Racjonalista - Strona głównaDo treści
Trochę rozrywki - czym zajmują się ewangelicy :)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
04-07-2014 16:307samba (26 punktów)Trochę rozrywki - czym zajmują się ewangelicy :)
0 na 2
Trochę mniej poważnie.

Otóż władze Kościoła ewangelików opublikowały list, w którym grożą swoim wyznawcom... pozwami do sądu cywilnego, za używanie nazwy własnego kościoła na... facebooku.




To nie są jaja! To się dzieje naprawdę.

Cały list można przeczytać na oficjalnych stronach tego kościoła:
List Konsystorza

A " Polisch Reform Church" - bezcenne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Grzegorz (5685 punktów)
>Otóż władze Kościoła ewangelików opublikowały list, w którym grożą swoim wyznawcom... pozwami do sądu cywilnego, za używanie nazwy własnego kościoła na... facebooku.

Bez dodatkowych info trudno o ocenę sytuacji. Fakt, trochę śmiesznie brzmi na pierwszy rzut oka... natomiast po namyśle doszedłem do wniosku że skoro chciałbym aby kościoły były traktowane nie jako "święte krowy" tylko mniej więcej jak inne podmioty prawne to chyba właśnie o to chodzi. Ktoś używa "nazwy handlowej" w celach (domyślam się) niezgodnych z polityką "firmy", więc w tej sytuacji reaguje jej "prezes" - gdzie haczyk? Oczywiście, bez dodatkowych info trudno sprawdzić jak bardzo "prezes" robi z igły widły i jak bardzo jego żądanie jest adekwatne do sytuacji, itd. ale to już osobna sprawa (ewentualnie do rozstrzygnięcia przez sąd), natomiast proceduralnie jak najbardziej OK.

Porównaj to np. z reakcją (katolickiej) rady duszpasterskiej na próbę ustawienie pomników niedźwiedzia i byka koło GPW. Właścicielem terenu jest miasto, a symbolikę niedźwiedzia i byka też zna chyba każdy, ale nie przeszkadza to radzie pouczać w sprawie użytkowania cudzego terenu, jako argument podając to że rzeźba byka źle im się kojarzy mitologicznie, więc jest to pewnie atak na kościół. I sprawa upadła bo miasto najwyraźniej odpuściło, mimo braku argumentów logicznych i prawnych. Ja przyznaję że nie podoba mi się sytuacja w której grupka oszołomów może zablokować sobie wszystko wg własnego widzimisię - i wolałbym żeby odbywało się to w sposób bardziej cywilizowany. Niechby sobie sformułowali jakiś pozew i próbowali przed świeckim sądem uzasadnić w jaki sposób "obraża" ich uczucia religijne rzeźba byka...

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365