Manipulacja informacjami w celu uzyskania odpowiedniego efektu to najgorsza z możliwych zbrodni przeciwko demokracji i wolności człowieka do własnego światopoglądu.Ku swemu przerażeniu odkryłem w internecie następującą wiadomośc "Muzułmanie w Polsce od kilku dni z zaskoczeniem słuchają wiadomości na ich temat w polskich mediach. Od kilku dni słyszą bowiem, że Papież Jan Paweł II jest dla nich jak święty, oraz, że modlą się za niego. Bez względu na to jakie zasługi i jaką pozycję osoba Papieża - Polaka ma dla Polski i Polaków - katolików, to jest wbrew etyce dziennikarskiej podawanie nieprawdziwych informacji na temat stanowiska muzułmanów, wykorzystując ten czas, który jest czasem żałoby, zadumy i refleksji dla większości Polaków, czasem nieodpowiednim dla akceptacji jakichkolwiek odmiennych słow ze strony muzułmanów. Wierzymy jednak, że wielu Polaków, podobnie jak Papież, który potrafił wysłuchać argumentów innych, po zakończeniu okresu żałoby związanej z jego śmiercią i pochówkiem, będzie potrafiło wysłuchać sprostowania kłamstw, jakie słyszeliśmy ostatnio w mediach. Pragniemy bowiem powiedzieć, że pojęcie świętości ludzi, nieomylność człowieka są pojęciami obcymi dla islamu i muzułmanów, są one traktowane jako jedne z największych odstępstw od naszej religii. Zatem nikt z muzułmanów nie uważa Papieża za osobę świętą. Modlitwa muzułmanów posiada równie szczegółowe zasady. Islam nie przewiduje modlitwy za zmarłego niemuzułmanina. Wynika to między innymi z tego wersetu w Qur'anie. Allah (subhana wa teala) Mówi, co w języku polskim oznacza: "I nie módl się za któregokolwiek z nich, kiedy umrze, ani nie stój nad jego grobem!" oraz na podstawie wielu innych wersetów i hadisów. Z tego powodu, nie odbyła się specjalna modlitwa, w żadnym z meczetów w Polsce. Ekipy telewizyjne i dziennikarze, którzy byli w rożnych meczetach, zostali o tym poinformowani. Mimo to robili zdjęcia muzułmanom, podając, że modlą się oni za Papieża, co nie było zgodne z prawdą (...) " Szanowałem i szanuję JP II jako człowieka dialogu , uznaję jego za jeden ze swoich autorytetów, tym bardziej czuję się zobowiązany do wyrażenia protestu. Proszę o rozsądne opinie katolików i wyznawców innych religii.Wykorzystywanie śmierci Karola Wojtyły do szerzenia jakiejkolwiek propagandy to rzecz - w mojej opinii - wstrętna i trzeba temu przeciwdziałac. Źródło "http://raport.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?13678" |