Racjonalista - Strona głównaDo treści
A żonka to już może? Tak?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
02-02-2010 09:24Matix (5786 punktów)A żonka to już może? Tak?
Ocena 4 na 4
......
......
......
9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.

A żona to już może, tak?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arłukowicz (3162 punktów)
>......
>......
>......
>9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.
>A żona to już może, tak?

No jasne, że może. Skąd w ogóle te wątpliwości. Ty - jako facet nie możesz. Także, jak kiedyś będziesz teges z żoną bliżniego, to pamiętaj - możesz zaspokoić jej pożądanie, ale Ty nie pożądaj
agamn (143 punktów)
>......
>......
>......
>9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.
>A żona to już może, tak?

"Nie będziesz pożądał domu twojego bliźniego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twego bliźniego." (Ks. Wyjścia 20,17)

Żona plasuje się między domem a 'innymi rzeczami'. Nie brano pod uwagę opcji, by mogła mieć jakiekolwiek pożądania. Rzeczy, o ile wiadomo, nie pożądają.
Arłukowicz (3162 punktów)
>"Nie będziesz pożądał domu twojego bliźniego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twego bliźniego." (Ks. Wyjścia 20,17)
>Żona plasuje się między domem a 'innymi rzeczami'.
Fakt, ale za diabła nie wiem dlaczego wg. powyższego zapisu miałaby być odbierana jako rzecz ?

Nie brano pod uwagę opcji, by mogła mieć jakiekolwiek pożądania. Rzeczy, o ile wiadomo, nie pożądają.
Rzeczy - a i owszem, bynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo - ale, proszę ja Ciebie, na ten przykład osioł, tudzież wół, to tak pożąda, że ja pie.... ten tego

pozdrawiam
02-02-2010 13:44 
 Ocena 8 na 8
plodzien (7378 punktów)
> "Nie będziesz pożądał domu twojego bliźniego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twego bliźniego." (Ks. Wyjścia 20,17) >

Nie pożądaj żony swojego bliźniego,
Jak Jahwe grając postać gołębia Świętego.
Z wołem i osłem - daj spokój dobry Boże,
Bym zaś pożądać miał coś, co w oborze!
Tyczy to baców, co sami ostali
Z owcami w górach; wysoko na hali.

W zakazie tym śmieszy też niezmiernie
Jeszcze inszego coś zupełnie:
Otóż Bóg nie zająknął się na temat tego,
Że nie można pożądać samego bliźniego!
O cóż więc chodzi wściekłemu klerowi,
By wyrzekać i życie utrudniać gejowi?
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Zona jest Twoją własnością według Biblii. Sama z siebie, to ona nic nie może.
Pozdrawiam

Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
02-02-2010 12:37 
 Ocena 1 na 1
Arłukowicz (3162 punktów)
>Zona jest Twoją własnością według Biblii. Sama z siebie, to ona nic nie może.
>Pozdrawiam

Ach...., ale dzisiaj już tak głęboko wierzących kobiet nie ma
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>>Zona jest Twoją własnością według Biblii. Sama z siebie, to ona nic nie może.
>>Pozdrawiam
>Ach...., ale dzisiaj już tak głęboko wierzących kobiet nie ma
To nie kwestia wiary żony, ale wiary męża- spójrz na kraje arabskie, gdzie w co poniektórych żony się kupuje od ich ojca.
Pozdrawiam


Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów)
>......
>......
>......
>9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.
>A żona to już może, tak?>

Nie jest problemem czy "może" tylko czy to "robi"

A tak w ogóle - to nie masz większych problemów ?
Mam nadzieję, że cytujesz tak dla jaj - a nie w kontekście ...


NON SERVIAM
rexus (2343 punktów)
Tak, gdyż dżentelmen damie nie odmawia.
Arłukowicz (3162 punktów)
>Tak, gdyż dżentelmen damie nie odmawia.
A w relacji dżentelmen - nie-dama , nie-dżentelmen - dama, nie-dżentelmen - nie-dama, to jak z tym będzie ?

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365