Racjonalista - Strona głównaDo treści
Człowiek - najgorszy zwyrodnialec dla innych zwierząt

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
22-03-2019 03:34Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Człowiek - najgorszy zwyrodnialec dla innych zwierząt
Ocena 3 na 3
Obdzieranie żywcem ze skóry, na oczach kolejnych do uboju, cierpienie od urodzenia...

Czy osoba jedząca to mięso może być dobrym człowiekiem - tak!

Kto zdaje sobie sprawę jak wygląda przemysłowa produkcja mięsa - mało kto, zdecydowana większość je je bezrefleksyjnie.

Człowiek zaczął traktować zwierzęta HODOWLANE jak rzeczy - a do rzeczy nie powinniśmy żywić jakichkolwiek uczuć,
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)dylemat?
>Obdzieranie żywcem ze skóry, na oczach kolejnych do uboju, cierpienie od urodzenia...
>Czy osoba jedząca to mięso może być dobrym człowiekiem - tak!
>Kto zdaje sobie sprawę jak wygląda przemysłowa produkcja mięsa - mało kto, zdecydowana większość je
>je bezrefleksyjnie.
>Człowiek zaczął traktować zwierzęta HODOWLANE jak rzeczy - a do rzeczy nie powinniśmy żywić
>jakichkolwiek uczuć,


Czy w związku z tym jak wyżej zasadnym jest twierdzenie, iż - hipotetyczna - świadoma zagłada gatunku ludzkiego ( Armagedon nuklearny czy jakakolwiek inna przyczyna) byłaby czynem jak najbardziej pożądanym z punktu widzenia uniwersalnej moralności???
mancziz (1830 punktów)Odp: dylemat?
Jedzenie zwierząt (najlepiej całych, razem z podrobami + rosół na kościach) jest bardzo zdrowe i służy ludzkiemu życiu, więc jest jak najbardziej dobre z moralnego punktu widzenia. Natomiast to, czy zwierzę cierpi przed śmiercią czy nie, dla samego zwierzęcia różnicy raczej nie robi skoro i tak zginie. Zwierzę nie "chce" cierpieć ale jeszcze bardziej nie "chce" umierać. Taka natura życia, że pod dowolną postacią dąży głównie do przetrwania. Tyle, że niektóre jego formy mogą przetrwać jedząc inne. Jeśli komuś to przeszkadza to oczywiście może przejść na wegetarianizm czy weganizm. Co do dzieci jednak to trzeba uważać:

www.resear(*)tarianism_Healthy_for_Children

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365