>Już niedługo następny wybór studiów. Politechnikę (którą zresztą wybrała moja rodzina, a ja tam >poszedłem bez jakiegokolwiek zamiłowania do rzeczy technicznych) rzuciłem w poprzednim roku już po >dwóch miesiącach. Zastanawiam się co by było gdyby odrzucić praktyczność tego wszystkiego(...) >wykorzystane na rozwój, języki, poznanie naprawdę ciekawych ludzi. >Zawsze jednak przychodzą wątpliwości co dalej, co się dzieje z tymi wszystkimi mitycznymi studentami >kulturoznawstwa. Ostatnie 4 miesiące przepracowane w mcdonalds pokazały jak to może wyglądać. Liczę, (...)
Najbardziej liczą się umiejętności. Certyfikaty, kwalifikacje a nawet dyplom można kupić, jak się ma na to pieniądze. Doświadczenie zawodowe bywa przydatne, ale nie zawsze. Jak będziesz naprawdę dobry, to powinno się udać prawie w każdej dziedzinie. Nikt tego nie gwarantuje jak wszędzie. Statystyki niestety nie da się oszukać. Za kilkanaście/kilkadziesiąt lat mechanizacja może bardzo zmienić świta. Pracuj z zapałem i poczytaj o celowym uczeniu. Decyzja należy i tak do Ciebie.
Polecam również "Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym" - Daniel Kahneman
|