 |
Czego Michalik i Kuria nie ma... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-03-2015 10:53 | Drobner (19539 punktów) | Czego Michalik i Kuria nie ma...
9 na 9 | #1 Cytat:Czy Michalik ma na imię "Kościół"...? Na które? Od kiedy? #2 Cytat:Żadna inna motywacja w ogóle nie mieści się w Michalikowej pale. On nie ma innych doświadczeń niż działać " na zlecenie" Watykanu i Mamony. Skądże więc inni mogliby mieć? Godność? Honor? - a co to takiego - zastanawia się do dziś Michalik... #3 Cytat:A to Marenin się u nich spowiadała i stąd znają intencje? Wszechwiedzący, kuria ich mać... A swoją drogą to 'miła' instrukcja dla sądu... Godność? Honor? - a co to takiego - zastanawia się do dziś Kuria cała... === Jak przyjemnie czytać takie projekcje jak #2 i #3. "To, co mówisz o innym - najwięcej mówi o Tobie". Drobner, psychologiczny... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 3 | Arminius (25555 punktów) | potęga odczuć | "Małgorzata Marenin, feministka i założycielka stowarzyszenia Stop Stereotypom wytoczyła byłemu przewodniczącemu Episkopatu proces z powództwa cywilnego, ponieważ poczuła się urażona wypowiedziami hierarchy na temat pedofilii".
Nie podzielam w pełni opinii Michalika na sprawy pedofilii, gender i rozwodów - tym niemniej jednak żyjemy w wolnym krakju i nawet Michalik ma prawo publicznie wypowiedzieć swoją opinię. Jeżeli robi to w sposób powszechnie przyjęty za dopuszczalny i kulturalny - nie ma problemu. Michalik nie użył wulgarnych określeń, nie zastosował poniżających porównań, nie odniósł się też do konkretnej osoby w swojej wypowiedzi. Jego słow anależy interpretować w kategoriach ostrej ale dopuszczalnej krytyki. Osobiste i subiektywne odczucia Pani Marenin nie mogą stanowić podstawy do kneblowania komuś ust. Bo wtedy ja - na przykład - mogłbyms twierdzić, iż ostra krytyka np. machyzmu czy też innych przejawów męskiego szowinizmu w wykonaniu danej feministki obraża mnie - i stosownie do zapodanego przykładu wnosiłbym przeciwko niej pozew o obrazę. Paranoja!!! Najpewniej w całej sprawie nie chodzi o meritum tylko o ideologiczne kopanie się z koniem.
|
|
 | 10 na 10 | Drobner (19539 punktów) | Odp: potęga odczuć | >Nie podzielam w pełni opinii Michalika na sprawy pedofilii, gender i rozwodów...
Wystarczy, że łączysz te trzy pojęcia. Już Cię mają w swoich szponach... Zakon Ojców Pedofilów (KK) działa zdecydowanie dłużej. O 'feminizmie' i 'gender' jeszcze się nawet samej 'Bozi' nie śniło, kiedy księżulkom ' uszy(?) stawały' do dzieci...
>Nie podzielam w pełni opinii Michalika na sprawy pedofilii, gender i rozwodów - tym niemniej jednak żyjemy w wolnym krakju i nawet Michalik ma prawo publicznie wypowiedzieć swoją opinię. Jeżeli robi to w sposób powszechnie przyjęty za dopuszczalny i kulturalny - nie ma problemu. Michalik nie użył wulgarnych określeń, nie zastosował poniżających porównań, nie odniósł się też do konkretnej osoby w swojej wypowiedzi. Jego słow anależy interpretować w kategoriach ostrej ale dopuszczalnej krytyki. Osobiste i subiektywne odczucia Pani Marenin nie mogą stanowić podstawy do kneblowania komuś ust. Marenin słusznie zarzuca Michalikowi oszczerstwo. Winny jest sprawca, nie ofiara. Winny jest każdy śliniący się klecha z lepkimi łapkami, nie dziecko, nie rodzice, nie idee.
1. Winna jest organizacja/instytucja, która osłania pedofilów. Inkryminowana wypowiedź Michalika jest kolejną próbą manipulacji - kolejnym wskazaniem innych 'winnych' zboczonej chuci zboczonych celibatariuszy. Wiadomo, kto najgłośniej wrzeszczy: "Łapaj złodzieja".
2. O samym fakcie ordynarnego kłamstwa Michalika nie mam co mówić, bo jest to kwestia moralności i uczciwości, które są absolutnie niekompatybilne w stosunku do kościoła kat, Kurii i Michalika. Nikt nie stosuje fizyki kwantowej do opróżniania szamba...
>Bo wtedy ja - na przykład - mogłbyms twierdzić, iż ostra krytyka np. machyzmu czy też innych przejawów męskiego szowinizmu w wykonaniu danej feministki obraża mnie - i stosownie do zapodanego przykładu wnosiłbym przeciwko niej pozew o obrazę. Dopuszczalna jest krytyka postaw i poglądów głoszonych publicznie. Niedopuszczalne jest publiczne kłamliwe i bezpodstawne zarzucanie innym źródeł swoich zboczeń i przestępstw. Właśnie to robi Michalik!
>Paranoja!!! Najpewniej w całej sprawie nie chodzi o meritum tylko o ideologiczne kopanie się z koniem. Następny 'wszystkowiedzący'... Też nie jesteś w stanie pojąć, że można jednak mieć normalne motywacje?
Drobner, miłośnik dojrzałych kobiet...
|
|
|  | 5 na 5 | Drobner (19539 punktów) | > Zakon Ojców Pedofilów (KK) działa zdecydowanie dłużej. O 'feminizmie' i 'gender' jeszcze się nawet samej 'Bozi' nie śniło, kiedy księżulkom ' uszy(?) stawały' do dzieci............................ a zwłaszcza chłopców. I nigdy się z tym nie kryli!  A trzeba było już wtedy umieć 'interpretować' elukubracje 'świętych'. Dałbym emotikona, gdyby to nie było tak ponure i obleśne. Drobner, nieświęty
|
|
|  | 1 na 3 | Arminius (25555 punktów) | bez cenzury | I nawet jeżeli to wszystko co Pan napisał byłoby prawdą - to nie ma podstaw do procesowania się z Michalikiem. Bo jego opnia - załóżmy że całkiem nieprawdziwa - była jak najbardziej dopuszczalna w ramach zasady wolności słowa i prawa do ekspresji własnych poglądów. Przyjęcie poglądu odmiennego oznaczałoby akceptowanie cenzury. Pana wypowiedź - na którą odpowiadam - jest także napisana "twardym" językiem ( dla mnie miejscami już jest przekroczona cienka czerwona linia) i jakaś nadwrażliwa wierząca osoba mogłaby się poczuć nim obrażona. I co wtedy? Nie dajmy się zwariować procesowaniem się o nie wiadomo co.
|
|
| |  | 8 na 8 | Drobner (19539 punktów) | Odp: bez cenzury | 1. Wyśmiewam nieracjonalność głupot. Mówię, że Kościół osłania pedofilów - księży. I tak nazywam całą organizację.
2. Nie posądzam niewinnych o przestępstwo. Nie zrzucam swoich win na innych. To robi Michalik!
Drobner.
|
|
| | |  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Drobner.
Jaki?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | >>Drobner. >Jaki? Sunya. Nie widać?
Drobner, mu.
|
|
| | |  | 5 na 5 | Drobner (19539 punktów) | > Mówię, że Kościół osłania pedofilów - księży.> I tak nazywam całą organizację.#1 Szef Zakonu Ojców Pedofilów w akcji szerzenia 'dobra': Cytat:Żyje sobie we Włoszech, w mieście Crema, niejaki Mauro Inzoli, który został księdzem. Profesja akurat dla niego wymarzona gdyż jest on pedofilem, a nigdzie pedofil nie ma tak dobrze jak pod skrzydłami i na łonie Santa Romana Chiesa... Pan Inzoli dał się złapać na działalności pedofilskiej i to na tyle poważnej, że sam papa Franio, znany ze złotego serca, wywalił gagatka do cywila, tak jak naszego ulubionego arcybiskupa Wesołowskiego. Inzoli się od decyzji odwołał i serducho papy Frania stopniało jak wosk na słońcu. Stanęło na tym, że gość został w stanie duchownym, ale nałożono na niego inną, nieludzką wręcz karę, mianowicie nakazano... dalsze "życie w modlitwie oraz skromności i wycofaniu"... Prokuratura włoska, po przesłuchaniu ponad 20 ofiar drania, aby wykluczyć istnienie dalszych nieznanych jej przypadków pedofilskiej działalności klechy, zwróciła się o pomoc prawną do Watykanu. Czyli, mówiąc ludzkim językiem, poprosiła o udostępnienie akt sprawy z procesu kanonicznego, który zaowocował w pierwszej istancji wykluczeniem typa ze stanu duchownego, a po apelacji tą straszliwą karą "życia w modlitwie"... Otóż ten mistrz hipokryzji zakazał współpracy z włoską prokuraturą i - uwaga, uwaga! - utajnił wszystkie dokumenty na temat przestępstw kumpla znajdujące się w Watykanie. Nazywa się to u nich poetycko: sub secreto pontificio. Lista ofiar klechy pedofila to teraz watykańska tajemnica państwowa. Franio sam dopilnował, osobiście. mmw.salon24.pl/636709,tajne-przez-poufne #2 E. Wójciak: "No i wybrali ch....". Prorokini..? Jasnowidzka...? NIE! Po prostu - nie mieli z czego innego wybierać. Nie ten ch... to inny... Drobner, niezaskoczony, ni ch...
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Betelgeza (48 punktów) | > Wszechwiedzący, kuria ich mać....Popłakałam się ze śmiechu. "Kupuję" ten tekst! Drobner pozwoli? A swoja drogą, pomyślmy, właściwie życie "w pokorze i modlitwie" to jednak może być szok dla takiego faceta  Może Franio jednak wiedział, co robi, może pomyslał, że jak ten gośc bedzie musiał całe dnie sie moglić pokornie i zachwywać skromnie, to naprawde pożałuje swych czynów..?  No i w sumie lepiej zamknąć gnoja gdzieś za murami, byle zdala od dzieci, niż puścić do miasta, gdzie bedzie mógł dalej robić to samo  (Szkoda jednak, że to raczej nie dlatego.) > Drobner, miłośnik dojrzałych kobiet...Hm, Drobner mnie zaiteresował odrobinę... Jak dojrzałych? ...Bo nie wiem, czy robić sobie nadzieję...
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | > >Wszechwiedzący, kuria ich mać.> ...Popłakałam się ze śmiechu. "Kupuję" ten tekst! Drobner pozwoli?Proszę bardzo! - 500 zł. (Już cenę opuściłem.) > A swoja drogą, pomyślmy, właściwie życie "w pokorze i modlitwie" to jednak może być szok dla takiego faceta Może Franio jednak wiedział, co robi, może pomyslał, że jak ten gośc bedzie musiał całe dnie sie moglić pokornie i zachwywać skromnie, to naprawde pożałuje swych czynów..?  > No i w sumie lepiej zamknąć gnoja gdzieś za murami, byle zdala od dzieci, niż puścić do miasta, gdzie bedzie mógł dalej robić to samo > (Szkoda jednak, że to raczej nie dlatego.)Oczywiście! "A ja coś wiem! I albo nie powiem, albo powiem!" Roma non locuta, causa finita. > >Drobner, miłośnik dojrzałych kobiet...> Hm, Drobner mnie zaiteresował odrobinę... Jak dojrzałych? ...Bo nie wiem, czy robić sobie nadzieję...>  18+. W odróżnieniu od wstrzemięźliwych seksualnie księży i zakonników. Drobner, Antares...
|
|
| | | | | |  | | Betelgeza (48 punktów) | > >...Popłakałam się ze śmiechu. "Kupuję" ten tekst! Drobner pozwoli?> Proszę bardzo! - 500 zł. (Już cenę opuściłem.)500zł za cztery słowa, jeden przecinek i jedną kropkę? Ależ Drobner łaskawy! Nie przymiarzając, jak proboszcz dobrodziej 
|
|
| | | | | | |  | | Drobner (19539 punktów) | Za hasło: "Cukier krzepi" Wańkowicz wziął 5000 zł. PRZEDWOJENNYCH!!!
Drobner, dumpingowy.
|
|
| |  | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | > Nie dajmy się zwariować procesowaniem się o nie wiadomo co.Jak to "o nie wiadomo co"? Chodzi o Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej...podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Ponadto: "Arcybiskup Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, przeprosił za swoje słowa o pedofilii i dziecku, które "lgnie, szuka miłości i zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga". Podczas krótkiej konferencji prasowej abp Michalik wyjaśnił, że jego wypowiedź była pomyłką wynikłą z pośpiechu." natemat.pl/77527,abp-jozef-michalikNa początku było słowo (powiedziane w pośpiechu). A potem pedofilia.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | żarty? | Czy to co Pan napisał to rodzaj żartu?
Michalik - jakąkolwiek mieć o nim opinię - nie obcował płciowo z małoletnim, a w każdym razie nic na ten temat nie wiadomo. Tak więc o to się z nim procesować nie można. Co do jego takich, siakich czy innych wypowiedzi na temat np. pedofili, feminizmu, czy gender - dopóki personalnie kogoś nie spostponuje - nie ma żadnych podstaw prawnych żeby wytaczać mu proces. To jego dobre prawo do opowiadania czegoś, co w opinii kogoś innego jest bzdurą. Żyjemy - na razie - w wolnym kraju. Oczywiście, feministka która go pozwała mogła to zrobić - bo innym prawem nam gwarantowanym - jest dochodzenie swoich praw przed sądem - ale przecież z góry wiadomo jest, iż z prawnego punktu widzenia jest ona bez szans - z powodu, o którym wyżej. Jej pozew jest formą sądowego pieniactwa obliczonego na rozgłos i medialne zaistnienie.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: żarty? | Doda została skazana za opinię, że Biblię napisali naćpani...
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
3 na 3 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Czego Michalik i Kuria nie ma... | Czego Michalik i kuria nie posiada? Na pewno poczucia przyzwoitości i zdolności do minimalnego obiektywizmu w ocenie sytuacji. Skoro już (oficjalnie i b. minimalistycznie) przeprosił i twierdzi że był to lapsus językowy to chyba sensownie byłoby adekwatnie się do tego zachowywać. Podejrzewam, że w takim wypadku również reakcja drugiej strony mogłaby być inna... No ale Michalik najwyraźniej nie jest zdolny wpaść na to że skoro za każdym otwarciem ust wypada mu jakiś "lapsus" to najlepiej byłoby odpuścić temat, i woli wnikać w intencje p. Mareniny. Które akurat nie są najistotniejsze w tej sprawie, bo sednem sprawy jest jego skandaliczna wypowiedź... a to z jakich względów p. Marenina zdecydowała się nie odpuszczać sprawy jest drugorzędne. BTW porównanie odpowiedzialności za własne słowa do "zamykania ust Kościołowi" to nieomal poetyckie omówienie
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|