Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak zaznaczyć swoją obecność?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
25-04-2005 10:47KissJak zaznaczyć swoją obecność?
W czasie, gdy epatowanie religijnością jest normą w publicznej TV, jest trendy we wszystkich mediach, niektórzy poczuli szczególny mandat do nawrócenia "niewiernych". Mandat ten wynika z poczucia siły i ilości ludzi, którzy zademonstrowali niedawno swoją przynależność. Ludzie myślący inaczej poukrywali się i do tej pory wypowiadają się jedynie we własnych gronach. Dla swego dobra w przyszłości konieczne jest zamanifestowanie swojej obecności i inności. Jak to zrobić pomimo swego lęku?

wlodi (21 punktów)Jak zaznaczyć swoją obecność?
>W czasie, gdy epatowanie religijnością jest normą w
>publicznej TV, jest trendy we wszystkich mediach, niektórzy
>poczuli szczególny mandat do nawrócenia "niewiernych".
>Mandat ten wynika z poczucia siły i ilości ludzi, którzy
>zademonstrowali niedawno swoją przynależność. Ludzie
>myślący inaczej poukrywali się i do tej pory wypowiadają
>się jedynie we własnych gronach. Dla swego dobra w
>przyszłości konieczne jest zamanifestowanie swojej
>obecności i inności. Jak to zrobić pomimo swego lęku?

a WIDZISZ stary ja mam inny problem u mnie w klasie wszyscy się podniecają że nie wierzą, wszyscy żartują i wyszydzają z religii, tradycji i wiary, jest mi często bardzo smutno bo ci niewierzący chociaż nie są większością dyktują warunki bo jest moda na odejście od kościoła na zasadzie buntu i niby nowoczesności. Tak naprawde ciężko jest mi w takiej sytuacji akcentować swoją przynależność do KK ale jakoś się staram tymbardziej że to fajni kumple ogólnie są ale strasznie ksenofobicznie nastawieni wobec KK

KissOdp: Jak zaznaczyć swoją obecność?
WIDZISZ "młody", nie musisz czuć się gorszy ani lepszy. Gdyby tylko zjawisko, o którym mówisz nie dotyczyło życia publicznego, a jedynie zwyczajnych relacji międzyludzkich. Tymczasem media są pod silną presją ilości "wiernych" i antycypują ich "potrzeby". Tymczasem koledzy maści Łopuszańskiego czy Pospieszalskiego poczuli się na siłach, by swobodnie działać w mediach. Spójrz od czego zaczynają się wiadomości i ile czasu poświęcają one na pewne tematy, albo na pierwsze strony Rzeczpospolitej czy Wyborczej w ostatnim tygodniu...
Ecce Nemo (83 punktów)Jak zaznaczyć swoją obecność?
Nie ma czego się bać, no może czasami samotności w swoich przekonaniach. Na tym dowcip polega żeby nie dać się zjeść z kaszą w początkowym okresie, później przyjdzie akceptacja. No może z lekka nieufnością
Ecce Nemo (83 punktów)
I jeszcze nie skarż się że myślący inaczej niż "ogół" poukrywali się w swoich gronach. Znajdziesz ich więcej niż myślisz, normalni ludzie nie obnoszą się publicznie ze swoimi przekonaniami i nie ciągną nikogo po sądach bo nie mają innych argumentów na potwierdzenie swych racji
Krzysko

>Jak to zrobić pomimo swego lęku?

Wykazalem sie odwaga graniczaca z heroizmem i nie zgasilem swiatla w czasie gdy swiatlo nalezalo gasic. Napisalem gosciowi, ktory spamowal moja liste dyskusyjna co o tym mysle. Mam swoje sprawy, szkoda czasu na duperele. imo wyrobilem 200% normy.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365