Racjonalista - Strona głównaDo treści
Audacter caluminiare semper aliqit haeret

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
10-04-2018 10:39Koraszewski (82900 punktów)Audacter caluminiare semper aliqit haeret
Ocena 2 na 4
Nowy wspaniały świat nie jest tak bardzo nowy. Już starożytni Rzymianie mawiali "szkalujcie śmiało, zawsz coś przylgnie.
W naszym nowym świecie jednak to i owo zdumiewa. W dwa dni po chemicznym ataku wojsk syryjskich na własną ludność dowiedzieliśmy się, że Syria będzie przewodniczyć zespołowi ONZ ds. walki z bronią chemiczną. W tym samym czasie świat dowiedział się, że (podobno) Izrael zbombardował bazę lotniczą w Syrii (Izrael nie zaprzecza), świat informuje o tym wydarzeniu ilustrując wiadomość zdjęciami dzieci zatrutych w ataku chemicznym przeprowadzonym przez armię syryjską www.israel(*)trike-in-syria-hurt-children/. Tymczasem Hamas zorganizował długofalowe próby "pokojowego naruszania granicy z Izraelem z użyciem broni palnej, bomb, przedzierania się uzbrojonych demonstrantów na teren Izraele oraz paląc 10 tysięcy opon samochodowych. ("Rząd" Gazy złożył protest do ONZ o wstrzymanie dostaw opon przez Izrael.) Ponieważ prasa zachodnia podaje tylko informacje uzyskane z Ministerstwa Zdrowia Gazy więc nie mamy danych o liczbie zatrutych dymem palonych opon. (Organizacje ekologiczne nie piszą o katastrofie ekologicznej, ale mieszkańcy Gazy podobno bardzo narzekają.) Ministerstwo Zdrowia Gazy podaje informacje o liczbie zabitych Palestyńczyków, ponieważ podaje szczegółowe dane wraz z ich nazwiskami, bez trudu można ustalić, że niemal wszyscy są mężczyznami, będącymi aktywnymi członkami Hamasu bądź Islamskiego Dżihadu.
Reuters donosił, że Papież powiedział o strzelaniu do bezbronnych Palestyńczyków (Watykan dementuje.)
To tylko rzut oka na tradycję szkalowania, która była dobrze rozwinięta już w starożytności, ale teraz nastąpił znaczny postęp. Przy światowych mediach forum "Racjonalisty" to pchełka, chociaż może trochę przykro, bo strona miała być kontynuacją pisma założonego przez Tadeusza Kotarbińskiego.


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Absolutnie nic nie broni "Forum Racjonalisty" formułować głosów na rzecz Izraela. W cywilizowanych krajach i stronach fora dyskusyjne są polem wymiany myśli i opinii. Czasami ogranicza się je względami kultury wypowiedzi. Jedynie w totalitarnych bantustanach nad dyskusją wisi konsylium sprawdzające prawdziwość opinii POLITYCZNYCH.

Postulując prawdziwość opinii politycznych mam często wrażenie, że w istocie działasz przeciw Izraelowi. Polacy są przekorni politycznie. Wolnomyśliciele są przekorni w dwójnasób. Kiedy dziś dominuje tutaj wobec Izraela retoryka paranoika Arminiusa jestem proizraelski (choć przyznaję, że głupota polityków izraelskich nie ułatwia tego - a propos ostatniego konfliktu). Gdyby dominowała retoryka proizraelska przekora prowadziłaby nas ku krytyce Izraela. Dlatego optymalnie gdy głosy się równoważą. Wtedy można oceniać bardziej merytorycznie. Dlatego zapraszam na forum obrońców Izraela
10-04-2018 12:18 
 Ocena 3 na 7
Arminius (25555 punktów)I ja też
>Dlatego zapraszam na forum obrońców Izraela

I ja też.
Niech spróbują znaleźć jakąś "szatę" dla Izraela - bo król jest nagi i wszyscy już nie mają wątpliwości kim jest i co sobą reprezentuje.
Dwa dni temu w Radio Talk FM (radiowa edycja "Gazety Wyborczej") prowadzący program redaktor nazwał ostatnie zabójstwa Palestyńczyków przez siły izraelskie: "zbrodniami" i "ludobójstwem".
10-04-2018 13:09 
 Ocena 2 na 4
Koraszewski (82900 punktów)Odp: Audacter caluminiare semper aliqit haeret
W cywilizowanym dziennikarstwie nie publikowało się sturmerowskiej propagandy (ale rozumienie tego co cywilizowane najwyraźniej się zmieniło). Na wymienianie myśli w gadzinówkach nie bardzo się piszę.Parę razy próbowałem ci wyjaśniać, że nie zajmuję się obroną Izraela, a obroną przed dziennikarstwem kłamstwa. Najwyraźniej trudno ci zaabsorbować ideę, że można się kłamstwem brzydzić. Jeśli idzie o tę głupotę polityków izraelskich, to wydaje mi się, że rozumiem twoje "argumenty". Ostatecznie niektórzy kochają Palestyńczyków za gotowość zabijania Żydów i współczują Palestyńczykom, że tak rzadko im się to udaje. Rozumiem, że głupotą jest odpieranie ognia i łapanie uzbrojonych terrorystów przekraczających granicę. No oczywiście masz prawo do swojej opinii, ale ja jej jednak nie podzielam i nie sądzę, że byłbyś taki wesolutki gdyby to nasza granica była obiektem ataku. Za zaproszenie dziękuję, ale mam ciekawsze zajęcia.
10-04-2018 14:14 
 0 na 2
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Rozumiem, że głupotą jest odpieranie ognia i łapanie uzbrojonych terrorystów przekraczających granicę.

Chodziło mi tutaj o konflikt dyplomatyczny z Polską i współodpowiedzialność za Holocaust.
10-04-2018 18:39 
 Ocena 1 na 3
Koraszewski (82900 punktów)
A... obawiam się, że tu nie ma mądrych, obawiam się, że politycy PiS zrobili co w ich mocy, żeby rozjątrzyć i zniszczyć cały dorobek ostatnich dziesięcioleci, obawiam się, że coś się komuś pomyliło, zgadzam się co do głupoty polityków, ale może to nie ci politycy. Chociaż możesz mieć inne informacje. Głupstwo Lapida chyba jednak blednie, przy głupstwach Morawieckiego i innych polityków PIS (i nie tylko) wiele by mówić. Byliśmy uważani za jeden z najmniej antysemickich krajów Europy. Drzemał sobie ten polski antysemityzm po różnych forach, gdzie przytulano naszych neonazistów, ale przynajmniej nie trafiał na czołówki gazet. Teraz potomkowie tych, którzy tak dzielnie korzystali z niemieckiej okupacji odetchnęli pełną piersią. Nareszcie można dać upust lekko skrywanym wcześniej uczuciom.

Tak czy siak, rzeczywistość jawi się odmiennie w zależności od potrzeby serca, zaś obserwatorowi pozostaje jedynie dokumentowanie tej wspaniałej różnorodności:

We will take down the border (with Israel) and we will tear out their hearts from their bodies.
Hamas leader Yahya Sinwar, April 6, 2018, on Al Jazeera TV

The sit-in demonstration is set to culminate on May 15 - the day after Israeli independence
NBC News, April 5, 2018
10-04-2018 19:25 
 Ocena 3 na 3
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Byliśmy uważani za jeden z najmniej antysemickich krajów Europy.

Na jakiej podstawie tak uważasz?
Do niedawna co i rusz pisano jedynie o polskich obozach. Nie byliśmy przez nikogo uznawani za naród tolerancyjny. Po prostu brak realnego antysemityzmu był obiektywnym faktem o którym mówili nasi polscy Żydzi, wyznając, że jedynie w Warszawie można zrobić festiwal kultury żydowskiej bez specjalnej obstawy policji. To że obecnie pojawiła się w przestrzeni większa krytyka Żydów i Izraela było jedynie reakcją na retorykę płynącą z Izraela i próbę ingerowania w polski proces legislacyjny. Jeśli mimo tego nadal będzie można organizować festiwale kultury żydowskiej bez specjalnej obstawy policyjnej to będzie znaczyło, że niewiele się zmieniło.
10-04-2018 21:17 
 0 na 2
Koraszewski (82900 punktów)
Obawiam się, że brakuje ci wiedzy. "Polskie obozy" to wymysł
Amerykanów od pierwszego artykułu Karskiego, do którego redakcja dodała absurdalny tytuł (oczywiście bez złych intencji, raczej w rozumieniu geograficznym), tam to się utarło i spokojna reakcja pomagała, ale nie za bardzo, bo jak wiesz Obama tego użył (znów bez złej woli, a dlatego, że w amerykańskim piśmiennictwie to pokutuje). Na jakiej podstawie uważam, że byliśmy w ostatnich latach uważani za najmniej antysemicki naród? No cóż, mamy badania i mamy garść faktów. Badania dotyczą postaw, fakty liczby czynnych ataków antysemickich. Tych ostatnich najwięcej było we Francji, jeśli idzie o postawy to najgorzej jest w Niemczech. Tolerancyjnym narodem nie jesteśmy, ani w stosunku do ludzi o innym kolorze skóry, ani w stosunku do innych narodowości, więc skąd te aspiracje? Antysemityzm istniał cały czas, ale od 1968 roku nie był w Polsce używany jako narzędzie polityczne. Od wielu lat w Kościele nasilał się nurt nawiązujący do starych tradycji, a partie przykościelne doskonale wyczuwały okazję. Ciekawe jak prawicowy antysemityzm zlewa się z tym lewicowym (udającym obronę praw człowieka i szermujący rzekomym współczuciem,ale tylko do tych Palestyńczyków, którzy deklarują gotowość wykonywania prac zleconych). Miłości do gangsterów towarzyszy wstręt do tych Palestyńczyków, którzy autentycznie chcieliby pokoju i bardziej demokratycznego jeśli nawet nie państwa to samorządu. Jest ich całkiem sporo, ale ani lewicowi ani prawicowi antysemici zupełnie się nimi nie interesują. Nic dziwnego. Ci ludzie psują radość nienawiści, a tego się nie wybacza.
10-04-2018 21:58 
 Ocena 3 na 3
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>"Polskie obozy" to wymysł
>Amerykanów od pierwszego artykułu Karskiego, do którego redakcja dodała absurdalny tytuł

Fajnie, że to zauważyłeś, bo zazwyczaj ludzie owe "polskie obozy" przypisują samemu Karskiemu, a nie redakcji.

>oczywiście bez złych intencji, raczej w rozumieniu geograficznym

Może tak, może nie. Faktem jest, że Karski w tekście użył tylko jednego sformułowania "żydowskie obozy śmierci", zaś redakcja przerobiła to na "polskie obozy śmierci".

>tam to się utarło i spokojna reakcja pomagała, ale nie za bardzo, bo jak wiesz Obama tego użył

No i po jego wystąpieniu liczba odwołań do polskich obozów zauważalnie wzrosła.

Nie obwiniam Żydów za "polskie obozy", ale są pewne środowiska żydowskie, które ewidentnie ten temat wykorzystują. Coś musi być mocno nie tak z poziomem świadomości tego tematu w samym Izraelu, skoro izraelska prasa ot tak może puścić "wyznanie" osoby, która przeżyła Holocaust i mówi, że w Auschwitz mordowali Polacy.

>Od wielu lat w Kościele nasilał się nurt nawiązujący do starych tradycji

I to dlatego Tok FM rozpisuje się z niesmakiem o "Proizraelskich sympatiach Tadeusza Rydzyka"? Nurt się nasilał w polskim kościele, ale proizraelski. W ubiegłym roku wydawało się, że Izrael zostanie partnerem strategicznym Polski, skoro już nawet w Radio Maryja celebrowano więzi polsko-izraelskie. A później bum i kryzysem dyplomatycznym Izrael skutecznie ten trend wyhamował.


11-04-2018 17:47 
 Ocena 1 na 3
Koraszewski (82900 punktów)
>>"Polskie obozy" to wymysł Amerykanów od pierwszego artykułu Karskiego, do którego redakcja dodała absurdalny tytuł. Fajnie, że to zauważyłeś, bo zazwyczaj ludzie owe "polskie obozy" przypisują samemu Karskiemu, a nie redakcji.<

No cóż, ja z Janem Karski rozmawiałem o tym osobiście i wiem co o tym mówił.

>>oczywiście bez złych intencji, raczej w rozumieniu geograficznym. Może tak, może nie.<

Jest takie powiedzenie, nie przypisuj złej woli temu co można przypisać głupocie.

"Środowiska żydowskie". Tak się składa, że Żydzi to ludzie, a ludzie są różni. Może ta nacja ma najwięcej nagród Nobla na głowę, ale i głupich tam nie brakuje, więc zamiast pisać o "środowiskach żydowskich" może lepiej o konkretnych postaciach.

Rydzyk - wiele razy musiałem tłumaczyć kim jest ten człowiek. Pozory jak wiadomo mylą, a gładkie słówka zwodzą. Rydzyk to warchoł,który zupełnie zręcznie wykorzystuje niewiedzę.

Wracamy do pytania co to jest wolność słowa, gdzie, z kim i jak dyskutować? Z pewnością nie warto dyskutować z ludźmi, którzy mają własne fakty i handlują paranoją. Takich Arminiusów, fanerbijków czy Burnhamów są w Polsce dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy. Mamy ich w Sejmie, mamy na wszystkich forach i tylko w nielicznych miejscach po dwóch trzech próbach wyrzuca się warchołów za drzwi, żeby pozostali mogli rozmawiać. Bo nie chodzi o to, żeby mieć identyczne poglądy, a raczej o to, żeby przy szacunku dla faktów zrozumieć odmienność ich interpretacji. Tak jak demokracja nie może oznaczać anarchii, tak swoboda słowa nie może oznaczać swobody warcholstwa. Mam wrażenie, że w dzisiejszym świecie coraz więcej ludzi ma problem ze zrozumieniem różnicy. Majaki Arminiusa obchodzą mnie tyle co zeszłoroczny śnieg. Racjonalista nadal mnie musi obchodzić, bo zbyt wiele w to zainwestowałem.
Arminius (25555 punktów)sam się wylecz lekarzu!
>Już starożytni Rzymianie mawiali "szkalujcie śmiało, zawsz coś przylgnie.

W chwili obecnej zaś propaganda żydowsko - syjonistyczna w myśl tej zasady bezczelnie szkaluje wszystkich, którzy krytykują politykę Izraela - oskarżając ich o antysemityzm. Medice cura te ipsum!!!
Burnham (1149 punktów)Odp: Audacter caluminiare semper aliqit haeret
Nie wiem skąd Pan wie, że to Syria stoi za atakiem skoro siedzi sobie spokojnie w kapciach w domku nad Wisłą, popijając herbatkę podczas pisania tego typu komentarzy. Ja nie wiem kto właściwie zamordował tych ludzi bo nie ma mnie na tamtej wojnie i generalnie rzecz biorąc unikam tych, którzy zawsze o takich atakach militarnych wiedzą wszystko. Przed tego typu ludźmi ostrzegał mnie już Orwell komentując wojnę domową w Hiszpanii, przesądzając razem z Arthurem Koestlerem, że historia dobiegła końca bo od tamtej chwili można było dowolnie fabrykować zdarzenia i tworzyć "fakty".

Co do Izraela to pozytywnym aspektem całego ostatniego ataku tego kraju na Polskę jest fakt, że wiadomo kto przez cały czas stał za poniżaniem Polski na arenie międzynarodowej publikując kłamstwa o polskim udziale w mordowaniu Żydów i kto finansuje kreatury typu Jana Tomasza Grossa, przed którym dawno temu ostrzegał Jerzy Giedroyc. Oto, na ten przykład, próbka tego co potrafi typowy przedstawiciel narodu żydowskiego, będący jego elitą, Alan Dershowitz, profesor prawa amerykańśkiego. Przyjeżdża sobie prof. do Polski i drze mordę na polskim uniwersytecie (jakby Polacy nie potrafili spokojnej mowy zrozumieć ...), że Grossa i jego narrację należy wspierać, a kto tak nie czyni ten przyłącza się do grona kłamców.

www.youtube.com/watch?v=O1-3WTNfGCY
www.wsj.co(*)s-to-censor-history-1517876380

Kupiłem też swojego czasu jego książkę, sądząc że to mądry człowiek, "America on Trial" i niestety zawiodłem się strasznie bo mimo, że jest on profesorem prawa to porównując jego wypociny do znakomitej książki prof. Lawrence'a Friedmana "A History of American Law" to nie ma on w kwestii amerykańskiego prawa nic naukowego do przekazania. To jest taki wodzirej z tytułem naukowym - prawnikiem zapewne był znakomitym, ale jako nauczyciel jest kompletnie beznadziejny. Przytaczam tę postać z jednego powodu: otóż nie ma on o Polsce nic miłego do powiedzenia, ale za to bardzo ceni sobie Michnika pisząc o nim "The great Adam Michnik, a Polish dissident of Jewish descent, observed that when the Communists controlled that country, the church was a champion of dissent and free speech. But as soon as Communism was toppled (jak jasna cholera z tym "toppled communism"), the church began to remember the virtues of censorship - as long as it was doing the censorship".

Rozpychanie się Izraela na Bliskim Wschodzie to jedna kwestia, a atakowanie Polski, a więc szukanie nowego frontu wojennego, to już kwestia druga. Te ataki są przeprowadzane przez takich ludzi jak Dershowitz. Jak się poczyta trochę co ten człowiek ma do powiedzenia to okazuje się, że nacjonalizm i nienawiść do Polski wśród elit żydowskich trzyma się bardzo mocno (bo to nie tylko dotyczy polityków z Knesetu). Nienawidzi on Kościoła Katolickiego, Polaków oskarża o współudział w holokauście, a Polskę chce zreformować na modłę Michnika i Grossa.
10-04-2018 20:04 
 Ocena 4 na 6
Arminius (25555 punktów)hucpiarz
>Kupiłem też swojego czasu jego książkę, sądząc że to mądry człowiek, "America on >Trial" i niestety zawiodłem się strasznie bo mimo, że jest on profesorem prawa to >porównując jego wypociny do znakomitej książki prof. Lawrence'a Friedmana "A History >of American Law" to nie ma on w kwestii amerykańskiego prawa nic naukowego do >przekazania.

Otoż to. Dershowitz to mój swoisty ulubieniec - jest to bowiem wypreparowany przykład żydowskiej arogancji, tupetu, hucpiarsta, przekonania o swej wyjątkowości i pogardy dla innych połączonych z ogromną dawką narcyzmu tkwiącą w jego osobowości. Miałem kiedyś okazję dyskutować z nim na temat działań osławionego rabina Weissa ( sprawa klasztoru karmelitanek w Oświęcimiu), w imieniu którego wystąpił on (1989 r.) z powództwem o zniesławienie przeciwko Glempowi. Dershowitz nie uznaje polemiki, nie przyjmuje do wiadomości racjonalnych argumentów - forsuje niczym walec własny pogląd w myśl zasady "cel uświeca środki". Jak ktoś się mnie pyta o negatywny stereotyp Żyda - odsyłam go zawsze do sylwetki Dershowitza.
finerbijk (17282 punktów)Odp: Audacter caluminiare semper aliqit haeret
>Nowy wspaniały świat nie jest tak bardzo nowy. Już starożytni Rzymianie mawiali "szkalujcie śmiało, zawsz coś przylgnie.
Tak, najnowszy Newsweek tego najlepszym dowodem (nie kupuję tej lewackiej szmaty, widziałam zajawki w sieci). Kampania szkalowania Polski za niszczenie Żydów, co by skutecznie wyłudzić te parę set tysięcy, milionów, miliardów baksów (kwota wciąż rośnie) ma się jak najlepiej.
Wobec takiej nagonki, nawet ludzie nastawieni do tej pory do Izraela w miarę przychylnie lub neutralnie nie mają wyboru, aby tą przychylność i neutralność zrewidować.
Jest to państwo bandyckie, a nikt kto trzeźwo ocenia ostatnie doniesienia nie może temu zaprzeczyć.
11-04-2018 11:42 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>Kampania szkalowania Polski za niszczenie Żydów, co by skutecznie wyłudzić te parę set tysięcy, milionów, miliardów baksów (kwota wciąż rośnie) ma się jak najlepiej.

Cytat:
Już starożytni Rzymianie mawiali "szkalujcie śmiało, zawsz coś przylgnie.
(autor wątku)

Trawestując odnośnie dawnych i współczesnych Żydów: żądajcie, zawsze coś kapnie.

No i kapie...

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
klaio (1068 punktów)
>teraz nastąpił znaczny postęp. Przy światowych mediach forum "Racjonalisty" to pchełka, chociaż może
>trochę przykro, bo strona miała być kontynuacją pisma założonego przez Tadeusza Kotarbińskiego.
><

... sie znalas obrońca dobrych standardów. Najpierw niech Pan wprowadzi na swojej stronie taką wolność, jaką ja mam na Racjonaliście, a dopiero potem Pan pouczaj. Postronnym wyjaśnię, że zaraz po odejściu z Racjonalisty p.Koraszewski wyprosił mnie ze swojej strony na której zamieściłem komentarz, jako mu nie odpowiadający.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365