Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego Benedykt?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
05-05-2005 00:04AgnieszkaDlaczego Benedykt?
Dlaczego Papiez przyjął imie Benedykt XVI??

inhet (1073 punktów)
Bo jako Niemiec nie wymówiłby "Jan Paweł trzeci"

mohawk (2936 punktów)
>Bo jako Niemiec nie wymówiłby "Jan Paweł trzeci"

No co Ty? Nie słyszałeś jak pozdrawia wiernych z Polski...?
inhet
>>Bo jako Niemiec nie wymówiłby "Jan Paweł trzeci"
>No co Ty? Nie słyszałeś jak pozdrawia wiernych z Polski...?
>

Jawohl, slyschalem...
mohawk (2936 punktów)
>>>Bo jako Niemiec nie wymówiłby "Jan Paweł trzeci"
>>No co Ty? Nie słyszałeś jak pozdrawia wiernych z Polski...?
>>Jawohl, slyschalem...

Nie no, nie przesadzaj. Całkiem nieźle (fonetycznie) mu to wychodzi. Jan Paweł II też wcale tak znakomicie nie mówił po angielsku. Co ciekawe, słyszałem w Radiu Maryja, jak tłumaczyli Ratzingera z polskiego na polski.
ugaguga

> Jan Paweł II też wcale tak znakomicie nie mówił po angielsku.

za to ponoć dobrze sobie radził z niemieckim zaraz po tracheotomii
mohawk (2936 punktów)
>Dlaczego Papiez przyjął imie Benedykt XVI??

Oto chyba lepiej byłoby zapytać na jakimś forum apologetycznym.
Nieklerykał (4 punktów)
>Dlaczego Papiez przyjął imie Benedykt XVI??
Tak po prawdzie to raczej cieszmy się, że nie przyjął imienia PiusXIII. Dopiero byłby kłopot. Sądzę że, poprostu jeden "pancernik" przyjął imię po innym "pancerniku". Pozdrawiam
Patuszkin (2279 punktów)
Czy ma jakieś znaczenie jak on się nazywa? Bardziej mnie interesują jego poglądy. Najbardziej spodobał mi się ten: największym niebezpieczeństwem zagrażajacym KK jest relatywizm, czyli przekonanie, że każdy światopogląd ma cząstkę prawdy absolut., ale żaden nie posiada całej prawdy. Ratzinger wiec postanowił uraczyć nas informacją roku, myślę, że złote usta za to powinien dostać, albo nagrodę dla Sofisty Stulecia:
"Teologia KK ma całą prawdę! "
Ot co, Panie i Panowie. Teraz wszystko jest jasne i proste. Zbłądziliśmy
mohawk (2936 punktów)
>Czy ma jakieś znaczenie jak on się nazywa? Bardziej mnie interesują jego poglądy.

Poglądy są, rzecz jasna, najważniejsze. Ale przecież mówi się także, iż wybór imienia nie jest nigdy przypadkowy i ma wskazywać symbolicznie na drogę, jaką nowy papież ma zamiar podążać.
Patuszkin (2279 punktów)
Może i tak.
agnus dei
>Dlaczego Papiez przyjął imie Benedykt XVI??
Na glupie pytanie glupia odpowiedz-
bo sie nauczyl dobrze dyktowac! I jest kolejnym juz 16 z dobrych dyktafonow...
A moze chcialby zeby do niego zdrobniale wolac Benek?
...eeee chyba to jednak nie... jako stary czytelnik "Stuermera" chyba mimo wszystko nie chcialby zeby do niego tak strasznie trefnie sie odzywac...
Marcin (187 punktów)
>Dlaczego Papiez przyjął imie Benedykt XVI??
XVI dlatego, że już było przed nim 15 Benedyktów.


Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365