> Kongres Katoliczek i Katolików> - Paweł Gużyński OP> www.youtub(*)v=molz-GomSAs&feature=emb_logoWystąpienie OP od początku mnie zraziło. Erystyk z niego dobry, jednak mówiąc o wolności w ramach religijnych zasad życia, jest zamotane do samego końca, Dużo słów mało treści, Pomija także temat masowej pedofilii, mówiąc o reformie Kościoła. Także stosunki Państwo-Kościół uważa za niesprawiedliwe dla Kościoła, które należy poprawić. Jak skoro jako nieliczni w Europie podpisaliśmy Konkordat (raczej prezydent Kwaśniewski bez konsultacji zapisów w TK co do zgodności zapisów Konkordatu z Konstytucją Państwa, bezstronnego religijnie). To jak widać Kościołowi ciągle za mało. Konkordat to zgoła niebilateralne, jednostronne porozumienie w którym państwo przyjmuje upokarzające Konstytucję obowiązki. Uważam, że Kongres katolików i katoliczek, jest dalszym pomysłem na szerzenie w przestrzeni publicznej, państwa laickiego zajmować, zdecydowanie najważniejsze miejsce. Z OP raczej się nie uda. Wystrzegając się doktryn, indoktrynuje. Jest przykładem wyrazistym pokręconej retoryki Kościoła. Kościoła w ten sposób nie da się zreformować..
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|