> Dzień dobry.> Jako że interesuje się ewolucją, ciekawi mnie jakie posiadamy dowody na istnienie zjawiska> duplikacji genów. Czy może udało nam się ją zaobserwować na żywo pod mikroskopem? Być może dla wielu> z Was jest to bardzo proste pytanie. Jednak ja szukając w google nie znalazłem zadowalającej> odpowiedzi. Pozdrawiam.  > Zespół beckwitha-wiedemanna czasami jest spowodowany duplikacją. Rzadko ale jest. Ogólnie poszukaj chorób genetycznych spowodowanych duplikają. Czy ktoś to widział pod mikroskopem? Wątpię. Występuje pewnie rzadko a i z "zaobserwowaniem" może być kłopot bo musiałbyś rozwinąć nić dna i przeanalizować litery przed i po podziale - na ile mi wiadomo jest poza zasięgiem współczesnej technologii - głównie z powodu tego ze po 1 analizie - komórka jeszcze musi być na tyle aktywna aby sie podzielić a obecne techniki sekwencjonowania dna są raczej dla komórek śmiertelne.
|