Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przeczytajmy tę legendę od początku

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
24-07-2006 16:15chrysostom (16 punktów)Przeczytajmy tę legendę od początku
Stary testament:
a) Stworzenie swiata w 6 dni
b) Adam , Ewa i waz ktory gada ( uwaga to jest normalne:wszystkie weze gadaja)
c) Potop i Noe
d) 10 przykazan
e) Wyjscie Żydow z Egiptu
f) Wojna Jahve
Kilka elementow ze Starego testamentu:
a.Wedlug Biblji Bog stworzyl swiat dokladnie w niedziele 23 pazdziernika o 21 godzinie w roku 4004 przed nasza era.
Prosze sie nie smiac - czytajcie uwaznie Biblie.

b.Bog umiescil w raju Adama i nastepnie stworzyl Ewe.
Zabronil im zblizac sie do drzewa wiedzy
Poemt "Enki i Ninhursag" - epopeja sumeryjska Gilgamesh.( 1800 lat p.n.e) opisujacej slowo po slowie historie Adam, Ewy
i weza w raju .
Dlaczego ten dobry Bog zastawil pulapke Adamowi i Ewie w raju
wiedzac z gory koniec tej historii ?

c.Bibjia opisuje nam szczegolowo Potop i historje Noego:
Co nalezy myslec o arce sumerijskiej wyrytej w kamieniu okolo 2800 lat przed nasza era. W jaki sposob kangor przedostal sie z Australji aby znalesc sie w arce, dlaczego mitologjia sumeryjska opisuje slowo po slowie ten sam potop 2800 lat przed nasza era.
Co jadly lwy , zyrafy ...i inne 3 miliony zwierzat przez 90 dni ?
Co jadly zwierzeta po potobie - nie bylo anic do jedzenia ?
d.Wedlug Bibli Bog dal Abrahamowi 10 przykazan.
W zapisach Babilonskich i Egipskich mozna znalesc
wyryte w kamieniu "stella Hammourabi" te same 10 przykazan ofiarowane przez innych bogow, lub zarzadzone przez faraona (Egipt) 2000 lat p.n.e
e.Wedlug Bibji 600.000 Żydow ( meszczyzn) ucieklo z Egiptu.
Wiedzac ze w tym czasie kobiety mialy pomiedzy 7 i 12 dzieci i nawet zakladajac ze smiertelnosc byla ogromna mozna myslec ze co najmnie dwoje dzieci na rodzine przezylo.
A wiec 600.000 meszczyzn i jch zony i jch dzieci daje nam co najmniej pomiedzy 1.200.000 i 2.400.000 ludzi.
Liczba wszystkich mieszkancow Egiptu podana przez zapisy egipskie z tamtych czasow: okolo 2.600.000 do 2.800.000 mieszkancow.
W tym przypadku jezeli 80% ludnosci stanowili Żydzi tz ze oni rzadzili Egiptem, po ich wyjsciu nastapilby upadek gospodarczy Egiptu.
Z drugiej strony te miliony Żydow spedzilo 40 lat na pustyni.
Co jedli ?
Archeolodzy przesiali cala ta pustynie i nie znalezli nawet guzika od koszuli.
Egipcjanie zapisywali wszystko:Dlaczego nie ma nawet jednego slowa o ucieczce Żydow z Egiptu.
f.Wedlug Biblji Bog zadecydowal aby Żydzi podbili Palestyne.
Wojna totalna Boga "Ojca JC ":otworzyl Morze Czerwone (wojna geologiczna i umiejetnosci hydraulika),zatrzymal Slonce jak Kopernik,jak deszcz spodaly kamienie i zaby z nieba ,wyslal cala armie komarow,zamienil wode w krew ( wojna chemiczna), zarazil przeciwnikow chorobami ( wojna bakteriologiczna) i zarzadzil "mordujcie bydlo jak ludzi i ludzi jak bydlo"
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Volrath (3440 punktów)
Można także doszukiwać się niemożliwości w opowieściach o krasnoludkach lub w legendzie o Smoku Wawelskim. Pytanie tylko po co? Po co zajmować się szczegółowym dowodzeniem nieprawdopodobieństwa bajek, mitów i legend?
26-07-2006 21:15 
 Ocena 1 na 1
chrysostom (16 punktów)
>Można także doszukiwać się niemożliwości w opowieściach o krasnoludkach lub w legendzie o Smoku Wawelskim. Pytanie tylko po co? Po co zajmować się szczegółowym dowodzeniem nieprawdopodobieństwa bajek, mitów i legend?
>

Po to aby kleczace, ponizone, upokorzone i otumanione tlumy obudzily sie z koszmaru ..aby spasione typy przebrane za komikow cyrkowych przestali wyciagac w kosciolach lape do biednych ciezko pracujacych ludzi aby im dac ..
Po to aby bylo wiadomo Polakom ze te typy sa niepotrzebni dla spoleczenstwa ze te typy potrafia tylko spac, jesc, pic, spiewac i opowiadac bajki....bajki w ktore sami nie wierza.

Wedlug statystyk w Polsce 98% Polakow jest wierzacych pozostale 2% to ksieza.
Polska moze byc dumna z pobicia dwoch rekordow swiatowych :
1: dwie biblie na rodzine
2: Jeden wierzacy Polak na milion jest w stanie zacytowac tylko jedno zdanie z legendy biblijnej.

Biedna Polsko.....
maciek (1053 punktów)
>Stary testament:
>a) Stworzenie swiata w 6 dni
>a.Wedlug Biblji Bog stworzyl swiat dokladnie w niedziele 23
>pazdziernika o 21 godzinie w roku 4004 przed nasza era.
>Prosze sie nie smiac - czytajcie uwaznie Biblie.
Jak to obliczyłeś ?
chrysostom (16 punktów)
>>Stary testament:
>>a) Stworzenie swiata w 6 dni
>>a.Wedlug Biblji Bog stworzyl swiat dokladnie w niedziele 23
>>pazdziernika o 21 godzinie w roku 4004 przed nasza era.
>>Prosze sie nie smiac - czytajcie uwaznie Biblie.
>Jak to obliczyłeś ?
>

Z pytania ktore zadales widze ze nie czytales Bibli.

Wystarcze dodac lata zycia "patriarchow" od adama do JC.
Nota bene ta date podaje kosciol na podstawie obliczen "doktorow" religii chrzescijanskiej.
maciek
>>Jak to obliczyłeś ?
>>Z pytania ktore zadales widze ze nie czytales Bibli.
>Wystarcze dodac lata zycia "patriarchow" od adama do JC.
>Nota bene ta date podaje kosciol na podstawie obliczen "doktorow" religii chrzescijanskiej.
>
Tylko, że nie jest znana data narodzin JC, jak również długość jego życia.
veritas
>>>Jak to obliczyłeś ?
>>>Z pytania ktore zadales widze ze nie czytales Bibli.
>>Wystarcze dodac lata zycia "patriarchow" od adama do JC.
>>Nota bene ta date podaje kosciol na podstawie obliczen "doktorow" religii chrzescijanskiej.
>>Tylko, że nie jest znana data narodzin JC, jak również długość jego życia.

Zobacz forum:http://forum.di.com.pl/viewtopic.php?p=32059#32059
maciek
>>>>Jak to obliczyłeś ?
>>>>Z pytania ktore zadales widze ze nie czytales Bibli.
>>>Wystarcze dodac lata zycia "patriarchow" od adama do JC.
>>>Nota bene ta date podaje kosciol na podstawie obliczen "doktorow" religii chrzescijanskiej.
>>>Tylko, że nie jest znana data narodzin JC, jak również długość jego życia.
>Zobacz forum:http://forum.di.com.pl/viewtopic.php?p=32059#32059
>
Nie bardzo rozumiem, odesłanie mnie do tego forum.Jest trochę na inny temat. Generalnie chodziło mi o to, że z Biblii nie da się wyliczyć daty powstania świata.Można dodać lata życia patiarchów aż do narodzin JC, ale nie jest znana data jego narodzin.
veritas
>>>>>Jak to obliczyłeś ?
>>>>>Z pytania ktore zadales widze ze nie czytales Bibli.
>>>>Wystarcze dodac lata zycia "patriarchow" od adama do JC.
>>>>Nota bene ta date podaje kosciol na podstawie obliczen "doktorow" religii chrzescijanskiej.
>>>>Tylko, że nie jest znana data narodzin JC, jak również długość jego życia.
>>Zobacz forum:http://forum.di.com.pl/viewtopic.php?p=32059#32059
>>Nie bardzo rozumiem, odesłanie mnie do tego forum.Jest trochę na inny temat. Generalnie chodziło mi o to, że z Biblii nie da się wyliczyć daty powstania świata.Można dodać lata życia patiarchów aż do narodzin JC, ale nie jest znana data jego narodzin.


Wedlug kosciola data urodzin JC jest 25 grudzien roku pierwszego
Rok "zero" nie istnial w pojeciu matematycznym i datowaniu rzymskim.
maciek (1053 punktów)
>Wedlug kosciola data urodzin JC jest 25 grudzien roku pierwszego
>Rok "zero" nie istnial w pojeciu matematycznym i datowaniu rzymskim.
>
To nie jest oficjalna data urodzin JC.W tym dniu Kościół obchodzi Boże Narodzenie, a święto to zostało ustanowione kilkaset lat poźniej w miejsce święta rzymskiego boga Mitry, który to właśnie urodził się 25 grudnia.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365