Racjonalista - Strona głównaDo treści
dzien papieski - jaki to ma sens?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
28-07-2005 20:26bobnis (51 punktów)dzien papieski - jaki to ma sens?
Chcialbym wyrazic swoja opinie na temat uchwalenia przez Senat 16 października tzw. "Dniem Papieskim". Według mnie uchwalanie kolejnego dnia wolnego wcale by nie zachwyciło naszego Rodaka. Należało by sie tutaj kierowac raczej Jego naukami: dbaniem o biednych, wieksza tolerancja i akceptacja innych, pomoca potrzebujacym a nie ustanawianiem kolejnego "Dnia". Zdaje sobie sprawe ze podniesienie reki i nacisniecie przycisku mniej kosztuje niz sposorowanie wiekszej liczby stolowek dla biednych czy wyjazdow wiekszej liczby dzieci z biednych rodzin na kolonie... moim zdaniem Prezydent nie powinien podpisac tej Ustawy...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Szewczak (4752 punktów)
(zablokowany)
Świat kościelnych lub powiazanych nigdy dość , zawsze to okazja do mszy i tacy.

babsy (227 punktów)
No przecież MUSIELI coś takiego uchwialić. To było wiadome już od po śmierci papieża (a nawet przed), podobnie jak mania nazywania imieniem JP 2 ulic, szkół, przedszkoli, stawiania stutysięczynych pomników itd. Żenada...
agnus dei
uwazasz, ze by JEGO EGO to nie zachwycilo?
juz za zycia MU pomniki stawiali i jakos nie protestowal...( ......bo pewnie nic nie wiedzial... )
a niech sobie wala swiat ile chca - dla roboli to lepiej bo moglby byc kolejny dzien wolny od panszczyzny za jalmuzne...
hmmm... tak sobie marze: ze przydalby sie nam jeszcze jakis Osama 2 ( bo nr1 to juz chyba dawno w piachu... ) to by moze po wolnych sobotach wywalczonych przez Lecha 2 ( nr 1 orle gniazdo znalazl ) wywalczyl wolne piatki! i dopiero byloby super!
takich weekendow to nawet w sztajnach by nie mieli!

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365