Szanowni czytelnicy forum! Proszę o pomoc czy też poradę w następujących kwestiach: 1. Co "daje" ślub (kościelny lub cywilny) w Polsce? 2. Czy istnieje w naszym kraju status konkubinatu bądź innego, wolnego związku? Jak to wygląda pod względem prawnym? 3. I w konsekwencji: Co ewentualnie może stracić lub an co się naraża (nie myślę tu o kwestiach ideowych, lecz prawnych oraz konsekwencjach społecznych) osoby żyjące w zwiazku bez ślubu. Z góry dzięki za pomoc Pozdrawiam Qrczatow
|