 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-05-2014 23:00 | Mortimer (1359 punktów) | Kara Boża za Eurowizję
14 na 14 | Patriarcha Serbii:Powodzie na Bałkanach to kara boża za wygraną Conchity Wurst w Eurowizji Przedstawiciele serbskiego Kościoła twierdzą, że powodzie, które spustoszyły Bałkany, są karą bożą za zwycięstwo w Eurowizji Conchity Wurst... Jeśli przecieracie oczy ze zdumienia... Jeśli myślicie, że nic już Was w życiu nie zdziwi... Amfilochiusz, metropolita Czarnogóry i Przymorza:Powodzie to nie przypadek, lecz ostrzeżenie. Ludzie muszą odrzucić traktowanie Jezusa jako symbol. Bóg zsyła deszcze jako przypomnienie, że ludzie nie powinni zachowywać się niekonwencjonalnie. Wiemy już dlaczego powodzie nękały południową Polskę... Dzięki Conchita. artykuł | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
11 na 11 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Proponuję zaangażować się w pomoc tym ludziom. Przy każdym kataklizmie od wieków cyniczni manipulatorzy ukierunkowywali złość prostych ludzi ku swoim wrogom ideologicznym i trudno oczekiwać, by akurat tym razem miało być inaczej. Dlatego lepiej skupić się na tym co naprawdę ważne.  W Bośni oraz Serbii ogłoszono stan klęski żywiołowej. W związku z najsilniejszymi opadami deszczu jakie wystąpiły od początku zbierania danych pogodowych, tj od 120 lat, pod wodą znalazła się znaczna część terenu Bośni oraz Serbii. Dziesiątki tysięcy osób zostały ewakuowane, skutkami powodzi dotknięte są miliony. Media w Polsce oraz w Europie wykazują się wielką ignorancją, niewiele mówi się na temat horroru, który przeżywają nasi słowiańscy bracia i siostry na Bałkanach. Pokażmy, że my - zwykli ludzie - nie jesteśmy obojętni! W całej Polsce ruszyły zbiórki darów dla powodzian, szykowane są transporty. Polscy strażacy jadą do Bośni pomagać własnymi rękoma. Aby finansowo wspomóc w usuwanie skutków organizujemy zupełnie spontanicznie koncert charytatywny. Cały dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przeznaczony na pomoc Serbii i Bośni&Hercegoviny (pół na pół). zbiórka rzeczy: www.facebook.com/events/151345648385085www.facebook.com/events/705288112864265☢☢☢☢☢☢ ☢☢☢ ☢☢☢ ☢☢☢ ☢☢☢ ☢☢☢ ☢☢☢ ♫ ♪ ♩ NA KONCERCIE ZAGRAJĄ: ☛ BALKAN SEVDAH ACOUSTIC www.facebook.com/BalkanSevdahAkustik☛ BUM BUM ORKESTAR www.facebook.com/bumbumorkestar☛ MARCIN MAROSZEK & FRIENDS ☛ GLOBAL DIGGERS ☛ DJ WOJ ☛ WARSAW BALKAN MADNESS & FRIENDS www.facebook.com/WarszawskiBalkanMadness► BILET - CEGIEŁKA: minimum 20zł (można dać więcej ► jutro podamy informację o miejscu koncertu www.facebook.com/events/1426783967582813
|
|
23 na 23 | Meretseger (61860 punktów) | Ten Bóg to jakaś fajtłapa. Geografii nie zna, pewnie wagarował, czy on w ogóle skończył jakąś podstawówkę, choćby czteroklasową powszechną? Conchita Wurst pochodzi z Austrii, a nie z Serbii czy Bośni. Znów nie trafił z karą, łajza jedna.
|
|
 | 22 na 22 | finerbijk (17282 punktów) | >Conchita Wurst pochodzi z Austrii, a nie z Serbii czy Bośni. Znów nie trafił z karą, łajza jedna. Widać ma mapę sprzed pierwszej wojny.
|
|
 | 10 na 10 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > Ten Bóg to jakaś fajtłapa. Geografii nie zna, pewnie wagarował, czy on w ogóle skończył jakąś podstawówkę, choćby czteroklasową powszechną? Conchita Wurst pochodzi z Austrii, a nie z Serbii czy Bośni. Znów nie trafił z karą, łajza jedna.Celował w Nowy Jork (siedlisko gejostwa) Katriną, trafił w Nowy Orlean. Lawina błotna w peruwiańskich Andach to kara za wyuzdanie karnawału w Rio. Itp Itd. Austria jest w porównaniu z tym tuż obok Bośni, patrząc na poprzednie wyczyny to chybił tylko ciut  I cały czas pozostaje casus Lizbony - wygląda jakby najwyższemu nie podobało się zbyt duże zagęszczenie kościołów i klasztorów i zbytnie manifestowanie katolicyzmu przez władców, wiec posprzątał. Dwa wieki później zrobił porządek z Asyżem - podobno miało trafić w pogańsko-komunistyczną Emilię Romanię. No spudłował tylko odrobinę, prawie mu się udało. Tak naprawdę to wyszedł mu tylko potop.
"We live in times of smart phones and stupid people"
|
|
 | 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | >Ten Bóg to jakaś fajtłapa. Geografii nie zna, pewnie wagarował, czy on w ogóle skończył jakąś podstawówkę, choćby czteroklasową powszechną? Conchita Wurst pochodzi z Austrii, a nie z Serbii czy Bośni. Znów nie trafił z karą, łajza jedna.
Właśnie, tym bardziej, że ją stworzył. To tak jakbym ja zbudował sobie domek i nie wiedział gdzie jest WC. Zapomniał? Demencja starcza?
Ich bin besser als mein Ruf
|
|
 | | i. o. (1269 punktów) | Może trzeba by wysłać na watykański adres, żeby boscy przedstawiciele przekazali to szefowi, jakąś współczesną mapę świata. Taką prostą z instrukcją obsługi objaśniającą w przystępny sposób jak się to czyta? Nie jestem tylko pewna w jakiej wersji językowej powinna być. Bo faktycznie głupio to wychodzi, że bóg nie może sobie trafić kataklizmem we właściwego grzesznika.
|
|
7 na 7 | maniek1 (3407 punktów) | Zgadzam się z Mariuszem. Dodam tylko, że mamy tu do czynienia z przepięknym książkowym przykładem funkcjonowania religii i w jaki sposób traktuje ona swoich wyznawców. Zdarzenia losowe (np. kataklizmy, jak w tym przypadku) stają się straszakiem dla wątpiących w zemstę miłosiernego homofoba. Pytanie moje (retoryczne) brzmi - do jakiego stopnia trzeba uważać wyznawców tej religii za imbecyli, aby próbować im wmówić takie idiotyzmy (zakładając hipotetycznie, że to nie choroba psychiczna) i jakim imbecylem trzeba być, aby w te brednie uwierzyć? Z całą pewnością twierdzę, że wszelkie religie świata są przodownikami w dziedzinie produkcji idiotów, konkurują wciąż - która wyprodukuje większego (który uwierzy w większy absurd).
|
|
 | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | > do jakiego stopnia trzeba uważać wyznawców tej religii za imbecyli, aby próbować im wmówić takie idiotyzmy...
To nie jest kwestia diagnozy, lecz prostej, odpowiednio wcześnie zastosowanej socjotechniki. Księża wiedzą, że racjonalizm nie jest wrodzony, że w gruncie rzeczy człowiek - jak chce Biblia - nie jest obrazem i podobieństwem bożej mądrości, ale raczej produktem zabiegów proboszcza czy biskupa. Tak więc mamy raczej do czynienia z ofiarami metafizycznego oszustwa, a nie "idiotami". Jeśli ktoś wbije komuś do głowy doktrynę o moralnym porządku świata ustanowionym przez boga, to potem łatwo już rozpatrywać nawet zjawiska natury jako karę za - jak to czasami kapłani mówią - bunt przeciwko stworzeniu. W sensie politycznym to problem przyzwolenia na przekaz nonsensownych treści wiary w celu podporządkowania sobie kolejnych pokoleń.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
12 na 12 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | To ja dodam coś w mniejszej skali.
Podobno jestem chodzącym przykładem na cud, przeszłam bardzo ciężką chorobę, wyzdrowiałam nie do końca wiadomo czemu.
Mój lekarz prowadzący: silny organizm, zespół OIOM dał z siebie 120% a poza tym statystycznie miała Pani jakieś 10% szansy, ludzie z tego czasem wychodzą, Pani jest jedną z nich, nie rozpamiętywać tylko cieszyć się życiem
Rodzina: matka boska pomogłam bo się modliliśmy, msze zamawialiśmy i znajomy ksiądz namaszczał, teraz powinna się nawrócić i na pielgrzymkę do Częstochowy (albo do Łagiewnik, są dwie teorie, która MB maczały w tym palce), na kolanach dziękować matce boskiej, po takim czymś NIKT nie może twierdzić, że boga nie ma, itd
Gdy w szpitalu walczyłam o życie umarło tam wielu ludzi - na samy OIOMie dwie osoby w czasie kiedy tam leżałam, w tym młody chłopak po wypadku motocyklowym. I co, za nich się nikt nie modlił? Byli złymi chrześcijanami? Wszyscy? Lepsza była taka bezbożna feministka z niewyparzoną gębą? Czy może pan bóg jechał po sali od prawej do lewej i mu po uzdrowieniu mnie mocy nie starczyło na tego motocyklistę?
Dlaczego ja a nie tysiące innych, pewnie bardziej "godnych" wg katolickich standardów? Nie pytajcie, to wielka tajemnica wiary.
A moja znajoma ma dziecko z zespołem Downa. Jest bardzo wierząca ale maż to ateista. Od księdza na kolędzie usłyszała raz, że choroba dziecka to kara za grzech jej związku z bezbożnikiem. I koleżanka uważa, że ksiądz może mieć rację i od tego czasu usiłuje męża nawrócić. A to inteligentna, rozsądna kobieta... była.
"We live in times of smart phones and stupid people"
|
|
 | 8 na 8 | szarley (54911 punktów) | >A moja znajoma ma dziecko z zespołem Downa. Jest bardzo wierząca ale maż to ateista. Od księdza na kolędzie usłyszała raz, że choroba dziecka to kara za grzech jej związku z bezbożnikiem.
Uboczny skutek celibatu... Statystycznie wśród dzieci pastorów też się down przytrafi, dlatego pastorzy w tej materii głupot nie pierd....
>I koleżanka uważa, że ksiądz może mieć rację i od tego czasu usiłuje męża nawrócić. Jak nawróci, dziecko wyzdrowieje. Perspektywa jest taka, że dzięki księdzu będzie o jedną ateistkę więcej.
|
|
|  | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | > >A moja znajoma ma dziecko z zespołem Downa. Jest bardzo wierząca ale maż to ateista. Od księdza na kolędzie usłyszała raz, że choroba dziecka to kara za grzech jej związku z bezbożnikiem.> Uboczny skutek celibatu... Statystycznie wśród dzieci pastorów też się down przytrafi, dlatego pastorzy w tej materii głupot nie pierd....Polecam w tej materii fajny lekki film Jabłko Adama. vod.pl/jablka-adama,86692,w.html...Na wiejskiej plebanii mieszka trzech wyrzutków społecznych: zwolniony warunkowo z więzienia neonazista Adam, który zamiast krzyżem ozdabia ściany swego pokoju portretem Hitlera; Gunnar, były sławny tenisista, teraz pijak i złodziej oraz Khalid - emigrant arabski napadający na stacje benzynowe. Jest jeszcze ciężarna Sarah, która boi się, że urodzi niepełnosprawne dziecko. Nad procesem resocjalizacji tej grupy po przejściach czuwa pastor Ivan. Jego relacja z nowo przybyłym Adamem, zamieniająca się w rodzaj walki, to główny temat filmu.
|
|
 | 7 na 7 | Anna Salman (16360 punktów) | > Podobno jestem chodzącym przykładem na cud, przeszłam bardzo ciężką chorobę, wyzdrowiałam nie do końca wiadomo czemu.Chyba raczej chodzącym przypadkiem frajerstwa. Należało obwieścić, że to z modlitwy, zostać katolicką celebrytką i czerpać z tego korzyści. Co prawda czarni kasą się nie dzielą, ale mają media, które chętnie płacą, mogłabyś wydać wspomnienia, które reklamowałoby RM oraz ośrodki diecezjalne (sprzedaż gwarantowana), a na koniec mogłabyś kandydować do parlamentu (najpierw naszego, potem Euro) z list PiS-u. Jeśli nie masz aż takich ambicji, to samorząd lokalny - kasa mniejsza, ale stała i szacunek parafian. Poza tym wyjazdy na koszt podatnika do kolejnych Ojców Świętych - 5 minut audiencji, reszta na wycieczkę po Rzymie i okolicy. Tak, kochana - bóg nie tylko pozbawił cie łaski wiary, ale i IQ poskąpił.
|
|
|  | 6 na 6 | TyDraniu (6569 punktów) | > Chyba raczej chodzącym przypadkiem frajerstwa. Należało obwieścić, że to z modlitwy, zostać katolicką celebrytką i czerpać z tego korzyści.Jest jeden minus. Wiązałoby się to z cowieczornym seansem pogardy do samej siebie podczas mycia ząbków.
|
|
| |  | 2 na 2 | Anna Salman (16360 punktów) | > Jest jeden minus. Wiązałoby się to z cowieczornym seansem pogardy do samej siebie podczas mycia ząbków.Oj tam, oj tam, idzie wytrzymać. To prawie jak na egzaminie magisterskim - 15 minut wstydu i spokój na całe życie.
|
|
 | -1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Jako teista romansujący z chrześcijaństwem mogę Ci napisać tak: 1. Niezależnie od tego czy wierzysz w boga, czy nie, On może się wtrącać w Twoje życie, pomagać lub rzucać wyzwania. 2. Możesz nigdy się nie dowiedzieć, czy to co Cię spotkało, było takim aktem wtracania się boga w Twoje życie, być może nie. 3. Bóg nie zwraca uwagi na to, czy jest ktoś bardziej lub mniej godny czegokolwiek w oczach innych ludzi, tylko robi to co chce. 4. Wiara w boga, z pewnością by Ci ułatwiła zrozumienie sensu tych wydarzeń, ale nawet wiara nie da Ci pewności. 5. Bóg nie pomaga nam żyć przyjemniej na świecie, tylko pomaga nam, abyśmy zostali zbawieni.
Kluczem jest wiara lub przynajmniej przyznanie przed sobą, że bóg może istnieć.
|
|
|  | 3 na 3 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | >Jako teista romansujący z chrześcijaństwem mogę Ci napisać tak: >1. Niezależnie od tego czy wierzysz w boga, czy nie, On może się wtrącać w Twoje życie, pomagać lub rzucać wyzwania.
To wiesz czy tylko przypuszczasz?
>3. Bóg nie zwraca uwagi na to, czy jest ktoś bardziej lub mniej godny czegokolwiek w oczach innych ludzi, tylko robi to co chce.
To wiesz czy tylko przypuszczasz?
>5. Bóg nie pomaga nam żyć przyjemniej na świecie, tylko pomaga nam, abyśmy zostali zbawieni.
Zbawieni od czego? Od tych głupot, które sobie bóg wymyślił i których mógłby w ogóle nie wymyślać jeśli tylko by chciał?
>Kluczem jest wiara lub przynajmniej przyznanie przed sobą, że bóg może istnieć.
Banknot 1574 złotowy też może istnieć ale żaden zdrowy człowiek nie będzie dywagował na ten temat.
|
|
| |  | -1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | >>Jako teista romansujący z chrześcijaństwem mogę Ci napisać tak: >>1. Niezależnie od tego czy wierzysz w boga, czy nie, On może się wtrącać w Twoje życie, pomagać lub rzucać wyzwania. >To wiesz czy tylko przypuszczasz? Wiem. Bóg może robić co chce. >>3. Bóg nie zwraca uwagi na to, czy jest ktoś bardziej lub mniej godny czegokolwiek w oczach innych ludzi, tylko robi to co chce. >To wiesz czy tylko przypuszczasz? Wiem. Bóg może robić co chce. >>5. Bóg nie pomaga nam żyć przyjemniej na świecie, tylko pomaga nam, abyśmy zostali zbawieni. >Zbawieni od czego? Od tych głupot, które sobie bóg wymyślił i których >mógłby w ogóle nie wymyślać jeśli tylko by chciał? Dla Ciebie to głupoty, bo tego nie rozumiesz. >>Kluczem jest wiara lub przynajmniej przyznanie przed sobą, że bóg może istnieć. >Banknot 1574 złotowy też może istnieć ale żaden zdrowy człowiek nie będzie dywagował na ten temat. Nie dywaguj zatem o istnieniu boga, tymczasem piszecie o tym w kółko.
|
|
2 na 2 | keram aktsu (1211 punktów) | |
|
 | | Christos (2696 punktów) |
> Polska została pokarana HitleremA za to pl.wikipedia.org/wiki/Papieżyca_Joanna , jeśli legenda bazuje na prawdziwych wydarzeniach, najwyższy katabasom rozum odebrał. 
No gods, no masters...I am who I am.
|
|
1 na 1 adamcopper (64 punktów) (zablokowany) | a wiecie nad czm ja sie zawsze zastanawiam przy takich przypadkach, ze seminarium to podobno bardzo ciezkie studia, maja tam cala filozofie, wszystkie religie swiatowe, psychologie, ucza sie naokraglo, a na sam koniec wychodzi mgr teologii ksiadz totalny tepak, sadzac po tym co oni glosza i na dodatek , ze sie nie wstydza tego mowic publicznie OO a jak wysokiej rangi duchowny, czyli ajkis profesor zwykle stwierdza takie idiotyzmy, to ja juz na serio nie wiem o co chodzi oO potrafie sie tylko wytrzeszczyc i zaniemowic jakby wyladowalo UFO
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|