 |
Ezopatia .nowa dziedzina nauki Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-04-2005 14:28 | Obiedziński (256 punktów) | Ezopatia .nowa dziedzina nauki | Nowa dziedzina nauki "EZOPATIA" Połączenie zjawisk paranormalnych / w tym ezoterycznych / z nauką o empatii. Z moich wieloletnich obserwacji , badań i doświadczeń odkryłem energie występujące w przyrodzie ; u ludzi , zwierząt i roślin. Energie te zmieniają się wokół wszystkich żywych organizmów w zależności od sytuacji w jakiej się one obecnie znajdują. Chcąc to dokładniej wyjaśnić w/w energie wpływają na zachowania żywych organizmów ale występują również na przedmiotach martwych. W przypadku ludzi i zwierząt wysłana energia ezoteryczna / dobra lub zła / ma wpływ na zachowanie się organizmów. Każda istota żywa posiada energię skumulowaną i zamkniętą na zewnątrz swego ciała w tzw. biopolu. W chwili przeżywanych emocji /radości lub smutku itd./ biopole to zabarwia się . Barwy tego biopola nauczyłem się rozpoznawać przez 14 lat badań i doświadczeń. Człowiek i zwierzęta zdrowe i bez kłopotów wytwarzają wokół siebie biopole o zabarwieniu białym a energia z ich biopola jest najcieplejsza . W chwili szczęścia biopole to w organizmach żywych zmienia się na barwę niebieską a temperatura tego biopola jest nieco chłodniejsza od temperatury biopola białego. W chwili bólu i cierpienia żywych organizmów ich biopole zmienia kolor na barwę czerwoną a temperatura biopola spada o kilka stopni . W przypadku tragedii np. smierci biopole umierającego staje się czarne a temperatura obniża się o kolejne kilka stopni. Działanie jednego organizmu na drugi wywołuje zmiany w zachowaniu się i odczuwaniu . Można udowodnić jaki wpływ mają silne organizmu na słabsze. Odkryłem ,że wydażenie emocjonalne jakie ma nastąpić niebawem można zaobserwować i zmierzyć zanim ono nastąpi. Odkryłem również tzw. tunl prze który przemieszcza się taka emocja jaką przeżyje żywy organizm np. człowiek. Ponadto odkryłem urządzenie do badania bezprzewodowego np; losu człowieka. / emocji jaką przeżyje / jaki go spotka przez 24 godziny."ELEKTRONICZNY PROROK"
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Deltec (215 punktów) | Ezopatia .nowa dziedzina nauki | a moze uraczysz nas Pan jakims opracowaniem naukowym na ten temat, czy raczej poprzestaniesz Pan na tym wodolejstwie i pierdołologii?
xx
|
|
 | | Marcin_M (596 punktów) | Odp: Ezopatia .nowa dziedzina nauki | |
|
|  | | Obiedziński (256 punktów) | > Pierdołologia - świetne określenie muszę je sobie zapamiętać.>    > Odkrycia jakie dokonałem są tak poważne i istotne , że mogły by być wykorzystane przeciwo ludzkości joko bardzo niebezpieczna broń . Pierdołologom i ich sympatykom nie będę nic udawadniać. pozdrawiam zjawiska paranormalne
|
|
| |  | | św.Marek | >Odkrycia jakie dokonałem są tak poważne i istotne , że mogły by być wykorzystane przeciwo ludzkości joko bardzo niebezpieczna broń . >Pierdołologom i ich sympatykom nie będę nic udawadniać.
Czy Ty na pewno dobrze się czujesz? Nie gniewaj się, ale Tworki, Kobierzyn i inne podobne ośrodki przepełnione są wynalazcami broni ostatecznych, powiernikami tajemnic od samego Boga czy Szatana, posiadaczami odkryć, które bądź stanowią zagładę dla ludzkości, bądź przeciwnie, mogłyby ludzi uczynić bogami. Plus Twoje oświadczenie, iż nie raczysz zdradzić swojej powalającej z nóg tajemnicy. To po co w ogóle zabierasz głos? Żeby podroczyć się jak małe dziecko, wykreować siebie na powiernika tajemnicy, która mogłaby zniszczyć ludzkość? A nie próbowałeś tego sprzedać za ciężkie miliony Binladenowi? Amerykanie dadzą więcej. Kupią Ci całe duże miasto i będą Cię tam pilnowali jak oka w głowie. A może od razu ubiją...
___________ Pozdrawiam
|
|
| | |  | jeyes (2281 punktów) (zablokowany) | Kiedyś na forum pojawił się wybitny specjalista od "wiedzy tajemnej". Owa wiedza była do tego stopnia tajemna, że nic od gostka nie dało się wyciągnąć oprócz tego, że mówi o Tajemnicy wspominanej przez wieki przez wielu  Tamten nie "odkrył" żadnego przyrządu, za to na dniach miał wydać książkę na te tajemnicze tematy. Poproszony o wyjaśnienie o czym właściwie mówi odparł, iż z ignorantem gadał nie będzie  Wkrótce obraził się i zniknął... Ufff! Cóż, jak widać nie każdy przypadek oczywistych zaburzeń psychicznych kwalifikuje się do leczenia zamkniętego.
|
|
| marcin_s | Ezopatia .nowa dziedzina nauki | Czy jesteś w stanie założyć się o pieniądze, że takie biopole potrafisz rozpoznawać? Powiedzmy 2tys. PLN + zwrot kosztów? Chętnie bym się o takich własnościach przekonał.
|
|
| jac1 (95 punktów) | >Nowa dziedzina nauki "EZOPATIA" Pierwszy raz spotkałem ten termin. Znalazłem tylko enzopatię stawu łokciowego na stronach rehabilitacja.pl. Przedrostek ezo- pochodzi od ezoteryka? Ezoteryka - tzw. wiedza tajemna, czyli przeznaczona tylko dla grona wtajemniczonych, wybrańców. Propaguje inne postrzeganie rzeczywistości, rozwój duchowy, porusza tematy nie udowodnione lub odrzucane przez naukę. Jej treści są na ogół otoczone atmosferą tajemnicy, starożytnych przekazów, guru o nadnaturalnych mocach, itp., a nie są w żaden sposób potwierdzane czy sprawdzalne empirycznie.
Zastanawia mnie drugi człon. -patia - (od pathos) oznacza cierpieć.
Nauka opiera się o teorie, badania i postępowania dowodowe. Pan nam podaje tylko hipotezy. Wiele jest niespójności. Proszę się nad tym zastanowić.
>W chwili szczęścia biopole to w organizmach żywych zmienia >się na barwę niebieską a temperatura tego biopola jest >nieco chłodniejsza od temperatury biopola białego. czyli mniejsza >W chwili bólu i cierpienia żywych organizmów ich biopole >zmienia kolor na barwę czerwoną a temperatura biopola spada >o kilka stopni . czyli sie zmniejsza >W przypadku tragedii np. smierci biopole umierającego staje >się czarne a temperatura obniża się o kolejne kilka stopni. czyli się zmniejsza. >Działanie jednego organizmu na drugi wywołuje zmiany w >zachowaniu się i odczuwaniu . >Można udowodnić jaki wpływ mają silne organizmu na słabsze. W jaki sposób? >Odkryłem ,że wydażenie emocjonalne jakie ma nastąpić >niebawem można zaobserwować i zmierzyć zanim ono nastąpi. Jakim sposobem? Metodologia? >Ponadto odkryłem urządzenie do badania bezprzewodowego np; > losu człowieka. >/ emocji jaką przeżyje / jaki go spotka przez 24 >godziny."ELEKTRONICZNY PROROK" W innym temacie jest dyskusja na temat deterministycznej budowy kwantowej materii. Tylko tam jest to poparte konkretnymi badaniami naukowymi. Jak mają Panu uwierzyć inni jeśli to wszystko jest mgliste i nie oparte o naukę, która na tym forum jest jedynym punktem odniesienia. W jednym z postów pisałem: Nie przeczę, że coś pan widzi. Dodałem róznież, że bez konkretów nie można zweryfikować metody. Równie dobrze pańskie relacje mogą być osobliwymi wizjami, które tworzy tylko Pana umysł. Pozdrawiam
|
|
 | | Obiedziński (256 punktów) | Odp: Ezopatia .nowa dziedzina nauki | Bardzo wam dziękuję , że jest tak wielkie zainteresowanie odkryciami jakie zaprezentowałem na tym forum racjonalisty.
Zastanawiam się ile dobrego i ile złego zrobię przedstawiając szczegóły na forym . Zamierzałem uzyskać patent na swe odkrycie. Uważam ,że i tak bardzo dużo Panom wyjaśniłem w postach. Nie chciałem nikogo obrazić ani też sprowokować. pozdrawiam
zjawiska paranormalne
|
|
|  | | gooa (746 punktów) | Cos w tym jest, - na przyklad" pierwsze wrazenie", oglagajac nowy dom, poznajac nowego czlowieka, czy miejsce - im dluzej zyje, tym bardziej przekonuje sie, ze jest sluszne. U mnie, to intuicja, ktos moze jest w stanie przelozyc to na kolory ? Dlaczego nie ?, skoro budowe i funkcjonowanie wszechswiata tlumaczy sie liczbami.
|
|
|  | | św.Marek | Już chciałem przyznać rację jeyesowi, ale po tym poście nie mogę. Chyba po raz pierwszy nie miał racji, z czego wcale nie ma się co cieszyć, bo choroba psychiczna wszystko by wyjaśniała i sprawa byłaby oczywista.
>Bardzo wam dziękuję , że jest tak wielkie zainteresowanie odkryciami jakie zaprezentowałem na tym forum racjonalisty.
Dobre! Nikt się przedstawionymi bzdurami ne zainteresował, a tu autor ich widzi całe rzesze zachwyconych, a swoje idiotyzmy nazywa odkryciami.
>Zastanawiam się ile dobrego i ile złego zrobię przedstawiając szczegóły na forym . Zamierzałem uzyskać patent na swe odkrycie.
Troska o bliźnich świadczy o głębokim humanizmie. Tylko to w tym wypadku najczystsze pozerstwo. A czemuż to panie Obiedziński zrezygnowałeś z patentu?
>Uważam ,że i tak bardzo dużo Panom wyjaśniłem w postach. Nie chciałem nikogo obrazić ani też sprowokować.
Rzecz w tym, że w postach prócz katastroficznych wizji i straszenia zagładą ludzkości nie było kompletnie nic. Żadnych faktów, tez, prócz kilku znanych i obiegowych historyjek skompilowanych w nie trzymającą się kupy (nomen omen) żałosną bzdurkę.
Reasumując domyślam się, że imć Obiedziński jest oczytanym dwunastolatkiem, który trafifszy na Racjonalistę, nie mógł się oprzeć chęci zaimponowania czymś wyjątkowym. O jego młodym wieku świadczy sposób wyrażania się, nie reagowania na zarzuty. No cóż, czegoś się nauczy.
___________ Pozdrawiam
|
|
| |  | | Obiedziński (256 punktów) |
Uczył Marcin Marcina..................?
Ja nie zniżę się do twojego poziomu .? Panie św.Marku.
"Nie rzucaj pereł między wieprze bo i tak je podepczą" zjawiska paranormalne
|
|
 | | Obiedziński (256 punktów) | >>Nowa dziedzina nauki "EZOPATIA"
Przez ostatnich kilka lat pracowałem jako jasnowdz doradca dla biznesmenów w Polsce. Posługuję się i jestem; radiestetą ,medium, egzorcystą ,hipnotyzerem i bioenergoterapeutą. Czuję choroby i emocje jakie ma osoba żyjąca lub po jego zgonie. Ponadto jestem ezoterykiem i telepatą , poznałem również wiedzę oddziaływania na innych. Poznałem tejemice czarnej i białej magii , klątw esc.comunice, kachunów i wielu innych. Wykonując swą pracę nikt do końca nie wiedział kim jestem. Co dla was było głupie i niezrozumiałe ja na tym zarabiałem i bogaciłem swą wiedzę. Nie można zdradzać tajemic , więc wypowiadam się tak by nie zrazić nikogo. Część wiedzy odkryłem przed wami wiedząc jak bardzo będę nie rozumiany.
I nie zależy mi na waszych opinniach. pozdrawiam
zjawiska paranormalne
|
|
|  | | marcin_s | >Przez ostatnich kilka lat pracowałem jako jasnowdz doradca dla biznesmenów w Polsce. >Posługuję się i jestem; radiestetą ,medium, egzorcystą ,hipnotyzerem i bioenergoterapeutą. >Czuję choroby i emocje jakie ma osoba żyjąca lub po jego zgonie. >Ponadto jestem ezoterykiem i telepatą , poznałem również wiedzę oddziaływania na innych. >Poznałem tejemice czarnej i białej magii , klątw esc.comunice, kachunów i wielu innych.
Pięknie. Proponuję Ci pieniądze. Proponuję uczciwy zakład. Nie wierzę Ci. Stawiam 2000PLN+zwrot kosztów przeciwko 500PLN+zwrot kosztów. Wybierz umiejętność, którą najlepiej opanowałeś, ja zaproponuję sposób przetestowania. Nie żartuję.
|
|
| |  | | marcin_s | >Wybierz umiejętność, którą najlepiej opanowałeś, ja zaproponuję sposób przetestowania. Acha, nie mam na myśli hipnozy, tylko umiejętności paranormalne: radiestezja, telepatia, jasnowidztwo, widzenie chorób, itp...
|
|
| Kyoden (83 punktów) | Ezopatia .nowa dziedzina nauki | >Nowa dziedzina nauki "EZOPATIA" >Połączenie zjawisk paranormalnych / w tym ezoterycznych / z >nauką o empatii. >Z moich wieloletnich obserwacji , badań i doświadczeń >odkryłem energie występujące w przyrodzie ; u ludzi , >zwierząt i roślin. >Energie te zmieniają się wokół wszystkich żywych organizmów >w zależności od sytuacji w jakiej się one obecnie znajdują.
Wiesz co? Ostatnio czytałem bardzo porywającą książkę: biografię faceta, który przez 20 lat uczestniczył w "projekcie" zwanym scjentologią. Ta dziwaczna i śmieszna sekta w swojej doktrynie też mówi coś o "energiach". To wszystko jest jakieś chore i ta ezopatia to też bzdura wyrwana z jakichś orientalnych urojeń nie pasujących już do dzisiejszych czasów...
|
|
 | | Obiedziński (256 punktów) | Odp: Ezopatia .nowa dziedzina nauki | >>Nowa dziedzina nauki "EZOPATIA" >>Połączenie zjawisk paranormalnych / w tym ezoterycznych / z >>nauką o empatii. >>Z moich wieloletnich obserwacji , badań i doświadczeń >>odkryłem energie występujące w przyrodzie ; u ludzi , >>zwierząt i roślin. >>Energie te zmieniają się wokół wszystkich żywych organizmów >>w zależności od sytuacji w jakiej się one obecnie znajdują. >Wiesz co? Ostatnio czytałem bardzo porywającą książkę: biografię faceta, który przez 20 lat uczestniczył w "projekcie" zwanym scjentologią. Ta dziwaczna i śmieszna sekta w swojej doktrynie też mówi coś o "energiach". To wszystko jest jakieś chore i ta ezopatia to też bzdura wyrwana z jakichś orientalnych urojeń nie pasujących już do dzisiejszych czasów... > Ty lubisz czytać , krytykować i wyśmiewać się z innych.? uważaj obyś się nie pomylił.?
Ja znałem człowieka który bardzo wątpił w to wszystko co mówiłem , szyderował i kpił ze mnie przez tydzień . Po kolejnych 2 dniach popełnił somobójstwo , nie wytrzymał na skutek załamania psychicznego . Był silniejszy psychicznie niż ty ? W przed dzień śmierci uwierzył (...) był moim przyjacielem.
zjawiska paranormalne
|
|
|  | | Deltec (215 punktów) | Panie Obiedziński, zastanawia mnie po co nam pan to mowi? Jezeli twierdzi pan, ze odkryl pan cos ciekawego, to niech pan to opisze... w innym przypadku pana obecnosc tutaj jest bezcelowa. Domniemam, ze nie otrzymal pan patentu na ta "machine" ze wzgledu na brak dokumentacji o zawartosci naukowej, ktora jasno precyzwalaby na czym owe odkrycie polega, a tym samym pozwolilaby na ochrone praw patentowych. Odzczuwa pan "cos", czego pan nie rozumie i wyjasnic nie potrafi, niezaleznie od tego czy owe odczuwanie to pewien defekt intelektualny, czy w istocie reakcja, na blizej nie sprecyzowany rodzaj odzialywania. Ze wzgledu na brak dowodow oraz niechec samego autora do zaprezentowania szczegolow, wiekszosc z nas sklonna bedzie uznac panskie dokonania za wade panskiego umyslu. Ja rowniez pana pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia xx
|
|
| |  | | inhet (1073 punktów) | W zasadzie wszystkie "odkrycia" Obiedzińskiego (nawiązanie do "Znachora"?) zostały dokonane już dawno temu i literatura ezoteryczna jest ich pełna. Z tego zapewne powodu uzyskanie patentu jest niemożliwe.
|
|
| | |  | | jac1 (95 punktów) | >W zasadzie wszystkie "odkrycia" Obiedzińskiego (nawiązanie do "Znachora"?) zostały dokonane już dawno temu i literatura ezoteryczna jest ich pełna. Z tego zapewne powodu uzyskanie patentu jest niemożliwe. > Muszę nadrobić braki literatury. Patent w naszym kraju oznacza wpis wynalazku do Rejestru Patentów Urzędu Patentowego. Wynalazek to nowe rozwiązanie posiadające poziom wynalazczy, możliwe do zastosowania w przemyśle. Nowość polega na tym, że nie jest on częścią obecnej wiedzy. Poziom wynalazczy świadczy, że nie wynika on bezpośrednio z obecnego stanu wiedzy nawet dla eksperta. (dla formalistów) Ochronę można uzyskać na lat 20 od czasu zgłoszenia. W przypadku zgłaszania decyduje pierwszeństwo. Nie ma sensu klepać co się chce zgłosić bo któś móże wyprzedzić i otrzymać patent. Publikowanie na forum wiadomości o wynalazku powodują natomiast ujawnienie szczegółów. Tym samym przestaje on być nowością. Brak możliwości wprowadzeinia wynalazku do produkcji powoduje wygaśnięcie ochrony patentowej. Wygasa również w przypadku braku zapłaty opłaty okresowej, która stopniowo rośnie. Zaczynają sie spore schody.
|
|
|  | | V0lrath (3440 punktów) | Proponuję więc zgarnąć milion dolarów od pewnego zatwardziałego sceptyka, który nie wierzy w tego typu rzeczy. Od 41 lat nikt nie wygrał zakładu (na początku w 1964 roku nagrodą było tysiąc dolarów). Jak już wygrasz to będziesz mógł je wydać na lepsze badania, promocję lub wyjazd na Karaiby - co tylko zechcesz. Może warto spróbować? www.randi.org/research/
|
|
| |  | | Kyoden (83 punktów) | >>Wiesz co? Ostatnio czytałem bardzo porywającą książkę: biografię faceta, który przez 20 lat uczestniczył w "projekcie" zwanym scjentologią. Ta dziwaczna i śmieszna sekta w swojej doktrynie też mówi coś o "energiach". To wszystko jest jakieś chore i ta ezopatia to też bzdura wyrwana z jakichś orientalnych urojeń nie pasujących już do dzisiejszych czasów... >>Ty lubisz czytać , krytykować i wyśmiewać się z innych.? uważaj obyś się nie pomylił.? >Ja znałem człowieka który bardzo wątpił w to wszystko co mówiłem , szyderował i kpił ze mnie przez tydzień . >Po kolejnych 2 dniach popełnił somobójstwo , nie wytrzymał na skutek załamania psychicznego . >Był silniejszy psychicznie niż ty ? >W przed dzień śmierci uwierzył (...) był moim przyjacielem.
Hahaha!!! Dobre! Powiem Ci, że z podobnymi do ciebie ludźmi miałem już wiele do czynienia: moja ciotka sympatyzowała ze środowiskami ezoteryków. I też zaciekle powątpiewałem w to co głosili. W podobny sposób do Ciebie grozili mi, że jak nie uwierzę, to spotka mnie "kara" w postaci jakiejś tragedii czy samobójstwa. I jakoś żyję nadal, a tragedia to raczej ich spotkała. Radzę Ci, abyś zaprzestał takiej sekciarskiej retoryki, bo wystawisz się na pośmiewisko, żadnego efektu nie uzyskawszy. Dla mnie ezoteryka to bzdura i nigdy w to nie uwierzę!!! Mam prawo mieć swoje zdanie i Ty nie masz najmniejszego prawa mi tego zabraniać.
|
|
| |  | | Obiedziński (256 punktów) | > Proponuję więc zgarnąć milion dolarów od pewnego zatwardziałego sceptyka, który nie wierzy w tego typu rzeczy. Od 41 lat nikt nie wygrał zakładu (na początku w 1964 roku nagrodą było tysiąc dolarów).> Jak już wygrasz to będziesz mógł je wydać na lepsze badania, promocję lub wyjazd na Karaiby - co tylko zechcesz.> Może warto spróbować?> www.randi.org/research/Zainteresuję się tematem , dzięki  zjawiska paranormalne
|
|
|  | | HRTEM | >Ja znałem człowieka który bardzo wątpił w to wszystko co mówiłem , szyderował i kpił ze mnie przez tydzień . >Po kolejnych 2 dniach popełnił somobójstwo , nie wytrzymał na skutek załamania psychicznego . >Był silniejszy psychicznie niż ty ?
Panie, do tego momentu byłeś Pan jedynie żałosny. A czy teraz serwujesz Pan nam groźbe pozbawienia życia osób kpiących się z pańskich paranoidalnych wynurzeń? Tak to dziwnie dwuznacznie wygląda. Może powinniśmy poprosić Admina o przesłanie do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, wraz z Pana danymi i numerem IP?
tylko ze względu na Św. Marka powstrzymuję się od oceny pana słów
nie pozdrawiam
|
|
| |  | | Kyoden (83 punktów) | > >Ja znałem człowieka który bardzo wątpił w to wszystko co mówiłem , szyderował i kpił ze mnie przez tydzień .> >Po kolejnych 2 dniach popełnił somobójstwo , nie wytrzymał na skutek załamania psychicznego .> >Był silniejszy psychicznie niż ty ?> Panie, do tego momentu byłeś Pan jedynie żałosny.> A czy teraz serwujesz Pan nam groźbe pozbawienia życia osób kpiących się z pańskich paranoidalnych wynurzeń? Tak to dziwnie dwuznacznie wygląda.> Może powinniśmy poprosić Admina o przesłanie do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, wraz z Pana danymi i numerem IP?> tylko ze względu na Św. Marka powstrzymuję się od oceny pana słów> nie pozdrawiam> Ja w razie czego dołączam swój głos oskarżycielski
|
|
|  | | gooa (746 punktów) |
>Po kolejnych 2 dniach popełnił somobójstwo , nie wytrzymał na skutek załamania psychicznego . >Był silniejszy psychicznie niż ty ? >W przed dzień śmierci uwierzył (...) był moim przyjacielem. Przyznam, ze oblecial mnie zimny pot. Moze mielibysmy mniej samobojcow, gdyby w przed dzien samounicestwienia, spotkali PRAWDZIWEGO przyjaciela.
|
|
|  | | ariadna (352 punktów) |
>Ja znałem człowieka który bardzo wątpił w to wszystko co mówiłem , szyderował i kpił ze mnie przez tydzień . >Po kolejnych 2 dniach popełnił somobójstwo , nie wytrzymał na skutek załamania psychicznego . >Był silniejszy psychicznie niż ty ? >W przed dzień śmierci uwierzył (...) był moim przyjacielem.
To typowa reakcja takich ludzi... Kiedy czują się niezrozumiani, odtrąceni, wyśmiani - zaczynają kierować groźby pod adresem ludzi, od których doznali upokorzeń. Bo cóż więcej mogą zrobić? O takich osobowościach pisał prof. Kępiński w swojej pracy pt. "Psychopatie". Żal serce ściska, kiedy czytam posty pana O. Ale taka już "uroda" tego forum, że czasem trafiają tutaj różne ciekawe egzemplarze: egzaltowane panienki, agresywni sekciarze tudzież nawiedzeni spirytyści.
|
|
| Marcin Klapczyński (3149 punktów) | Ezopatia .nowa dziedzina nauki | > Energie te zmieniają się wokół wszystkich żywych organizmów> w zależności od sytuacji w jakiej się one obecnie znajdują.> Chcąc to dokładniej wyjaśnić w/w energie wpływają na> zachowania żywych organizmów ale występują również na> przedmiotach martwych.[...]> W chwili przeżywanych emocji /radości lub smutku itd./> biopole to zabarwia się .> Człowiek i zwierzęta zdrowe i bez kłopotów wytwarzają wokół> siebie biopole o zabarwieniu białym a energia z ich biopola> jest najcieplejsza .> W chwili szczęścia biopole to w organizmach żywych zmienia> się na barwę niebieską a temperatura tego biopola jest> nieco chłodniejsza od temperatury biopola białego.> W chwili bólu i cierpienia żywych organizmów ich biopole> zmienia kolor na barwę czerwoną a temperatura biopola spada> o kilka stopni .> W przypadku tragedii np. smierci biopole umierającego staje> się czarne a temperatura obniża się o kolejne kilka stopni.Muszę Pana zmartwić. To nie żadne siły magiczne. Jest Pan podręcznikowym przypadkiem synestetyka. 'Aury' czy tez 'biopola' są generowane przez Pański mózg. Pisałem o tym kiedyś w nowinkach naukowych. Proszę sprawdzić poniższy link: Aury są generowane przez mózg (25-10-2004) www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,2618
|
|
 | | Obiedziński (256 punktów) | Odp: Ezopatia .nowa dziedzina nauki |
> Muszę Pana zmartwić. To nie żadne siły magiczne. Jest Pan podręcznikowym przypadkiem synestetyka. 'Aury' czy tez 'biopola' są generowane przez Pański mózg. Pisałem o tym kiedyś w nowinkach naukowych. Proszę sprawdzić poniższy link:> Aury są generowane przez mózg (25-10-2004)> www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,2618> Z wielką uwagą zapoznałem się z treścią Pana ortykułu na powyższy temat. Odnosząc się z szacunkiem do zawartej w nim treści ,nie zgadzam się z teoriami badań przeprowadzonych na ten temat. Opisywany przypadek postrzegania pozazmysłowego" barw aury" , " poświaty ", "biopola", "nazwisk " itp. nie jest generowane przez mózg , lecz widziane takim jakim jest w rzeczywistości. W Pana artykule opisywana kobieta widząca te barwy energii przedstawiona jest jako pacjętka, czyli chora tylko dlatego ,że posiada tą zdolność. Natomiast ktoś kto opisał jej przypadek jest uznany za wielkiego naukowca. Taki sposób traktowania ludzi uzdolnionych inaczej , powstrzymuje mnie od dalszego ujawniania moich odkryć na tym forum. Od pierwszego postu na tym forum jestem atakowany , wyszydzany oraz zastraszany itp. Pośfięciłem dla nauki 14 lat swego prywatnego życia i nie chciałbym być potraktowany jak pacjęt lub królik doświadczalny, a wielu zrobiło by na mnie tytuły doktorów i profesorów. Opisane przez Pana zjawiska są zaledwie jedną tysięczną tego co poznałem i odkryłem. Mogę jedynie dodać , że opisywane energie i ich barwy można badać i mierzyć. Ponadto wiem co one oznaczają i dlaczego powstają takie a nie inne. Nawiązując do Pana artykułu nadmieniam , iż moje posty nie są oparte na wiedzy książkowej lecz na moich własnych doświadczeniach zawodowych i sukcesach. Pozdrawiam i życzę własnych odkryć a nie powielanie cudzych.................... zjawiska paranormalne
|
|
|  | | św.Marek | Szanowny Obiedziński. Możesz sobie pisać różne dziwactwa na własną odpowiedzialność. Ale nie dopuszczę, żebyś na tym forum kaleczył nasz piękny język i jak w równie drastycznych przypadkach po prostu następny taki post usunę. Nie pisze się "pacjętka" tylko "pacjentka", nie pisze się "pacjęt" ale "pacjent"; nie pisze się "Pośfięciłem" ale "Poświęciłem". Ponadto znaki interpunkcyjne stawia się bezpośrednio za wyrazami a nie po spacji. Takie niechlujstwo w przekazywaniu innym informacji jest lekceważeniem.
___________ Pozdrawiam
|
|
| |  | | Obiedziński (256 punktów) | > Szanowny Obiedziński. Możesz sobie pisać różne dziwactwa na własną odpowiedzialność. Ale nie dopuszczę, żebyś na tym forum kaleczył nasz piękny język i jak w równie drastycznych przypadkach po prostu następny taki post usunę. > Nie pisze się "pacjętka" tylko "pacjentka", nie pisze się "pacjęt" ale "pacjent"; nie pisze się "Pośfięciłem" ale "Poświęciłem". Ponadto znaki interpunkcyjne stawia się bezpośrednio za wyrazami a nie po spacji. Takie niechlujstwo w przekazywaniu innym informacji jest lekceważeniem. >___________ >Pozdrawiam Do samozwańczego św.Marka. Ja nie jestem polonistą i nie ukończyłem studiów . Ortografia jest ważna ale nie najważniejsza na forum naukowym- lecz treść postów.
Owszem popełniam błędy ale inni kaleczą bardziej język polski takim słownictwem jak ; pierdołologia itd. na co zezwalasz.
Dzielenie ludzi na lepszych i gorszych pod względem ortografii , ukazyje na jakim poziomie inteligencji są uczestnicy postów. Panie Marku na przydomek ( św.) trzeba zasłużyć. Uważam , że żyję w kraju o wysokim poziomie tolerancji i kultury dla poglądów , religii itp. Ja szanuję krytykię bo wyciągam z niej wnioski cenne dla moich doświadczeń. Reakcje uczestników postów są kolejnymi odkryciami w moich badaniach. Nie jesteście pierwszymi czytelnikami moich badań i odkryć. Podobne agresywne reakcje występowały u innych odbiorców moich informacji oraz eksperymentów telepatycznych. Nadmieniam , że moje odkrycia po raz tysięczny się potwierdzają. Wysyłając pewne treści w tekstach można wywołać zbiorową agresję i to jest ta niebezpieczna broń -"EZOPATIA" / ale nie jedyna /. Znam tysiące sposobów jak wywołać u ludzi lub zwierząt pewne zachowania , które odkryto i stosowano od wieków /OTO TAJEMNICA PAŃSKA /. pozdrawiam. zjawiska paranormalne
|
|
| | |  | | św.Marek | > Do samozwańczego św.Marka.
Hm. Samozwańczego? To skrót od mojego nazwiska i imienia. Nazwisko dostałem po rodzicach, jak to dzieje się na całym świecie. Że się to komuś kojarzy ze świętym, to już jego problem.
>Ja nie jestem polonistą i nie ukończyłem studiów . Ortografia jest ważna ale nie najważniejsza na forum naukowym- lecz treść postów. Owszem popełniam błędy ale inni kaleczą bardziej język polski takim słownictwem jak ; pierdołologia itd. na co zezwalasz.
Bardzo się mylisz. Nie ma raczej wśród nas polonistów, ale to nieistotne. Obowiązek posługiwania się poprawną polszczyzną mają wszyscy, niezależnie od wykształcenia i jego poziomu. Treść postów, jeśli jest pisana okaleczonym językiem jest wyrazem pogardy dla czytających: co mnie obchodzi czy będziesz się czytelniku męczył nad zrozumieniem co napisałem, ważne, że napisałem. Tak nie postąpi ani kulturalny, ani rozumny człowiek, bo przecież artykułuje coś po to, żeby go inni rozumieli. Ubogacanie języka celnymi porównaniami, czy zlepkami słów jest jak najbadziej dozwolone i pożądane. Nie jestem szalony, by odmawiać innym prawa do barwnego myślenia, to nie moja rola. Jeśli Cię słowo "pierdołologia" ubodło to znaczy, że nie potrafisz przyjąć krytyki, a więc w ogóle dyskutować.
>Dzielenie ludzi na lepszych i gorszych pod względem ortografii , ukazyje na jakim poziomie inteligencji są uczestnicy postów.
Dorgi Obiedziński. To Twój poziom inteligencji, bo Ty kaleczysz język, a moim obowiązkiem jest zwracać Ci na to uwagę. Innym zresztą też i nie robię to specjalnie wobec Ciebie, nie pochlebiaj sobie.
>Uważam , że żyję w kraju o wysokim poziomie tolerancji i kultury dla poglądów , religii itp. Ja szanuję krytykię bo wyciągam z niej wnioski cenne dla moich doświadczeń.
Nie zawracaj głowy komunałami o tolerancji, bo tolerancja nie oznacza pobłażania dla lekceważącego niechlujstwa. Nic nie wyciągasz wniosków, bo nadal robisz mnóstwo błędów interpunkcyjnych i literówek.
>Reakcje uczestników postów są kolejnymi odkryciami w moich badaniach. Nie jesteście pierwszymi czytelnikami moich badań i odkryć. Podobne agresywne reakcje występowały u innych odbiorców moich informacji oraz eksperymentów telepatycznych.
Nie gniewaj się, ale jesteś rozbrajająco naiwny, niemal jak niemowlę. Na dodatek zupełnie odporny na wiedzę, bo lekceważysz zachowania ludzi i nie wyciągasz z nich wniosków. Może to i dobrze, bo gdybyś był w stanie zrozumieć jakie niestworzone brednie ludziom opowiadasz, to dosłownie spaliłbyś się ze wstydu.
>Nadmieniam , że moje odkrycia po raz tysięczny się potwierdzają. Wysyłając pewne treści w tekstach można wywołać zbiorową agresję i to jest ta niebezpieczna broń -"EZOPATIA" / ale nie jedyna /.
Jesteś rozbrajający, żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie, ale wtedy musiałbym usunąć własny post. Dlaczego się dziwisz, że ludzie reagują na głupie teksty jakie wypisujesz? Przecież to całkiem naturalne. Na dodatek stwierdzasz ze śmietelną powagą, że to Ty odkryłeś ludzkie oburzenie na cudzą głupotę...
>Znam tysiące sposobów jak wywołać u ludzi lub zwierząt pewne zachowania , które odkryto i stosowano od wieków /OTO TAJEMNICA PAŃSKA /.
Rozumiem, i nie mam już nic do powiedzenia: to Ty osobiście odkryłeś psychologię.
___________ Pozdrawiam
|
|
|  | | Marcin Klapczyński (3149 punktów) | > Opisywany przypadek postrzegania pozazmysłowego" barw aury" , " poświaty ", "biopola",> "nazwisk " itp. nie jest generowane przez mózg , lecz widziane takim jakim jest w rzeczywistości.Proszę mnie o tym przekonać. Bo na razie, razem z innymi uczestnikami dyskusji, uważam że są to Pana subiektywne obserwacje. > W Pana artykule opisywana kobieta widząca te barwy energii przedstawiona jest jako pacjętka, czyli chora tylko dlatego ,że posiada tą zdolność.Nieprawda: "Jak wielu ludzi, Ward przyznaje, że zazdrości niesamowitych umiejętności synestetykom, ale najwyraźniej są one wrodzone i nie da się ich wyuczyć" Autorka badań nie uważa synestezji za ułomność. > Od pierwszego postu na tym forum jestem atakowany , wyszydzany oraz zastraszany itp.Może to kwestia warta zastanowienia. Stare przysłowie mówi, że jeśli kilka osób powiedziało ci, że wdepnąłeś w krowi placek, powinieneś obejrzeć buty.  > Pośfięciłem dla nauki 14 lat swego prywatnego życia i nie chciałbym być potraktowany jak pacjęt lub królik doświadczalny, a wielu zrobiło by na mnie tytuły doktorów i profesorów.Nauki? Czy dysponuje Pan rzetelną dokumentacją doświadczeń, konsekwentnie powtarzalnymi, zarejestrowanymi obserwacjami? Obserwował Pan grupy ludzi/zwierząt mając do dyspozycji osobniki kontrolne oraz o skrajnych 'zabarwieniach biopól' Jeśli nie, to nie jest to nauka i nadaje się jedynie na snucie niesamowitych historii przy ognisku. > Opisane przez Pana zjawiska są zaledwie jedną tysięczną tego co poznałem i odkryłem.Blablabla. Prosimy o fakty, fakty i jeszcze raz fakty. Ja natomiast posiadam widzenie molekularne - potrafie widzieć gołym okiem transkrypcję DNA w środku komórki  Nie ujawnie jednak tej tajemnicy... > Nawiązując do Pana artykułu nadmieniam , iż moje posty nie są oparte na wiedzy książkowejA szkoda, bo może i jakiś pożytek były z Pana rozważań > Pozdrawiam i życzę własnych odkryć a nie powielanie cudzych....................Dziękuję, odkrycia już są
|
|
| |  | | Obiedziński (256 punktów) | Szanowny Panie. Nieporozumienie, jakie wystąpiło na moich postach ma charakter obawy wypowiedzenia się prze zemnie na łamach forum Racjonalisty ze zrozumiałych moich obaw. Moje zdolności postrzegane były przez wielu ludzi zazwyczaj bardzo źle. Zgadzam się z wami, istotnie za mało czytam cudzych wypowiedzi na podobne odkrycia oraz zjawiska ,jakimi sam się zajmuję od wielu lat. Po przeczytaniu Pana artykułu oraz ostrej krytyki jaką otrzymałem od racjonalistów za którą bardzo dziękuję, postanowiłem szukać odpowiedzi i porównań mojej dziedziny z dziedziną opisaną przez Pana a nazwaną "Synestezją"- od widzenia wszelakich kolorów na osobach oraz przedmiotach martwych. Bardzo dużo tego typu pojęć znalazłem w Internecie , szczegółowo czytając wszystkie tam zawarte artykuły i posty na temat" synestezji". Należało by rozdzielić badane osoby na trzy oddzielne grupy.
1-Synestetycy - jako osoby chore na schizofrenię .
2-Synestetycy - jako osoby całkowicie zdrowe widzące to zjawisko po zażyciu środków halucynogennych.
3-Synestetycy - jako zdrowe psychicznie osoby o zdolnościach postrzegania zdarzeń rzeczywistych używających przy tym dodatkowych zmysłów (wrodzonych).
A - najniższy poziom rozwiniętych zdolności u synestety ogranicza się tylko do widzenia ; aury , biopola i poświaty bez możliwości określenia ich znaczenia i przyczyny ich występowania.
B - wyższy poziom rozwiniętych zdolności synestetyka pozwala widzieć nie tylko aurę , biopola i poświatę ale też i tunele łączące ludzi , zdarzenia i przedmioty. Ponadto widzenie zdarzeń zanim one nastąpią w postaci barwnych energii na różne sposoby.
C- najwyższy poziom zdolności senestetyka to świadome generowanie konkretnej energii o szczególnej jej barwie w określony cel mający uzyskać zamierzony efekt.
Powyższe możliwości widzenia pozazmysłowego w pkt.3 nazwałem' EZOPATIĄ' . Pozdrawiam. zjawiska paranormalne
|
|
| | |  | | inhet (1073 punktów) | >>Należało by rozdzielić badane osoby na trzy oddzielne grupy. >1-Synestetycy - jako osoby chore na schizofrenię . >2-Synestetycy - jako osoby całkowicie zdrowe widzące to zjawisko po zażyciu środków halucynogennych. >3-Synestetycy - jako zdrowe psychicznie osoby o zdolnościach postrzegania zdarzeń rzeczywistych używających przy tym dodatkowych zmysłów (wrodzonych).
Jak można mieć pewność ,że trzecia grupa nie jest de facto podzbiorem pierwszej lub drugiej? Halucynacje występują także u ludzi na ogół zdrowych, w przebiegu tzw.reakcji psychotycznych. Poza tym miewają je nie tylko schizofrenicy. Zażcyie środków halucynogennych nie musi zajść z wiedą i wolą zatrutego. Można np, zjeść pieczywo z żyta skażonego sporyszem, może nam ktoś domieszać coś do jedzenia czy powietrza, którym oddychamy, itp. Może też dojść do bardziej złożonego ciągu wydarzeń (Lem "Katar")
|
|
| | | |  | | Obiedziński | >>>Należało by rozdzielić badane osoby na trzy oddzielne grupy. >>1-Synestetycy - jako osoby chore na schizofrenię . >>2-Synestetycy - jako osoby całkowicie zdrowe widzące to zjawisko po zażyciu środków halucynogennych. >>3-Synestetycy - jako zdrowe psychicznie osoby o zdolnościach postrzegania zdarzeń rzeczywistych używających przy tym dodatkowych zmysłów (wrodzonych). >Jak można mieć pewność ,że trzecia grupa nie jest de facto podzbiorem pierwszej lub drugiej? Halucynacje występują także u ludzi na ogół zdrowych, w przebiegu tzw.reakcji psychotycznych. Poza tym miewają je nie tylko schizofrenicy. >Zażcyie środków halucynogennych nie musi zajść z wiedą i wolą zatrutego. Można np, zjeść pieczywo z żyta skażonego sporyszem, może nam ktoś domieszać coś do jedzenia czy powietrza, którym oddychamy, itp. Może też dojść do bardziej złożonego ciągu wydarzeń (Lem "Katar") > Bardzo dobre pytanie odnoszące się do zjawiska jakim jest "Synestezja"
Wszystkie grupy wymienionych synestetów mogą zaobserwować dane zjawisko takie jakie faktycznie ono jest w danej chwili .
Nie można przypisać tego stanu widzenia synestetycznego chorobie, ponieważ to zjawisko energetyczne występuje w przyrodzie. Ludzie będący w określonym stanie emocjonalnym lub pod działaniem środków odurzających nie świadomie postrzegają zdarzenia innymi zmysłami. Zaczynają w tedy funkcjonować zmysły , które w normalnym stanie psychofizycznym człowieka nie są pobudzane. Zjawisko synestezji można osiągnąć wchodząc w określony stan koncentracji. Pierwsza i druga grupa synestetów może czasami widzieć to zjawisko przypadkowo i nie potrafi tego wyjaśnić. Natomiast wiedza na temat w/w zjawisk jest wykorzystywana do osiągnięcia zamierzonych celów . Zwierzęta mają rozwiniętą zdolność synestezji i szybciej od ludzi reagują na nadchodzące niebezpieczeństwa. Mądrzy Ludzie obserwując zachowania zwierząt wielokrotnie uniknęli śmierci .
|
|
| | | | |  | | inhet (1073 punktów) | Zwierzęta mają rozwiniętą zdolność synestezji i szybciej od ludzi reagują na nadchodzące niebezpieczeństwa. >Mądrzy Ludzie obserwując zachowania zwierząt wielokrotnie uniknęli śmierci .
Skad można się dowiedzieć ,ze zwierzęta mają zdolność synestezji? Nie potrafią przecież tego zakomunikować. Natomiast można ustalić ( i zrobiono to wielokrotenie), iż zwierzęta mają czulsze niż my zmysły, co pozwala im dostrzec niebezpieczeństwo wcześniej niż nam.
|
|
| |  | | Obiedziński (256 punktów) | Szanowny Panie , przedstawiam na filmach / ruch energii /to wiedza którą poznałem. Bardzo mi trudno słowami przedstawić to co poznałem i stosowałem dla dobra moich przyjaciół oraz nauki. Wiedzę którą odkryłem i stosowałem jest nierozumiana przez wszystkich . To co odkryłem na Vatykanie a pokazałem na tym filmiku , dało początek dalszych moich odkryć w poznawaniu i stosowaniu energii . Na filmie tym pokazałem zaledwie cząstkę wiedzy już znanej Kapłanom i stosowanej przeciwko ludziom naiwnym a wykorzystanej dla własnych celów kościoła. Ta energia pokazana na filmie, działa na podświadomość żywych organizmów ,może leczyć , czynić tzw. cuda, oszukuje podświadomość i intuicję człowieka. Ponadto ściągana energia z kosmosu i z ludzi działa jako broń na podświadomość człowieka , który miałby złe zamiary wobec Vatykanu. Podświadomość człowieka / jego złe myśly /odbiją się od tej białej energii emitującej z Vatykanu czyniąc zniechęcenie dla wykonania tych złych zamiarów. To zaledwie cząstka wiedzy którą się z Panem podzieliłem. pozdrawiam zjawiska paranormalne
|
|
| | |  | | Marcin Klapczyński (3149 punktów) | Ale to są animacje wykonane przez Pana we flashu, nadal nie jest to dowód że nie są to Pańskie subiektywne odczucia, ani nawet halucynacje. Proszę zdać sobie sprawę, że stan psychiczny człowieka możemy ocenić podswiadomie - na zasadzie bezwolnej obserwacji oczu, mimiki, postury. Osoba dotknięta nieszczęsciami moze wysyłac Panu takie sygnały, które Pański mózg przekształca w 'biopole' o konkretnej 'energii' czy 'zabarwieniu'. Uczucia są ewolucyjnie starsze niż mysli - dlatego też moze Pan dostrzec biopola wokół radosnego, czy też przygnębionego zwierzęcia. Ale z tym Watykanem to dla mnie nie do przełknięcia. Proszę mi wybaczyć, jestem naukowcem - jesli ta 'energia' nie jest mierzalna, dla mnie nie istnieje.  Czy owe 'przepływy energii' mogą wynikać z emocjonalnych przeżyć związanych ze stolicą Piotrową? Proszę pomyslec nad usystematyzowaniem obserwacji i jeszcze bardziej krytycznym spojrzeniem na swoje umiejętnosci.
|
|
| | | |  | | Obiedziński (256 punktów) | Jedyne uchybienie w architekturze na Vatykanie to znaki zodiakalne na placu św. Piotra , które odbiegają od precyzji z jaką projektowano to dzieło. Dlaczego projektant odchylił o kilka stopni od "N" tablice znaków zodiakalnych umiejscowionych w szeregu do północy. Do czego miało by służyć to zniekształcenie architektury. Z zaciekawieniem badałem to nawet z kompasem. Budowla w kształcie podkowy a w niej dwie fontanny zbudowane dokładnie północ - południe. Tablice znaków zodiakalnych umiejscowione od środka placu w kierunku północnym , przesunięte o kilka stopni na wschód-to uchybienie miało sens. W ten sposób ze wszystkich ściąganych z kosmosu energii wyłapano białą energię która odpowiada za bezpieczeństwo i dobre samopoczucie , ponadto sprawia wrażenie obecności tzw. Boga. Tablice znaków zodiakalnych to odbiornik energetyczny myśli ludzi. Każdy z ludzi wysyłając myśl odbiera i nadaje o różnych częstotliwościach energetycznych,te tablice odbierają nasze złe i dobre myśli. Myśl to energia , białe energie pozostają a złe są wydalane na zewnątrz Vatykanu. Osoby będące w białym polu energii są najzdrowsze i bezpieczne.
Ta maszyna ezoteryczna . zjawiska paranormalne
|
|
| | | |  | | Obiedziński (256 punktów) | > Ale to są animacje wykonane przez Pana we flashu, nadal nie jest to dowód że nie są to Pańskie subiektywne odczucia, ani nawet halucynacje.Na tych animacjach pokazałem stan faktyczny energii i prawdę jaka miała miejsce. > Proszę zdać sobie sprawę, że stan psychiczny człowieka możemy ocenić podswiadomie - na zasadzie bezwolnej obserwacji oczu, mimiki, postury. Osoba dotknięta nieszczęsciami moze wysyłac Panu takie sygnały, które Pański mózg przekształca w 'biopole' o konkretnej 'energii' czy 'zabarwieniu'.Zdarzenia lub nieszczęścia wysyłane same w sobie posiadają barwę tej energii a ja jedynie odczytuję je takimi jakie są w danej chwili. Po barwie energii bądź wysyłanych myśli można się zorientować co jeden człowiek zamierza wobec drugiego , ewentualnie można wiedzieć jakie zdarzenie emocjonalne wystąpiło . Uczucia są ewolucyjnie starsze niż mysli - dlatego też moze Pan dostrzec biopola wokół radosnego, czy też przygnębionego zwierzęcia. Przepraszam ale nie zgadzam się z tą teorią, mózg ludzi i zwierząt emanuje cały czas energię choćby w kwestii np. zadowolenia , samopoczucia , strachu itp. co można zaobserwować barwą tych emocji. > Ale z tym Watykanem to dla mnie nie do przełknięcia. Proszę mi wybaczyć, jestem naukowcem - jesli ta 'energia' nie jest mierzalna, dla mnie nie istnieje.  Ta energia jest mierzalna np. detektorami ciepła w szczególny sposób > Czy owe 'przepływy energii' mogą wynikać z emocjonalnych przeżyć związanych ze stolicą Piotrową?Nie. > Proszę pomyslec nad usystematyzowaniem obserwacji i jeszcze bardziej krytycznym spojrzeniem na swoje umiejętnosci.> Ja mam rodzinę i ze względu na nią ograniczam się z publikowaniem szczegółów, ponadto jestem zobowiązany do zachowania tajemnicy wykonywanej pracy/ zleconej/. zjawiska paranormalne
|
|
|  | | Kyoden (83 punktów) | >Pośfięciłem dla nauki 14 lat swego prywatnego życia i nie chciałbym być potraktowany jak pacjęt lub królik doświadczalny,
14 lat dla nauki i wciąż nie wiesz, że pisze się POŚWIĘCIŁEM a nie POŚFIĘCIŁEM? PACJENT a nie PACJĘT?
Nikt Cię nie atakował pierwszy lecz to Ty zaatakowałeś np. mnie!!! Poza tym właśnie ty przybrałeś arogancką postawę, że tyle a tyle lat nauki, doświadczenia i poważania, że nie masz ochoty na dyskusję z nami. Kieruj więc pretensje do siebie w pierwszej kolejności.
|
|
| Marcin Gawlik (246 punktów) | Ezopatia .nowa dziedzina nauki | Panie Obiedziński, kończ waść, wstydu oszczędź. ://
"Questions rise and answers fall, insurmountable..."
|
|
| Obiedziński (256 punktów) | Odp: Ezopatia .nowa dziedzina nauki | Synestetycy widzą rzeczywisty obraz a nie jak to opisano naukowo, że jest to wymysł ich wyobraźni i nie ma to odniesienia do widzialnego realnego świata. Tak ja oczami widzi się zielone liście, czarny węgiel lub białe mleko, tak synestetycy widzą te energie i biopola, lecz nie potrafią tego wytłumaczyć i określić. Zjawiska powstawania tych barw energii są uzależnione od emocji i zdarzeń, jakie wokół obserwowanych osób występują. W/w zjawiska nie są stałe i ulegają zmianom w czasie, kiedy zmieniają się emocje i zdarzenia. Te widziane energie i ich barwy w żadnym stopniu nie są uzależnione od stanu psychofizycznego synestetów lub osób po zażyciu środków odurzających. To emocje i zdarzenia wywołują powstawanie wokół ludzi i przedmiotów energii, które są źródłem informacji oraz podstawą moich odkryć i badań naukowych. zjawiska paranormalne
|
|
 | | V0lrath (3440 punktów) | Skąd wiesz, że to co widzisz, jest prawdziwe? Czy wydarzenia mające miejsce podczas snu też są prawdziwe? A te w wyobraźni? Zakładasz po prostu, że to co na jawie jest prawdziwe? Moim zdaniem należy być trochę bardziej krytycznym wobec świadectwa zmysłów. Może nie tak całkowicie - zaprzeczając istnieniu świata. Ale trochę krytyczności i zainteresowania tym, jak jest zbudowany i jak działa mózg przydaje się. Powinieneś się zainteresować głębiej naukowemu przedstawieniu synestezji oraz jej pochodzeniu (np. od strony neurologicznej). Czy synestezja to na pewno zmysł? Moim zdaniem - po zapoznaniu się z częścią wiedzy na ten temat - nie. Jedynie wzmocnienie/przetworzenie pewnych informacji oraz dodanie ich do miejsca gdzie jest wejście informacji innego typu (np. wzrokowych) - powodujące "pokolorowanie" lub "otoczenie aurą" np. pewnych liczb, podświadomie zauważanych szczegółów, zaobserwowanego cudzego stanu zdrowia itp. A co z nagrodą Randiego??
|
|
|  | | Obiedziński (256 punktów) | > Skąd wiesz, że to co widzisz, jest prawdziwe?Odpowiem ci ... Dla właściciela pewnej firmy w Polsce pracowałem jako jasnowidz doradca przez kilka lat. Moje sukcesy zawodowe zawdzięczam umiejętnościom postrzegania zdarzeń wykorzystując zmysły opisane w 'EZOPATII'. > Czy wydarzenia mające miejsce podczas snu też są prawdziwe?> A te w wyobraźni?Na te pytania sam sobie znajdź odpowiedź. > Zakładasz po prostu, że to co na jawie jest prawdziwe? Na 100 % TAK - nie ma cudów ,wszystko można wyjaśnić i udowodnić. Ja ufam swym zmysłom i zdobytej wiedzy. > Moim zdaniem należy być trochę bardziej krytycznym wobec świadectwa zmysłów. Może nie tak całkowicie - zaprzeczając istnieniu świata. Ale trochę krytyczności i zainteresowania tym, jak jest zbudowany i jak działa mózg przydaje się.> Powinieneś się zainteresować głębiej naukowemu przedstawieniu synestezji oraz jej pochodzeniu (np. od strony neurologicznej).> Czy synestezja to na pewno zmysł?> Moim zdaniem - po zapoznaniu się z częścią wiedzy na ten temat - nie.> Jedynie wzmocnienie/przetworzenie pewnych informacji oraz dodanie ich do miejsca gdzie jest wejście informacji innego typu (np. wzrokowych) - powodujące "pokolorowanie" lub "otoczenie aurą" np. pewnych liczb, podświadomie zauważanych szczegółów, zaobserwowanego cudzego stanu zdrowia itp.> A co z nagrodą Randiego??  zjawiska paranormalne
|
|
| |  | | V0lrath (3440 punktów) | >>Skąd wiesz, że to co widzisz, jest prawdziwe? >Odpowiem ci ... >Dla właściciela pewnej firmy w Polsce pracowałem jako jasnowidz doradca przez kilka lat. >Moje sukcesy zawodowe zawdzięczam umiejętnościom postrzegania zdarzeń wykorzystując zmysły opisane w 'EZOPATII'.
A może innym umiejętnościom - jak chodźby dedukcji albo intuicji? A może w Twoim wypadku ezopatia podkreśla jakieś istotne informacje na które reaguje podświadomość, a które normalnie nie zostałyby tak dobrze uświadomione?
Czyli nie jest to zmysł, lecz co najwyżej zdolność lepszej analizy i uświadamiania sobie tego (przekazywania wyniku do świadomości pośrednio przez połączenia z obszary w mózgu związaymi z postrzeganiem wzrokowym)?
>>Czy wydarzenia mające miejsce podczas snu też są prawdziwe? >>A te w wyobraźni? >Na te pytania sam sobie znajdź odpowiedź.
Są ludzie, którzy zmysłami nie odbierają i ogólnie ignorują istnienie lewej strony świata (lewej strony ciała, obiektów po lewej stronie) i są osoby, które słyszą nieistniejące głosy lub widzą halucynacje.
Czy to, co oni widzą też jest prawdziwe??
|
|
| Obiedziński (256 punktów) | Jezus z Nazaretu pierwszy znany Synestetyk
Tysiące ryb żerujących pod lustrem wody emitowały energię emocji w postaci czerwonej chmury energii widocznej nad poziomem morza. Jezus widząc tą energię / emocję/, nakazał rybakom zarzucić sieć we wskazane przez niego miejsce na morzu, tzw. cud opisany jest w Biblii."OTO TAJEMNICA PAŃSKA '.
Podsumowanie tego cudu. Mózg ryby w strachu przed pożarciem przez innych drapieżników emituje energię czerwoną. Ogromna ławica ryb to silne źródło energii czerwonej widocznej na powierzchnią wody co zauważył Jezus. To jeden z tysiąca przykładów w dziejach ludzkości zastosowania "EZOPATII"/ cudów/ . zjawiska paranormalne
|
|
 | | Deltec (215 punktów) | W jednym z postow napisal Pan, ze biopole mozna rejestrowac detektorami ciepla. Interesuje mnie, jakiego typu sa do detektory. Czy sa to detektory polprzewodnikowe a jesli tak, to z jakich materialow sa wykonane? Jesli to polprzewodniki, to nie wiem jak rozroznia Pan kolory,gdyz znane i wykorzystywane materialy z tej grupy detekuja promieniowanie w dosyc waskim zakresie. Jesli nie polprzewodniki, to czego Pan uzywa?
Druga sprawa: jesli rejestruje Pan promieniowanie podczerwone, to skad ma Pan pewnosc, ze owe promieniowanie nie jest nastepstwem emitowania energi z czastek powracajacych ze stanow wzbudzonych falami o nierejestrowanej przez Pana dlugosci?
Trzecia sprawa: Czy rozroznia Pan pojecie pola oddzialywana od promieniowania? xx
|
|
|  | | Obiedziński (256 punktów) | >W jednym z postow napisal Pan, ze biopole mozna rejestrowac detektorami ciepla. Ja napisałem...... Odkryłem ,że wydarzenie emocjonalne jakie ma nastąpić niebawem można zaobserwować i zmierzyć zanim ono nastąpi. Za pomocą pewnej" anteny" i wprowadzeniu danych dotyczących obiektu obserwowanego mogę badać jaki los emocjonalny spotka niebawem badany "obiekt". Inaczej mówiąc znam przyszłość badanego" obiektu". I Odkryłem , że niemal co do minuty można wiedzieć na 48 godzin do przodu jakie emocje przeżyje obserwowany cel.
Ja do swych badań użyłem zwykłego czujnika temperatury z dokładnością do jednej setnej stopnia. Tajemnica tkwi w odebraniu informacji dotyczącej badanego celu.
Szczegóły mych badań i odkryć chętnie przedstawił bym Instytutom . Pozdrawiam. zjawiska paranormalne
|
|
| |  | | Donkil | >>W jednym z postow napisal Pan, ze biopole mozna rejestrowac detektorami ciepla. >Ja napisałem...... >Odkryłem ,że wydarzenie emocjonalne jakie ma nastąpić niebawem można zaobserwować i zmierzyć zanim ono nastąpi. >Za pomocą pewnej" anteny" i wprowadzeniu danych dotyczących obiektu obserwowanego mogę badać jaki los emocjonalny spotka niebawem badany "obiekt". >Inaczej mówiąc znam przyszłość badanego" obiektu". I >Odkryłem , że niemal co do minuty można wiedzieć na 48 godzin do przodu jakie emocje przeżyje obserwowany cel. >Ja do swych badań użyłem zwykłego czujnika temperatury z dokładnością do jednej setnej stopnia. >Tajemnica tkwi w odebraniu informacji dotyczącej badanego celu. >Szczegóły mych badań i odkryć chętnie przedstawił bym Instytutom . >Pozdrawiam. >zjawiska paranormalne
Ok. Rozumiem, ze mozna widziec z wyprzedzeniem co sie stanie. Pojawia sie, wiec pytanie czy mozna temu wydarzeniu-emocji zapobiedz czyli zmienic to co sie ma wydarzyc. A skoto mozemy to zmienic albo podejmiemy jakies dzialania czy aparat to wychwyci zmiana w mierzonym zjawisku.
|
|
| | |  | | Obiedziński (256 punktów) |
>Ok. >Rozumiem, ze mozna widziec z wyprzedzeniem co sie stanie. Tak , lecz w tym urządzeniu bada się przyszłość lub przeszłość emocjonalną jaka spotka/ła/ badany obiekt np. Kowalskiego Jana lub np. Sejm.R.P. Tego zdarzenia emocjonalnego nie można zmienić . >Pojawia sie, wiec pytanie czy mozna temu wydarzeniu-emocji >zapobiedz czyli zmienic to co sie ma wydarzyc. Jeśli zbliża się tzw. szczęście to jest nam wszystkim "miło"i po co zmieniać. >A skoto mozemy to zmienic albo podejmiemy jakies dzialania >czy aparat to wychwyci zmiana w mierzonym zjawisku. To urządzenie bada /mierzy/ to co się zbliża. Inne moje odkrycie dotyczy tego co pytasz, mianowicie jaką decyzję podjąć w danej chwili. Decyzja "dobra lub zła" którą podjąć . Zjawisko energetyczne które powstaje w momencie podejmowanych decyzji. To zjawisko energetyczne też można mierzyć lecz innym urządzeniem. Wybranie słusznej decyzji uchronić nas może od tzw. tragedii lub kłopotów. W ten sposób ominąć można tzw. zły los / emocję/ itp. Gdyby pilot samolotu pasażerskiego wiedział , że spotka go "X emocja" po starcie samolotu Nigdy by nie wystartował .........(...).
Znalazłem kluch do wyjaśnienia wielu tajemnic.
zjawiska paranormalne
|
|
| | | |  | | Deltec (215 punktów) | prosze zdradzic, na jakiej zasadzie dziala ta "antena". Czy ta antena i czujnik ciepła to dwa osobne instrumenty? Czy oprocz rejestracji zmian termicznych wymagane jest rejestrowanie jeszcze inncyh wielkosci? Czy rejestruje Pan temperature z jednego punku, czy moze czujniki rozmieszcza Pan w kilku miejscach? Jak radzi Pan sobie z problemem ruchomych gradientow temperaury otaczajacego powietrza, ktore zaklocaja pomiar? Czy do przetwarzania danych uzywa Pan sztucznych sieci neuronowych?
Gdzie mozna zdobyc jakies przynajmniej szczatkowe, ale konkretne informacje na temat Panskich prac? Czy spotkal sie Pan z ludzmi, ktorzy prowadza podobne badania, a jesli tak, to gdzie?
Pozdrawiam
PS. Ta seria pytan wynika z faktu, ze traktuje Pana jak najbardziej powaznie. Jestem studentem uczelni technicznej i mam jako takie pojecie o niektorych nurtach nowoczesnej fizyki, stad moglbym przyjrzec sie Pana metodom gromadzenia danych i byc moze spekulowac o naturze zjawiska. xx
|
|
| | | | |  | | Obiedziński (256 punktów) | >prosze zdradzic, na jakiej zasadzie dziala ta "antena". Czy ta antena i czujnik ciepła to dwa osobne instrumenty? Czy oprocz rejestracji zmian termicznych wymagane jest rejestrowanie jeszcze inncyh wielkosci? Czy rejestruje Pan temperature z jednego punku, czy moze czujniki rozmieszcza Pan w kilku miejscach? Jak radzi Pan sobie z problemem ruchomych gradientow temperaury otaczajacego powietrza, ktore zaklocaja pomiar? Czy do przetwarzania danych uzywa Pan sztucznych sieci neuronowych? Zadałeś mi bardzo dużo pytań !.chciałem w pierwszej kolejności zdobyć środki na opatentowanie tych energii i tego skromnego urządzenia. Tą antenę odkryłem po 10 latach badań zjawisk energetycznych . Odkryłem przemieszczający się los "przeznaczenie" , które dotyczy wszystkiego co żywe i martwe. W ten sam sposób co ja widziałem , chciałem by to samo zjawisko odbierać w tej antenie. Mnóstwo badań i porównań aby za pomocą czujnika temperatury wyłapać to samo, udało się. Ja wiem gdzie zachodzą pewne zjawiska i jak można je czytać. Ta antena to prototyp jeszcze nie obrobiona elektronicznie ale działa.
>Gdzie mozna zdobyc jakies przynajmniej szczatkowe, ale konkretne informacje na temat Panskich prac? Czy spotkal sie Pan z ludzmi, ktorzy prowadza podobne badania, a jesli tak, to gdzie? Ilekroć wcześniej informowałem kogokolwiek o moim odkryciu spotykałem się z kpiną i szyderstwem ,dlatego też nie publikowałem tych informacji by uniknąć kłopotów.
Jedyną osobą zainteresowaną moim odkryciem w 2000 roku .był szef działu bezpieczeństwa L.O.T. - tu na Okęciu w Warszawie. Z braku patentu na moje odkrycia temat został oddalony. Z tego co wiem to naukowcy całego świata marzą o odkryciu " maszyny proroka" >Pozdrawiam >PS. Ta seria pytan wynika z faktu, ze traktuje Pana jak najbardziej powaznie. Jestem studentem uczelni technicznej i mam jako takie pojecie o niektorych nurtach nowoczesnej fizyki, stad moglbym przyjrzec sie Pana metodom gromadzenia danych i byc moze spekulowac o naturze zjawiska. >xx Rozpowiadanie o tych energiach i wynalazku , przysporzyło mi w ostatnich latach kłopotów. Natomiast oczekuję na szersze zainteresowanie się moją dziedziną naukową'EZOPATIĄ' oraz na współpracę dla dobra ludzkości. Zatem proszę zrozumieć czemu nie na wszystkie pytania odpowiem. pozdrawiam zjawiska paranormalne
|
|
| | |  | | św.Marek | Bądź tak grzeczny i przeczytaj Donkilu nasz regulamin. A jak Ci się nie chce, to tylko to, co napisane tuż nad górną krawędzią okna edycji postu. I zastosuj się, jeżeli chcesz, by Twoje posty były publikowane na naszym forum. Kolejny Twój post cytujący w całości poprzednika zostanie usunięty.
___________ Pozdrawiam
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|