Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wyniki ankiety!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
28-06-2002 07:47KowalskaWyniki ankiety!
Właściwie to jestem lekko przejęta wynikami tej sondy, to znaczy tym że większość opowiedziała się za karą śmierci i to nie wygląda mi na pomyłkę! To chyba zbyt radykalna postawa zwłaszcza że badania przeprowadzone w stanach (nie wiem na ile są wiarygodne, ale chyba by się sami tak nie oczerniali) udowodniły, że wielu ze straconych było niewinnych. Co innego skazywać winnego, ale jeśli ginie jeden choćby tylko niewinny szala przechyla się przeciwko karze śmierci. Przy naszym niesprawnym wymiarze sprawiedliwości naprawdę przydałoby się zastanowić: co jeśli przyjdzie TOBIE oskarżonemu (wszystko się możę zdarzyć) stanąć przed ewentualnością stracenia? Ja ze4tknęłam się pośrednio i nie tylko z naszym wymiarem sprawiedliwości i mogę powiedzięć, że prawda to ostatnia ważna wartość.

Mariusz Agnosiewicz
No cóż, też wolałbym inny wynik. Ale ze wszystkim sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż się wydaje. Te pojęcia co podałem funkcjonują jako hasła. Mówi się aborcja, konkubinat - i odpowiadajacy na ogol zajmuje stanowisko zgodnie z opcja ideologiczna ktora jest mu bliska, często nie znając istoty zagadnienia. Niedługo napiszę dla każdego z tego pojęcia odpowiednie wyjaśnienie. Rozpatrując m.in. argumenty za i przeciw. CZasami trudno jest zająć jakieś stanowisko, np. w przypadku kary śmierci - obie strony mają swoje racje i na prawde nie da się odpowiedzieć na to przekonywająco. (Jeśli jednak chodzi o te sądowe pomyłki - to stały argument abolicjonistów, ale nie należy go przeceniać; gdybyśmy brali go serio, to nie robilibyśmy operacji, nie wychodzilibyśmy z domu, etc.; badania tamte wykazały kilka niesłusznie wydanych wyroków, ale z przeszlości, dzisiejsza technika kryminalistyczna jest tak rozwinięta, że możliwość pomyłki jest bliska zero, tym bardziej, że taki wyrok nie jest wydawany poszlakowo, istnieją odwołania, możliwość kilkukrotnego rozpatrzenia przez różne składy sędziowskie, etc. - to nie jest słuszny argument)
Mariusz Agnosiewicz
Na razie jest o marihuanie...

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365