Racjonalista - Strona głównaDo treści
Małżeństwo- oto jest pytanie!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
21-07-2005 16:27Qrczatow (1 punktów)Małżeństwo- oto jest pytanie!
Szanowni czytelnicy forum!
Proszę o pomoc czy też poradę w następujących kwestiach:
1. Co "daje" ślub (kościelny lub cywilny) w Polsce?
2. Czy istnieje w naszym kraju status konkubinatu bądź innego, wolnego związku? Jak to wygląda pod względem prawnym?
3. I w konsekwencji: Co ewentualnie może stracić lub an co się naraża (nie myślę tu o kwestiach ideowych, lecz prawnych oraz konsekwencjach społecznych) osoby żyjące w zwiazku bez ślubu.
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam Qrczatow
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>1. Co "daje" ślub (kościelny lub cywilny) w Polsce?

Zależy w jakiej sferze. Bywa tak, że ludzie bez faktycznego związku między sobą zawierają dla pewnych korzyści ślub. Bywa tak, że ludzie faktycznie żyjący ze sobą w związku przerywają go całkowicie lub częściowo (np. wyłączenie wspólności majątkowej) dla pewnych korzyści. Wszystko więc zależy od tego o co się pyta.

>2. Czy istnieje w naszym kraju status konkubinatu bądź innego, wolnego związku? Jak to wygląda pod względem prawnym?

Częściowo. Zasadniczo nie ma, ale w niektórych przypadkach prawo uznaje związek konkubencki

Więcej czytaj tutaj: www.racjonalista.pl/kk.php/s,899

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365