Skoro mamy w pełni tzw. sezon ogórkowy, proponuję turystyczny wypad na jedno z onetowych forów, noszące tytuł " Kosciół w Polsce i na świecie" - dla bywalców KwPinś. Oto link: wiadomosci.onet.pl/4,15,10,80395,0,0,forum.htmlDyskusje na "Racjonaliście" są dość uładzone, złosliwości - w stylu akademickim. Tam lata mięso: funkcjonuje redakcyjna cenzura tak prewencyjna jak i następcza, był okres cenzury wybitnej i jednostronnej; zaczął sie na czas jakiś przed śmiercią Jana Pawła II i trwał po - jakies ogony za soba wlecze. Dyskutuje się merytorycznie nie gorzej niż tu (stały, niegłupi skład) - cóż, kiedy o niczym, najczęściej o watpliwych przymiotach przeciwnika. Jest to chyba lepsze odzwierciedlenie świata realnego Polski współczesnej i stosownego klimatu. Klimatu, w którym i katolicy rozumni i cywilizowani niemal nigdy nie posuwają się do gestu komunistów rozumnych i cywilizowanych: trzaśnięcia legitymacja o stół - cóz, tam chodziło o rzeczy z tego świata, zatem ewentualna strata jawiła sie mniejszą albo gotowośc jej poniesienia była większa. W każdym razie labilne jako całośc choć stabilne jednostkowo forum KwPinś (niegdyś tam pisałem) przypomina terakotową armie cesarza Quin Shihuanga - są to jednak dwie wrogie armie, zakopane w piasku w największym ogniu bitwy. |