Racjonalista - Strona głównaDo treści
ciekawa stronka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
23-03-2006 10:05Niepodamciekawa stronka
Jesli bedzie to czytal osobnik o nicku antyk polecam mu i wszystkim stronke
www.aho-on(*)/akta/prace/procesyoczary.html

Gosia (9452 punktów)
>Jesli bedzie to czytal osobnik o nicku antyk polecam mu
>i wszystkim stronke
>www.aho-on(*)/akta/prace/procesyoczary.html

A niech to licho! Jestem wiedźmą! Czy ktoś wie,gdzie można nabyć niepalną konfekcję damską?
Pozdrawiam ( gorąco ).
Balkowski (5685 punktów)
>A niech to licho! Jestem wiedźmą!

W świetle reguł rozpoznawania wiedźmy po prostu nie ma wyboru, tak czy siak musisz być wiedźmą (cytat):
- jest ładna i swoim widokiem kusi mężczyzn
- jest brzydka

Volrath (3440 punktów)
A ja nawet nie mam cienia szans by zostać wiedźmą!
Co najwyżej wiedźminem lub co gorsza wiedźmikołajem!
To jawna dyskryminacja płciowa...
Gosia (9452 punktów)
>A ja nawet nie mam cienia szans by zostać wiedźmą!
>Co najwyżej wiedźminem lub co gorsza wiedźmikołajem!

Co gorsza?! Bycie wiedźmikołajem szczytne jest i basta!Bądź dumny i sław swego Twórcę ( T.Prachetta )a Świat Dysku będzie Ci dany!
Pozdrawiam i do zobaczenia na wspólnym stosie
Truite (108 punktów)
>A ja nawet nie mam cienia szans by zostać wiedźmą!
>Co najwyżej wiedźminem lub co gorsza wiedźmikołajem!
>To jawna dyskryminacja płciowa...

Ojejku! jaka szkoda poprostu musisz złożyć zażalenie na ręce organizacji nie-femistycznej

Ale tak na serio, okropna tragedia tylu ludzi ( nie tylko kobiet, bo także synków, córeczek, czasami mężów) zgotowana przez instytucję kościelną. A Kościół miał przecież nieść nadzieję, a tak naprawdę, im bardziej poznaję historię KRK, tym bardziej przestaję wierzyć w człowieka...

Pozdrawiam!
MaLk__
Ja natomiast radzę podejść do linkowanej strony z rezerwą, gdyz zawiera wiele błędów i nieścisłości historycznych.

Chociażby z podstawowego punktu widzenia - kierując sie tytułem, artykuł powinien dotyczyć procesów o czary w średniowieczu, podczas gdy treść dotyczy w przeważającej wielkości odrodzenia.

Głupawe błędy, takie jak pomylenie kolejności bulli "Summis..." i "Młota na czarownice", przetykane są błędami poważnymi, takimi jak mylenie (skutkujace utożsamieniem w końcowym odbiorze) inkwizycji kościelnej z działalnością sądow świeckich (np. na podstawie Constitutio Criminalis Carolina) czy twierdzenie, że kataryzm to "wiara jak najbardziej chrześcijańska" (podczas gdy z chrześcijaństwem ruch ten miał tak mało wspólnego, że poddawane w wątpliwość jest w ogóle uznanie go za herezji, a raczej za odrębna religię), prześladowana pod pretekstem ścigania czarów (co jest bez sensu, bo inkwizycja została stworzona właśnie do ścigania herezji takich jak kataryzm i, wobec takiego ukształtowania kompetencji, nie potrzebowała "czarownego" pretekstu, zwłaszcza, że w czasach katarskich czary nie należały do kompetencji inkwizycji). Tekst ten kompromitują także inne elementy, takie jak błąd w podaniu nazwy miasta - miejsca masakry (Beziers).

Autor oskarża "niektórych" o kłamstwa w zakresie inkwizycji, a sam "prostuje' je poprzez kłamstwa jeszcze większe. Bzdurą kompletną jest twierdzenie, że proces inkwizycyjny nie ma nic wspólnego z inkwizycją i pojawił się dopiero za sprawą CCC. Proces inkwizycyjny powstał właśnie w oparciu o inkwizycję, skąd ustawodawstwo świeckie zaimplementowało rozwiązania proceduralne.

Analiza błędów i nadużyć tego tekstu wymagałaby spisania artykułu równie długiego, a może nawet dłuższego niż sam analizowany tekst, więc poprzestanę wyłącznie na powyższym zasyngalizowaniu problemu.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365