 |
Kobieta w reklamach i fałszowanie rzeczywistości Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-04-2018 12:00 | MaxGolonko2 (438 punktów) | Kobieta w reklamach i fałszowanie rzeczywistości | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | wymiary....problemu? | >Gdzie są granice photoshopa w reklamie i jak kobiety mają dorównywać takim >anatomicznym wzorcom?
Problem ma bardzo poważny, praktyczny wymiar. Otóż męski narybek napatrzywszy się (także na stronach porno) na "fejki" cielesne jak w pana podlinkowaniu - nie chce potem akceptować niedoskonałych kształtów kobiecych w realu.
|
|
 | 4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | Odp: wymiary....problemu? | > Otóż męski narybek ... nie chce potem akceptować niedoskonałych kształtów kobiecych w realu.Pornoprzemysł ma już rozwiązanie: sexlalki, plastikowe wcielenia photoshopa. Np.: www.amazon(*)=1&refRID=2MPCYVMAN8Y4685SPZSVSą nawet - dla szajbusów - lale z opcją gwałtu... Party przyszłości: każdy przychodzi z plastikowym partnerem/ partnerką...
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | 2 na 2 Stefanowicz (2544 punktów) (zablokowany) | |
|
| |  | 1 na 1 |
 | 1 na 1 Stefanowicz (2544 punktów) (zablokowany) | >Problem ma bardzo poważny, praktyczny wymiar. Otóż męski narybek napatrzywszy się (także na stronach porno) na "fejki" cielesne jak w pana podlinkowaniu - nie chce potem akceptować niedoskonałych kształtów kobiecych w realu.
Szczególnie, że ten "męski narybek" bardziej zapatrzony jest w starsze kobiety... właśnie te niedoskonałe. Jakieś dziwne obserwacje ma Pan.
|
|
|  | | Arminius (25555 punktów) | zdaniem Zimbardo |
> Szczególnie, że ten "męski narybek" bardziej zapatrzony jest w starsze kobiety... >właśnie te niedoskonałe. Jakieś dziwne obserwacje ma Pan.To nie moje obserwacje - to wyniki badań. i opinie sław naukowych: "In his book, The Demise of Guys, Philip Zimbardo writes, "From the earliest ages, guys are seduced into excessive and mostly isolated viewing and involvement with ... pornography." The primary fear expressed by Zimbardo is that boys' brains are being rewired to demand unrealistic levels of novelty, stimulation and excitement, and as a result they are becoming out of sync with real-world relationships. Wilson also asserts that young male porn users may experience negative consequences, and his fears are backed up with first-person accounts on the YBOP website. Young males struggling with porn abuse routinely post statements like: • I started watching porn at 10 and fapping [masturbating] soon after, several times a day for the last four years until I decided to quit. I had many reasons for starting nofap [abstinence from masturbation]: girls, anxiety, depression, and I couldn't figure out why I felt so dead inside. • I had weird fetishes and could not stay hard during sex. • What was worse than the PIED [Porn-Induced Erectile Dysfunction] was the desensitization to the world. I found it hard to enjoy anything at all. Clearly, the young males posting on YBOP have experienced negative consequences related to porn use. It is important to keep in mind, however, that YBOP represents a limited population sample, with opinions skewed by the experience of boys drawn to the website. In other words, boys who aren't struggling with porn use don't search for a website discussing problematic porn use, while boys who are struggling do. Either way, the concerns expressed on YBOP are clear evidence that porn use can indeed become a current and perhaps long-term issue for some boys." www.huffin(*)line-pornograph_b_5881782.html
|
|
| |  | Stefanowicz (2544 punktów) (zablokowany) | Odp: zdaniem Zimbardo | Znam badania, które mówią zupełnie co innego. Pewnie dlatego, że człowiek jest istotą pełną sprzeczności.
|
|
2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Kobieta w reklamach i fałszowanie rzeczywistości | >Gdzie są granice photoshopa w reklamie...
W świadomości konsumentów: trzeba wiedzieć, że te reklamowe zjawy to ściemy.
>i jak kobiety mają dorównywać takim anatomicznym wzorcom?
Są bez szans. Ale nie powinny się porównywać: żaden dermatolog nie zrobi ze skóry tego, co PS. Problem stary jak świat: antyczni Grecy czy Rzymianie też musieli patrzeć na marmurowe ideały...
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | Photoshopowanie rzeczywistości nie dotyczy tylko kobiet, również facetów, a także ich rodzin, domów, mieszkań, samochodów, sposobu spędzania czasu, itd.. Jak ktoś zaczyna porównywać swoje życie i otoczenie do tego z reklam, to znaczy, że czas zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.
|
|
 | | Matix (5786 punktów) | A co jeśli tym kimś są dzieci i nastolatkowie? Czy to ich wina, że dorastają otoczeni takim, a nie innym środowiskiem?
"Głupi jak Niemiec"
|
|
|  | | finerbijk (17282 punktów) | >A co jeśli tym kimś są dzieci i nastolatkowie? Czy to ich wina, że dorastają otoczeni takim, a nie innym środowiskiem? Cóż, jak to się kiedyś mówiło 'life is brutal and full of zasadzkas'. Można apelować do rodziców i wychowawców, żeby wpajali im co w życiu ważniejsze (jeśli potrafią) i samemu to robić, będąc w takiej roli, ale ulizanych reklam nie zabronisz, nie ma takiego kryterium jakie by można do tego zastosować.
|
|
| |  | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >Można apelować do rodziców i wychowawców, ...
Zamiast religii w szkole (na to dzieciaki coraz trudniej nabrać...) trzeba by maluchom wrzucić coś o kolejnym picu - czyli cyfrowej i medialnej rzeczywistości.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | |  | 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | >Zamiast religii w szkole (na to dzieciaki coraz trudniej nabrać...) trzeba by maluchom wrzucić coś o kolejnym picu - czyli cyfrowej i medialnej rzeczywistości. To może i nie jest zły pomysł, gorzej z realizacją. W końcu to dorośli im wciskają te wszystkie elektroniczne gadżety. Dzieciaki ich nie produkują przecież. Co prawda, dalej już dzieciaki mogą tworzyć jakieś własne treści, jednak one po prostu wykorzystują te urządzenia do czego zostały przeznaczone. Moim zdaniem, właściwa jest nauka krytycznego myślenia, zaszczepienia jakiejś odporności na chwytliwe czasem idee które nie zawsze muszą być komunikowane w szczytnym celu, ale tylko żeby kogoś zwykle wykorzystać lub nadużyć. Jak to zrobić nie wiem. Dorośli dają się nabierać, a co tu dzieciaki.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >To może i nie jest zły pomysł, gorzej z realizacją.
Ale jakieś alternatywy trzeba mieć. W państwie, gdzie oświatą steruje kościół i partia, to raczej marzenie ściętej głowy.
>Moim zdaniem, właściwa jest nauka krytycznego myślenia,...
Zacząłbym od krytycznego patrzenia...Rzecz jasna, jako elemencie/ etapie krytycznego myślenia...
>zaszczepienia jakiejś odporności na chwytliwe czasem idee które nie zawsze muszą być komunikowane w szczytnym celu, ale tylko żeby kogoś zwykle wykorzystać lub nadużyć.
Myślę, że punktem wyjścia byłaby prosta maksyma: ludzie nie chcą/ nie lubią być oszukiwani.
>Dorośli dają się nabierać, a co tu dzieciaki.
Fakt. Ale to, co nazywasz photoshopowaniem rzeczywistości ma długą tradycję: kiedyś nazywało się po prostu fałszowaniem/ zakłamywaniem rzeczywistości. Teraz przybrało globalnego rozmiaru. Wróciłem właśnie z supermarketu: ze stoiska z prasą patrzyło na mnie dziesiątki mumii celebrytów zphotoshopowanych do granic rozpoznawalności, specyficznej identyczności... Aż się prosi o informację (analogiczną do ostrzeżenia na papierosach): te gęby kłamią.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
1 na 1 Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) |
Straszne! Nie można przestać na to patrzeć!
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) |
Dziękuję za plusa, ale to naprawdę jest okropne! Proszę koniecznie dostarczyć więcej próbek, by można się do tego jakoś przyzwyczaić i na przyszłość nie reagować tak gwałtownie. 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | | szarley (54913 punktów) | > Dziękuję za plusa, ale to naprawdę jest okropne! Proszę koniecznie dostarczyć więcej próbek, by można się do tego jakoś przyzwyczaić i na przyszłość nie reagować tak gwałtownie.  Plusa dostałeś ode mnie, a to nie ja te skróty zamieściłem. Ale skoro ignorujesz moje wypowiedzi....
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|