Racjonalista - Strona głównaDo treści
Komisja Nadzwyczajna Palikota

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
19-12-2007 14:53dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
Komisja Nadzwyczajna Palikota
Oto powstało w mojej ukochanej ojczyźnie coś, co jest jej naprawdę godne - Komisja Nadzwyczajna "Przyjazne Państwo".

Kochane Racjonalistki i Drodzy Racjonaliści, nareszcie jest miejsce i okazja, gdzie Wasz potencjał mądrości i dobrej woli może zostać wyzwolony w postaci energii, która napędzi racjonalny rozwój Polski.

Palikot to jeden z niewielu moich ulubionych polskich polityków, któremu ufam bez zastrzeżeń. Jego osoba jest dla mnie gwarancją, że absurdy wreszcie znlazły w Polsce swoich pogromców. Mam nadzieję, że PSR przyłączy się do nich, tak jak ja przyłączam się poprzez to forum do tej wspaniałej akcji - do walki z absurdami.

Przypuszczam, że mój apel tutaj jest oczywiście spóźniony, stowarzyszenie Racjonalistów oczywiście już zapukało do Palikota z ofertą wsparcia. Przepraszam więc Was za ten tekst, który jednak samym swoim istnieniem pokazuje, że nie do końca Wam ufam. Jednak nie chciałem Was obrazić. Moją intencja jest dobro Polski, przyszłość moich dzieci i wnuków. Wolę Was troszkę obrazić i przeprosić, byle mieć pewność, że wiecie o komisji Palikota i rozumiecie, co macie w tej sprawie zrobić.

Pozdrawiam,
oddany sprawie Racjonalizmu,
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

diogenes (42753 punktów)
>...Drodzy Racjonaliści, nareszcie jest
>miejsce i okazja, gdzie Wasz potencjał mądrości i dobrej
>woli może zostać wyzwolony w postaci energii, która napędzi
>racjonalny rozwój Polski.

"Janusz Palikot powiedział, że komisja "Przyjazne Państwo" będzie zajmować się tylko istniejącymi już ustawami i opracuje propozycje likwidacji obowiązujących absurdalnych przepisów."

osobiście bardziej wierzę w metodę doprowadzenia czegoś do absurdu. kolejny absurd mamy już za sobą: oto powstała następna komisja. czekam na setkę następnych. a jak katolicka bozia da: to i więcej. to samo z przepisami: jeszcze mi ich mało. należy je wymyślać szybciej. a najlepiej: wszystkie bzdurne popełnić, aby potem było już tylko lepiej. gdyby jednak palikotowi się udało, to już teraz ubolewam: przecież absurd jest siłą napędową dziejów. tak więc mielibyśmy już raj na ziemi, a tego boję się jak diabeł święconej wody...
19-12-2007 15:20 
 Ocena 1 na 1
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
> kolejny absurd mamy już za sobą: oto powstała następna komisja. czekam na setkę
>następnych

Uruchom swoją zdolność przysłowiowego odsiewania ziarna od plew.

Równie dobrze mógłbyś napisać młodej matce: "nie ciesz się z narodzin dziecka, to kolejny zbrodniarz, głupiec lub zboczeniec"

doku
jaroslaw (104 punktów)
>Oto powstało w mojej ukochanej ojczyźnie coś, co jest jej
>naprawdę godne - Komisja Nadzwyczajna "Przyjazne Państwo".
>Kochane Racjonalistki i Drodzy Racjonaliści, nareszcie jest
>miejsce i okazja, gdzie Wasz potencjał mądrości i dobrej
>woli może zostać wyzwolony w postaci energii, która napędzi
>racjonalny rozwój Polski.
>Palikot to jeden z niewielu moich ulubionych polskich
>polityków, któremu ufam bez zastrzeżeń. Jego osoba jest dla
>mnie gwarancją, że absurdy wreszcie znlazły w Polsce swoich
>pogromców. Mam nadzieję, że PSR przyłączy się do nich, tak
>jak ja przyłączam się poprzez to forum do tej wspaniałej
>akcji - do walki z absurdami.
>Przypuszczam, że mój apel tutaj jest oczywiście spóźniony,
>stowarzyszenie Racjonalistów oczywiście już zapukało do
>Palikota z ofertą wsparcia. Przepraszam więc Was za ten
>tekst, który jednak samym swoim istnieniem pokazuje, że nie
>do końca Wam ufam. Jednak nie chciałem Was obrazić. Moją
>intencja jest dobro Polski, przyszłość moich dzieci i
>wnuków. Wolę Was troszkę obrazić i przeprosić, byle mieć
>pewność, że wiecie o komisji Palikota i rozumiecie, co
>macie w tej sprawie zrobić.
>Pozdrawiam,
>oddany sprawie Racjonalizmu,

Prawdę powiedziawszy nie wiem, na jakiej podstawie ufa Pan "bez zastrzeżeń" Palikotowi, który sam często zmienia zdanie i wcale nie jest taki niezłomny, jak mogłoby się wydawać (przykład - afera z Rokitą, z której po pewnym czasie sam zaczął się wycofywać). Moim zdaniem PO pozwala mu na wypowiedzi niezgodne z jej ogólnie konserwatywno-klerykalną linią tylko po to, by przyciągnąć do siebie głosy niezdecydowanych między PO i LiD mieszkańców dużych miast. Z tego samego powodu "new-born christian" Tusk pozwala Kutzowi na pewną samodzielność, np. głosowanie za ustawą o związkach partnerskich w senacie, ale nie należy zapominać, iż zarówno Kutz jak i Palikot są tylko barwnymi kwiatkami do przeżartego przez mole katolickiego kożucha. Pozycja ich obydwu w PO jest nikła i znaczą w tej partii tyle samo, co były zchn-owiec Niesiołowski.

PO nie zrobiło NICZEGO, co mogłoby pomóc w ustanowieniu w Polsce świeckiego państwa, które od lat istnieje tylko na papierze. Odradzałbym zatem głosowanie na nich komukolwiek, kto mieni się racjonalistą.
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Odradzałbym zatem głosowanie na nich komukolwiek, kto mieni się racjonalistą.

To bardzo ciekawe, na kogo radziłbyś (mam nadzieję, że nie łamiemy jakichś zasad tego apolitycznego niestety forum)

doku
jaroslaw (104 punktów)
Dobre pytanie. Wiadomym jest, że łatwiej jest kogoś krytykować niż samemu zaproponować coś w zamian. Dlatego też od razu powiem, że nie ma na polskiej scenie politycznej żadnej partii, na którą bym zagłosował z przekonaniem. Polityka gospodarcza PO i Lidu to właściwie to samo - pomieszanie neoliberalizmu z chęcią odgrywania świętego mikołaja, co w efekcie sprawia, że Tusk mówi "zwiększymy pensje lekarzy, nauczycieli a przy tym zmniejszymy podatki", zaś SLD za swoich rządów likwiduje ulgi podatkowe i fundusz alimentacyjny dla samotnych matek.

Zagłosowałem jednak na LiD, co bierze się z kilku przyczyn:

1. Lewica zawsze szła na mniejsze ustępstwa wobec episkopatu niż prawica, co nie znaczy oczywiście, że prowadziła wobec kleru twardą politykę
2. Lewica (Senyszyn, Biedroń, który chyba jednak odszedł już z Sld) jest bardziej skora do luzowania obyczajów, tzn. wprowadzenia związków partnerskich, zliberalizowania ustawy antyaborcyjnej, która tworzy tylko szarą strefę i wprowadzenia edukacji seksualnej do szkół
3. Brzydziłbym się głosować na partię, w której działa Niesiołowski i inne sieroty po zchn-ie. Właśnie oni są najlepszym dowodem na to, że PO brakuje do liberalizmu tyle, ile Mołdawii brakuje do Japonii.
21-12-2007 12:10 
 Ocena-1 na 1
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>3. Brzydziłbym się głosować na partię, w której działa Niesiołowski i inne sieroty po zchn-ie. Właśnie oni są najlepszym dowodem na to, że PO brakuje do liberalizmu tyle, ile
>Mołdawii brakuje do Japonii.

A co tu powiedzieć o Gronkowcu, który sterroryzował Radę Warszawy tak, że jednogłośnie poparli wpis do statutu o oddaniu się radnych pod bożą opiekę.

Niestety, nasi politycy są obrzydliwi. Dla mnie np. obrzydliwe są też byłe komuchy i złodzieje z LiD. Jednak głosuję, bo najważniejsze jest dla mnie, żeby nie wróciły czasy PRLowskiego piekła. Dopóki działają politycy, którzy czerpią wzorce z PRL i próbują powrócić do tamtej organizacji społeczeństwa, dopóty to właśnie będzie dla mnie najważniejszym kryterium.

doku
sztejkat (4743 punktów)
W kwestii dyscypliny posła, a zatem jego podejścia do misji poselskiej:

Ilość głosowań opuszczonych w obecnej kadencji: 28%
W roku 2007 poprzedniej kadencji: 59%.

Dane pobrałem ze stron sejmu i pracowicie poprzeliczałem. Nie chciało mi się sprawdzać, jak ma się to do liderów partyjnych. W sumie polityka to nie moja rzecz - lubię czasem nieco na złość sięgnąć do źródeł.

Pomysł z czyszczeniem prawa, czyli innymi słowy z wyrzucaniem wszystkiego poza absolutnie niezbędnym, jest jak najbardziej po mojej myśli.

Pozdrawiam.

Tomasz Sztejka
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>W kwestii dyscypliny posła, a zatem jego podejścia do misji poselskiej:
>Ilość głosowań opuszczonych w obecnej kadencji: 28%
>W roku 2007 poprzedniej kadencji: 59%.

To mi się podoba. Jak widać poseł ten nie bierze udziału w pracach, które ani jego ani jego wyborców nie dotyczą. Natomiast poseł, który bierze udział w głosowaniu nad każdą ustawą, jest z pewnościa złym człowiekiem, gdyż wtrąca się w sprawy, w które nie powinien, zwykle robi to na złość tym, kórzy są sprawą zainteresowani.

Wysoka frekwencja oznacza niedojrzałość demokracji

doku
sztejkat (4743 punktów)
(..)
>Wysoka frekwencja oznacza niedojrzałość demokracji

A nie czasem rzetelne traktowanie obowiązków służbowych?

Tomasz Sztejka
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>A nie czasem rzetelne traktowanie obowiązków służbowych?

Obowiązkiem służbowym posła jest reprezentowanie interesów swoich wyborców, a nie zabieranie głosu w sprawach, które są im obojętne. To chyba proste? Wybrali go nie po to, żeby filozofował na wszystkie możliwe tematy, ale żeby pracował nad projektowaniem i forsowaniem potrzebnych im ustaw, i na głosowaniu przeciwko projektom ustaw godzących w ich interesy, nie marnował czas na prace i głosowanie nad jakimiś obojętnymi projektami.

doku
sztejkat (4743 punktów)
Twoje zdanie - moje zdanie.

Nie będę się kłócił.

Nie znam tego człowieka i nie jestem w stanie określić na ile jego nieobecność wynika z zaangażowania w pracę a na ile z olewania sprawy. Bez bliższego poznania osoby nie umiem tego stwierdzić. Stąd pozostanę przy tym najprostszym do obliczenia, choć kulawym, kryterium oceny zaangażowania w pracę posła.

Wesołych Świąt, dokowski


Tomasz Sztejka
kszan
>Prawdę powiedziawszy nie wiem, na jakiej podstawie ufa Pan "bez zastrzeżeń" Palikotowi, który sam często zmienia zdanie i wcale nie jest taki niezłomny, jak mogłoby się wydawać.....

Kocham tego typu argumentację. Dzięki takim wspaniałym dygresjom telewizja Trwam rośnie w siłę a ojcu Dyrektorowi żyje się dostatniej.
A czy Palikot to w ogóle polskie nazwisko?
buhahahaha
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

> buhahahaha

   kszan, chyba znowu kszanisz. Bo to i smak za ostry, i jakiś taki...obcy!
.
CHInDy
Niestety muszę zgodzić się z jarosławem co do bierności PO w kreacji świeckiego państwa, nie byłbym jednak takim pesymistą. Mimo, że np. nowa minister edukacji prawdopodobnie przystanie na maturę z religii (co jest karygodne), to rzeczywiście "Przyjazne Państwo" stanowi aspekt pozytywny. Komisje mają składać się z posłów oraz senatorów mających do dyspozycji grono ekspertów. Czemu więc nie mogą być to eksperci oświeceni ?
Nie chcę być naiwny, jednak ową Komisję obdarzyłbym chociaż minimalną dozą zaufania a osąd wydawał dopiero gdy zacznie działać. Palikot mówił, że efekty widoczne będą po 18 miesiącach - poczekamy, zobaczymy.
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
> Czemu więc nie mogą być to eksperci oświeceni ?

Masz na myśli oświecenie przez PSR?

doku
CHInDy
Mam na myśli ekspertów w danej dziedzinie, kompetentnych i racjonalnych w swoim działaniu a przede wszystkim postępowych. Oświeceni czyli działający w duchu racjonalizmu - w możliwie największym stopniu wolnym od nielogiczności i nieprzydatności.

Czy oświeceni akurat przez PSR ? to nie ma znaczenia, aczkolwiek nie byłoby to na pewno żadną przeszkodą.
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Oświeceni czyli działający w duchu racjonalizmu

A kto by to zweryfikował?

Pamiętasz jacy szlachetni mieli być naprawiacze państwa z rządu Partii i Socjalizmu?

A jeśli PO wstawi do tej komisji fanatyka religijnego pozbawionego ilorazu inteligencji, pokroju Gronkowca? A Gronkowiec zacznie gadać do dziennikarzy, że "obiecuję solennie że mój duch działać będzie w oświecenie racjonalizmu... eee to znaczy bedę rozwijać oświecenie czyli działać w duchu racjonalizmu.. eee... nie, dobrze mówię".

PO ma takich polityków pełnych dobrych chęci wielu.

>Czy oświeceni akurat przez PSR ? to nie ma znaczenia

Oj, chyba ma.

doku

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365