Racjonalista - Strona głównaDo treści
2000 lat chrześcijaństwa, 2000 lat mordów, gwałtów, grabieży

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
24-01-2014 22:23pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
2000 lat chrześcijaństwa, 2000 lat mordów, gwałtów, grabieży
Ocena 3 na 3
Chciałbym znaleźć w tych 2000 lat cos pozytywnego, co dało nam chrześcijaństwo, no i mam problem!!!

Poza tym że dało nam wiarę w dobro, czyniło zło.

Nie będę bawił się w wyliczanki, ile istnień spalono na stosach, ile istnień wyrąbano toporami. Nie będę analizował w ilu sierocińcach dopuszczano się zbrodni przeciw dzieciom, chciałby znaleźć jakieś pozytywy istnienia tej organizacji.

Niestety, jedyne co przychodzi mi do głowy, to Caritas, tyle że nic o nim nie wiem poza pijarem jaki wokół niego robią!!!

2000 lat chrześcijaństwa to wmawianie ludziom, że jest siła wyższa która ukarze nas grzeszników, innowierców lub ateistów za to że zwyczajnie nie wierzymy, nawet stosując postawy moralne człowieczeństwa. Natomiast wierzący gwałciciel ma szanse na zbawienie, a ja jako ateista nie.

Dziękuję, nie wierzę, wolę zostać tu gdzie jestem, jaki jestem!!!

Mod:
Dbaj o poprawną pisownię (poprawiam "grabirzy", ale następny taki wątek trafi do Oślej).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arsamene (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: 2000 lat chrześcijaństwa, 2000 lat mordów, gwałtów, grabirzy

Ponieważ nie chciałbym zostać oskarżony o obrazę czyichkolwiek uczuć, twierdzę, że w chrześcijaństwie są same dobre rzeczy. Najlepszą rzeczą w chrześcijaństwie jest chrześcijańskie wychowanie. To właśnie ono pozwala milionom chrześcijan narzekać na to, jak to źle są traktowani przez niechrześcijan, zresztą ku wielkiej uciesze tych ostatnich. Gdyby chrześcijaństwa nie było, należałoby je wymyślić. Toteż wymyślono je. I bardzo dobrze.


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Dziękuję, nie wierzę, wolę zostać tu gdzie jestem, jaki jestem!!!
Amen.
25-01-2014 10:47 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>>Dziękuję, nie wierzę, wolę zostać tu gdzie jestem, jaki jestem!!!
>Amen.

pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>>>Dziękuję, nie wierzę, wolę zostać tu gdzie jestem, jaki jestem!!!
>>Amen.
>

Czy to improwizacja zła czy bobra?
25-01-2014 11:03 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Czy to improwizacja zła czy bobra?
Nie wiem czy bobra. Ja tego logo nie wymyśliłem. W oryginale jest siusior a na wierzchu jajka.
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>>Czy to improwizacja zła czy bobra?
>Nie wiem czy bobra. Ja tego logo nie wymyśliłem. W oryginale jest siusior a na wierzchu jajka.
>
Mylić się rzecz ludzka, przepraszam szanownego Pana/Pani - chodziło mi o DOBRA!
25-01-2014 11:16 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Mylić się rzecz ludzka, przepraszam szanownego Pana/Pani - chodziło mi o DOBRA!
Nie trzeba tak wszystko na serio brać.
Pozdrawiam, że tak powiem pół żartem pół serio, szanownego Pana.
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>>Mylić się rzecz ludzka, przepraszam szanownego Pana/Pani - chodziło mi o DOBRA!
>Nie trzeba tak wszystko na serio brać.
>Pozdrawiam, że tak powiem pół żartem pół serio, szanownego Pana.
>

Pół żartem, pół serio odnosi się do "szanownego Pana"?
Lengyel (2127 punktów)
> chciałby znaleźć jakieś
>pozytywy istnienia tej organizacji.

Znalazłem jeden: dzięki chrześcijaństwu organizowano krucjaty, które do Europy przywiozły od Arabów sztukę destylacji alkoholowej. A gdybyśmy do dziś tkwili w pogaństwie, musielibyśmy sączyć tylko cieniutkie piwka, miodki i winka. No i nie dowiedzielibyśmy się nigdy, że Słowianie są narodem wybranym - potrafią przetrzymać w piciu wszystkie inne plemiona: i Brytów, i Romanów, i Romów, i Germanów, Hindusów i Chińczyków.
Irbis33 (186 punktów)
>Chciałbym znaleźć w tych 2000 lat cos pozytywnego, co dało nam chrześcijaństwo, no i mam problem!!!
Parę rzeczy by się znalazło. Protestancki kult pracy, kilku filozofów, paru kronikarzy, Spisy ludności, i zachowanie paru pogańskich rytuałów.
>Poza tym że dało nam wiarę w dobro, czyniło zło.
Tego akurat nie dało...
>Nie będę bawił się w wyliczanki, ile istnień spalono na stosach, ile istnień wyrąbano toporami. Nie
>będę analizował w ilu sierocińcach dopuszczano się zbrodni przeciw dzieciom, chciałby znaleźć jakieś
>pozytywy istnienia tej organizacji.
Nie, wcale nie chciałbyś...
>Niestety, jedyne co przychodzi mi do głowy, to Caritas, tyle że nic o nim nie wiem poza pijarem jaki
>wokół niego robią!!!
>2000 lat chrześcijaństwa to wmawianie ludziom, że jest siła wyższa która ukarze nas grzeszników,
>innowierców lub ateistów za to że zwyczajnie nie wierzymy, nawet stosując postawy moralne
>człowieczeństwa. Natomiast wierzący gwałciciel ma szanse na zbawienie, a ja jako ateista nie.
Czyżbyś miał żal?
>Dziękuję, nie wierzę, wolę zostać tu gdzie jestem, jaki jestem!!!
To jednak nie masz problemu.
25-01-2014 00:01 
 Ocena 5 na 5
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>>Chciałbym znaleźć w tych 2000 lat cos pozytywnego, co dało nam chrześcijaństwo, no i mam problem!!!
>Parę rzeczy by się znalazło. Protestancki kult pracy, kilku filozofów, paru kronikarzy, Spisy ludności, i zachowanie paru pogańskich rytuałów.
No pewnie, przecież zanim pojawili się protestanci, to we wszystkich cywilizacjach każdy olewał robotę, wszyscy leżeli do góry kołami, i w ogóle panował kult bezrobocia. Przed chrześcijaństwem nie było filozofów ani kronikarzy, ani nie istniało pojęcie spisu ludności. Chrześcijaństwo w najmniejszym stopniu nie przyczyniło się do likwidacji "pogaństwa", nigdy nie ogłosiło jako swoje żadnego z "pogańskich" świąt ani nie ukradło "pogańskich" rytuałów. Zbieżność dat chrześcijańskich świąt, podobieństwa chrześcijańskich rytuałów, nawet chrześcijański mit o Zmartwychwstałym Zbawicielu, Synu Boga z "pogaństwem" nie ma absolutnie nic wspólnego, prawda?

>>chciałby znaleźć jakieś pozytywy istnienia tej organizacji.
>Nie, wcale nie chciałbyś...
No jakże to? Przecież powyżej podałeś wiele pozytywów chrześcijaństwa, prawda?

>>Natomiast wierzący gwałciciel ma szanse na zbawienie, a ja jako ateista nie.
>Czyżbyś miał żal?
Nawet sobie nie wyobrażasz jak ateista cierpi ze świadomością, że nie zostanie zbawiony. Wszak sensem życia ateisty jest dążenie do podlizywania się wszelkim bogom wymyślonym kiedykolwiek przez kogokolwiek, bo ateista nie wie, który z tych bogów jest tym prawdziwym. Wierzącym w Jedynie Słusznego Boga jest o wiele łatwiej.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Niestety, jedyne co przychodzi mi do głowy, to Caritas, tyle że nic o nim nie wiem poza pijarem, jaki wokół niego robią!!! <<
Oceny działalnosci Caritasu wahają się od: "Komu zatem pomaga Caritas? Nie wiadomo. Dane nie są nigdzie publikowane." theboss.pinger.pl/m/2500304 do: "Caritas czyli 70% dla watykanu a 30% dla polskich biedaków" biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9083 Czyli: Co się Dziwisz? Nycz się nie stało.
25-01-2014 11:43 
 Ocena 3 na 3
Frank Holman (5897 punktów)
>>>Niestety, jedyne co przychodzi mi do głowy, to Caritas, tyle że nic o nim nie wiem poza pijarem, jaki wokół niego robią!!! <<
>Oceny działalnosci Caritasu wahają się od: "Komu zatem pomaga Caritas? Nie wiadomo. Dane nie są nigdzie publikowane." theboss.pinger.pl/m/2500304 do: "Caritas czyli 70% dla watykanu a 30% dla polskich biedaków" biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9083 Czyli: Co się Dziwisz? Nycz się nie stało.
>

wyborcza.p(*)_na_WOSP_niz_na_Caritas__.html

Cytat:
Filip Gryko opublikował na Facebooku list, w którym Caritas nakazała zwrócić zielonogórzance wypożyczone specjalistyczne łóżko. Najbardziej dziwi go, że za korzystanie z łóżka kobieta musiała płacić. Caritas wcale nie ukrywa, że pobiera opłaty. - .... - finał był taki, że kobieta zdecydowała się kupić używane łóżko z demobilu. Zapłaciła za nie 1,2 tys. zł. To jej się bardziej opłacało niż wypożyczenie

Cytat:
Komentarz zamieściła także Anna Maria Fedurek, rzeczniczka Carita diecezji gorzowsko-zielonogórskiej.... sprawa nieaktualna (z 2010 roku)
nie nieprawdziwa, tylko po prostu nieaktualna; brawo !!!
Scorp (5381 punktów)
>Dziękuję, nie wierzę,

Deklaracja przeciwna niż u moherów...

>... wolę zostać tu gdzie jestem, jaki jestem!!!

Ale postawa ta sama.
-
farmer (22440 punktów)

>Dziękuję, nie wierzę, wolę zostać tu gdzie jestem, jaki jestem!!!

Czyli jaki? Bo kilku spraw nie rozumiem.

Zarejestrowałeś się w 2005 roku i masz 16 lat ( miałeś?)

i to

S zanowny Panie Boże, proszę wytłumacz mi, czy Szatan jest tylko urojeniem, czy istnieje w prawdzie, czy jest Twoją częścią, drugą połową i twoim synonimem.

Wychowuję dziecko, ma sześć lat, od czasu do czasu pyta mnie czym jest Niebo


?
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>>Dziękuję, nie wierzę, wolę zostać tu gdzie jestem, jaki jestem!!!
>Czyli jaki? Bo kilku spraw nie rozumiem.
>Zarejestrowałeś się w 2005 roku i masz 16 lat ( miałeś?)
>i to
>S zanowny Panie Boże, proszę wytłumacz mi, czy Szatan jest tylko urojeniem, czy istnieje w prawdzie, czy jest Twoją częścią, drugą połową i twoim synonimem.
>Wychowuję dziecko, ma sześć lat, od czasu do czasu pyta mnie czym jest Niebo
?

nie wiem z skąd te 16 lat wziąłeś, w 2005 było chyba 30...

Mod:
Kasuj zbędne cytowania i pamiętaj o zasadach poprawnej pisowni.
25-01-2014 10:15 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Dziękuję, nie wierzę, wolę zostać tu gdzie jestem, jaki jestem!!!
>>Czyli jaki? Bo kilku spraw nie rozumiem.
>>Zarejestrowałeś się w 2005 roku i masz 16 lat ( miałeś?)
>>i to
>>S zanowny Panie Boże, proszę wytłumacz mi, czy Szatan jest tylko urojeniem, czy istnieje w prawdzie, czy jest Twoją częścią, drugą połową i twoim synonimem.
>>Wychowuję dziecko, ma sześć lat, od czasu do czasu pyta mnie czym jest Niebo
?
> nie wiem z skąd te 16 lat wziąłeś, w 2005 było chyba 30...

No z profilu. Kliknij sobie.

Mod:
Kasuj zbędne cytowania.
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>>>>Dziękuję, nie wierzę, wolę zostać tu gdzie jestem, jaki jestem!!!
>>>Czyli jaki? Bo kilku spraw nie rozumiem.
>>>Zarejestrowałeś się w 2005 roku i masz 16 lat ( miałeś?)
>>>i to
>>>S zanowny Panie Boże, proszę wytłumacz mi, czy Szatan jest tylko urojeniem, czy istnieje w prawdzie, czy jest Twoją częścią, drugą połową i twoim synonimem.
>>>Wychowuję dziecko, ma sześć lat, od czasu do czasu pyta mnie czym jest Niebo
?
>> nie wiem z skąd te 16 lat wziąłeś, w 2005 było chyba 30...
>No z profilu. Kliknij sobie.

Daj sobie spokój z profilem, mogłem wpisać że jestem Joda!!! i mam 1000 lat!!!
25-01-2014 11:24 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>>>>Dziękuję, nie wierzę, wolę zostać tu gdzie jestem, jaki jestem!!!
>>>>Czyli jaki? Bo kilku spraw nie rozumiem.
>>>>Zarejestrowałeś się w 2005 roku i masz 16 lat ( miałeś?)
>>>>i to
>>>>S zanowny Panie Boże, proszę wytłumacz mi, czy Szatan jest tylko urojeniem, czy istnieje w prawdzie, czy jest Twoją częścią, drugą połową i twoim synonimem.
>>>>Wychowuję dziecko, ma sześć lat, od czasu do czasu pyta mnie czym jest Niebo
?
>>> nie wiem z skąd te 16 lat wziąłeś, w 2005 było chyba 30...
>>No z profilu. Kliknij sobie.
>Daj sobie spokój z profilem, mogłem wpisać że jestem Joda!!! i mam 1000 lat!!!

Mogłeś, nic mi do tego ile masz lat i skąd przybywasz. Czytam tylko to co piszesz i pytam skąd takie rozbieżności? Publikujesz informację które zestawiam ot co.
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>Mogłeś, nic mi do tego ile masz lat i skąd przybywasz. Czytam tylko to co piszesz i pytam skąd takie rozbieżności? Publikujesz informację które zestawiam ot co.

Rozbieżności są w każdym z nas, każdego normalnego człowieka dopadają wątpliwości i nie wynika to z choroby psychicznej ale kwestii poznawania. Nie wszystko jest takie jak się nam wydaje, czasem trzeba się zatrzymać i spojrzeć z innej perspektywy. Dosadnym przykładem jest dojrzewanie, dorastanie i wiążąca się z tym ewolucja myślenia, światopoglądu itd.
Jacholek (5699 punktów)
Można by postawić bardziej ogólne pytanie co dały ludzkości religie, czy był to faktycznie konieczny etap rozwoju cywilizacji itd. Trudno rozwinąć alternatywną historię-fikcję bez przechodzenia tego etapu. Czy byłoby mniej mordów, okrucieństw, mniej walk plemiennych ? Każdemu wolno spekulować na ten temat, będą to tylko czcze hipotezy. Zamiast rozliczać przeszłość lepiej pomyśleć jak dalej można kontynuować podróż przez historię startując z tego miejsca w jakim się aktualnie znajdujemy.
Osobiście zawdzięczam chrześcijaństwu muzykę, która rozwijała się wszak w ramach kultów religijnych

pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>Można by postawić bardziej ogólne pytanie co dały ludzkości religie, czy był to faktycznie konieczny etap rozwoju cywilizacji itd. Trudno rozwinąć alternatywną historię-fikcję bez przechodzenia tego etapu. Czy byłoby mniej mordów, okrucieństw, mniej walk plemiennych ? Każdemu wolno spekulować na ten temat, będą to tylko czcze hipotezy. Zamiast rozliczać przeszłość lepiej pomyśleć jak dalej można kontynuować podróż przez historię startując z tego miejsca w jakim się aktualnie znajdujemy.

Nie można budować przyszłości pomijając przeszłość. Historia winna być największym nauczycielem, by nie popełniać takich samych błędów..., przykładem może być bomba atomowa. Stosunkowo bliska przeszłość ale nawet w czasach zimnej wojny żadna ze stron nie ośmieliła się na jej użycie, pamiętając skutki decyzji Amerykanów.

Boli mnie natomiast nasze podwórko, mamy na terenie kraju kilka "muzeów" faszyzmu, a jednak ciągle słychać głosy tego poczciwego katolickiego narodu o Żydach, inności, o tym że "Obóz Auschwitz nadal funkcjonuje" - czy to nie przerażające???. Każdy z nas spotkał się z ludźmi tak "myślącymi", co wtedy robicie poczciwi intelektualiści???


>Osobiście zawdzięczam chrześcijaństwu muzykę, która rozwijała się wszak w ramach kultów religijnych
>
>

To znaczy bez chrześcijaństwa nie mielibyśmy takiej muzyki, czy to znaczy że np. Mozart nie urodził by się gdyby nie chrześcijaństwo, a może to sam Bóg go począł???
Jacholek (5699 punktów)

> To znaczy bez chrześcijaństwa nie mielibyśmy takiej muzyki, czy to znaczy że np. Mozart nie urodził by się gdyby nie chrześcijaństwo, a może to sam Bóg go począł???
>

To gdybanie, ale faktem jest że nie mielibyśmy pewnie muzyki J. S. Bacha gdyby nie istniały możliwości, w swoim czasie, uprawiania zawodu organisty i kantatora.
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>> To znaczy bez chrześcijaństwa nie mielibyśmy takiej muzyki, czy to znaczy że np. Mozart nie urodził by się gdyby nie chrześcijaństwo, a może to sam Bóg go począł???
>>
To gdybanie, ale faktem jest że nie mielibyśmy pewnie muzyki J. S. Bacha gdyby nie istniały możliwości, w swoim czasie, uprawiania zawodu organisty i kantatora.

A nie przyszło Ci do głowy, że były by inne możliwości???

Może bez chrześcijaństwa świat szybciej by ewoluował ( co jest faktem przyjmując jak upierali się że ziemia jest płaska ), i może nagrywał by już swoje arcydzieła na płytach CD???
25-01-2014 11:56 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>To gdybanie, ale faktem jest że nie mielibyśmy pewnie muzyki J. S. Bacha gdyby nie istniały możliwości, w swoim czasie, uprawiania zawodu organisty i kantatora.
A gdyby w powojennej Polsce nie było "władzy ludowej", to na wsiach nie byłoby prądu i 3/4 ludności pozostałaby analfabetami.
pielgrzym (264 punktów)
(zablokowany)
>A gdyby w powojennej Polsce nie było "władzy ludowej", to na wsiach nie byłoby prądu i 3/4 ludności pozostałaby analfabetami.
>
Zapewne tak by nie było ale na pewno gdyby nie rewolucja społeczna związana z Wiosną Ludów, najprawdopodobniej nadal żyli byśmy w feudalizmie!!!
26-01-2014 10:22 
 Ocena 1 na 1
astrotaurus (12445 punktów)
>nie mielibyśmy pewnie muzyki J. S. Bacha gdyby nie istniały możliwości, w swoim czasie, uprawiania zawodu organisty i kantatora.
A już na pewno nie mielibyśmy muzyki J. S. Bacha gdyby nie było J. S. Bacha.


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
25-01-2014 21:00 
 Ocena 1 na 1
Lengyel (2127 punktów)
>Można by postawić bardziej ogólne pytanie co dały ludzkości religie, czy był to faktycznie konieczny etap rozwoju cywilizacji itd.
I można by spróbować odpowiedzi: nie znamy żadnej ludzkie kultury wolnej od tej przypadłości, chociaż niektóre religie (zwane nonteistycznymi) radziły sobie bez bogów. Ba! - niektórzy prymatolodzy dopatrują się czegoś takiego u szympansów. Czekam tylko, aż bliższe obserwacje pozwolą wysnuć podobne podejrzenia wobec takich np. delfinów czy słoni albo krukowatego drobiu.

>Osobiście zawdzięczam chrześcijaństwu muzykę, która rozwijała się wszak w ramach kultów religijnych
>
>
Tu bym powiedział, że nie tak ze wszystkim, a nawet, że tylko przy okazji owego kultu.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365