Racjonalista - Strona głównaDo treści
Praktyczna walka o Polskę bez zacofania intelektualnego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
28-05-2014 19:42Kaganek (669 punktów)
(zablokowany)
Praktyczna walka o Polskę bez zacofania intelektualnego
Ocena 4 na 4
Czy zajmiemy się (także Mariusz Agnosiewicz i jego polityczni sprzymierzeńcy, do których nic nie mam w tym momencie)
teraz, wreszcie ateizacją ludzi czyli pracą u podstaw?
Czy upowszechnimy takie rzeczy jak niżej?
Teoria ewolucji (sahelantropus wśród przodków, nasze krzyżowanie się z denisowianami - czyli "rozmywanie" duszy ludzkiej
- Papuasi mają spory procent domieszki genów denisowian),

whyevoluti(*)/2012/09/01/denisovans-are-us/

paradoksy wiary, itp.

"Example of" paradoksy wiary:
Bóg aby panować nad sytuacją musiałby być wszechwiedzącym czyli znać przyszłość.
Także swoją (co zrobi i co powie komuś tam za miliarad lat i dalej).
To jest bez sensu. Byłby niewolniczym wykonawcą swojej historii
oraz karałby za grzechy które znał z góry
- stwórca który znał od zawsze historię każdego człowieka
i mimo to karze to nonsens!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kaganek (669 punktów)
(zablokowany)
Trudno się dziwić, że ludzie wierzą aż w takie bajki gdy wiedza leży!
Edukujmy! Na Darwina!! Edukujmy!
Cały film o tym co młodzi Polacy wiedzą z astronomii:

www.youtube.com/watch?v=UR9pLTsAMsQ

Co powiedział pierwszy człowiek (astronauta) gdy stanął na Księżycu?
- Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem.

Co to jest sputnik?
- Taka rakieta wysyłana w kosmos przez NASA.

well

Pozdrawiam
Kaganek (669 punktów)
(zablokowany)
Ktoś mi podpowiedział pomysł:

A może nośmy koszulki z napisem:

JESTEM DUMNY, ŻE JESTEM ATEISTĄ!

No i zainspirujmy przemysł odzieżowy w tym kierunku.

Pozdrawiam
p.s.
Jak ktoś ma pomysł graficzny to zapraszam.
Może obrazek dinozaura i drugie zdanie:

WIERZYSZ W BIBLIĘ CZY W DINOZAURY?

W związku z kapitalnym pomysłem (nie moim) na te koszulki i takie napisy
proszę o przeniesienie tego wątku z powrotem do ABC RACJONALISTY
___________________________________________________
I nie jest to skarga na to że tu trafił, choć zaskoczony byłem
09-06-2014 20:51 
 Ocena 1 na 1
hamp (3461 punktów)
I co by miały zmienić takie koszulki?
Czy koszulki z serii "Nie wstydzę się Jezusa" wywołały u ciebie coś innego niż drwiący uśmiech albo lekką irytację?
Tak samo jest w przypadku takich koszulek, z tymże religia nie znosi odmienności, i wierni poczują wobec nosiciela takiej koszulki znacznie bardziej negatywne uczucia...
Kaganek (669 punktów)
(zablokowany)
>I co by miały zmienić takie koszulki?
>Czy koszulki z serii "Nie wstydzę się Jezusa" wywołały u ciebie coś innego niż drwiący uśmiech albo lekką irytację?
>Tak samo jest w przypadku takich koszulek, z tymże religia nie znosi odmienności, i wierni poczują wobec nosiciela takiej koszulki znacznie bardziej negatywne uczucia...

Absolutnie się z Tobą nie zgadzam!
Panuje przekonanie, i nawet statystyki takie są cytowane, że ateistów jest w Polsce bardzo mało.
Są jakimś statystycznym dziwolągiem.

Każdy

tak mocno jawny

ateista odkłamuje w społeczeństwie to fałszywe przekonanie polaków.

Zdecydowanie warto!!!

Jeżli boisz się sam chodzić w takiej koszlce to ubierajcie przynajmniej
wtedy gdy wybierasz się gdzieś z kilkoma znajomymi ateistami (sic!)


Pozdrawiam
hamp (3461 punktów)
Nie boję się nosić ateistycznych koszulek, po prostu nie uważam za dobry pomysł noszenie takich.
Lepsze są chyba znaki ateizmu, rybki Darwina, niż takie "wyzywające" hasła. W opinni publicznej słowo ateista jest tak negatywnie nacechowane, że mógłbym sobie napisać "maltretuję zwierzeta i jestem z tego dumny", a efekt byłby podobny :p

Wiadomo, każdy ma swój gust, ja wolałbym koszulkę z napisem "pójdę do piekła we wszystkich religiach" - ten nie odnosi się w sposób oceniajacy do poglądów osoby, która go przeczyta.
Napis "jestem ateistą i jestem z tego dumny" oznacza, że uważasz się przez to za lepszego od innych (co nie jest niczym złym, bo tak człowiek funkcjonuje, że ocenia innych przez pryzmat siebie) - ostatnią rzeczą jakiej chcemy, nakłaniając ludzi do myślenia, jest urażenie ich przez takie na przykład zwroty.
Kaganek (669 punktów)
(zablokowany)
>Napis "jestem ateistą i jestem z tego dumny" oznacza, że uważasz się przez to za lepszego od innych (co nie jest niczym złym, bo tak człowiek funkcjonuje, że ocenia innych przez pryzmat siebie) - ostatnią rzeczą jakiej chcemy, nakłaniając ludzi do myślenia, jest urażenie ich przez takie na przykład zwroty.

Znowu się mylisz.
W Polsce to nie będzie wywyższanie się.
W Polsce wszyscy wiemy, że funkcjonuje schemat ateista=człowiek zły.
Dlatego koszulka z napisem "Jestem Ateistą" jest za słaba.
napis

JESTEM ATEISTĄ I JESTEM Z TEGO DUMNY

OZNACZA

JESTEM ATEISTĄ I TO UWAŻAM ZA NAJMĄDRZEJSZE PODEJŚCIE

Czy wierzący w Polsce nie są dumni ze swoje wiary w Boga? Czy się z tym kryją?

Przemyśl to wszystko i przyznaj mi rację!
Przyznanie się do błędu to wysoce racjonalna postawa.

Pozdrawiam
09-06-2014 22:22 
 Ocena 1 na 1
hamp (3461 punktów)
> JESTEM ATEISTĄ I JESTEM Z TEGO DUMNY
>OZNACZA
> JESTEM ATEISTĄ I TO UWAŻAM ZA NAJMĄDRZEJSZE PODEJŚCIE
Właśnie o tym napisałem wcześniej - nawet wytłumaczyłem, czemu takie stawianie sprawy jes tzłe i przyniesie więcej szkody niż pożytku.

>Czy wierzący w Polsce nie są dumni ze swoje wiary w Boga? Czy się z tym kryją?
Są dumni. Nie kryją się. Masz rację. Ale czy postępują słusznie?

>Przemyśl to wszystko i przyznaj mi rację!
>Przyznanie się do błędu to wysoce racjonalna postawa.
Nie wiem co miały spowodować te słowa - ani to szantaż, ani perswazja (mam nadzieję, bo byłaby to perswazja bardzo słaba)...
Tak czy inaczej - przyznaję ci rację - katolicy nie przejmują się zasadą świeckości ani trochę.

Jeżeli uważasz swój pomysł za świetny - realizuj go - i napisz później o swoich doświadczeniach, szczególnie jeżeli wszystko pójdzie (czego ci życzę!) po twojej myśli.
09-06-2014 22:31 
 Ocena 1 na 1
Kaganek (669 punktów)
(zablokowany)
>Są dumni. Nie kryją się. Masz rację. Ale czy postępują słusznie?

No ale w tym momencie chyba sam sobie udowodniłeś że nie masz racji.

Bo Twój tok rozumowania doprowadził do wniosku że słusznym jest
krycie się z własnym ateizmem.

Jakbyśmy byli nieco głupsi albo lekko trędowaci.

Normalnym jest głoszenie prawdy (ateistycznej) i podkreślanie,
że uważamy ją WŁAŚNIE za SŁUSZNĄ

TO JEST NORMALNE!

Dowód:

Jestem biegaczem i jestem z tego dumny

Jestem dżentelmenem i jestem z tego dumny

Jestem lewicowcem i jestem z tego dumny
(JA - KAGANEK - AKURAT NIE)

Powyższe nie razi. To czemu ma razić:

Jestem ateistą i jestem z tego dumny.

no czemuuu??

POZDRAWIAM
09-06-2014 23:28 
 Ocena 1 na 1
hamp (3461 punktów)
>No ale w tym momencie chyba sam sobie udowodniłeś że nie masz racji.
No nie widzę tego :p
Postępują źle obnosząc się ze swoją wiarą i ja nie chcę postępować analogicznie.
Tak jak powiedziałem - chcesz - drukuj

>Powyższe nie razi. To czemu ma razić:
>Jestem ateistą i jestem z tego dumny.
>no czemuuu??
Bo ludzie są głupi i nieracjonalni. Osoby racjonalnej to nie razi bo wie, że każdy ma prawo do swoich poglądów, ale w innych przypadkach (szczególnie tych zindoktrynowanych) takie słowa rażą i budzą negatywne emocje, co nie sprzyja rozmowie.

Poza tym, jakiekolwiek poglądy człowiek posiada, zgadza się z nimi (taka naturalna implikacja, prawda?) i w mniejszym lub większym stopniu jest z nich dumny.
To tak na marginesie. A może ja jestem uczulony na słowo "duma" - od dziecka nam wpajano dumę z bycia Polakiem, dumę z bycia katolikiem... ja nigdy tego nie czułem.
Dumny jestem kiedy nauczę się czegoś nowego albo ugotuję smaczny posiłek.
09-06-2014 22:40 
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>>Czy wierzący w Polsce nie są dumni ze swoje wiary w Boga? Czy się z tym kryją?
Tak. Ukuli slogan "Nie wstydzę się Jezusa", a to znaczy, że mieli taki właśnie problem.
09-06-2014 22:33 
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Lepsze są chyba znaki ateizmu, rybki Darwina, niż takie "wyzywające" hasła. W opinni publicznej słowo ateista jest tak negatywnie nacechowane, że mógłbym sobie napisać "maltretuję zwierzeta i jestem z tego dumny", a efekt byłby podobny :p
To od noszenia rybek się nie polepszy. Prawdę powiedziawszy od noszenia postulowanych koszulek również, ale szkody w nich nie widzę. Co najwyżej się jakiś katolik obruszy, albo Terlikowski będzie miał nowy temat.
>Wiadomo, każdy ma swój gust, ja wolałbym koszulkę z napisem "pójdę do piekła we wszystkich religiach" - ten nie odnosi się w sposób oceniajacy do poglądów osoby, która go przeczyta.
A tamta się odnosi? Ona mówi o moim podejściu a co sobie wierzący dopowiedzą to ich sprawa/problem. Poza tym koszulka piekłowa może być interpretowana inaczej - jesteś zły i do tego dumny z bycia złym.
>Napis "jestem ateistą i jestem z tego dumny" oznacza, że uważasz się przez to za lepszego od innych (co nie jest niczym złym, bo tak człowiek funkcjonuje, że ocenia innych przez pryzmat siebie) - ostatnią rzeczą jakiej chcemy, nakłaniając ludzi do myślenia, jest urażenie ich przez takie na przykład zwroty.
Nie. Napis oznacza, że jestem dumny. Jeśli wierzący poczuje się gorzej widząc takie literki to chyba o nim świadczy, o nim i o jego lękach.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
09-06-2014 23:13 
 Ocena 1 na 1
hamp (3461 punktów)
>To od noszenia rybek się nie polepszy. Prawdę powiedziawszy od noszenia postulowanych koszulek również, ale szkody w nich nie widzę. Co najwyżej się jakiś katolik obruszy, albo Terlikowski będzie miał nowy temat.
No bo generalnie koszulki chyba nie są najlepszą drogą naprawiania świata? Tak mi się wydaje...

>Poza tym koszulka piekłowa może być interpretowana inaczej - jesteś zły i do tego dumny z bycia złym.
Hmm, faktycznie.

>Nie. Napis oznacza, że jestem dumny. Jeśli wierzący poczuje się gorzej widząc takie literki to chyba o nim świadczy, o nim i o jego lękach.
Co nie zmienia faktu, że taka urażona osoba będzie mniej chętna na wysłuchanie i akceptację jakichkolwiek argumentów.
Kaganek (669 punktów)
(zablokowany)
>Co nie zmienia faktu, że taka urażona osoba będzie mniej chętna na wysłuchanie i akceptację jakichkolwiek argumentów.

Tere fere kuku. Dla nich żadna różnica czy nosisz koszulke z napisem

JESTEM ATEISTĄ

CZY

JESTEM ATEISTĄ I JESTEM Z TEGO DUMNY

ALE JAK NAPISZESZ "DUMNY" TO MOŻE spróbuja zmierzyć się z tobą i ci te dume wybic z głowy ich argumentami

TAK CZY SIAK

JESTEM ATEISTĄ

jako napis na koszulkach jest uzgodniony
!

Nośmy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
09-06-2014 23:32 
 Ocena 1 na 1
hamp (3461 punktów)
Kaganek (669 punktów)
(zablokowany)
>Może ta?
>www.racjonalista.pl/ks.php/k,2011

Jesteśmy w dziale "Bazgroły" to wstrzymam się z oceną

skoro mnie nie traktuje się poważnie to ja też nie idę na współpracę !!!
10-06-2014 00:19 
 Ocena 1 na 1
hamp (3461 punktów)
Proponowałem całkiem serio, uważam koszulkę za całkiem udaną.
Kaganek (669 punktów)
(zablokowany)
>Proponowałem całkiem serio, uważam koszulkę za całkiem udaną.
Tylko że my tu piszemy w dziale Bazgroły którego prawie nikt (zwŁaszcza poważny) nie czyta
to co się będziemy spinać?
Wyglada na to, że "ateizm" jest za ostrym dźwiękiem .... jego miejsce jest w bazgrołach
PRZEZ JAKIŚ CZAS DAM SOBIE SPOKÓJ Z PISANIEM TUTAJ - NA TYM PORTALU!

Pozdrawiam
10-06-2014 08:21 
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>No bo generalnie koszulki chyba nie są najlepszą drogą naprawiania świata? Tak mi się wydaje...
Nie są. Ale zaszkodzić też raczej nie zaszkodzą.
>Co nie zmienia faktu, że taka urażona osoba będzie mniej chętna na wysłuchanie i akceptację jakichkolwiek argumentów.
Gdyby nie to, że wierzący i tak raczej są niechętni wysłuchaniu i akceptacji argumentów przyznałbym Ci rację. Jak dla mnie koszulka w żaden sposób nie zaszkodzi, co najwyżej jeden z drugim zacznie pianę toczyć i będzie mógł bełkotać jacy ci ateiści źli.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
09-06-2014 22:21 
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>A może nośmy koszulki z napisem:
> JESTEM DUMNY, ŻE JESTEM ATEISTĄ!
W złą stronę to idzie. Jestem dumny, czyli mam się za lepszego, czyli wierzących mam za gorszych. Czyli zakamuflowane "pogardzam wierzącymi".

Takie hasło w niczym nam nie pomoże.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365