Racjonalista - Strona głównaDo treści
Po co nam ta władza?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
08-03-2009 23:23jad11 (18783 punktów)Po co nam ta władza?
Ocena 3 na 3
Sprawa dotyczy nazw ulic w Opolu.

www.radio.(*)kat=wiadomosci_wiecej&id=19933

Z jednej strony:

zainteresowanie uczestnictwem w referendum było bardzo duże - większość osób była przeciwna zmianom

A z drugiej:

Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Rady Miasta - podkreśla Mirosław Pietrucha Jeśli ta opowie się za zmianami wówczas mieszkańcy - na koszt miasta -będą musieli wymienić ponownie dowody osobiste

Pytam więc czy obywatelom potrzebna jest taka władza. Albo czy takiej władzy potrzebni są obywatele? Sprawa wydaje się absurdalna ale dzieje się naprawdę. Pewnie nie jest to najważniejsza ani najgorsza rzecz jaka może spotkać obywateli ze strony rządu, ale świetnie obrazuje ile, jako obywatele, mamy do gadania. Nie wiadomo jak to się skończy ale niewykluczone, że ulice się przemianuje wbrew woli mieszkańców. Czy Polska jest krajem demokratycznym czy demokracji parodią?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Satyr (4285 punktów)
>Czy Polska jest krajem demokratycznym czy demokracji parodią?

To jest właśnie demokracja. Lud sobie wybrał (przy "wskazówkach" propagandy mediów) taką klasę polityczną, która lubuje się w utrzymywaniu ogromnych rozmiarów struktur rządowych, które to struktury lubują się w takich właśnie pomysłach (żeby im się nie nudziło, i żeby mogli powiedzieć, że ciężko pracowali na swoich ciepłych posadkach).

Jeśli jesteś w mniejszości, a akurat jest demokracja, to prawdopodobnie masz przechlapane, bo Twoje prawa są kaprysem większości.

Pozdrawiam
09-03-2009 06:55 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>Czy Polska jest krajem demokratycznym czy demokracji parodią?
>To jest właśnie demokracja.

To są "zalety" demokracji pośredniej.
Gdyby była bezpośrednią, to można by głosować przez internet.
14.pl/demokracja_posrednia

Tekst urzędniczy:
- Pośpiesz się z tym śniadaniem, za 20 minut przerwa obiadowa...
09-03-2009 19:24 
 Ocena 1 na 1
jad11 (18783 punktów)
>>>Czy Polska jest krajem demokratycznym czy demokracji parodią?
>>To jest właśnie demokracja.
>To są "zalety" demokracji pośredniej.

Najgłupsze w całej sytuacji jest to, że mieszkańcy Opola już powiedzieli "nie".

>Gdyby była bezpośrednią, to można by głosować przez internet.
> 14.pl/demokracja_posrednia

A to jest w ogóle ciekawa sprawa. Fajna sprawa. W takim systemie władza zupełnie nie jest potrzebna. Bo i po co? Wystarczy jakiś organ wykonawczy. Chciałbym tylko wierzyć, że decyzje większości będą lepsze od decyzji polityków.

>Tekst urzędniczy:
>- Pośpiesz się z tym śniadaniem, za 20 minut przerwa obiadowa...

Tekst robotniczy:
-Majster! Łopata mi się złamała.
-To oprzyj się o betoniarkę.


"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
jad11 (18783 punktów)

>Jeśli jesteś w mniejszości, a akurat jest demokracja, to prawdopodobnie masz przechlapane, bo Twoje prawa są kaprysem większości.

W tym przypadku akurat będą kaprysem mniejszości, bo ludzie już się wypowiedzieli i większość jest przeciw zmianom.

>Pozdrawiam
I ja pozdrawiam.


"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>Sprawa dotyczy nazw ulic w Opolu.

   Czuję niedosyt informacji. Skoro to Opole, to czy te zmiany nazw ulic nie idą aby w kierunku ...-Strasse?
   
jad11 (18783 punktów)
>>Sprawa dotyczy nazw ulic w Opolu.
>   Czuję niedosyt informacji. Skoro to Opole, to czy te zmiany nazw ulic nie idą aby w kierunku ...-Strasse?
>   

Nie.

miasta.gazeta.pl/opole/1,35114,3873877.html

Proponowane zmiany nazw ulic

Mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" zamiast Ilii Erenburga

Narodowych Sił Zbrojnych zamiast Wyzwolenia

Rotmistrza Witolda Pileckiego zamiast Obrońców Pokoju

Zbigniewa Herberta zamiast Jurija Gagarina

Bitwy Warszawskiej 1920 Roku zamiast Stanisława Spychalskiego

Obrońców Westerplatte zamiast Robotniczej

Hetmana Stefana Czarnieckiego zamiast Iwana Kryłowa

Jana Karskiego zamiast Odrodzenia

Prymasa Tysiąclecia kard. Wyszyńskiego zamiast Obrońców Stalingradu

Jana Nowaka-Jeziorańskiego zamiast alei Przyjaźni

Polski Walczącej zamiast Marcina Kasprzaka

Gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" zamiast Zwycięstwa

Księdza Biskupa Antoniego Adamiuka zamiast Stefanii Sempołowskiej
placownik (17853 punktów)

>Nie wiadomo jak to się skończy ale niewykluczone, że ulice się
>przemianuje wbrew woli mieszkańców. Czy Polska jest krajem demokratycznym czy demokracji parodią?

   Jak to nie wiadomo? Wiadomo. Sprawa się rypła.I to już dość dawno.

mapa.targeo.pl/Opole,Spychalskiego

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
jad11 (18783 punktów)

Czytałem o tym w Wyborczej z dnia 06.03.09r. (lub dzień w tą czy w tamtą). Ciekawe, że dziennikarz nie dotarł do tych informacji...
Dzięki.
Pozdrawiam.


"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
10-03-2009 19:24 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

   Przyznaj jeszcze, że sprawa "świetnie obrazuje ile, jako obywatele, mamy do gadania". Pod warunkiem, że demokrację chcemy i umiemy praktykować na co dzień, a nie tylko raz na cztery lata przy okazji wyborów.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
jad11 (18783 punktów)
EDIT:

Przyznaję.

Pozdrawiam.

"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
11-03-2009 17:22 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>demokrację chcemy i umiemy praktykować na co dzień, a nie tylko raz na cztery lata

Ta praktyka demokracji sprowadza się na ogół do kaca, że znowu wybraliśmy nie tych, co trzeba.
11-03-2009 17:34 
 Ocena 1 na 1
jad11 (18783 punktów)
>>demokrację chcemy i umiemy praktykować na co dzień, a nie tylko raz na cztery lata
>Ta praktyka demokracji sprowadza się na ogół do kaca, że znowu wybraliśmy nie tych, co trzeba.

Może problem w tym, że brakuje tych, co trzeba.

"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
11-03-2009 17:58 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>Ta praktyka demokracji sprowadza się na ogół do kaca, że znowu wybraliśmy nie tych, co trzeba.

   Nawet jak trafisz w Toto Lotka, to nie osiadasz na laurach, tylko zakasujesz rękawy i zabierasz się do wydawania pieniędzy. Dlatego dziwi mnie, żywione przez wielu przekonanie, że wystarczy dobrze trafić w wyborach, a wtedy reszta zrobi się sama.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
12-03-2009 17:07 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>wystarczy dobrze trafić w wyborach, a wtedy reszta zrobi się sama.

Wersja dla polityków: wystarczy wygrać wybory, a potem nic nie robić, albo w ostateczności grac w piłkę. I tak się zostanie człowiekiem roku.
diogenes (42753 punktów)
>Czy Polska jest krajem demokratycznym czy demokracji parodią?

Demokracja to forma masochizmu. Zboczenie to polega na tym, że co kilka lat frajerzy, zwani wyborcami, kręcą na siebie bicz. I zawsze znajdują się sadyści, którzy potrafią z niego zrobić użytek.
10-03-2009 22:49 
 Ocena 1 na 1
jad11 (18783 punktów)
>>Czy Polska jest krajem demokratycznym czy demokracji parodią?
>Demokracja to forma masochizmu. Zboczenie to polega na tym, że co kilka lat frajerzy, zwani wyborcami, kręcą na siebie bicz. I zawsze znajdują się sadyści, którzy potrafią z niego zrobić użytek.
>
Może sado-masochizmu, bo wyborcy kręcą bicz na siebie (większość) i na innych, którzy głosowali inaczej lub wcale.
Czy Polska jest, wobec tego, sado-masochizmu parodią?


"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365