Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wartość człowieka mierzy się w $

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
11-06-2019 00:25Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Wartość człowieka mierzy się w $
0 na 2
1. Życie statystycznego, zachodniego europejczyka jest dziś realnie warte dla gospodarki globalnej ~2mln, najwięcej na Świecie.

2. Życie mieszkańca USA praktycznie tyle samo, choć tam rozwarstwienie społeczne jest większe.

3. Ludzie są sobie nierówni ale czy więcej niż do 3 rzędów wielkości?

4. 1000$ miesięcznie jako bezwarunkowy dochód podstawowy dla nierobów, 1000000$ jako maksymalny zarobek dla twórczych naukowców-przedsiębiorców pchających ludzkość do przodu byłoby ok?

5. Czy może >kilka% najgorszych eliminować - mechanizm doboru naturalnego pokazał, że najskuteczniej jest eliminować jak najwięcej - umożliwiając mniejszości dążyć do doskonałości.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
Zawodowi macherzy od losu
Specjaliści od śpiewu i mas
Choćbyś nie chciał i tak znajdą sposób
Na swej wadze położą nie raz...
Arminius (25555 punktów)mechanizm
>Czy może >kilka% najgorszych eliminować - mechanizm doboru naturalnego pokazał, że >najskuteczniej jest eliminować jak najwięcej - umożliwiając mniejszości dążyć do doskonałości.


Pogląd w swej istocie sensu stricto nazistowsko - rasistowski. Powyższe jest tylko stwierdzeniem faktu. W ujęciu jak wyżej mechanizmem doboru była walka ras.
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Wartość człowieka mierzy się w $
>3. Ludzie są sobie nierówni ale czy więcej niż do 3 rzędów wielkości?
Ludzie są sobie równi, nierówny jest ich stan posiadania, od nieposiadających $ do posiadających miliardy $.
>4. 1000$ miesięcznie jako bezwarunkowy dochód podstawowy dla nierobów, 1000000$ jako maksymalny zarobek dla twórczych naukowców-przedsiębiorców pchających ludzkość do przodu byłoby ok?
Zero dla nierobów, zapewnić im tylko posiłki, ubranie i dach nad głową, czyli to, co mają więźniowie, dla pozostałych godne życie w zależności od poziomu gospodarczego, dla "twórczych" kilka razy więcej, ale bez przesady....
>5. Czy może >kilka% najgorszych eliminować - mechanizm doboru naturalnego pokazał, że najskuteczniej jest eliminować jak najwięcej - umożliwiając mniejszości dążyć do doskonałości.
Jeśli społeczeństwo nie jest w stanie izolować najgorszych, wtedy powinno ich eliminować, ale póki co, nie ma takiej potrzeby - Trynkiewicz...

Nie ma Miłości bez solidarności. ...człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Krzysztof Wacławek (2319 punktów)
"No amount of money ever bought a second of time" Howard Stark

Tak mnie się skojarzyło.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365