Do Agnosiewicza: Dlaczego tak krytykujesz Towarzystwo? Znasz chociaż jednego Jezuitę? To własnie Jezuitom zawdzięczamy Vaticanum II, to tacy teologowie jak Rahner i de Lubac otwierają (a raczej otwierali) Kościół na ludzi innego światopoglądu (jak Ty). Ja osobiście znam wielu Jezuitów i wiem, że większość rzeczy które im się zarzuca a także plotki na ich temat, które Ty powtarzasz są dziełem prywaciarzy (księży diecezjalnych, kleru świeckiego, jak zwał, tak zwał). A co do sporu z Ojcem Świętym to faktycznie takowy istnieje chociaż głośno się o nim nie wspomina. Papież zawiesił nawet konstytucję towarzystwa i zmusił Jezuitów do ukorzenia się przed nim, zamist podziękować im za ogrom pracy jaki wykonują.
|