Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pospieszalski,urszulanki i inne..

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
19-12-2007 23:50domagała (458 punktów)Pospieszalski,urszulanki i inne..
Ocena 1 na 1
Witam wszystkich ,cieszę się bardzo, że dołączyłam do waszej społeczności,od dawna szukałam takiego miejsca i w końcu z ogromnym poczuciem ulgi znalazłam.Jestem byłą wychowanką liceum ss urszulanek w Poznaniu i trochę religijnej indoktrynacji w życiu przeszłam.Widzę ,że nie jestem osamotniona i w katolickim zaścianku jednak jest trochę rozsądnych osób.Od kilku dni nurtuje mnie pytanie co zrobić by przestał mnie prześladować w nocnych koszmarach pan Pospieszalski)?ma ktoś dobrą radę?Mam pytanie i ogromną prośbę, tym razem na poważnie -czy ktoś może mi pomóc w odnalezieniu filmu "Root of all evil" gdzie i jak można go obejrzeć lub zdobyć .pozdrawiam wszystkich agatamarta
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Sir Valeq (379 punktów)
>czy ktoś może mi
>pomóc w odnalezieniu filmu "Root of all evil" gdzie i jak
>można go obejrzeć lub zdobyć

Google is your friend:
video.goog(*)=10&so=0&type=search&plindex=0
Link do części drugiej jest i z boku i na górze strony.

Nie karmię.
domagała (458 punktów)
>>czy ktoś może mi
>>pomóc w odnalezieniu filmu "Root of all evil" gdzie i jak
>>można go obejrzeć lub zdobyć
>Google is your friend:
>video.goog(*)=10&so=0&type=search&plindex=0
>Link do części drugiej jest i z boku i na górze strony.
>
Nie karmię.

Dzięki))baaardzo
prokaczystowska_racjonalistka
>trochę religijnej indoktrynacji w życiu przeszłam

Tu otrzyma Pani dawkę indoktrynacji parareligijnej-humanistycznej której centrum adoracji to rozum.
Tak jak religie monoteistyczne oparte są na strachu,tak nasza-racjonalistów parareligia oparta jest na budowaniu wysokiego poczucia własnej wyższości kosztem jednoczensgo utwierdzania ciemnego,wierzącego motłochu że jest bydłem.

Serdecznie witam Panią.
20-12-2007 20:43 
 Ocena 2 na 2
domagała (458 punktów)
>>trochę religijnej indoktrynacji w życiu przeszłam
>Tu otrzyma Pani dawkę indoktrynacji parareligijnej-humanistycznej której centrum adoracji to rozum.
>Tak jak religie monoteistyczne oparte są na strachu,tak nasza-racjonalistów parareligia oparta jest na budowaniu wysokiego poczucia własnej wyższości kosztem jednoczensgo utwierdzania ciemnego,wierzącego motłochu że jest bydłem.
>Serdecznie witam Panią.
Witam!!!
A wie Pan ,że już wcześniej dopadło mnie to poczucie wyższości ,o którym Pan pisze chociaż przyznam, że powoduje to we mnie lekką konfuzję wewnętrzną bo z jednej strony identyfikuję się z zasadą głoszoną przez patrona tego portalu Voltaire'a :" choć nie zgadzam się z poglądami przeciwnika gotowa jestem zginąć za to by mógł je swobodnie głoscić"(cytuję z pamięci więc może niezbyt dokładnie no i z tym "ginięciem" to trochę przesada) ale w przypadku owego religijnego jak to Pan pisze "motłochu" faktycznie jest we mnie uczucie pogardy i gdyby nie to ,że jestem ateistką neofitką już biegłabym do spowiedzi by zmyć z siebie grzech pychy. Przyznaję,, że trudno jest z siebie zupełnie wymazać głębokie katolickie wychowanie w rodzinie i w moim wypadku także w szkole.Może to uczucie wyższości i pogardy buduję w sobie z obawy przed wessaniem na powrót w nurt ortodoksyjnego katolickiego zaścianka pozdrawiam i przepraszam moze za te zbyt osobiste przydługawe wynurzenia jeśli dotarł Pan w ogóle do tego momentu agata
alterego
Skoro tak Cię wszyscy tu witają, to i ja witam.
>jest we mnie uczucie pogardy
A we mnie współczucia. Również dla Ciebie, z powodu tej pogardy.
>biegłabym do spowiedzi by zmyć z siebie grzech pychy.
Wcale nie musisz ani grzeszyć, ani sie spowiadać, ani modlić do Jezusa. Masz przecież wolną wolę?
>uczucie wyższości i pogardy buduję w sobie z obawy przed wessaniem na powrót w nurt ortodoksyjnego katolickiego zaścianka
Mnie tam na powrót nic nie wessie. Ani na żadne msze piekielne, ani do żadnego przedwiecznego zaścianka. Chyba dzięki temu współczuciu dla wszystkich wessanych.
Lubię za to tradycję, więc życzę Ci miłej Wigilii i wszystkiego dobrego.
Tofik (5585 punktów)
>Od kilku dni nurtuje mnie pytanie co
>zrobić by przestał mnie prześladować w nocnych koszmarach
>pan Pospieszalski)?ma ktoś dobrą radę?
Najlepiej ograniczyć sen do zera

"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
Andrzej Koraszewski
> "Root of all evil" gdzie i jak
można go obejrzeć lub zdobyć .>

Najlepiej wejść w richarddawkins.net
diogenes (42753 punktów)
>..Od kilku dni nurtuje mnie pytanie co
>zrobić by przestał mnie prześladować w nocnych koszmarach
>pan Pospieszalski...

przyśnić mu się równie koszmarnie...
domagała (458 punktów)
>>..Od kilku dni nurtuje mnie pytanie co
>>zrobić by przestał mnie prześladować w nocnych koszmarach
>>pan Pospieszalski...
>przyśnić mu się równie koszmarnie...
To nie będzie trudne))straszę za dnia więc i nocą Pospieszalskiemu się ukażędobry pomysł szkoda że sama nie wpadłam to chyba dlatego że mam krótki staż wśród racjonalistów pozdr agata
JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów)
>Witam wszystkich ,cieszę się bardzo, że dołączyłam do
Witam nie mniej serdecznie. Proszę uważać na trolle. Najlepiej ich nie karmić - wtedy zazwyczaj idą gdzie indziej. Troll, o ile jeszcze Pani nie wie, to taki odpowiednik Pospieszalskiego, który błądzi po różnych forach, gdzie nie przebierając w środkach werbalnego przekazu udowadnia swoje racje (oczywiście są to tylko jego, jedynie słuszne racje). Tutaj najczęściej błąkają się trolle z zacięciem apostolskim. Brakuje im zazwyczaj elementarnej wiedzy oraz umiejętności dowodzenia czegokolwiek. Natomiast nigdy nie brakuje im natchnienia.(w języku "staropolskim" zwano takowych pieniaczami).
Jeszcze raz witam i pozdrawiam.
JATO
P.s. Dołożyłem + na powitanie.
JT


Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
domagała (458 punktów)
>>Witam wszystkich ,cieszę się bardzo, że dołączyłam do
>Witam nie mniej serdecznie. Proszę uważać na trolle. Najlepiej ich nie karmić - wtedy zazwyczaj idą gdzie indziej. Troll, o ile jeszcze Pani nie wie, to taki odpowiednik Pospieszalskiego, który błądzi po różnych forach, gdzie nie przebierając w środkach werbalnego przekazu udowadnia swoje racje (oczywiście są to tylko jego, jedynie słuszne racje). Tutaj najczęściej błąkają się trolle z zacięciem apostolskim. Brakuje im zazwyczaj elementarnej wiedzy oraz umiejętności dowodzenia czegokolwiek. Natomiast nigdy nie brakuje im natchnienia.(w języku "staropolskim" zwano takowych pieniaczami).
>Jeszcze raz witam i pozdrawiam.
>JATO
>P.s. Dołożyłem + na powitanie.
>JT
>
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.

Dzięki za odpowiedź )) i za ostrzeżenie przed trollami a ponieważ jestem swieżo nawróconą na ateizm(a nawet można powiedzieć, że jeszcze na tyle nie okrzepłam iż pewnych tabu nie umiem jeszcze złamać-nie wiem jak się do tego zabrać ) mogłoby się zdarzyć ,że jakiś troll z dużą siłą przekonywania dałby radę zaciągnąć mnie na nowo do dobrego starego katolickiego przytulnego zaścianka brrrr...
dzięki za miłe powitanie pozdrawiam ciepło agata
wierzba
>,,,jestem swieżo nawróconą na ateizm(a nawet można powiedzieć, że jeszcze na tyle nie >okrzepłam iż pewnych tabu nie umiem jeszcze złamać-nie wiem jak się do tego zabrać ) >mogłoby się zdarzyć ,że jakiś troll z dużą siłą przekonywania dałby radę zaciągnąć mnie >na nowo do dobrego starego katolickiego przytulnego zaścianka brrrr...
>dzięki za miłe powitanie pozdrawiam ciepło agata

***************************************
,,,,,,no a mnie?-Ja też czekam na na ciepłotę pozdrowieńczą agatki !
*************************************************

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365