 |
Łowca marzeń - samotny łowca Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-10-2004 20:59 | LaPetitPrince (1 punktów) | Łowca marzeń - samotny łowca | Czasem ciężko sypiący się tartak kreować na Bizantyjski Pałac... Niech żyją pozory i public relations...Czasem zastanawiam się ile jest warte życie. Jego wartość nie jest wymierna lecz zależy od realizowanej misji, wiec samo w sobie nie przedstawia większej wartości, warte jest raczej tyle ile tęsknota i żal za czymś co moglibyśmy osiągnąć lecz utraciliśmy to zdmuchując Płomień Świecy i przechodząc Tam.. Zastanawiam się czy inne żyjące istoty przeżywają ten sam dylemat czy też jest to tylko przekleństwem naszego gatunku i ceną inteligencji jaką posiedliśmy będąc na szczycie piramidy ssaków naczelnych.. Religia jest pełna bzdur i zalicza się tak samo do gatunku fantasy jak "Baśnie 1001 nocy" czy "Władca Pierścieni" przy zastrzeżeniu że dwóch powyższych baśni nikt nie wykrzystuje do manipulcji i robienia biednym ssakom naczelnym "wody z mózgu" jak zwykli to czynić zakłamani funkcjonariusze spółki akcyjnej Kościół Katolicki. Jedyne co pociesza w tym wszystim to fakt iż spółce z każdym dniem ubywa zamówień na świadczone przez nią usługi w miarę jak dotychczasowi klienci odkrywają zdolność samodzielnego myślenia.. Sam nieraz mam wątpiwości czy Bóg to Matrix, czy też może odwrotnie lub kto stworzył program generujący świadomość bytu, która to świadomość równie dobrze może być iluzją czegoś co nie istnieje. Nie neguje istoty Boskiej Inteligencji, niezależnie czy jest ona Energią, Bogiem czy Boskim Programistą który stworzył "życie.exe" pomiędzy jedną a drugą kawą gdzieś w kosmicznej prózni. Tak więc "show must go on" a ziarnko piasku nie jest w stanie zatrzymać potężnych trybów Czasu i Życia ani też pojąć jego sensu, celu i założeń. Jedno jest faktem: Indywidualna egzystencja pojedynczego osobnika prowadzi do geniuszu który staje się czasem przekleństwem. To czas którego wieczorami mamy za dużo i myśli przed którymi uciekamy zasypiając w pustym łóżku każdej nocy każą nam dociekać sensu tego wszystkiego wokół i nadmiernie rozwijają naszą świadomość. Stajemy "Ponad" lecz świadomość drogi i sensu czasem przytłacza. Jednak jest to świadomość której nigdy nie posiądzie szary byt wiądąc życie w stadzie, to przywilej (dar) a za razem przekleństwo Samotnych Łowców
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
jeyes (2281 punktów) (zablokowany) | Czy to dar czy ułomność - zdolność do pisania takiego bełkotu?
|
|
 | | Daniel Delimata | > Czy to dar czy ułomność - zdolność do pisania takiego bełkotu?Odezwał się pisarz gminny.
|
|
| wierzacy (11 punktów) | Mozna by to strescic do "myslenie boli"  Ale to to nic... Najbardziej bym sie bal tego ze po 30 latach myslenia, szukania, wszelkich staran, dojde moze do wniosku: "Ee... nie warto bylo".
|
|
 | | Jedrek | Łowca złudzeń, kolejny romantyczny poeta cierpiący za milijony. Ma poważne problemy ze sobą i usiłuje do tego dorabiać ideologie, albo tylko się wygłupia. W każdym razie żal człowieka, niezależnie od intencji... A może to geniusz ? I cóż mnie, szaremu bytowi żyjącemu prawie jak zwierze do takiej esencji mądrości. Wybacz Jaśnie Oświecony Książe, że w ogóle się ośmieliłem, mea culpa ( tu biję się w pierś złamany wpół jak scyzoryk )...
|
|
| zofia | >Czasem ciężko sypiący się tartak kreować na Bizantyjski >Pałac... Niech żyją pozory i public relations...Czasem >zastanawiam się ile jest warte życie. Jego wartość nie jest >wymierna lecz zależy od realizowanej misji, wiec samo w >sobie nie przedstawia większej wartości, warte jest raczej >tyle ile tęsknota i żal za czymś co moglibyśmy osiągnąć >lecz utraciliśmy to zdmuchując Płomień Świecy i przechodząc >Tam.. Zastanawiam się czy inne żyjące istoty przeżywają ten >sam dylemat czy też jest to tylko przekleństwem naszego >gatunku i ceną inteligencji jaką posiedliśmy będąc na >szczycie piramidy ssaków naczelnych.. >Religia jest pełna bzdur i zalicza się tak samo do gatunku >fantasy jak "Baśnie 1001 nocy" czy "Władca Pierścieni" przy >zastrzeżeniu że dwóch powyższych baśni nikt nie wykrzystuje >do manipulcji i robienia biednym ssakom naczelnym "wody z >mózgu" jak zwykli to czynić zakłamani funkcjonariusze >spółki akcyjnej Kościół Katolicki. Jedyne co pociesza w tym >wszystim to fakt iż spółce z każdym dniem ubywa zamówień na >świadczone przez nią usługi w miarę jak dotychczasowi >klienci odkrywają zdolność samodzielnego myślenia.. Sam >nieraz mam wątpiwości czy Bóg to Matrix, czy też może >odwrotnie lub kto stworzył program generujący świadomość >bytu, która to świadomość równie dobrze może być iluzją >czegoś co nie istnieje. Nie neguje istoty Boskiej >Inteligencji, niezależnie czy jest ona Energią, Bogiem czy >Boskim Programistą który stworzył "życie.exe" pomiędzy >jedną a drugą kawą gdzieś w kosmicznej prózni. Tak więc >"show must go on" a ziarnko piasku nie jest w stanie >zatrzymać potężnych trybów Czasu i Życia ani też pojąć jego >sensu, celu i założeń. >Jedno jest faktem: Indywidualna egzystencja pojedynczego >osobnika prowadzi do geniuszu który staje się czasem >przekleństwem. To czas którego wieczorami mamy za dużo i >myśli przed którymi uciekamy zasypiając w pustym łóżku >każdej nocy każą nam dociekać sensu tego wszystkiego wokół >i nadmiernie rozwijają naszą świadomość. Stajemy "Ponad" >lecz świadomość drogi i sensu czasem przytłacza. Jednak >jest to świadomość której nigdy nie posiądzie szary byt >wiądąc życie w stadzie, to przywilej (dar) a za razem >przekleństwo Samotnych Łowców >
|
|
| zofia | >Czasem ciężko sypiący się tartak kreować na Bizantyjski >Pałac... Niech żyją pozory i public relations...Czasem >zastanawiam się ile jest warte życie. Jego wartość nie jest >wymierna lecz zależy od realizowanej misji, wiec samo w >sobie nie przedstawia większej wartości, warte jest raczej >tyle ile tęsknota i żal za czymś co moglibyśmy osiągnąć >lecz utraciliśmy to zdmuchując Płomień Świecy i przechodząc >Tam.. Zastanawiam się czy inne żyjące istoty przeżywają ten >sam dylemat czy też jest to tylko przekleństwem naszego >gatunku i ceną inteligencji jaką posiedliśmy będąc na >szczycie piramidy ssaków naczelnych.. >Religia jest pełna bzdur i zalicza się tak samo do gatunku >fantasy jak "Baśnie 1001 nocy" czy "Władca Pierścieni" przy >zastrzeżeniu że dwóch powyższych baśni nikt nie wykrzystuje >do manipulcji i robienia biednym ssakom naczelnym "wody z >mózgu" jak zwykli to czynić zakłamani funkcjonariusze >spółki akcyjnej Kościół Katolicki. Jedyne co pociesza w tym >wszystim to fakt iż spółce z każdym dniem ubywa zamówień na >świadczone przez nią usługi w miarę jak dotychczasowi >klienci odkrywają zdolność samodzielnego myślenia.. Sam >nieraz mam wątpiwości czy Bóg to Matrix, czy też może >odwrotnie lub kto stworzył program generujący świadomość >bytu, która to świadomość równie dobrze może być iluzją >czegoś co nie istnieje. Nie neguje istoty Boskiej >Inteligencji, niezależnie czy jest ona Energią, Bogiem czy >Boskim Programistą który stworzył "życie.exe" pomiędzy >jedną a drugą kawą gdzieś w kosmicznej prózni. Tak więc >"show must go on" a ziarnko piasku nie jest w stanie >zatrzymać potężnych trybów Czasu i Życia ani też pojąć jego >sensu, celu i założeń. >Jedno jest faktem: Indywidualna egzystencja pojedynczego >osobnika prowadzi do geniuszu który staje się czasem >przekleństwem. To czas którego wieczorami mamy za dużo i >myśli przed którymi uciekamy zasypiając w pustym łóżku >każdej nocy każą nam dociekać sensu tego wszystkiego wokół >i nadmiernie rozwijają naszą świadomość. Stajemy "Ponad" >lecz świadomość drogi i sensu czasem przytłacza. Jednak >jest to świadomość której nigdy nie posiądzie szary byt >wiądąc życie w stadzie, to przywilej (dar) a za razem >przekleństwo Samotnych Łowców >
|
|
| zofia | Przypuszczam, że nazywa się to Naiwny Mesjanizm. Jego korzeniem jest pycha - jak mi się wydaje. Pozdrawiam
|
|
 | | inhet (1073 punktów) | Ech, zwyczajne ględzenie ,gdy się umie mówić ,a nie ma nic do powiedzenia. Ani tu odpowiedzi na pytania, ani nawet pytań...
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|