 |
Destylacja podciśnieniowa Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-05-2017 21:09 | Schwalk (133 punktów) | Destylacja podciśnieniowa | Chciałbym Was zachęcić do dyskusji na temat destylatora próżniowego. Oparty jest na kolumnach Torricellego, podciśnienie uzyskiwane jest grawitacyjnie. Budynek destylatora powstaje w Tajlandii, będzie dostarczał wodę pitną w zakonie mnichów buddyjskich. Technologia, choć znana już od dawna, nadal jest pionierska. Oprócz prób laboratoryjnych nie doczekała się jeszcze funkcjonalnego prototypu. Moją intencją jest zbudowanie grupy osób wspierającej projekt oraz za pośrednictwem twórczej dyskusji wykluczenie błędów konstrukcyjnych na jak najwcześniejszym poziomie realizacji. Z materiałem teoretycznym można się zapoznać na utworzonej na facebooku grupie roboczej: Vacuum distillation working group web.facebook.com/groups/725631004274618/Krótkie streszczenie idei: www.wiadom(*)_destylator_362925-2--1-d.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | -jad- (18783 punktów) | Hej. Nie korzystam z fb. Mógłbyś tutaj pokrótce opisać (ewentualnie skądś przekleić) jak ma to wyglądać, działać i jaki dokładnie efekt chcesz uzyskać? Pozdrawiam lp.2o@1daj
|
|
 | | Schwalk (133 punktów) | > Hej. Nie korzystam z fb.> Mógłbyś tutaj pokrótce opisać (ewentualnie skądś przekleić) jak ma to wyglądać, działać i jaki dokładnie efekt chcesz uzyskać?Szukam osób, którym terminologia użyta w poście nie jest obca. Wyjaśnienie zasady: pl.wikiped(*)d_zmniejszonym_ciśnieniemProszę, żebyś zadawał konkretne pytania szczegółowe. Po informacje ogólne odsyłam do encyklopedii... Sorki, ale za mało czasu na wykładanie całej gałęzi nauki. Na fb info zamieszzczane jest ewolucyjnie. Ciężko byłoby je uporządkować. Tym bardziej, że nadal jest w fazie rozwojowej. Pozdrawiam
|
|
|  | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | > Szukam osób, którym terminologia użyta w poście nie jest obca.Nie jest obca. Może powinienem był wspomnieć. > Proszę, żebyś zadawał konkretne pytania szczegółowe.Moje konkretne pytanie jest takie: Co dokładnie chcesz uzyskać? Wodę destylowaną? Pytam, bo moja dotychczasowa znajomość tematu podpowiada mi, że właśnie to a to zaś byłoby troszkę dziwne. > Po informacje Sorki, ale za mało czasu na wykładanie całej gałęzi nauki.O coś pytam ale to nie znaczy, że niczego nie rozumiem. Jeśli nie masz czasu o czymś mówić, to nie zaczynaj, bo marnujesz nie tylko swój czas. lp.2o@1daj
|
|
| |  | | Schwalk (133 punktów) | >Co dokładnie chcesz uzyskać? Wodę destylowaną? Nie chciałbym Cię urazić, ale odbieram Cię jako spamera o tendencjach grafomańskich. W opisie tematu użyłem określenia: [sic!] destylator [...] będzie dostarczał wodę pitną... Wytłumacz mi konretnie, czego nie rozumiesz. Jeśli nie obcy jest Tobie temat destylacji niskociśnieniowej, to wytłumacz mi, co dziwnego w tej metodzie widzisz... Odebrałem Twoje pytania jako kompletny spam, więc tłumaczenie mało konkretnych zagadnień uznałem za kompletną stratę czasu. Chciałbym się jednak mylić...
|
|
| | |  | 2 na 2 | -jad- (18783 punktów) | Człowieku małej wiary, mylisz się  Nie widzę niczego dziwnego w destylacji podciśnieniowej. Dziwi mnie to, że w ogóle chcesz ją przeprowadzać dlatego, że woda destylowana nie bardzo nadaje się do picia. Jestem więc ciekawy, czym różni się ta metoda od zwykłej destylacji, że tu uzyskasz wodę pitną. lp.2o@1daj
|
|
| | | |  | 1 na 1 | John Doe (782 punktów) | >Nie widzę niczego dziwnego w destylacji podciśnieniowej. Dziwi mnie to, że w ogóle chcesz ją przeprowadzać dlatego, że woda destylowana nie bardzo nadaje się do picia. >Jestem więc ciekawy, czym różni się ta metoda od zwykłej destylacji, że tu uzyskasz wodę pitną.
Niczym w przypadku wody taka destylacja się nie różni (może wydatkiem energetycznym), musi później uzdatniać destylat. Najwięcej energii idzie na ciepło parowania, chyba nie ma za dużych zysków. Jakie oni tam mają ciśnienie w ogóle w tym aparacie ?
Filtracja i ozonowanie chyba prostsze (ten klasztor maja na oceanie czy jak?).
Jak ma ktoś się określić czy chce brać udział jak dane podane na WWW wymagają konta ?
|
|
| | | | |  | | Schwalk (133 punktów) | > Niczym w przypadku wody taka destylacja się nie różni (może wydatkiem energetycznym), musi później uzdatniać destylat. Najwięcej energii idzie na ciepło parowania, chyba nie ma za dużych zysków. Jakie oni tam mają ciśnienie w ogóle w tym aparacie ?1. Mineralizowanie nie jest konieczne. Woda destylowana nadaje się do celów spożywczych. W Tajlandii woda pitna jest uzyskiwana głównie z odwróconej osmozy. Taką się też butelkuje bez mineralizacji. Ludność korzysta z sypkich elektrolitów, które rozpuszcza i wypija w zależności od potrzeb organizmu. 2. Ciśnienie pary wodnej w próżni jest ciśnieniem roboczym w destylatorze. 3. Koncept polega na odbieraniu ciepła z otoczenia radiatorami dla potrzeb parowania. Zyskiem jest brak potrzeby konwersji ciepła do wyższych temperatur. > Jak ma ktoś się określić czy chce brać udział jak dane podane na WWW wymagają konta ?Uczestnictwo w grupie jest kluczowe. Nie jestem w stanie przenosić każdego wpisu i każdego pomysłu pomiędzy forum racjonalisty i facebookiem. Grupa jest miejscem pracy jej członków i platformą wymiany myśli. Poniżej jeden ze szkiców. Dodatkowym utrudnieniem może się okazać używanie w niej języka angielskiego jako głównego :/ Chętnie poznam uwagi i zastrzeżenia także tutaj. Proszę tylko o szczegółowe pytania, bez tak ogólnych i podstawowych, jak o wartość ciśnienia w próżni :/ Mało mnie takie coś zachęca do pisania...
|
|
| | | | | |  | | -jad- (18783 punktów) | > Ludność korzysta z sypkich elektrolitów, które rozpuszcza i wypija w zależności od potrzeb organizmu.To wyjaśnia sprawę. > Uczestnictwo w grupie jest kluczowe.To by było na tyle. lp.2o@1daj
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|