie temu fragmentowi swej natury no to...hmm...oni po prostu nie daja sobie rady z zyciem i uwazaja ze smierc to jedyny sposob zakonczenia swych cierpien. A wracajac do sensu to nie ma sensu go szukac, tylko lepiej zyc dalej.
Ja zadaje pytanie czy warto szukac sensu , czy moze po prostu zostawic zycie losowi... ?

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365