Racjonalista - Strona głównaDo treści
Berbecie profilują rasowo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
25-05-2017 09:40Arminius (25555 punktów)Berbecie profilują rasowo
Zespół naukowców kanadyjskich z The Ontario Institute for Studies in Education - we wspólpracy z grupą badaczy z innych krajów w opraciu o przeprowadzone eksperymenty postawił tezę, iż niemowlęta już w wieku 6-9 miesięcy wykazują rasowe uprzedzenia wobec reprezentantów innych ras oraz rasowe uprzywilejowanie członków swojej własnej rasy. Prof. Lee - kierownik zespołu naukowców oświadczył, że rezultaty badań jak wyżej przeczą tezie, iż uprzedzenia i preferencje rasowe pojawiają się dopiero w okresie przedszkolnym i że mogą być skutkiem negatywnych doświadczeń w kontaktach z przedstawicielami innych ras. Berbecie biorące udział w eksperymentach miały natomiast w swoim krótkim życiu śladowy kontakt z przedstawicielami innych ras, bądź nie miały go wogóle.
Zainteresowanych szczegółami odsyłam do podlinkowanego materiału. Tymczasem wypada chyba nadmienić, iż jeżeli wyniki owych badań są wiarygodne ( a wszystko na to wskazuje) - to ową zakodowaną swoiście genetycznie skłonność do różnicowania wedlug kryterium rasowego należałoby przynajmniej częściowo neutralizować wczesnym wyeksponowaniem berbeci na przedstawicieli innych ras - w postaci kolegów - berbeci i - na przykład - nianek. Jeżeli - rzecz jasna - dojdziemy do wniosku, iż takie postępowanie jest z korzyścią dla berbeci.



"Two studies by researchers at the Ontario Institute for Studies in Education (OISE) at the University of Toronto and their collaborators from the US, UK, France and China, show that six- to nine-month-old infants demonstrate racial bias in favour of members of their own race and racial bias against those of other races".


"The findings of these studies are significant for many reasons," said Dr. Kang Lee, professor at OISE's Jackman Institute of Child Study, a Tier 1 Canada Research Chair and lead author of the studies. "The results show that race-based bias already exists around the second half of a child's first year. This challenges the popular view that race-based bias first emerges only during the preschool years." Hear Dr. Lee discuss the research results.
Researchers say these findings are also important because they offer a new perspective on the cause of race-based bias."When we consider why someone has a racial bias, we often think of negative experiences he or she may have had with other-race individuals. But, these findings suggest that a race-based bias emerges without experience with other-race individuals," said Dr. Naiqi (Gabriel) Xiao, first author of the two papers and postdoctoral fellow at Princeton University."

www.scienc(*)eases/2017/04/170411130810.htm
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DEMONICON (4893 punktów)
Jest też jeszcze inna rzecz ciekawa ...
Czy niemowlęta w wieku 6-9 miesięcy wykazują antysemityzm?

Pozdrawiam
25-05-2017 22:03 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)berbecia ssanie antysemickie
>Jest też jeszcze inna rzecz ciekawa ...
>Czy niemowlęta w wieku 6-9 miesięcy wykazują antysemityzm?
>Pozdrawiam

To już dawno zostało udowodnione przez byłego premiera Izraela Icchaka Szamira: Niemowlaki wysysają antysemityzm z mlekiem swoich matek. Więc w wieku jak wyżej - są juz zadeklarowynami antysemitami. Naprawdę nie widział Pan o tym???
polepszacz (672 punktów)
(zablokowany)
Odp: berbecia ssanie antysemickie

>To już dawno zostało udowodnione przez byłego premiera Izraela Icchaka Szamira: Niemowlaki wysysają antysemityzm z mlekiem swoich matek. Więc w wieku jak wyżej - są juz zadeklarowynami antysemitami. Naprawdę nie widział Pan o tym???

Czy Arminius zastanawia się nad tym, jak odpowiada ? On to robi z naiwności, czy wskutek intelektualnego głuptactwa ? Może ktoś mu płaci za te idiotyczne wpisy ?
Arminius (25555 punktów)człowiek małej wiary???

>Czy Arminius zastanawia się nad tym, jak odpowiada ? On to robi z naiwności, czy wskutek intelektualnego głuptactwa ?

Pan nie wierzy w to, iż Szamir - ekspremier Izraela - jest autorem tezy o wysysaniu wiadomo czego wiadomo skąd???


>Może ktoś mu płaci za te idiotyczne wpisy ?

Ktoś już się kiedyś nad tym zastanawiał na tym forum - i doszedł do wniosku - błędnego - iż robią to najpewniej Żydzi.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365